AK Partili Abdülhamit Gül, CNN TÜRK'te... 'İstanbul'da Murat Kurum önde'

Güncelleme Tarihi:

Oluşturulma Tarihi: Mart 20, 2024 11:10

AK Parti Grup Başkanvekili Abdülhamit Gül, canlı yayında CNN TÜRK Ankara Temsilcisi Dicle Canova'nın sorularını yanıtladı. Abdülhamit Gül, "Bizim yaptığımız anketlerde 1,5 - 2 puan Murat Kurum önde. Vatandaşa vermiş olduğu sözü hatırlamayanı vatandaş da ben hatırlamam diyor sandık günü, seçim günü. Vatandaşa karşı ilgisiz, nobran tavrı vatandaş asla kabul edemez" diye konuştu. CHP Genel Başkanı Özgür Özel'in 'darbe' sözlerine tepki gösteren Gül, "Gerçekten bu cümleyi duyunca insan şok oluyor. Kabullenecek bir cümle değil. Gençlerle darbe nasıl yan yana gelebilir. Talihsiz bir açıklama, düzeltilmesi gerekir" ifadelerini kullandı.

Haberin Devamı

İşte AK Parti Grup Başkanvekili Abdülhamit Gül'ün açıklamalarından satır başları:

Gaziantep'te çok güzel bir seçim çalışması geçiyor. Fatma Şahin'in ustalık dönemi. Geçmiş dönemlerde de çok başarılı belediyecilik yaptı. Çok önemli projeler var. Türkiye Yüzyılı belediyeciliğinin ilk seçimi. Güzel bir sonuç alacağız. 

HATAY'DA GÖKHAN ZAN'LA İLGİLİ İDDİALAR

Hatay'da  özellikle 6 Şubat depremiyle ilgili yaraları sarmaya çalışıyoruz. Biz iddialar, dedikodu üzerine siyaset inşa etmiyoruz. Biz Hatay'da da çok iyi netice alıp, vatandaşımızın tercihinin Mehmet Öntürk olacağını görüyoruz. Kim çekildi, çekilmedi, AK Parti'nin bunlarla ilgili gündemi yok. Biz Allah'ın izniyle seçimi Hatay'da da alacağız. 

Malatya'da çok güçlü bir tabanımız var. AK Partimizin Malatya'da çok güzel hizmetlerimiz var. Malatya'nın yaralarının sarılması için Malatya'yı çok iyi bilen bir adayımız var orada da. Malatya'da da kazanacağımızı öngörüyoruz. 

Haberin Devamı

"İSTANBUL'DA MURAT KURUM ÖNDE"

İstanbul'da daha önce şehir meselelerine el atmış çok kıymetli isim var, Murat Kurum. Kentsel dönüşüm nasıl yapılır, her yerde Murat Kurum başkanımızın izi var. Türkiye'nin her yerinde izi var. Çalışkanlığıyla, verdiği vaatleri hatırlayan anlayışıyla... İstanbul'da gündem trafik, deprem, kentsel dönüşüm... İstanbul'un ihmal edilmiş meseleleri var. İstanbul'un sorunlarını kim çözecek? Gerçek belediyeciliği AK Parti yapıyor.

Bizim yaptığımız anketlerde 1,5-2 puan Murat Kurum önde. Anketlerde Kurum lehine sonuç var. Murat Bey'in sahadaki çalışmaları, vatandaşlarımızla uyum... Vatandaşa vermiş olduğu sözü hatırlamayanı vatandaş da ben hatırlamam diyor sandık günü, seçim günü. Vatandaşa karşı ilgisiz, nobran tavrı vatandaş asla kabul edemez.

"HAMZA DAĞ İZMİR'DE SÜRPRİZ YAPACAK"

AK Parti'nin, bizim kapımız herkese açık. Biz diyoruz ki, vatandaşlarımıza en iyi hizmeti biz götürürüz, sizin oylarınıza talibiz. Bunu başla yere çekmeye gerek yok. Biz yaptığımız hizmetleri hatırlatıyoruz. Bizim ötekileştirme yaklaşımımız yok. AK Parti gerçek belediyeciliğin markasıdır. Kalkınma yerelde başlar. Hizmeti biz hiçbir ayrım yapmadan, İzmir'in bütün sorunlarında yanındayız. Hamza Başkanımız çok iyi gidiyor. Sandıkta çok güçlü bir destek alacağımıza inanıyorum. Hamza Dağ İzmir'de sürpriz yapacak. Ankara'da olumlu bir gelişim var. 

Haberin Devamı

BAHÇELİ'NİN ERDOĞAN'A 'BIRAKAMAZSIN' SÖZLERİ

Recep Tayyip Erdoğan bir makama, bir mevkiye göre siyaset yapan birisi değil. Daima milletin değerleriyle yol yürümüş biri. Bulunduğu yerde bir dönem daha kalmaktan öte milletle beraber yol yürümek anlayışı var. Millet bu şarkı burada bitmez dedikçe bu iş bitmez. Kararı millet verir. Siyaseti milletimiz belirlemiştir. Bir kişi 2 dönem seçilebiliyor. Gündemimiz milletimizin sorunları. Milletimizin dediği olur, temsilcilerinin dediği olur. Vakti zamanı geldiğinde konuşulur. Recep Tayyip Erdoğan bir Türkiye mutabakatıdır. Bugün bizim gündemimiz yerel seçimler. Vakti zamanı geldiğinde millet ne derse, meclisimiz ne derse olur. Erdoğan milletle beraber yol yürümeye devam edecektir. Milletimiz ne derse o olacak. 

Haberin Devamı

ÖZGÜR ÖZEL'İN 'DARBE' SÖZLERİ

Gerçekten bu cümleyi duyunca insan şok oluyor. Kabullenecek bir cümle değil. Gençlerle darbe nasıl yan yana gelebilir. Acı bir hatıramız var. Bugün darbelere karşı 15 Temmuz'da direnen gençlik var. Umarım bilinçaltı değildir. Bunu düzeltmesi de hepimizin haklı beklentisi. Talihsiz bir açıklama, düzeltilmesi gerekir. Gençlerimiz cevabı verecektir. Talihsiz kabul edilemez olarak değerlendiriyoruz.

YENİ ANAYASA

Yeni Anayasa Türkiye Yüzyılı'nın çok önemli gündemi. Bir mutabakatla tüm siyasi partilerle müzakere ederek bir çalışmayı yapacağız. Uzlaşarak, milletimiz lehine yeni anayasayı yapacağız.

Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!