Hafta sonu ‘Eğitim Teknolojileri Zirvesi’ var

Güncelleme Tarihi:

Hafta sonu ‘Eğitim Teknolojileri Zirvesi’ var
Oluşturulma Tarihi: Mart 01, 2017 14:54

Eğitim ve teknolojiyi bir araya getiren "Eğitim Teknolojileri Zirvesi" (ETZ), 4 Mart'ta başlayacak.

Haberin Devamı

Zirveyle ilgili açıklama yapan ETZ Koordinatörü Işıl Boy Ergül, eğitim ve teknolojinin etkinlikte buluşacağını söyledi.     

Eğitimciler olarak yaptıklarının bir sihir olduğuna inandıklarını belirten Ergül, "Bu sene katılımcılarımızı şaşırtmaya kararlıyız. Katılımcılarımız, hem öğrenecekler hem de eğlenecekler, eğitim ortamlarının da böyle olması gerektiğine inanıyoruz. Unutulmamalı ki sihirli olan teknoloji değil, eğitimciler" dedi.     

Etkinlikte atölye çalışmaların ve panellerin de olduğunu da anlatan Ergül, şöyle konuştu:
"Eğitim ve Teknoloji Zirvesi'nde katılımcıların, hiçbir yerde görmedikleri farklı teknolojileri orada deneyimlemelerini, görmelerini, mümkünse iş hayatlarına aktarmalarını hedefliyoruz. Dolu dolu atölyeler var, gelen her katılımcı ilgisi doğrultusunda bir atölyeye girme şansı elde edecek. 44 atölye çalışması mevcut olacak. Zirvede sosyal medya ve sihri yaratan kadınlar gibi farklı paneller yapılacak."     

Haberin Devamı

Zirve, Vatan Şaşmaz'ın sunumuyla Radisson Blue Otel'de gerçekleşecek 4. Eğitim Teknolojileri Zirvesi'nin açılışını, illüzyonist Aref Ghafouri gösterileriyle yapacak. Işınlanma gösterisiyle dikkatleri çekmeyi hedefleyen Aref, seyircilerden birini ‘uçuracak’. Sihir temasına uygun olarak sihirli duvar ve sihirli gözlük teknolojisi de etkinlikte yer alacak.     

Her konuşmacı için Kanserli Çocuklara Umut Vakfına (KAÇUV) bağışta bulunulacak zirvede, "Sanal Gerçeklik ile Kodlama", "Kodlama ile Kendi Twitter Uygulamanı Yap", "Oyunun Kitabını Yazıyoruz, Eğitimciler İçin Robotik", "Beynimiz Nasıl Karar Alır?", "Yetişkin Eğitiminde Dijital Çözümlerin Geleceği", "Stanford Hapishane Deneyi ve Dil Eğitimi", "Bilgisayar Oyunları ve Oyun Bağımlılığı", "Yeni Nesil İnteraktif Video Hazırlama Atölyesi", "Girişimcilik, Melek Yatırımcılık ve Ötesi, iPad ile Kodlama" konularında atölyeler olacak.     

Suda hologram, düşünce kontrollü biyonik el, 3 boyutlu çikolata baskı makinesi, elektronik devre printer, 3 renkli veya flex basabilen 3 boyutlu yazıcılar ve fotoğraf baskılı kahve makinesi zirvede sergilenecek.

BAKMADAN GEÇME!