GeriGündem 2. gün dili çözüldü
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

2. gün dili çözüldü

Adana'nın Pozantı İlçesi Akçatekir Beldesi ile Niğde'nin Ulukışla İlçesi Çiftehan Beldesi'nde düzenlenen Hizbullah operasyonlarında yakalanan Hacı Bayancık ve diğer örgüt üyeleri, 1 gün direndikten sonra dün polisin sorularına yanıt vermeye başladı.

Teröristler, Gaffar Okkan suikastındaki rolleri konusunda da sorgulanıyor. Öldürülen Hizbullah'ın kasası Ermeni asıllı Sülhaddin Ürük'ün cenazesi yakınlarıca Mazıdağı'na götürüldü.

ÖRGÜTÜ YÖNETİYOR

Adana Emniyet Müdürlüğü'nden bir yetkili, Hüseyin Velioğlu'nun öldürülmesinden sonra örgüt liderliğini halen Almanya'da bulunan İsa Altsoy ile Hacı Bayancık'ın birlikte sürdürdüğünü söyledi. Üst düzey emniyet yetkilisi, ‘‘Operasyonlar nedeniyle İsa Altsoy, Almanya'ya kaçtı. Örgütün Türkiye'deki fiili liderliğini ise Hacı Bayancık üstlendi. Hacı Bayancık, Velioğlu'nun öldürüldüğü operasyonla eş zamanlı olarak yapılan baskından kılpayı kaçtı. Sülhaddin Ürük ise örgütün hem kasasıydı, hem toplantıları organize ediyordu’’ dedi.

Niğde'nin Çiftehan beldesindeki evde ‘Naci Mungan’ sahte kimliği ile yakalanan teröristin Fadıl Şanı, ‘Nazmiye Güneş’ sahte kimlikli kadının da, örgütün sözde askeri kanat sorumlusu olan ve halen aranan Sadık Aslan'ın eşi Adile Aslan olduğu ortaya çıktı. Adile Aslan, Gaziantep'te 2 yıl önce yapılan operasyonda ortaya çıkarılan cephanelik evin tapuda kendi adına kayıtlı olduğunu itiraf etti. Gözaltındaki Hacı Bayancık ve diğer 3 teröristin Diyarbakır, Batman ve Mardin'de 22 kişinin domuz bağı ile boğarak öldürmesi olayına karıştıkları belirtildi.

Kripto Para Piyasaları için Bigpara

Kripto Para Piyasaları için Bigpara

False