Son dakika haberi: Almanya'da alarm... Halka acil çağrı yapıldı.. 'Durum çok ciddi'

Güncelleme Tarihi:

Son dakika haberi: Almanyada alarm... Halka acil çağrı yapıldı.. Durum çok ciddi
Oluşturulma Tarihi: Ekim 22, 2020 13:22

Son dakika haberi... Almanya'da korona vakalarının bugüne kadar olmayan rekor bir seviyeye ulaşması üzerine salgın hastalıklardan yetkili Robert Koch Enstitüsü Başkanı Prof. Lothar Wieler, "durum çok ciddi. Ağır hasta ve ölü sayısı daha da artacak" dedi.

Haberin Devamı

Almanya'da bir günde korona tanısı konulan vaka sayısının 11 bini aşması üzerine Robert Koch Enstitüsü bir basın toplantısı düzenleyerek, halka acil çağrı yaptı.

ROBERT KOCH ENSTİTÜSÜ: DURUM ÇOK CİDDİ

Enstitü Başkanı Prof. Lothar Wieler, "durum çok ciddi. Bu gidişle ağır hasta ve ölü sayısı daha da artacak. Biz virüsün hızla ve kontrolsüz yayılacağından hareket ediyoruz" dedi. Prof. Wieler herkesi virüsle mücadeleye katkı vermeye çağırdı.

Virüsün şu anda daha çok gençler arasında yayıldığına işaret eden Prof. Wieler, ancak riskli gruptakiler arasında da artmaya başladığı uyarısında bulundu.

ARTIŞ ÜÇ KAT

Üç hafta öncesine göre vakaların üç kat arttığına dikkat çeken Prof. Wieler, virüsün en çok özel çevrede bulaştığına, buradan evlere taşındığına işaret etti. 10'dan fazla kişinin biraraya geldiği yerlerde virüsün bulaşma riskinin çok yüksek olduğunu söyleyen Robert Koch Enstitüsü Başkanı, "virüs en çok özel çevrede, kutlamalarda bulaşıyor. İnsanlar virüsü buradan evlere, ailelerine taşıyor. Bu aynı zamanda iyi bir haber. Çünkü virüsün yayılmasını önlemek bizim elimizde. Belirtileri ciddiye alın. Koronayı ciddiye alın. Vakaları yavaşlatma şansı halen var" diye konuştu.

Almanya’da vatandaşın maske eksikliğini Türk terziler gideriyor
Haberle ilgili daha fazlası: