MENÜ

Japonya

Japonya ile ilgili tüm haberleri, son dakika Japonya haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Japonya haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 44.862 Japonya haberi bulunmuştur.

Japonya, Doğu Asya'da bir ada ülkesidir. Büyük Okyanus'ta bulunan Japonya Japon Denizi'nden Çin Halk Cumhuriyeti, Kuzey Kore, Güney Kore ve Rusya'nın doğusuna, kuzeyde Ohotsk Denizi'nden güneyde Doğu Çin Denizi'ne ve Tayvan'a kadar uzanır. Japonca adını oluşturan kanji karakterler "güneş" ve "köken" anlamına gelir. Bu nedenle Japonya "Doğan Güneşin Ülkesi" diye de bilinir.

 

Japonya Haberleri

Uber büyük yatırım alacak

Uber büyük yatırım alacak

Uber'in sürücüsüz araç teknolojilerine dört grup 1 milyar dolarlık yatırım yapacak.

19.04.2019Ekonomi
Oktay Sinanoğlu: Milli kültür ve bilime adanan ömür

Oktay Sinanoğlu: Milli kültür ve bilime adanan ömür

Hayatını bilime ve milli kültüre adayan, 26 yaşında "Dünyanın en genç profesörü" unvanını alan ve Türk Einstein olarak anılan Prof. Dr. Oktay Sinanoğlu, ölümünün 4. yılında anılıyor.

19.04.2019Teknoloji
Karanlıkta ışık aramak

Karanlıkta ışık aramak

‘Gölgeye Övgü’nün yazarı Cuniçiro Tanzaki, sanki Japonya’nın gidişatını önceden sezmiş. Gün gelip de onun dünyanın en çok elektrik tüketecek ülkelerinden biri olacağını ve bu yolla da gölgenin sırrını, yani ruhunu yitireceğinden korkmuş ve kitabı buna göre kaleme almış.

18.04.2019Kitap Sanat
Yörüngede uydu yarışı kızışıyor

Yörüngede uydu yarışı kızışıyor

SpaceX'in Arabsat 6A uydusu ile ilk ticari fırlatmasını yapması üzerine gözler yörüngedeki toplam uydu sayısına ve güç dengesine çevrildi.

18.04.2019Teknoloji
Bu ülkede herkese bedava ev veriliyor

Bu ülkede herkese bedava ev veriliyor!

Birinin size bedava ev verme olasılığını muhtemelen hayatınızda hiç düşünmemişsinizdir. Bir de bu ev Japonya’daysa… Bu durum CNN ve Pultizer Center’ın haberine göre gerçek. Peki nasıl oluyor ve daha da önemlisi neden bu evler bedavaya veriliyor? İşte detaylar…

18.04.2019Seyahat
Suudi Arabistan 2020 yılındaki G20 Zirvesine ev sahipliği yapacak

Suudi Arabistan 2020 yılındaki G20 Zirvesi'ne ev sahipliği yapacak

Suudi Arabistan, Arap dünyasında bir ilk olarak Kasım 2020'de gerçekleşecek G20 Liderler Zirvesi'ne ev sahipliği yapacağını açıkladı.

18.04.2019Dünya
Turist akını 3 saate 15 bin kişi ziyaret etti

Turist akını! 3 saate 15 bin kişi ziyaret etti

UNESCO Dünya Mirası Listesi'nde yer alan Pamukkale'ye girişler Turizm Haftası kapsamında 3 saat ücretsiz yapılınca travertenlerde ziyaretçi yoğunluğu oluştu.

17.04.2019Gündem
A Milli Voleybol Takımının aday kadrosu belli oldu

A Milli Voleybol Takımı'nın aday kadrosu belli oldu

FIVB Uluslar Ligi, 2020 Tokyo Olimpiyatları Elemeleri ve Avrupa Voleybol Şampiyonası'na katılacak milli takımın aday kadrosu 26 kişiden oluşuyor.

17.04.2019Voleybol
Dünyanın her yerinden turist ağırlayacak

Dünyanın her yerinden turist ağırlayacak

Bursa’yı sadece Uludağ ve Arap turizmi bölgesi olmaktan çıkaracaklarını belirten Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Güney Marmara Yönetim Kurulu Başkanı Murat Saraçoğlu, 12 ay boyunca Bursa’da Balkanlar’dan, Avrupa’dan ve Uzak Doğu’dan turist ağırlayacaklarını söyledi.

17.04.2019Ekonomi
Küresel piyasalar pozitif seyrediyor

Küresel piyasalar pozitif seyrediyor

Küresel piyasalar karışık sinyaller veren makroekonomik verilere karşın merkez bankalarının piyasaları desteklemeye devam edeceği beklentileri ile pozitif seyrediyor.

17.04.2019Ekonomi
Antarktikadan toplanan meteoritler NASA yolcusu

Antarktika'dan toplanan meteoritler NASA yolcusu

Antarktika'da uzay bilimleri alanında çalışmalar yapan akademisyen Mehmet Yeşiltaş, kıtadan topladığı meteoritlerin ilk incelemesini 22-26 Nisan'da Amerikan Havacılık ve Uzay Ajansında (NASA) yapacak.

16.04.2019Teknoloji
Fukuşimada hasarlı reaktörlerdeki çalışma tüm hızıyla sürüyor

Fukuşima'da hasarlı reaktörlerdeki çalışma tüm hızıyla sürüyor

Depremde hasar gören 3 no'lu reaktördeki nükleer yakıt ünitelerinin çıkarılması işlemi başladı. Nükleer yakıtın çıkarılması santralin topyekun tasfiyesi sürecinde önemli bir kilometre taşı kabul ediliyor.

15.04.2019Dünya
iRobotun Türkiye hedefini açıkladı

iRobot'un Türkiye hedefini açıkladı

Global robot süpürge pazarının bilinen yüzlerinden iRobot, Türkiye pazarında hedef büyüttü. Geçtiğimiz yıl online pazarda robot süpürge aramalarının dört kat arttığının bilgisini veren Türkiye Ülke Müdürü Murat Köse, Türkiye’de robotik süpürge pazarındaki hedeflerini paylaştı.

15.04.2019Teknoloji
Bisikletle dünyayı gezen Fransız, Malatyada mola verdi

Bisikletle dünyayı gezen Fransız, Malatya'da mola verdi

Fransa'dan 11 ay önce bisikletiyle dünya turuna çıkan Mael Boisgontier (37), 29 ülke dolaştı. Şu ana kadar 17 bin 212 kilometre yol yapan Boisgontier'in Türkiye'deki son durağı Malatya oldu.

15.04.2019Gündem
Okullar hangi tarihte kapanacak | İşte karnelerin alınacağı zaman

Okullar hangi tarihte kapanacak? | İşte karnelerin alınacağı zaman

Nisan ayının gelmesiyle beraber, 2018-2019 yılı eğitim öğretim döneminin bitmesine de kısa bir zaman kaldı. Tatil planlarını netleştirmek isteyen veliler ve tüm yıl boyunca yorulan öğrenciler bu yıl okulların ne zaman kapanacağını internette sorgulamaya başladı. Peki, bu yıl okullar hangi tarihte kapanacak? Karneler ne zaman alınacak? İşte, 2019 yaz tatili başlangıç tarihi...

14.04.2019Gündem
Bir’diler bin oldular

Bir’diler bin oldular

Kaybolmaya yüz tutan mesleklerin canlandırılması amacıyla Anadolu Sigorta’nın başlattığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın desteğiyle hayata geçirilen ‘Bir Usta Bin Usta’ projesi son senesine girdi. 50 meslekte ustalar, bin kişiye eğitim verdi, meslekler canlandı, istihdam arttı. Anadolu Sigorta Genel Müdür Yardımcısı Filiz Tiryakioğlu, “Kursiyerler usta adaylarına dönüştü, kendi işlerini kurdu, proje amacına ulaştı” diyor.

14.04.2019İK/Yeni Ekonomi
PSG, Real Madrid ve Barcelona, Kubo için savaşıyor

PSG, Real Madrid ve Barcelona, Kubo için savaşıyor!

"Japon Messi" lakaplı Takefusa Kubo için İspanya'nın iki dev kulübü, Real Madrid ile Barcelona'nın yanı sıra, Fransız PSG kıyasıya bir savaşa girmiş durumda! İşte detaylar...

14.04.2019Futbol
Posta sektöründe ücret sistemi değişikliği yolda

Posta sektöründe "ücret sistemi" değişikliği yolda

PTT AŞ Genel Müdürü Kenan Bozgeyik, "Başkanlığını yürüttüğümüz UPU İdari Konsey Genel Kurulunda, global posta ağı için büyük önem arz eden varış gideri ücretlendirme sistemine ilişkin olağanüstü kongre düzenlenmesi kararlaştırıldı. Olağanüstü kongrenin eylülde yapılması ülkelerin onayına sunulacak. Söz konusu kararın onaylanması halinde alınacak kararla söz konusu ücretlendirme sistemi yeniden belirlenecek. Birliğin ve sektörün geleceğini şekillendirecek çalışmaların, ülkemiz çıkarlarına en uygun şekilde sonuçlandırılması için yoğun çalışma yürütüyoruz" açıklamasında bulundu.

13.04.2019Ekonomi
Eserleri 6 ülkede sergilenecek... Ustanın dünya turu

Eserleri 6 ülkede sergilenecek... Ustanın dünya turu

Cumhurbaşkanlığı tarafından düzenlenen ‘Ara Güler Sergisi’ geçen yıl hayata veda eden efsane foto muhabiri Ara Güler’in eserlerini dünya çapında sanatseverlerle buluşturmaya hazırlanıyor. ‘Master of Leica’ unvanına sahip Ara Güler’in eserleri Londra, Paris, Kyoto, New York, Roma ve Mogadişu’da sergilenecek.

13.04.2019Gündem
Cumhurbaşkanlığı’ından bir ilk: Dünya başkentlerinde Ara Güler Sergisi…

Cumhurbaşkanlığı’ından bir ilk: Dünya başkentlerinde Ara Güler Sergisi…

T.C. Cumhurbaşkanlığı tarafından düzenlenen “Ara Güler Sergisi”, geçen yıl aramızdan ayrılan değerli fotoğraf sanatçısı ve foto muhabir Ara Güler’in eserlerini dünya başkentlerinde sanatseverler ile buluşturacak. Dünyanın en iyi yedi fotoğrafçısından biri olarak gösterilen, “Master of Leica” unvanına sahip Ara Güler’in eserleri sırasıyla Londra, Paris, Kyoto, New York, Roma ve Mogadişu’da sergilenecek.

12.04.2019Keyif
WikiLeaksin kurucusuna yakın bir kişi ülkeden kaçarken gözaltına alındı

WikiLeaks'in kurucusuna yakın bir kişi ülkeden kaçarken gözaltına alındı

Ekvador İçişleri Bakanlığı, İngiltere'de tutuklanan WikiLeaks'in kurucusu Julian Assange'a yakın bir kişinin Ekvador'dan çıkmaya çalışırken gözaltına alındığını duyurdu.

12.04.2019Dünya
Dev şirketin CEOsunun gözaltı süresi uzatıldı

Dev şirketin CEO'sunun gözaltı süresi uzatıldı

Japonya mahkemesi, Nissan'ın eski CEO’su Carlos Ghosn’un gözaltı süresini 22 Nisan'a kadar uzatabilecek.

12.04.2019Ekonomi
Türkiye dijitalleşmede ortalamanın üzerinde

'Türkiye dijitalleşmede ortalamanın üzerinde'

Hitachi Vantara Başkan Yardımcısı ve Global CTO’su ve Hubert Yoshida: “Türkiye dijitalleşme konusunda hevesli ve ortalamanın üzerinde bir ülke, fakat…”

12.04.2019Teknoloji
Küresel piyasalar karışık bir seyir izliyor

Küresel piyasalar karışık bir seyir izliyor

Küresel piyasalar karışık bir seyir izlerken, haftanın son işlem gününde Avro Bölgesi sanayi üretimi ve ABD’de açıklanmaya başlayan şirket bilançoları takip edilecek.

12.04.2019Ekonomi
Faruk Süren: Bu sefer yeneceğiz

Faruk Süren: Bu sefer yeneceğiz

Kadıköy'de galibiyet gören son Galatasaray Başkanı Faruk Süren, pazar günü oynanacak Fenerbahçe karşılaşması için iddialı konuştu.

12.04.2019Futbol
Uzay yolculuğu insanoğlunu yeni ufuklara taşıyor

Uzay yolculuğu insanoğlunu yeni ufuklara taşıyor

Geçen yüzyılın ikinci yarısında başlayan insanlı uzay yolculukları, 21. yüzyılda da insanoğlunu yeni ufuklara taşımaya devam ediyor.

12.04.2019Teknoloji
Pasifik üzerinde düşen F-35 uçağıyla ilgili yeni gelişme

Pasifik üzerinde düşen F-35 uçağıyla ilgili yeni gelişme

Pasifik Okyanusu üzerinde önceki gün radardan kaybolan Japonya'ya ait F-35 hayalet savaş uçağının, Pasifik Okyanusu'na düşmeden önce acil durum sinyali göndermediği tespit edildi.

11.04.2019Dünya
Kuru kayısıdan ilk çeyrekte 64 milyon dolarlık ihracat

Kuru kayısıdan ilk çeyrekte 64 milyon dolarlık ihracat

Dünya kuru kayısı üretiminin yüzde 85'inin yapıldığı Malatya'dan yılın ilk çeyreğinde gerçekleştirilen 25 bin 600 tonluk ihracat karşılığında 64 milyon dolar gelir sağlandı.

11.04.2019Ekonomi
Kuru kayısıdan ilk çeyrekte 64 milyon dolarlık ihracat

Kuru kayısıdan ilk çeyrekte 64 milyon dolarlık ihracat

Dünya kuru kayısı üretiminin yüzde 85'inin yapıldığı Malatya'dan yılın ilk çeyreğinde gerçekleştirilen 25 bin 600 tonluk ihracat karşılığında 64 milyon dolar gelir sağlandı.

11.04.2019Ekonomi
Son dakika... Japonyada şiddetli deprem

Son dakika... Japonya'da şiddetli deprem

Japonya'da 6.1 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

11.04.2019Dünya
İhracatta Fark Yaratanlar ödüllerini aldı

"İhracatta Fark Yaratanlar" ödüllerini aldı

TİM Başkanı İsmail Gülle "Deri sektörü pazar çeşitliğini sağlamış, kuvvetli bir paydaş sektörümüz. Bu bağlamda sektörün Güney Kore ve Japonya gibi bölgelerdeki potansiyelini kullanması gerekiyor" dedi.

11.04.2019Ekonomi
İşte yerli yapay zeka

İşte yerli yapay zeka

Turkcell’in geliştirdiği yeni servisleri ve teknolojileri tanıtmak amacıyla düzenlediği Teknoloji Zirvesi dün İstanbul Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlendi.

11.04.2019Ekonomi
DEİK Başkanı Olpak: Yüksek katma değerli ürünler için gençlerimize öncelik tanımalıyız

DEİK Başkanı Olpak: Yüksek katma değerli ürünler için gençlerimize öncelik tanımalıyız

DEİK Başkanı Nail Olpak "Orta gelir tuzağından kurtulup yüksek katma değerli ürünler üretebilmemiz için de farklı çözümlerin yanı sıra, özgür beyinlere, gençlerimize öncelik tanımamız gerekiyor" dedi.

10.04.2019Ekonomi
Depremde halat salınımını yüzde 55 azaltan asansör teknolojisi

Depremde halat salınımını yüzde 55 azaltan asansör teknolojisi

Mitsubishi Electric, uzun süreli depremler ve sert rüzgarlarda sallanan yüksek katlı binalarda asansör halatındaki salınımı kontrol altına alan yeni bir cihaz geliştirdi.

10.04.2019Teknoloji
Japonya ABDnin Devrim Muhafızları kararına uymayacak

Japonya ABD'nin Devrim Muhafızları kararına uymayacak

Japonya Dışişleri Bakanı Taro Kono, ABD'nin İran Devrim Muhafızları Ordusunu terör örgütü ilan etme kararına uymayacaklarını belirtti.

10.04.2019Dünya
Japonyaya ait F-35in Pasifik Okyanusuna düştüğü belirlendi

Japonya'ya ait F-35'in Pasifik Okyanusu'na düştüğü belirlendi

Eğitim uçuşu sırasında dün kaybolan Japon Hava Kuvvetlerine ait F-35 savaş uçağının Pasifik Okyanusu'na düştüğü tespit edildi.

10.04.2019Dünya
Japon F-35 jeti Pasifik’te kayboldu

Japon F-35 jeti Pasifik’te kayboldu

JAPONYA’nın Deniz Meşru Müdafaa Güçleri’ne bağlı bir F-35 savaş uçağının eğitim sırasında radardan kaybolduğu açıklandı.

10.04.2019Dünya
Japonya’ya ait savaş uçağı radardan kayboldu

Japonya’ya ait savaş uçağı radardan kayboldu

Japon Öz Savunma Kuvvetleri'ne ait bir F-35A savaş uçağı radardan kayboldu.

9.04.2019Dünya
Dünya taşıt üretiminde frene bastı

Dünya taşıt üretiminde "frene bastı"

Küresel motorlu kara taşıtları üretimi geçen yıl 2017'ye göre yüzde 6,3 azalarak 91 milyon 538 bin 640 adede geriledi.

9.04.2019Ekonomi
Japonya’dan Kuzey Kore’ye yaptırım kararı

Japonya’dan Kuzey Kore’ye yaptırım kararı

Japonya, Kuzey Kore’ye yönelik ticaret yasağını 2 yıl daha uzattı.

9.04.2019Dünya
UMH ABDnin Haftere dur çağrısını memnuniyetle karşıladı

UMH 'ABD'nin Hafter'e dur' çağrısını memnuniyetle karşıladı

Libya'da Ulusal Mutabakat Hükümeti (UMH) Başkanlık Konseyi, Hafter'e yönelik "Trablus'a yönelik askeri operasyonlarını durdurma" çağrısını memnuniyetle karşıladı.

9.04.2019Dünya
Küresel piyasalar karışık bir seyir izliyor

Küresel piyasalar karışık bir seyir izliyor

Küresel piyasalar ticaret savaşı ve Brexit belirsizliğinin devam etmesi ile karışık bir seyir izlerken, yurt içinde yarın açıklanması beklenen reform paketi bekleniyor.

9.04.2019Ekonomi

Yazar Sonuçları

İstanbul’a yeni bir şiir festivali

FESTİVALLERİN bir önemi de o konuyla ilgilenenlerin daha çok kişiye ulaşmasını sağlamasıdır. Hele bu şiir festivaliyse, yayılma, ilgi hızı daha da yüksektir.

18.04.2019

Bana su verdi

Paris’e gidip de Notre Dame Katedrali’ni görmeyen, önünde fotoğraf çektirmeyen var mıdır...

17.04.2019

Vizyondaki bu filmi izleyin ve annenizi arayın... Ağlaya ağlaya izleyeceğiniz nefis bir film: ‘Çınar’

BİRAZ sanat hepimize iyi gelir. Size bir film tavsiye etmek istiyorum. Bir sinema filmi. Adı ‘Çınar’. Mutlaka izleyin. Gününüz, haftanız aydınlansın. Ortalıkta bir sürü olumsuz şey yaşanırken, bu film ruhunuza iyi gelecek. Ama çok ağlayacaksınız, haberiniz olsun. Filmin yapımcısı ve yönetmeni Mustafa Karadeniz’le röportaj yapabilme fırsatı buldum, çok mutluyum.

16.04.2019

Louis Vuitton’a komşu oluyor

Paris’te 27 yıl önce dünya markası olmak için yola çıkan Ayşe ve Ece Ege kentin en önemli merkezi St.Germain’de Louis Vuitton’a komşu mağaza açıyor. Osmanlı ve Türk kültürünü modernize ederek yansıtacak mağazada mermerden halıya kadar kullanılan her ürün Türkiye’de yapılıyor. Ayşe ve Ece Ege kardeşler “Mağaza Türkiye’ye yönelik algıya da pozitif etki yapacak” diyor.

14.04.2019

Tama mezarında hatırladığım edebiyatın o en trajik sahnesi

Geçen çarşamba günü arabamız Tokyo’nun kuzeyine doğru gidiyor.

14.04.2019

Evet ona sakura mevsiminde 'Ciao' deyip gitmek yakışırdı

Perşembe günü Tokyo yakınındaki Tama Mezarlığı’nda, en sevdiğim Japon yazarı Mişima’nın mezarını ziyaret ettim.

13.04.2019

Almanların Türkiye ilgisi

ALMANYA ile Türkiye ilişkilerini her zaman çok önemsedim. İki ülke arasında hem güçlü bağlar var, hem de ortak yapılabilecek birçok proje...

12.04.2019

Yavuz Bingöl’e salonlar açılır mı

SORUYU aklıma çok sevdiğim Redd grubunun üyesi Doğan Duru geçen Pazar günü yayınlanan mülakatta söyledikleri ile soktu.

9.04.2019