Siyasi partilerde bayramlaşma günü... AK Parti'den CHP'ye bayram ziyareti

Güncelleme Tarihi:

Siyasi partilerde bayramlaşma günü... AK Partiden CHPye bayram ziyareti
Oluşturulma Tarihi: Nisan 11, 2024 11:36

Ankara’da siyasi partiler arasında bayramlaşma ziyaretleri gerçekleşti. AK Parti heyeti, Ramazan Bayramı dolayısıyla Cumhuriyet Halk Partisi'ni (CHP) ziyaret etti. AK Parti'nin ardından Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) heyeti, Ramazan Bayramı dolayısıyla Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Merkezini ziyaret etti. MHP Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt Karakaya başkanlığındaki heyet, AK Parti, DSP, CHP ve Yeniden Refah Partisi heyetlerini ağırladı.

Haberin Devamı

AK Parti heyeti, Ramazan Bayramı dolayısıyla, CHP Genel Merkezine ziyarette bulundu. AK Parti Merkez Karar ve Yönetim Kurulu Üyesi başkanlığındaki heyeti, CHP Kadın Kolları Genel Başkanı ve Genel Başkan Yardımcısı Aylin Nazlıaka başkanlığındaki heyet karşıladı. Nazlıaka, bayramların küslerin barıştığı, uzaktakilerin birleştiği; dostluğun, birliğin ve beraberlik duygusunun pekiştiği günler olduğunu ifade ederek, bu bayramda başta Filistin olmak üzere bütün dünyada barışın, huzurun, refahın ve kardeşlik duygusunun daha da yükselmesi temennisinde bulundu.

“İNSANLARIN BEKLEDİĞİ HİZMETİ İKTİDARIYLA VE MUHALEFETİYLE SIRT SIRTA, OMUZ OMUZA ANCAK BAŞARABİLİRİZ”

Devletlerin siyasetle yönetildiğini ve ekonomiyle büyüdüğünü dile getiren AK Parti MKYK Üyesi Hasan Sert ise hem ekonomiyi hem de siyaseti doğru yönetmek gerektiğine değinerek, “Bugün geldiğimiz noktada yerel yönetimlerde ciddi bir başarınız oldu, tebrik ediyoruz. Şimdi daha iyi hizmetleri birbirimize yaklaşarak, daha iyi çalışmaların formüllerini geliştirmek zorundayız. Bu insanlar bizden hizmet bekliyorlar. Bu hizmeti; iktidarıyla ve muhalefetiyle sırt sırta, omuz omuza ancak başarabiliriz” ifadelerini kullandı.

Haberin Devamı

"YERELDEKİ İYİ UYGULAMALARI YAYGINLAŞTIRMALIYIZ"

Türkiye ekonomisinin yüzde 85’inin CHP’li belediyeler tarafından yürütülecek olmasının kendileri için sorumluluk duygusunu daha da yükselttiğini vurgulayan Nazlıaka, “Bu teveccühe layık olmak için daha fazla çalışmamız gereken bir dönemdeyiz. Bu noktada yereldeki iyi uygulamaları yaygınlaştırmalıyız. Birimizin bir eksiği varsa bu eksiği kapatmalıyız” dedi.

"İSRAİL'LE TİCARET KONUSUNDA ALINAN KARAR GEÇ AMA DOĞRU BİR KARAR"

Nazlıaka, Ticaret Bakanlığı tarafından Gazze’ye saldırılarına hala devam eden İsrail’e yönelik ihraç edilen 54 ürün hakkında alınan ihraç kısıtlama yasağına değindi. İsrail’le 7 Ekim’den bu yana 2 milyar doların üzerinde ticaret hacmi olduğunu savunan Nazlıaka, bu kararın geç alınmış ama doğru bir karar olduğunu ifade etti

"FİLİSTİN’LE YAPILAN TİCARET İZİNLERDEN DOLAYI İSRAİL İLE YAPILMIŞ TİCARET GİBİ GÖZÜKÜYOR"

Haberin Devamı

Nazlıaka’nın sözleri üzerine Sert, Filistin’e gidebilmek için İsrail vizesi gerektiğini belirterek, "Yapılan bütün ticaretler de onların vize ve izinleriyle ancak mümkün oluyor. Dolayısıyla Filistin’le yapılan ticaret de İsrail ile yapılmış ticaret gibi gözüküyor. Orayı bir ayırmamız gerekiyor. Bizim burada zulmeden İsrail’e taraf ve destek olmamız mümkün değil” açıklamasında bulundu.

MHP HEYETİNDEN CHP'YE BAYRAM ZİYARETİ

CHP Genel Merkez binasına Ramazan Bayramı dolayısıyla ziyaretler devam ediyor. Bu çerçevede MHP Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz başkanlığındaki MHP heyetini, CHP Kadın Kolları Genel Başkanı ve Genel Başkan Yardımcısı Aylin Nazlıaka başkanlığındaki heyet karşıladı.

“BELEDİYELERİMİZ ÜZERİNDEN HERKESE HİZMET VERMEYE DEVAM EDEREK ÇALIŞMALARIMIZI YÜRÜTECEĞİZ”

Haberin Devamı

Nazlıaka, 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçiminde büyük Türkiye ittifakını kurmak istediklerini belirterek, “Her siyasi partiden, her görüşten yurttaşımız var. Her birine karşı sorumluluk duyuyoruz. Bakış açımız her zaman şu oldu; kim milli maçı kazandığımızda duygulanıyorsa, kim Filenin Sultanları bir galibiyet elde ettiğinde onurlanıyorsa, kim kırmızı beyaz bayrağımızı gördüğünde o bayrağın altında görünmenin onurunu yaşıyorsa herkes Türkiye ittifakının bir parçasıdır. Dolayısıyla, bundan sonraki süreç içerisinde de bize oy veren, vermeyen her kim varsa onlarla halkın ittifakını kurarak, belediyelerimiz üzerinden herkese hizmet vermeye devam ederek çalışmalarımızı yürüteceğiz” ifadelerini kullandı.

“ÖZGÜR ÖZEL’İN SEÇİM SONRASI YAPMIŞ OLDUĞU DEĞERLENDİRMELERİ ÇOK ANLAMLI VE KIYMETLİ BULUYORUZ”

Haberin Devamı

"Umut ederim ki sizinle ittifak edenler de sizin hissiyatınıza katılırlar" diyen MHP Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz ise, "Ortak paydamız ülkemizin birliği, bütünlüğü ve düzeni. Bizim bu konularda ne kadar hassas olduğumuzu tüm millet biliyor. Bunun yanı sıra Özgür Özel’in seçim sonrası yapmış olduğu değerlendirmeleri çok anlamlı ve kıymetli buluyoruz. Biraz da espri olsun. İlk defa bu seçimde CHP'nin aldığı neticeler sonrası ‘tek adam rejimi’ değerlendirmelerini duymadık veya ‘trafolara kediler girdi’ gibi durumlar olmadı. Seçimlerin çok fazla insanımızın mağdur olmadan sonuçlanmış olması da son derece önemliydi" ifadelerini kullandı.

“ÜLKENİN BİRLİK VE BERABERLİĞİNİ TEHDİT ALTINA ALACAK GELİŞMELERE HEP BİRLİKTE KARŞI DURMALIYIZ”

Haberin Devamı

MHP olarak kırmızı çizgilerinin belli olduğunu ifade eden Sadir Durmaz, “Biz bayrak yere düşmesin, ezan susmasın diye mücadele eden bir siyasi partiyiz. O yüzden Türkiye ekonomide ilk defa birtakım sıkıntılar yaşıyor değil. Geçmişte de zaman zaman sıkıntılarımız oldu. Ekonomideki sıkıntılar bugün olur, yarın alınan birtakım tedbirlerle daha rahat bir zemine kavuşur ama Allah korusun ülkenin birlik ve beraberliğini tehdit altına alacak gelişmelere hep birlikte karşı durmalıyız” dedi.

“SİZİN HASSASİYETİNİZ BİZİM HASSASİYETİMİZ”

Durmaz’ın bu sözleri üzerine ise Nazlıaka, "Sizin hassasiyetiniz bizim hassasiyetimiz" diyerek, “Gazi Mustafa Kemal Atatürk hem ülkemizin hem de partimizin kurucusu. Dolayısıyla ortak değerlerde zaten birleşiyoruz, buluşuyoruz” şeklinde konuştu.

MHP'YE BAYRAM ZİYARETLERİ

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt Karakaya başkanlığındaki heyet, Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti), Yeniden Refah Partisi, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) ve Demokratik Sol Parti'nin (DSP) heyetlerini parti genel merkezinde ağırladı. MHP heyeti, bayramlaşma için gelen parti heyetlerine çikolata ve baklava ikram etti.

AK Parti Milletvekili Zeynep Yıldız, Kadın Kolları MKYK Üyesi Derya Öztekin ve Gençlik Kolları MKYK Üyesi Salih Aydın'ı kabul eden MHP Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt Karakaya, 31 Mart Yerel Seçim sonuçlarıyla ilgili görüş alışverişinde bulundu.

 

"CUMHUR İTTİFAKI’NIN DA OY KAYBI SÖZ KONUSU DEĞİL"

Genel Başkan Yardımcısı Karakaya, yerel seçimlerin farklı dinamikleri olduğunu belirterek, "Burada millet tarafından bir uyarı oldu mu? Evet, oldu. Bu uyarılar anlaşıldı. Millet iradesine karşı kimsenin diyeceği bir şey yok. Sayın Cumhurbaşkanı ve Genel Başkanı’mız da bu konularda çok güzel açıklamalar, değerlendirmeler yaptılar. Söylendiği şekilde Cumhur İttifakı’nın da oy kaybı söz konusu değil. Milliyetçi Hareket Partisi olarak İl Genel Meclisi yönetiminde yüzde 17 civarında oy aldık. Belediye Başkanlığında sayı olarak bakıldığında elbette kaybettiğimiz yerler var. Sayı olarak da çok önemli değişikler olmadı ama Belediye Başkanlıklarındaki etkenler oldukça farklı” ifadelerine yer verdi.

AK Parti Milletvekili Yıldız ise şu ifadelere yer verdi:

“Türkiye demokrasisinin tabiri caizse ‘tıkır tıkır’ işlediğini gösteren seçimlerden biri oldu. Seçim sonuçlarını demokratik olgunlukla karşılama hususunda da Cumhur İttifakı çok güzel bir sınav verdi. Hiçbir mazeret üretmeden, tartışmalara mahal vermeksizin ‘milletimizin iradesi budur, milletimizin ferasetine ve incelikli mesaj verme kabiliyetine inanırız. Dolayısıyla milletimizin verdiği mesajı anlamaya çalışacağız’ diyerek hiçbir mazeretin ardına sığınmaksızın ittifakımız büyük bir olgunlukla karşıladı."

Ziyaretler Yeniden Refah Partisi, Demokrat Sol Parti ve Cumhuriyet Halk Partisi heyetlerinin kabulüyle noktalandı.

Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!