Altın Kelebek'ler sahiplerini buldu

Altın Kelebekler sahiplerini buldu

Dün gece 38.'si gerçekleştirilen Altın Kelebek Ödül töreni Ayşe Arman ile Beyazıt Öztürk'ün sunumuyla gerçekleştirildi.Geceye sanat camiasının çok önemli isimleri katıldı.

Haberin Devamı

MUHTEŞEM GECEDEN FOTOĞRAFLAR               

VUSLAT DOĞAN SABANCI: ALTIN KELEBEK TÜRKİYE'NİN KÜLTÜR VE EĞLENCE ANSİKLOPEDİSİ GİBİDİR 

Gecenin açılış konuşmasını Hürriyet Gazetesi İcra Kurulu Başkanı Vuslat Doğan Sabancı yaptı. Sabancı konuşmasında şunları söyledi;  

"Bu hafta Hürriyet Pazar’da beni çok etkileyen bir röportaj okudum. İzmir Ticaret Borsası Başkanı Işınsu Kestelli'yle yapılmış bir röportaj. Kendisi kanser olan bir iş kadını. Röportajdaki fotoğraflar bana çok şey anlattı.

O fotoğraflarda ben hayata olan bağlılığı gördüm. Ve o fotoğraflarda ben hayata başkaldırıyı gördüm. Kestelli “Hayata meydan okumak öyle olmaz, böyle olur” diyerek her kemoterapi tedavisinden önce “Ben kanserimi şenlik gibi yaşamak istiyorum” demiş ve kemo partisi vermeye başlamış.

Böyle bir gecede neden kanserden bahsettiğimi düşünebilirsiniz. Çünkü Işınsu Kestelli’nin bir sözü beni çok etkiledi; “Bana çatlak diyebilirler, derler de. Ancak hayatımızı aydınlatmak için mutlaka içinden ışık sızan çatlaklara ihtiyaç vardır.” Gerçekten hepimizin hayatında karanlık bölgeler var. Ve bu çatlakları yaratabildiğimiz ölçüde hayatı yaşamaya değer buluyoruz. Burada da sanatçılarımız devreye giriyor.  Hangimizin hayatının bir bölümünde bir Sezen Aksu şarkısı yok ki? Ya da Ajda Pekkan şarkısı... Altın Kelebek Türkiye’nin kültür ve eğlencesinin ansiklopedisi gibidir. Bu yüzden bu gece ödül alanları, almayanları hepsini kutluyorum. Hepinize çok teşekkür ediyorum."

 

Haberin Devamı

"ÖDÜLÜMÜ SON KEZ ALIYORUM"           

Dün gece 'En İyi Talk Show' ödülü alan Okan Bayülgen sahnede Beyazıt Öztürk'e yazdığı mektubu okudu:   

Bayülgen şunları söyledi; "Bu ödülü Beyazıt Öztürk adına alıyorum. Çünkü bu ana kuzusuyla 15 yılı aşan zirve mücadelesinde Altın Kelebeği tuttuğum her yıl onun daha çok haketiğini düşünürüm ve bunu kimseye söylemem. Biz bir meyvenin iki yarısıyızdır. Meyve diyorum çünkü beraber oluşturacağımız bir meyve yok galiba. İşin doğrusu yaşlanıyoruz. O da ben de. Artık birbirimizle yarışmıyoruz. Yarışacak gençleri bekliyoruz. Ben Hürriyet okurlarının affına sığınarak bu yıl bu ödülü son kez alıyorum. Artık gençlerin desteklenmesi gerektiğine inanıyorum. Ne olursa olsun desteklenmeliler. Bunca yıl boyunca ekran yüzü olarak kalabilmek kolay değil. Tek başınıza da yapamazsınız. Sağlam bir rakibiniz olmalı. Arkanızda size sahip çıkan, sizi koruyan Genel Yayın Yönetmenleriniz olmalı. Sağlam bir ekibiniz olmalı. Canlı yayının her teknik adamının sevgi ve saygısını kazanmak ve bunu hep korumalısınız. Teknoloji bizi değiştiriyor. Değiştirecek. Artık ekran yüzlerine eskisinden daha çok ihtiyacınız olacak. Diziler zenginliğinizdir. Ekran yüzleri ise kişiliğiniz markanız adresinizdir. Teknoloji değişir siyaset değişir. Ekran yüzü olmayan babayı alır. Bu ödül Kanal D'nin ve Beyazıt Öztürk'ündür. Ben İstanbul'un babası, Şirin'in kocası Reyhan ve ekibimiz bir tanesiyim. Hürriyet okurlarına teşekkür ederim."

Haberin Devamı

OĞLUMUN ADI İDRİS ALİ OLACAK

Gecede 'En İyi Kadın Sunucu' ödülünü salmak üzere sahneye çıkan Esra Erol doğumuna yaklaşık 1.5 ay kaldığını ve oğlunun ismini İdris Ali olarak belirlediklerini açıkladı. Ödülünü oğlu adına aldığını söyleyen Erol eşine ve ailesine teşekkür etti.

KİMLER YOKTU Kİ...

Haliç Kongre Merkezi'nde gerçekleştirilen tören 19:00'da görkemli bir kokteyl ile başladı. 20:30'a kadar süren kokteylden sonra ödül törenine geçildi.

Altın Kelebek gecesine katılan ünlü isimlerden bazıları şöyle oldu; Petek Dinçöz, Alişan, Erkan Yolaç, Halit Kıvanç, Bora Öztoprak, Ozan Orhon, Ziynet Sali, Okan Bayülgen, Tolga Savacı ve Nermin Bezmen, Safiye Soyman, Volkan Konak, Bahar Öztan, Tülin Şahin, Nuri Alço, Bülent Ersoy, Ece Gürsel, Nez, Nil Karaibrahimgil, Esra Erol, Uğur Dündar, Hıncal Uluç, Erkan Özerman, Acun Ilıcalı, Rıdvan Dilmen, Güntekin Onay...

Haberin Devamı

Hürriyet Gazetesi yazarı Ertuğrul Özkök kokteyl alanında verdiği röportajda şunları söyledi;

"Ben yaklaşık 20 yıldır Altın Kelebek gecesine katılıyorum. Önemli olan bir işe başlamak değil devam ettirebilmektir. Ben sanatçıların çok değerli olduğunu düşünüyorum. Sanatçılar cennete gider, çünkü onlar hep bizim dünyamızı güzelleştirmeye çalışan insanlardır. Bu gecenin de onların sayesinde çok güzel geçeceğine inanıyorum."

İşte 38. Altın Kelebek Ödülü Kazanan İsimler;

Kadın Sunucu: Esra Erol
Erkek Sunucu: Acun Ilıcalı
Kadın Haber Sunucu: Nazlı Tolga
Erkek Haber Sunucu: Uğur Dündar
Haber Programı: Canlı Haber-NTV Can Dündar
Yerli Dizi: 'Öyle Bir Geçer Zaman ki'
Komedi Dizisi: Yahşi Cazibe
Kadın Komedi Oyuncusu: Aslıhan Gürbüz - Yahşi Cazibe
Erkek Komedi Oyuncusu: Tolga Çevik- Komedi Dükkanı
Drama Dalında En İyi Kadın Oyuncu: Ayça Bingöl
Drama Dalında En İyi Erkek Oyuncu: Erkan Petekkaya
Yılın En İyi Şarkısı: Sevdanın Son Vuruşu - Tarkan
Yarışma Programı: Survivor (Acun Ilıcalı)
Talk Show: Disko Kralı
Türk Pop Müziği Erkek Solist:Tarkan
Türk Pop Müziği Kadın Solist: Hande Yener
Türk Halk Müziği Kadın Solist: Zara
Türk Halk Müziği Erkek Solist: Volkan Konak
Türk Sanat Müziği Kadın Solist: Bülent Ersoy
Türk Sanat Müziği Erkek Solist: Nev
Fantezi Müzik Kadın Solist: Sibel Can
Fantezi Müzik Erkek Solist: İbrahim Tatlıses (Ödülünü oğlu İdo Tatlıses aldı)
Spor Programı: Yüzde Yüz Futbol (Rıdvan Dilmen-Güntekin Onay)
Magazin Programı: 2. Sayfa
Güncel Kültür - Sanat - Yaşam Programı: Yaşamdan Dakikalar
Çıkış Yapan Solist: Nil Özalp- Can Bonomo-Nazlı-Berkay
En iyi Grup: Gripin
En İyi Çıkış Yapan Grup: TNK
En İyi Klip: Emre Aydın -Son defa klibi - Yönetmen Serdar Ferit
TV Yıldızları Özel Ödülleri: ENBE Orkestrası - Meryem Uzerli

Haberle ilgili daha fazlası: