Depremzede çocuklara TED’den burs kampanyası

Güncelleme Tarihi:

Depremzede çocuklara TED’den burs kampanyası
Oluşturulma Tarihi: Şubat 28, 2023 21:54

Türkiye Eğitim Derneği (TED) Genel Başkanı Selçuk Pehlivanoğlu, “Kimsesiz çocuklara sahip çıkmamız gerekiyor. Depremzede çocukların eğitimlerinde, üniversiteden mezun olana kadar desteklenmesi adına burs kampanyamızı başlattık. Konuyla ilgili Millî Eğitim Bakanlığı da kişi tespiti çalışmaları yapıyor” dedi.

Haberin Devamı

Habertürk TV’de Fatih Altaylı’nın sunduğu ‘Teke Tek’ programına katılan TED Başkanı Selçuk Pehlivanoğlu, dernek tarafından başlatılan burs kampanyasını duyurdu. TED, depremde ebeveynlerini kaybeden çocukların eğitimlerine destek olunması için bağışçılarını bekliyor. Buna göre bağışçılar diledikleri sayıda öğrenciye düzenli veya tek seferlik bağışlarla destek olabilecek. Pehlivanoğlu, TED’in geçmişten bugüne tüm afetlerde aktif olduğunu belirterek şunları söyledi

EĞİTİM DESTEĞİ YILLIK 13 BİN 250 TL
“Bizim üç aşamamız var. Çocuk tespiti, süreç ve şeffaflık. Türkiye’de maalesef güvenilirlik sorunu var. Biz burs kampanyamızı nasıl yapacağımızı internet sitemizde açıklıyoruz. Yıllık öğrenci başı burs bedelini 13 bin 250 lira olarak hesapladık. Bağışlar internet sitemiz üzerinden ya da bankalar aracılığıyla yapılabilir. Bu şekilde herkes arzu ettiği şekilde bir çocuğun eğitim masrafını üstlenebilir. Bunun yanı sıra TED olarak kendi kaynaklarımızdan da ek yapıyoruz. Biz bir sivil toplum örgütüysek, bu ülkenin 95 yıllık kurumuysak yapmamız gereken şey bu. Ayrıca projenin sürdürülebilir olması ve bu çocukların diğer çocuklar gibi üniversite eğitiminin sonuna kadar desteklenmesi gerekiyor. Millî Eğitim Bakanlığı’nın kişi tespitiyle ilgili çalışmaları başladı. Bizim maddi imkânı olmayan ve kimsesiz çocuklara sahip çıkmamız gerekiyor. TED olarak kendi gücümüzle yardımlarımızı yaptık ama asıl şimdi odaklandığımız, dertlendiğimiz ve gece gündüz uğraştığımız şey kimsesiz çocuklara ve eğitimlerine sahip çıkmak.”

Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!