Üniversitede Türkiye-Ürdün işbirliği

Güncelleme Tarihi:

Üniversitede Türkiye-Ürdün işbirliği
Oluşturulma Tarihi: Şubat 07, 2024 13:44

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Erol Özvar, Ürdün Yükseköğretim ve Bilimsel Araştırma Bakanı Azmi Mahafzah’ın davetlisi olarak Ürdün’ü ziyaret etti. Gezi kapsamında Türkiye-Ürdün Üniversiteleri Forumu gerçekleştirildi.

Haberin Devamı

Özvar, Ürdün’de ilk olarak Bakan Mahafzah ile bir araya geldi. İki ülke arasında yükseköğretim alanındaki iş birliğinin geliştirilmesi imkanlarının etraflıca ele alındığı görüşmede, Türkiye ile Ürdün arasında yükseköğretim alanındaki iş birliği mutabakat muhtırasının en kısa zamanda tamamlanması konusunda görüş birliğine varıldı.

Yükseköğretim Kurulu ile Ürdün Yükseköğretim ve Bilimsel Araştırma Bakanlığı heyetleri arasındaki görüşmelerde de iki ülkenin yükseköğretim sistemlerine ilişkin bilgi paylaşımında bulunuldu ve potansiyel iş birliği alanları belirlendi. Heyetler somut projelerin geliştirilmesi konusunda da görüş alışverişinde bulundu.

TÜRKİYE- ÜRDÜN YÜKSEKÖĞRETİM FORUMU
Özvar’ın ziyareti kapsamında Ürdün’ün başkenti Amman’da, Türkiye-Ürdün Üniversiteleri Forumu gerçekleştirildi. Heyetteki Türk üniversitelerinin rektörleri ile Ürdün üniversitelerinin temsilcileri forumda üniversitelerini tanıttı. İki ülke arasında öğrenci ve akademisyen değişiminin ele alındığı forumda, iş birliğinin somut projeler temelinde ilerlemesi konusunda görüşler paylaşıldı.

Haberin Devamı

Diğer yandan Özvar, Ürdün’de devlet burslusu olarak yüksek lisans ve doktora eğitimi gören Türk öğrencilerle de bir araya gelerek sohbet etti.

Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!