AK Parti'nin Adıyaman adayları açıklandı... Cumhurbaşkanı Erdoğan: Altılı masa bir proje yapıydı

Güncelleme Tarihi:

Oluşturulma Tarihi: Şubat 08, 2024 15:22

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Adıyaman İlçe Belediye Başkan Adaylarını açıkladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, programda yaptığı açıklamada, "Adıyaman, 6'lı masa denen proje yapının ve Cumhurbaşkanı adaylarının yalan ve bühtan siyasetine fırsat vermedi" dedi. Erdoğan, "14-28 Mayıs seçimlerinin üzerinden 8 ay geçti ama CHP ve eski ortakları arasındaki kavganın, gürültünün arkası hiç kesilmedi. Her gün yeni bir skandala uyanıyor, özellikle CHP'li vatandaşlarımızın umutlarını kıran bir Bizans oyununa şahit oluyoruz" diye konuştu.

Haberin Devamı

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Yenimahalle Spor Salonu'nda AK Parti Adıyaman İlçe Belediye Başkan Adayları Tanıtım Toplantısı'nda adayları açıkladı.

İşte Adıyaman ilçe belediye başkan adayları:

BESNİ - REŞİT ALKAN

ÇELİKHAN - MUSTAFA BULUT

GERGER - ERKAN AKSOY

GÖLBAŞI - HAKAN TOYDAŞ

KAHTA - MEHMET CAN HALLAÇ

SAMSAT - HALİT FIRAT

SİNCİK - MEHMET KORKUT

TUT- ERCAN ÖNCEBE

AK Partinin Adıyaman adayları açıklandı... Cumhurbaşkanı Erdoğan: Altılı masa bir proje yapıydı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, aday tanıtımından önce yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

"İnşası tamamlanan 2798 konutun kurasını çektik. Teslimini yaptığımız deprem konutlarının hak sahibi kardeşlerimize hayırlı olmasını diliyorum. Adıyaman'da yaklaşık 32 bin konutumuzun inşası devam ediyor. İnşallah onları da tamamladıkça hak sahibi kardeşlerimize etap etap teslim edeceğiz. Hedefimiz, 2 ay içinde deprem bölgesi genelinde 75 bin konutun teslimini yapmaktır. Yıl sonuna kadar 200 bin konut ve köy evini hak sahiplerine teslim edene kadar durmadan, dinlenmeden çalışacağız. Ardından bu sayıyı 389 bine tamamlayacağız. Tutamayacağımız sözü vermeyiz, söz verdiğimiz zaman da onu yerine getirmeden rahat etmeyiz.

Haberin Devamı

Bugün Adıyaman'a teşekkür borcumuzu ödemek için geldik. Ülkemiz siyasetinde dönüm noktası olan 14-28 Mayıs'ta Adıyaman, bizleri çok güçlü şekilde bağrına bastı. 14 Mayıs'ta yüzde 66, 28 Mayıs'ta ise yüzde 69 gibi rekor oyla destek veren Adıyaman'a en kalbi şükranlarımı sunuyorum. Kandil'den Pensilvanya'sına, terör elebaşlarının tüm güçleriyle asıldığı kritik seçimde Adıyaman, geleceğine sahip çıktı. Adıyaman, 6'lı masa denen proje yapının ve Cumhurbaşkanı adaylarının yalan ve bühtan siyasetine fırsat vermedi. Adıyaman halkı acılarını istismar ederek iktidar rüyası gören fırsatçılara müsaade etmedi. Bunların oyununa gelmedi.

"YENİLGİNİN FATURASINI BİR KİŞİYE KESTİLER"

Son 8 ayda yaşananlara baktığımızda Adıyaman’ın nasıl doğru, isabetli bir tercih yaptığını görüyoruz. Türkiye’nin sonu felaketle bitebilecek nasıl bir uçurumun kenarından döndüğünü gün geçtikçe daha iyi anlaşılıyor. 13. Cumhurbaşkanımız diyerek aylarca millete reklamını yaptırdıkları zatın bugün adının anılmasına dahi tahammül edemiyorlar. Seçim yenilgisinin tüm faturasını bir kişiye kestiler. Sanki kendilerinin bir sorumluluğu yokmuş gibi pişkince yollarına devam ettiler. Bununla da kalmadılar. Cumhurbaşkanı adaylarına yanında yöresinde kim varsa hepsini siyasetten diskalifiye ettiler. Dikkat edin, 14-28 Mayıs seçimlerinin üzerinden 8 ay geçti ama CHP ve eski ortakları arasındaki kavganın gürültünün arkası hiç kesilmedi. Her gün yeni bir skandala uyanıyor, özellikle CHP’li vatandaşlarımızın umutlarını kıran bir Bizans oyunlarına şahit oluyoruz. Tüm propagandaya rağmen 14-28 Mayıs seçimlerinde Adıyaman ferasetli tavrıyla buna dur demiştir. Adıyamanlı kardeşlerimiz sadece kendi istikbalini değil aynı zamanda 85 milyonun geleceğini kurtardı. Rabbim tüm Adıyaman halkından razı olsun. Siz bize sahip çıktınız, desteğinizi bizden esirgemediniz, biz de sizi çaresiz bırakmayacağız. Devletimizin tüm imkanlarını depremzede şehirlerimizi en kısa sürede ayağa kaldırmak için seferber edeceğiz. Muhalefetin ne yaptığını ne söylediğini 3 kuruşluk menfaatleri için hangi yalanlara sarıldıklarını biz asla önemsemiyoruz. Bunlara cevap vermek için nefesimizi ziyan olarak görüyoruz.

Haberin Devamı

"BİZİM GÜNDEMİMİZDE ENFLASYONLA MÜCADELE, HAYAT PAHALILIĞI VAR"

Eskisi ve yenisi CHP yönetiminin ülkenin sorunlarına, Türkiye’nin sorunlarına çözüm üretmek gibi bir derdi yoktur. Bunlar siyasi menfaatler peşinde koşan kifayetsizlerdir. Milletimizde bunların fikrini çok iyi biliyor. Biz sadece işimize odaklanıyoruz. Depremzedelerimizin dertlerine nasıl en kısa sürede derman oluruz buna bakıyoruz. Deprem şehirlerimizi nasıl imar ve ihya ederiz buna kafa yoruyoruz. İşçi, sanayici, emekli, çiftçilerimizin sıkıntılarını nasıl çözeriz bununla uğraşıyoruz. Son dönemde üzerimize salınan terör örgütlerinin başını nasıl ezeriz buna odaklanıyoruz. Bizim gündemimizde enflasyon ve hayat pahalılığıyla mücadele var. Bizim gündemimizde Türkiye’yi ekonomide, savunmada, diplomaside, sağlıkta, ticarette, turizmde ve diğer alanlarda lider ülke yapmak var. Biz muhalefet gibi laf üstüne laf koymanın yalanla, iftirayla, çarpıtmayla siyasetteki başarısızlarını örtenlerden değiliz. Biz iş yapmanın hizmet etmenin eser üretmenin 85 milyonun dertlerine derman olmanın peşindeyiz. Adıyaman - Çelikhan yolunun ihalesini 13 Mart tarihinde yapıyoruz.

Haberin Devamı

"BELEDİYECİLİK KONUSUNDA BİZİMLE YARIŞABİLECEK HİÇBİR BABAYİĞİT YOKTUR"

14-28 Mayıs seçimleriyle elde ettiğimiz avantajı 31 Mart'ta mahalli idareler seçimiyle zaferle taçlandıracağız. AK Parti ve Cumhur ittifakı olarak hazırlıklarımızı çok önceden yaptık. Hangi ilimizin neye ihtiyacı olduğunu belirledik ve plan ve projelerimizi yaptık. Sadece sorunlara odaklanan değil, aynı zamanda şehirlerimizi Türkiye yüzyılına hazırlayacak vizyoner projelerle milletimizin huzuruna çıktık. 31 Mart'ta seçim beyannamemizi hayata geçireceğiz.

Belediyecilik konusunda AK Parti ve Cumhur İttifakı'yla yarışabilecek hiçbir babayiğit yoktur. Hizmet ve eser siyasetinde bizimle yarışabilecek henüz kimse çıkmadı. Bugüne kadar hep kendimizle yarıştık. Rakiplerimizin beceriksizliğinden güç devşirenlerden asla olmadık. Şehirlerimize hep daha kaliteli hizmet götürmenin mücadelesini verdik. Siyaset ve toplum mühendisleriyle seçim kazanmak hesabı yapmak yerine milletimizin gönlüne girerek sandıktan birinci çıkmaya gayret ettik. CHP gibi kapalı kapılar ardından bölücü örgütün uzantılarıyla demlenmek yerine Cumhur İttifakı olarak sözümüzü doğrudan milletimize söylüyoruz. Millet 31 Mart'ta kibir abidelerini siyasetten tasfiye edecektir."

BAKMADAN GEÇME!