Adana'da 3 çocuğunu çalıştığı kebapçıya bırakıp, ortadan kayboldu

Güncelleme Tarihi:

Oluşturulma Tarihi: Ağustos 11, 2022 10:06

Adana'da yürekleri sızlatan bir olay meydana geldi. Nurcan Kaymaz (30), 3 çocuğunu çalıştığı kebapçıya bırakıp, "Mersin’e gidiyorum. Sizi 10 gün sonra alacağım" diyerek ortadan kayboldu. İş yeri sahibi Şaban Erkek, durumu polise bildirirken baba Sabahattin Darende'nin, çocuklarını teslim almak istemediği öğrenildi. Bunun üzerine yetkililer, 3 çocuğu da yurda yerleştirdi.

Haberin Devamı

Seyhan ilçesi Dumlupınar Mahallesi'nde oturan Nurcan Kaymaz ile Sabahattin Darende (32) çifti, 6 yıl önce boşandı. Çiftin bu evlilikten dünyaya gelen Doğa (12), Yasin (10) ve Elif (7) isimli çocuklarının velayeti anne Nurcan Kaymaz'a verildi. Kaymaz, kebapçıda çalışarak çocuklarını tek başına büyüttü. Dün öğle saatlerinde Obalar Caddesi'ndeki kebapçıya gelen Kaymaz, çocuklarını bırakıp, "Mersin'e gidiyorum. Sizi 10 gün sonra alacağım" dedi. Kaymaz, iş yeri sahibi Şaban Erkek'e ise "Çocuklarıma iyi bak, babaları gelip alacak" dedi.

POLİS, AİLEYE ULAŞAMADI

Kebapçı Şaban Erkek, çocukların babası Sabahattin Darende'yi arayıp ulaşamayınca, polise ihbarda bulundu. İş yerine gelen Çocuk Şube Müdürlüğü ekipleri de çocukların ailesine ulaşamadı. Polis, ağlayan çocukları sakinleştirmeye çalıştı. Korumaya alınan çocuklar, emniyete götürülmek üzere polis aracına bindirilirken de ağladı.

Adanada 3 çocuğunu çalıştığı kebapçıya bırakıp, ortadan kayboldu


Haberin Devamı

'BABALARININ ALACAĞINI SÖYLEDİ'

Şaban Erkek, "Çocukların anne ve babaları ayrılmış. Çocuklar annelerinde kalıyor. Bugün çantalarıyla birlikte getirip benim yanıma bıraktı. Çocukları babalarının alacağını söyleyip gitti ancak telefonuna ulaşamadım.

Adanada 3 çocuğunu çalıştığı kebapçıya bırakıp, ortadan kayboldu
Anne Nurcan Kaymaz...

Ben de polise haber verdim. Anneleri daha önce yanımda çalışıyordu, onu da aradım, ulaşamadım. Mersin'e gideceğini söyledi" diye konuştu.
Adanada 3 çocuğunu çalıştığı kebapçıya bırakıp, ortadan kayboldu

BABALARI KABUL ETMEDİ, YURDA YERLEŞTİRİLDİLER

Adana'da, anneleri Nurcan Kaymaz'ın (30) "Mersin’e gidiyorum. Sizi 10 gün sonra alacağım" diyerek kebapçıya bıraktığı 3 çocukla ilgili Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü harekete geçti. Görevliler, 3 çocuğun babası Sabahattin Darende'ye (32) ulaştı. Baba Sabahattin Darende, çocuklarını teslim almak istemedi. Bunun üzerine yetkililer, 3 çocuğu da yurda yerleştirdi. Anne Nurcan Kaymaz'a ise hala ulaşılamadığı kaydedildi.

Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!