Yurtdışı Genç Liderler Programı’na başvurular başladı

Yurtdışı Genç Liderler Programı’na başvurular başladı

Başbakanlık Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı tarafından (YTB) düzenlenen Yurtdışı Genç Liderler Programı’nın 2017 başvuruları başladı. Program, ‘yaşadıkları ülkelerde etkin görevler üstlenecek ve rol model olacak bireylerin yetişmesini’ hedefliyor.

Haberin Devamı

GENÇ Liderler Programı, farklı ülkelerde eğitim ve sosyal hayatta başarı gösteren gençlerin seçilerek bir program dahilinde eğitim almalarını öngörüyor. Dünyanın çeşitli bölgelerinden 40 gencin kabul edileceği programa başvuralar 30 Nisan’da son bulacak.
Programa Almanya, ABD, Avusturya, Avustralya, Belçika, Birleşik Krallık, Danimarka, Finlandiya, Fransa, Hollanda, İsveç, İsviçre, Kanada, Norveç, İtalya, İspanya, Portekiz ve Yeni Zelanda’da lisans veya yüksek lisans öğrencisi ya da mezunları başvurabilecek.

TÜRKİYE’DE STAJ İMKANI

Program, temmuz içerisinde iki hafta süresince Ankara ve İstanbul merkezli olmak üzere iki farklı ilde yapılacak. Program süresince katılımcı gençler, kişisel gelişimlerine katkı sağlayacak eğitici faaliyetlerde yer alacak. Ayrıca program kapsamında gençler, tarihi ve kültürel mirasları düzenlenecek gezilerle yerinde keşfetme imkanı bulacak. Türk el sanatları, Türk sineması, TRT konserleri gibi atölye ve sosyal faaliyetler de programda yer alacak. Gençlerin talep etmeleri halinde Türkiye’de staj yapmaları da sağlanabilecek.
Genç Liderler Programına başvurular www.ytb.gov.tr/gencliderler sitesi üzerinden alınacak. Adaylar, başvurular ve program hakkında detaylı bilgilere yine aynı adresten ulaşabilecek.