GeriDünya İngiliz askeri üssünde "Rus gazeteci" alarmı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

İngiliz askeri üssünde "Rus gazeteci" alarmı

İngiliz askeri üssünde "Rus gazeteci" alarmı

İngiltere'de askeri üs yakınında bir Rus gazetecinin "şüpheli davrandığı" gerekçesiyle üste alarm verildi.

Daily Mail gazetesinin pazar baskısı "Mail on Sunday"de yer alan habere göre Rus gazeteci Timur Siraziev'in Berkshire'da bir askeri üs yakınında çekim yapması üste alarm verilmesine neden oldu.

Habere göre, 21 Kasım'da üssün yakınından kameramanıyla defalarca geçen ve tel örgülerin yakınında çekim yapan Siraziev, güvenlik kameralarınca görüntülendi.

Olayla ilgili açıklama yapan İngiltere Savunma Bakanı Gavin Williamson, halkı askeri üsler yakınında şüpheli davranışlarda bulunanlara karşı teyakkuzda olmaya çağırdı.

Williamson, "Üslerimizin ve personelimizin güvenliğini inanılmaz derecede ciddiye alıyoruz. Vatandaşlar bir askeri üs içinde veya çevresine şüpheli davranan birini görmeleri halinde acilen polise bildirmeli." diye konuştu.

Rus gazetecinin çekim yaptığı askeri üste İngiliz ordusunun 77. Tugayının yer aldığı bildirildi. 2015'te oluşturulan tugayın görev alanları arasında sosyal medya ve psikolojik harekatın da yer aldığı belirtiliyor.

İngiltere ile Rusya'nın ilişkileri bu yılın başında çifte ajan Serrgey Skripal ile kızı Yulia'nın, Salisbury kentinde sinir sistemi üzerinde etkili kimyasal madde ile zehirlenmesinden sonra gerilmişti.

Olaydan Rus askeri istihbarat servisini sorumlu tutan İngiltere ile bazı Batılı devletler 100'ün üzerinde Rus diplomatı sınır dışı etmişti.

İngiliz askeri üssünde Rus gazeteci alarmı

SON 24 SAATTE NE OLDU?

Son 24 saatte ne oldu? (02.12.2018)İşte Türkiye ve dünya gündemine dair gelişmeler, son 24 saatte yaşanan olaylar..

Kripto Para Piyasaları için Bigpara

Kripto Para Piyasaları için Bigpara

False