Yağış nedeniyle birçok ilde eğitime ara

Güncelleme Tarihi:

Yağış nedeniyle birçok ilde eğitime ara
Oluşturulma Tarihi: Kasım 19, 2023 16:18

Yaşanan yağış ve fırtına nedeniyle İstanbul’un Şile ilçesinde ve Zonguldak ,Bolu, Batman ve Şırnak'ta eğitime 1 gün süreyle ara verildi. Düzce, Sakarya, Sinop ve Bartın'ın bazı ilçelerinde de olumsuz hava şartları eğitime 1 gün süreyle engel olacak.

Haberin Devamı

İstanbul Valiliği'nden yapılan açıklamada;

“İstanbul’da etkili olan olumsuz hava şartları nedeniyle Şile İlçesi’nde 20 Kasım Pazartesi günü  ilk ve orta dereceli okullarda eğitime bir gün süreyle ara verilmiştir. Bu karara paralel olarak, Şile İlçesi’ndeki kamu kurumlarında çalışan hamile, engelli ya da kronik hastalığı bulunan personel de 20 Kasım tarihinde idari izinli sayılacaktır” denildi.

ZONGULDAK VE BOLU'DA EĞİTİME ARA

Zonguldak ve Bolu Valilikleri ise kararı şöyle duyurdu:

"İl genelinde olumsuz hava şartları nedeniyle 20 Kasım 2023 Pazartesi günü tüm resmi-özel örgün ve yaygın eğitim kurumlarında (rehabilitasyon merkezleri ve özel kurslar dahil) eğitim öğretime bir gün süreyle ara verilmiştir."

DÜZCE'DE 2 İLÇE

Düzce Valiliği'nin aldığı karara göre Akçakoca ve Yığılca ilçelerinde fırtına ve sağanak hayatı olumsuz etkilediği gerekçesiyle eğitime 1 gün süreyle ara verildi.

Haberin Devamı

SAKARYA HENDEK

Alınan karara göre Sakarya'nın Hendek ilçesinde olumsuz hava koşulları nedeniyle taşımalı eğitime 1 gün ara verildi.

AMASRA'DA 1 GÜNLÜK ARA

Bartın'ın Amasra ilçesinde olumsuz hava koşulları nedeniyle eğitime 1 gün ara verildi. Amasra Kaymakamlığı'ndan yapılan açıklamaya göre, kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli ve hamile personel de bir gün idari izinli sayılacak. 

SİNOP VALİLİĞİ DUYURDU

Yapılan yazılı açıklamada, Sinop kıyılarında yaşanan fırtına nedeniyle Sinop Merkez, Ayancık, Türkeli, Gerze, Erfelek ilçelerindeki tüm okullarda eğitime 1 gün ara verildiği duyuruldu. 

 BATMAN  

Valilik, olumsuz hava koşulları nedeniyle ilk ve orta dereceli tüm okullarda eğitime 1 gün ara verildiğini paylaştı.

ŞIRNAK 

Şırnak Valisi Cevdet Atay kararı, "devam eden olumsuz hava şartları nedeniyle ilimiz genelinde eğitim öğretime 20 Kasım'da ara verilmesine karar verilmiştir" diyerek duyurdu.

Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!