KPSS-Alan Bilgisi’nde iki oturum geride kaldı

Güncelleme Tarihi:

KPSS-Alan Bilgisi’nde iki oturum geride kaldı
Oluşturulma Tarihi: Eylül 24, 2022 17:14

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezince (ÖSYM) 31 Temmuz'da düzenlenen oturumlarının iptal edilmesinin ardından ertelenen Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) Lisans Alan Bilgisi oturumlarının ilk bölümü sona erdi. Milyonlarca memur adayını ilgilendiren KPSS Alan Bilgisi’nde ilk iki oturum geride kalırken üçüncü oturum ise 25 Eylül'de düzenlenecek.

Haberin Devamı

KPSS maratonunun ilk haftası, iptal edilen oturumların ardından yeni takvime göre yeniden yapılan 2022-KPSS Lisans Genel Yetenek-Genel Kültür ve Eğitim Bilimleri sınavlarıyla 18 Eylül'de başlamıştı.

ADAYLAR SORULARLA TER DÖKTÜ
KPSS'nin ikinci haftasında, Lisans Alan Bilgisinin kamu yönetimi, uluslararası ilişkiler, çalışma ekonomisi ve endüstri ilişkileri testlerinden oluşan birinci oturum bugün saat 10:15’te başladı. Adaylar, saat 10.00'dan sonra sınav binalarına giriş yapamadı.
Sınavda adaylar, sırasıyla kamu yönetimi, uluslararası ilişkiler, çalışma ekonomisi ve endüstri ilişkileri testlerini yanıtladı. Adaylara 120 sorudan oluşan tüm testler için 150 dakika süre verildi.

Sınavın öğleden sonraki oturumu ise saat 14.45'te başladı ve adayların saat 14.30'dan sonra binalara girişlerine izin verilmedi. Bu oturumda da adaylar için Hukuk, İktisat, Maliye alanlarından 40’ar soru yer aldı ve 120 soru için ve toplam 150 dakika süre verildi.

Haberin Devamı

ÜÇÜNCÜ OTURUM YARIN
25 Eylül'de düzenlenecek KPSS Alan Bilgisi Sınavları 3’üncü oturumunda işletme, muhasebe ve istatistik alanları için adaylar, çoktan seçmeli 120 soruyu 160 dakikada cevaplayacak. Sınav saat 12.55'te sona erecek

TEDBİRLER ALINDI, NÜFUS MÜDÜRLÜKLERİ AÇIK
Öte yandan İçişleri Bakanlığı bugün ve yarından oluşan KPSS ikinci haftası süresince  6 bin 725 ekip aracı ve bin 949 motosikletli polis ekibi ile güvenlik önlemlerini artırırken, gerekli evraklarını unutanlar için nüfus müdürlüklerinin tutulacağını duyurmuştu. Bugün 7:00-14:30 arası açık olan nüfus müdürlükleri yarın ise 07:00-10:00 arası hizmet verecek.

Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!