GeriDünya Japon politikacı çocuk gibi ağladı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Japon politikacı çocuk gibi ağladı

Japon politikacı çocuk gibi ağladı
refid:26727971 ilişkili resim dosyası
Abone Olgoogle-news

Japonya'da Ryutaro Nonomura isimli politikacı bugün internette paylaşılmaya başlanan bir video sayesinde fenomen haline geldi. Hakkındaki yolsuzluk iddialarına cevap vermek için basın toplantısı düzenleyen Nonomura kameraların önünde hüngür hüngür ağladı.

2011 yılında Japonya'nın batısındaki Hyogo eyaletinde meclis üyesi seçilen 47 yaşındaki Nonomura, 3 milyon Japon yenini (yaklaşık 63 bin TL) amacı dışında kullanma suçlamasıyla karşı karşıya kalınca bir basın toplantısı düzenlendi ve hakkındaki iddialara yanıt vermek istedi. Ancak politikacının toplantı sırasında masayı yumruklayarak çocuk gibi ağlaması videonun bir anda paylaşılma rekoru kırmasına neden oldu.

Medyada hakkında çıkan haberlere göre Nonomura bu parayı yıl içinde dört farklı noktaya yaptığı 195 seyahat için kullandı. Yaptığı seyahatlare dair hiç bir belge ibraz etmeyen siyasetçinin bu seyahatlerde 106 kez de aynı tatil köyüne gittiği ifade ediliyor.

Hyogo eyaletinin başkenti Kobe'de 3 saat süren basın toplantısında tüm kameraların önünde ağlayan Nonomura şunları söyledi: "Nihayet meclis üyesi olabildim... (ağlama) toplumu değiştirdirme hedefiyle... Bu Japonya... ben bu toplumu değiştirmek istiyorum (ağlama)... ben hayatımı riske attım (ağlama)... Anlamıyor musunuz?"

False