GeriDünya Knut'un doğum günü coşkusu
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  1
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Knut'un doğum günü coşkusu

Knut'un doğum günü coşkusu
refid:7827547 ilişkili resim dosyası
Abone Olgoogle-news

Dünyanın her köşesinden yüzlerce ziyaretçi ve gazeteci, hayvanat bahçesinde yaşayan kutup ayısı Knut'un doğum gününü kutlamak için Berlin'e akın etti. Knut doğum günü pastasını midesine indirirken, onu yalnız bırakmayan hayranlarından bazıları görüntü alırken, bazıları da sevinç gözyaşı döktü.

KNUT'UN FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLAYIN...

Sevimli kutup ayısının doğum pastası meyve, sebze ve buzdan oluşuyordu, pasta bir mumla da taçlandırıldımıştı.

Knut'un doğum günü için Venezuela'nın başkenti Caracas'tan gelen Jasmin Sambrano, Berlin'e iner inmez sevimli kutup ayısını görmek için hayvanat bahçesine koştuğunu söyledi.

Knut'u gördüğünde sevinç gözyaşı döktüğünü belirten Sambrano, "Knut barışın savaştan daha güçlü olduğunu gösteren bir sembol" dedi. ABD'den Judy Lydecker, Knut'u ilk defa geçen eylül ayında gördüğünü ve çok etkilendiğini, doğum gününe gelmeye kendini sorumlu hissettiğini söyledi.

/images/100/0x0/55eb0b84f018fbb8f8a77008

Knut arık büyüdü eski görüntüsünden uzaklaştı..

Japonya'dan bir televizyon kanalına haber yapmak için gelen bir gazeteci de, Knut'un Japonya'da çok sevildiğini ve insanların onun hakkında haber almak istediklerini belirtti.

Knut sayesinde hayvanat bahçesine yılda 3 milyondan fazla ziyaretçi geldiğini belirten Berlin Hayvanat Bahçesi yetkilileri, şu ana kadar kutup ayısı sayesinde 10 milyon euro kazandıklarını açıkladılar. Hayvanat Bahçesi, Knut adına çıkan kitap, sakız ve oyuncuk ayılardan da pay alıyor.

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle