GeriGündem Sözleşmeli öğretmenlik mülakat yerleri belli oldu | 20 bin sözleşmeli öğretmen sözlü sınav yeri sorgulama
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Sözleşmeli öğretmenlik mülakat yerleri belli oldu | 20 bin sözleşmeli öğretmen sözlü sınav yeri sorgulama

Sözleşmeli öğretmenlik mülakat yerleri belli oldu | 20 bin sözleşmeli öğretmen sözlü sınav yeri sorgulama

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), 20 bin sözleşmeli öğretmen alımına ilişkin yapılacak mülakat yerlerini erişime açtı. Bu duyuru ile beraber, öğretmen adaylarının gözü, sözleşmeli öğretmen alımının yapılacağı sözlü sınav yerlerine çevrildi. MEB’in 2019 yılı takvimine göre, sözlü sınavlar, 12-30 Haziran tarihlerinde yapılacak. Peki sözleşmeli öğretmen mülakat yerleri nasıl öğrenilir? İşte, 20 bin sözleşmeli öğretmen sözlü sınav yerleri ve sorgulama ekranı...

Sözleşmeli öğretmen atamaları için geri sayımını sürdüren adaylar, bir yandan da sözleşmeli öğretmen mülakat yerleri açıklandı. Sözleşmeli öğretmen mülakat yerler http://personel.meb.gov.tr/ adresi üzerinden erişime açıldı. MEB’in 2019 yılı takvimine göre, sözlü sınavlar, 12-30 Haziran tarihlerinde yapılacak. Peki, sözleşmeli öğretmen mülakat yerleri nasıl sorgulanır ve öğrenilir?

Milli Eğitim Bakanlığı, farklı branşlarda toplam 20 bin sözleşmeli öğretmen alımı yapacağını duyurmuş, başvuru sürecini 1 Nisan Pazartesi günü sonlandırmıştı. Sözleşmeli öğretmen alımı için başvuruda bulunan binlerce aday, şimdi heyecanla mülakat tarihini bekliyor. İşte, 20 bin sözleşmeli öğretmen alımının yapılacağı mülakat  yerleri ve sorgulama ekranı...

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından yapılacak olan 20 bin sözleşmeli öğretmenin ataması için süreç devam ediyor. 26 Mart -1 Nisan tarihlerini kapsayan başvuru sürecinin sona ermesiyle birlikte öğretmen adaylarının gözü kulağı mülakat yerlerinin açıklanacağı tarihe çevrildi.

MÜLAKAT YERLERİNİ ÖĞRENMEK İÇİN TIKLAYIN

20 bin sözleşmeli öğretmen alım takvimi

MEB'in internet sitesinde 2019'da yapılacak 20 bin sözleşmeli öğretmen alımına ilişkin takvim geçtiğimiz haftalarda açıklanmıştı. Bu yılın takvimine göre adayların, sözlü sınava alınacakları sınav merkezlerinin listesi ise 5 Nisan 2019'da yayımlanacak.

Sözlü sınavlar, 12-30 Haziran tarihlerinde yapılacak ve sınav sonuçları 4 Temmuz'da ilan edilecek.

Sözlü sınav sonuçlarına ilişkin itirazlar, 8-10 Temmuz tarihinde alınacak, 16 Temmuz 2019'da sonuçlandırılacak.

İşte; 20 bin öğretmen ataması branş dağılımları:

"Sınıf Öğretmenliği (2 bin 11), İngilizce (bin 960), Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi (bin 922), Okul Öncesi (bin 599), İlköğretim Matematik (bin 448), Özel Eğitim (bin 410), Rehberlik (bin 120), Fen Bilimleri/Fen ve Teknoloji (bin 149), Türkçe (bin 149), Beden Eğitimi (781)"

ÖĞRETMEN ATAMALARI NASIL YAPILIYOR?

Tercih işlemlerinin ardından atama işlemleri şu şekilde yapılıyor; Sözlü sınavda başarılı olanların atamaları, tercihleri de dikkate alınarak sözlü sınav puanı üstünlüğüne göre elektronik ortamda gerçekleştiriliyor.
Adayların puanlarının eşitliği hâlinde KPSS puan üstünlüğü dikkate alınıyor, eşitliğin devamı hâlinde atanacak aday bilgisayar kurası ile belirleniyor.

 

Kripto Para Piyasaları için Bigpara

Kripto Para Piyasaları için Bigpara

False