MENÜ

Askeri Üs

Askeri Üs ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Askeri Üs haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 4.525 Askeri Üs haberi bulunmuştur.

Askeri Üs Haberleri

Yüksekovada askeri üs bölgesinin yolu, kardan kapandı

Yüksekova'da askeri üs bölgesinin yolu, kardan kapandı

HAKKARİ'nin Yüksekova ilçesindeki Çobanpınar Askeri Üs Bölgesi'nin yolu, yoğun kar yağışıyla kapandı. Kar kalınlığının yer yer 5 metreyi aştığı bölgede, İl Özel İdaresi'ne bağlı Yüksekova Şantiye Şefliği ekipleri, yolun açılması için çalışma başlattı.

2.04.2020Gündem
Son dakika... Irakta ABD askerlerinin olduğu üsse saldırı

Son dakika... Irak'ta ABD askerlerinin olduğu üsse saldırı

Irak'ta ABD ve uluslararası koalisyon güçlerine ait askerlerin konuşlu olduğu Bağdat'taki Taci Askeri Üssü'ne bir hafta içinde 2'nci defa füze ile saldırı düzenlendi.

14.03.2020Dünya
Askeri üs bölgesinde kar kalınlığı 10 metreyi aştı

Askeri üs bölgesinde kar kalınlığı 10 metreyi aştı

HAKKARİ'nin Şemdinli ilçesinde askeri üs bölgesinin kardan kapanan yolu, Özel İdare'ye bağlı karla mücadele ekiplerince güçlükle açıldı. Yer yer 10 metre yüksekliği bulan kar kütleleri, iş makinesinin de boyunu aştı.

13.03.2020Gündem
Hakkaride kar tünellerinde vatan nöbeti

Hakkari'de kar tünellerinde vatan nöbeti

HAKKARİ'de Mehmetçik, hava sıcaklığının sıfırın altında 20 dereceye kadar düştüğü Mirgesav, İki Yaka ve Düz Tepe üs bölgelerinde 10 metreyi bulan karda, vatan nöbeti tutmayı sürdürüyor. Askerlerin zorlu vatan nöbetleri, Hakkari Valiliği tarafından da sosyal medyada paylaşıldı.

12.03.2020Gündem
Şırnakta kardan yolları ulaşıma kapanan iki aileye ulaşıldı

Şırnak'ta kardan yolları ulaşıma kapanan iki aileye ulaşıldı

Şırnak’ın Beytüşşebap ilçesinde kar kalınlığı yer yer 7 metreye kadar ulaşırken, ekipler yaylada yaklaşık 1 aydır yolları kapalı olan iki aileye ulaştı.

12.03.2020Gündem
Üs bölgesinin yolunu açmak için metrelerce karla mücadele

Üs bölgesinin yolunu açmak için metrelerce karla mücadele

HAKKARİ'nin Şemdinli ilçesindeki askeri üs bölgelerinde karla mücadele çalışmaları devam ediyor. Tipinin etkisiyle birlikte yer yer 5 metreyi aşan kar kalınlığı, ekiplere zorlu anlar yaşatıyor.

27.02.2020Gündem
Hakkaride karla mücadele

Hakkari'de karla mücadele

HAKKARİ'nin Şemdinli ilçesindeki askeri üs bölgelerinde karla mücadele çalışmaları devam ediyor. Tipinin etkisiyle birlikte yer yer 5 metreyi aşan kar kalınlığı, ekiplere zorlu anlar yaşatıyor. Karla mücadele çalışması yapan iş makinalarının adeta kara gömüldüğü bölgede sürdürülen çalışmaların devam ettiği ve bu çalışmaların birkaç gün daha süreceği belirtildi.

27.02.2020Gündem
ABD sessiz sedasız Kıbrıs’a üs kurdu

ABD sessiz sedasız Kıbrıs’a üs kurdu

ABD, İran Devrim Muhafızları’na bağlı özel Kudüs Gücü’nün komutanı General Kasım Süleymani’yi öldürmesinin ardından, “Muhtemel bir krizde acil kurtarma amacıyla kullanılacak” gerekçesiyle Kıbrıs Rum yönetiminden aldığı izni, askeri üs kurmak için kullandı.

24.02.2020Dünya
Son dakika haberleri: ABD ve Esed arasında sıcak çatışma yaşandı İşte o anlar

Son dakika haberleri: ABD ve Esed arasında sıcak çatışma yaşandı! İşte o anlar

ABD askerleri, Suriye’nin Haseke bölgesinde kendilerini durduran Esed rejimi güçleriyle yaşadıkları arbedede 1 rejim unsurunu öldürdü. ABD savaş uçakları, Haseke’de Esed rejimi güçleriyle yaşadıkları gerginliğin ardından rejime ait 2 askeri noktayı vurdu.

12.02.2020Dünya
ABD ordusu, Suriyenin Tel Temır beldesindeki Rus askerlerini bloke etti

ABD ordusu, Suriye'nin Tel Temır beldesindeki Rus askerlerini bloke etti

Suriye'de terör örgütü YPG/PKK işgalindeki bölgelerde varlık gösteren ABD askerleri, Haseke ilininin batısında M4 karayoluna ulaşmak isteyen Rus askerlerinin yolunu kesti.

25.01.2020Ekonomi
Hakkaride ayı ve yavruları çöplükte yiyecek ararken görüntülendi

Hakkari'de ayı ve yavruları çöplükte yiyecek ararken görüntülendi

HAKKARİ'nin Çukurca içesinde, askeri üs bölgesindeki çöplüğe inen ayı ve 2 yavrunun yiyecek arayışı, iş makinesi operatörü tarafından görüntülendi.

22.01.2020Haber
Ayı ve yavruları çöplükte yiyecek ararken görüntülendi

Ayı ve yavruları çöplükte yiyecek ararken görüntülendi

HAKKARİ'nin Çukurca içesinde, askeri üs bölgesindeki çöplüğe inen ayı ve 2 yavrunun yiyecek arayışı, iş makinesi operatörü tarafından görüntülendi.

22.01.2020Gündem
Suriyede tehlikeli temas ABD askerleri, Rus askerlerin yolunu kesti

Suriye'de tehlikeli temas! ABD askerleri, Rus askerlerin yolunu kesti

Suriye'de terör örgütü YPG/PKK işgalindeki bölgelerde varlık gösteren ABD askerleri, Haseke ilindeki petrol sahasına ulaşmak isteyen Rus askerlerinin yolunu kesti.

18.01.2020Dünya
ABD, 21 Suudi askeri öğrenciyi geri yolluyor

ABD, 21 Suudi askeri öğrenciyi geri yolluyor

ABD Adalet Bakanı William Barr, 6 Aralık’ta Florida’daki askeri üste Suudi Teğmen Muhammed Said Alşarmani’nin düzenlediği ve 3 Amerikalı denizcinin öldüğü saldırıyı ‘terör eylemi’ olarak değerlendirdiklerini açıkladı.

15.01.2020Dünya
Son dakika haberi Bir askeri üs saldırısı daha Bu kez Suriye

Son dakika haberi! Bir askeri üs saldırısı daha! Bu kez Suriye!

Reuters'ın Suriye medyasına dayandırdığı haberlere göre ülkenin Humus kenti yakınlarındaki T4 askeri hava üssüne hava saldırısı gerçekleştirildi. Saldırının kimin tarafından gerçekleştirildiği bilinmezken rejimin hava savunma sistemleri ile karşılık verdiği belirtildi.

14.01.2020Dünya
ABD ordusu, Suriyedeki üslerini takviye etti

ABD ordusu, Suriye'deki üslerini takviye etti

ABD ordusu, Suriye'nin kuzeydoğusundaki petrol sahalarında bulunan üslerine, askeri lojistik malzemesi ve zırhlı araçlar sevk etti.

13.01.2020Dünya
Gerilime mola: İran, Irak’ta iki üssü vurdu ABD yönetimi alttan aldı

Gerilime mola: İran, Irak’ta iki üssü vurdu ABD yönetimi alttan aldı

İran, ABD’nin Süleymani suikastına Irak’taki iki Amerikan üssüne füze saldırısıyla karşılık verdi. İran dini lideri Hamaney, “Amerikalılara tokat vurduk” dedi. Saldırı sonrası basın açıklaması yapan Trump, hiçbir ABD’linin hayatını kaybetmediğini söyleyerek tansiyonu düşüren mesajlar verdi.

9.01.2020Dünya
Tehlikeli tırmanış.. 3 ülkeyi daha hedefe koydu

Tehlikeli tırmanış.. 3 ülkeyi daha hedefe koydu

Irak'taki ABD Büyükelçiliğine düzenlenen saldırıyla ilgili Washington yönetiminden gelen son açıklamada İran kaynaklı herhangi bir tehdide karşı (ABD) vatandaşlarını koruma konusunda kararlı oldukları vurgulandı. Trump da saldırıdan İran'ı sorumlu tutarken ABD'nin Bağdat Büyükelçiliği, vatandaşlarına büyükelçilik binasına yaklaşmama uyarısında bulundu. Öte yandan Haşdi Şabi ABD dışında 3 ülkenin daha hedeflerinde olduğunu kaydetti.

31.12.2019Dünya
Kar kalınlığı iş makinesinin boyunu aştı

Kar kalınlığı iş makinesinin boyunu aştı!

Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde İkiyaka Askeri Üs Bölgesi'nin kardan kapanan yolu, Özel İdareye bağlı Yüksekova Şentiye Şefliliği karla mücadele ekiplerince güçlükle açıldı. Yer yer 5 metre yüksekliği bulan kar kütleleri, iş makinesinin boyunu aştı.

30.12.2019Gündem
Son dakika Libyadan Türkiye açıklaması

Son dakika! Libya'dan Türkiye açıklaması

Libya'nın yasal meşru temsilcisi Ulusal Mutabakat Hükümeti (UMH) İçişleri Bakanı Fethi Başağa, hava üslerini yabancı devletlere açan Hafter'in paralı güçlerine karşı koymak için Türkiye'den resmi olarak askeri destek isteyeceklerini açıkladı.

26.12.2019Dünya
KKTC’de sırada deniz üssü mü var

KKTC’de sırada deniz üssü mü var

Kıbrıs Türk Barış Kuvvetleri’nin KKTC’nin Gazimağusa Limanı’nın 40 km doğusunda deniz kıyısındaki geniş bir araziyi yeni imar planında askeri bölge olarak tanımlaması, adada ‘Türkiye’ye İHA üssünden sonra deniz üssü’ tartışmalarına yol açtı. Komutanlık, bölgede komuta binası ve tesisler inşa edileceğini belirtti.

20.12.2019Dünya
ABD’den İncirlik ve Kürecik yanıtı: ‘Mevkidaşımla konuşmam gerekir’

ABD’den İncirlik ve Kürecik yanıtı: ‘Mevkidaşımla konuşmam gerekir’

CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan’ın muhtemel ABD yaptırımlarına karşılık İncirlik ve Kürecik üslerinin kapatılabileceğine yönelik açıklamalarına ABD’den ilk yanıt geldi.

18.12.2019Dünya
İşte KKTCdeki İHA üssü... Türk İHA’sı KKTC’den devriye geziyor

İşte KKTC'deki İHA üssü... Türk İHA’sı KKTC’den devriye geziyor

Libya mutabakatı ile doğu Akdeniz’de dengeleri değiştiren Türkiye, dün de üç gün önce İHA üssü yapma kararı aldığı KKTC’nin Geçitkale Havalimanı’na ilk insansız hava aracını indirdi. Dalaman’dan kalkan yerli TB2 modeli insansız hava aracı, Geçitkale’deki kısa molanın ardından doğu Akdeniz nöbetine başladı. Geçitkale, Türkiye’nin doğu Akdeniz’deki gözü olacak.

17.12.2019Dünya
İncirlik ve Kürecik niye önemli: İki üs de ABD ve NATO için kritik

İncirlik ve Kürecik niye önemli: İki üs de ABD ve NATO için kritik

ABD Kongresi’nden yaptırımlar gelmesi halinde Ankara’nın kapatmayı değerlendirdiği İncirlik hava ve Kürecik radar üsleri, ABD ve NATO için kritik öneme sahip. Buraların kapatılması operasyonlarda aksama ve önemli ek maliyetlere yol açabilir.

17.12.2019Dünya
SİHA’lara KKTC’de askeri üs

SİHA’lara KKTC’de askeri üs

TÜRKİYE’nin talebi üzerine olağanüstü toplanan KKTC Bakanlar Kurulu, Türkiye’nin doğu Akdeniz’deki sondaj ve sismik araştırma gemilerini koruyan Silahlı İnsansız Hava Araçları’na (SİHA) hava üssü tahsis edilmesine karar verdi.

14.12.2019Dünya
Nijerde askeri üsse saldırı: 73 asker öldü

Nijer'de askeri üsse saldırı: 73 asker öldü

Nijer'de askeri bir üsse yapılan saldırı sonucunda 73 asker öldü.

12.12.2019Dünya
Rusya’dan yeni hava üsleri

Rusya’dan yeni hava üsleri

ABD’nin Suriye’nin kuzeyinden çekilmesinin ardından Rusya’nın kontrolü altına giren Sarrin askeri üssüne her türlü askeri uçağın iniş yapabilmesi için çalışmalar başladı. Lazkiye ve Tartus’ta hava üsleri bulunan Rusya, Kamışlı ve Sarrin ile bölgedeki hava gücünü arttıracak.

22.11.2019Dünya
Kobani’deki üs el değiştirdi: ABD gitti, Rusya geldi

Kobani’deki üs el değiştirdi: ABD gitti, Rusya geldi

RUSYA, Suriye’nin Türkiye ile sınır bölgelerinde faaliyetlerini yoğunlaştırarak Kobani’deki ‘Metras’ hava üssü kontrolünü de ele geçirdiğini açıkladı.

16.11.2019Dünya
Şehidin Cennete pide yollar mısın notunu gören arıyor...

Şehidin 'Cennete pide yollar mısın' notunu gören arıyor...

SURİYE'de, 11 Ekim'de teröristlerin havanlı saldırısında ağır yaralanıp, tedavi gördüğü hastanede şehit olan Piyade Uzman Onbaşı Mutlu Can Meşeci'nin (22), saldırıdan 2 ay önce gittiği pideciye 'Bir gün şehit olursam cennete pide yollar mısın Bahtiyar abim' yazılı bıraktığı notu ortaya çıkmıştı. Sosyal medyada paylaşılan not üzerine çok sayıda kişi, Akman'a ulaşıp, parasını ödeyerek, siparişini verdiği pidelerin şehit Meşeci adına ihtiyaç sahiplerine dağıtılmasını istiyor.

12.11.2019Gündem
İşte Suriye’de ABD’nin son hali

İşte Suriye’de ABD’nin son hali

Barış Pınarı harekâtı sonrası ABD’nin Suriye’deki askeri varlığının sayısı ve düzeni değişti. ABD askeri harekâtla birlikte çekildiği 16 noktadan 6’sına geri döndü. ABD güçleri halen 12 noktada konuşlu.

10.11.2019Dünya
Operasyondan ilk görüntüler

Operasyondan ilk görüntüler

ABD, terör örgütü DEAŞ lideri Ebubekir el Bağdadi’nin öldürüldüğü operasyonun görüntülerini yayınladı. CENTCOM Komutanı Kenneth McKenzie, Türkiye’nin düzenlediği Barış Pınarı harekâtının Bağdadi’ye yönelik operasyonu geciktirdiği iddialarını kesin bir dille reddetti.

1.11.2019Dünya
Son dakika... Rus askeri üssünde silah sesleri: Ölü ve yaralılar var

Son dakika... Rus askeri üssünde silah sesleri: Ölü ve yaralılar var

Rusya'nın Sibirya bölgesinde yer alan bir asker üste görev yapan bir askerin açtığı ateş sonucu 8 asker hayatını kaybetti, 2 asker de yaralandı.

25.10.2019Dünya
Şehit Piyade Uzman Onbaşı Meşeci, gözyaşlarıyla uğurlandı

Şehit Piyade Uzman Onbaşı Meşeci, gözyaşlarıyla uğurlandı

ZEYTİN Dalı Harekat bölgesinde 11 Ekim'de Suriye'nin Azez ilçesindeki Melkiye Askeri Üs Bölgesi'ne, PKK/YPG'li teröristlerce düzenlenen havan saldırısında ağır yaralandıktan sonra tedavi gördüğü hastanede şehit olan Piyade Uzman Onbaşı Mutlu Can Meşeci (22) memleketi Samsun’un Bafra ilçesinde gözyaşları arasında toprağa verildi.

22.10.2019Gündem
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğandan Barış Pınarı Harekatı açıklaması: 490 terörist etkisiz hale getirildi

Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Barış Pınarı Harekatı açıklaması: 490 terörist etkisiz hale getirildi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Barış Pınarı Harekatı'nda 490 teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, ''30-35 km'lik derinliğe kadar ineceğiz'' dedi.

13.10.2019Gündem
Canlı yayını yapılan 51. Bölge Baskını için bölge polisinden açıklama

Canlı yayını yapılan 51. Bölge Baskını için bölge polisinden açıklama!

Uzaylıların olduğu düşünülen 51. Bölge önündeki kalabalık etkisini arttırmaya devam ediyor. Şu ana kadar 5 bin civarı kişinin 51. Bölge Baskını için seyahat ettiği Nevada, resmen festival alanına dönüştü. Bölge hakkında açıklama yapan yerel polis, şu ana kadar çok büyük bir problem çıkmadığı ancak 5 kişinin aşırı tavırlar nedeniyle göz altına alındığını açıkladı.

22.09.2019Dünya
ABDde askeri üssü basacaklar... Binlerce kişinin ölümünü canlı izlemek istemiyorum

ABD'de askeri üssü basacaklar... 'Binlerce kişinin ölümünü canlı izlemek istemiyorum'

ABD'nin UFO ve uzaylılara ilişkin kalıntıların sır gibi saklandığı iddia edilen 51. Bölge isimli askeri üsse Facebook üzerinden baskın çağrısı yapılmıştı. İşte o büyük gün geldi, sosyal medya kullanıcıları heyecanlı...

20.09.2019Dünya
Milli Savunma Bakanı Akar: Sınır boyunca üs kuruyoruz…

Milli Savunma Bakanı Akar: Sınır boyunca üs kuruyoruz…

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Mehmetçiğin Fırat’ın doğusunda daimi üs bölgeleri kuracağını söyledi. Akar, “Kuzey Irak’takilere benzer olabilir. Yeri ve sayısı görüşmeler ilerledikçe netleşecek” dedi. Güvenli bölge konusunda ABD’yi eleştiren Akar, “Gönülsüz yapıyorlar, süreç yavaş gidiyor. Kara devriyeleri safha safha ilerleyecek. 440 kilometrelik alanın tamamını kapsayacak” bilgisini verdi.

19.09.2019Gündem
PUBG Season 4, şimdi de PS4 ve Xbox One için yayında

PUBG Season 4, şimdi de PS4 ve Xbox One için yayında

Dün itibarıyla PUBG’nin ilk ve en ikonik haritasına çarpıcı bir görünüm kazandıran Erangel Görsel Güncelleştirmesi’nin de yer aldığı PUBG SEASON 4, PlayStation 4 ve Xbox One’da da oynanabilir durumda.

28.08.2019Teknoloji

Yazar Sonuçları

Bahar Kalkanı harekâtından yansıyan tablo

Geçtiğimiz perşembe günü İdlib’in güneyindeki Balyun’da 33 Türk askerinin Rus ve Suriye uçaklarının beş saate yayılan bir dizi saldırısına hedef olup şehit olmasının yarattığı büyük kırılmanın ilk önemli sonucu Türk Silahlı Kuvvetleri’nin o gece yarısından itibaren Esad rejimi ordusuna vermeye başladığı ağır karşılık olmuştur.

4.03.2020

İşte haritadaki gerçek

- Rusya ne yapıyor?- ABD ne yapıyor?- Türkiye ne yapıyor?Son saldırılar... Şehitler... Askeri sevkıyatlar... Adını duymadığımız bir sürü Suriye kasabası... Kendi otoyol numaralarımızdan bile daha çok duyduğumuz M-4, M-5 otoyolu... Bin bir türlü Arapça isimden oluşan onlarca örgüt. Radikali, fanatiği... Muhalifi... Kim kime yakın? Kim kimi destekliyor?İşte bu “arapsaçı”nda farklı görüşler, tartışmalar yaşıyoruz.Kimisi “Ne işimiz var orada” diyor...Kimisi, “Beka meselesi için oradayız” diyor...Peki gerçek nedir? En iyisi haritayı okuyalım.Bu harita üzerinde üç önemli işaret var.- Türkiye kontrol ve gözlem noktaları. - Rusya’nın etkin olduğu bölgeler.- Ve ABD güçleri...Genellikle bu gözlem noktaları ayrı haritalarda yer alıyor.Biz şimdi tümünü birleştirip bir harita haline getirdik.Haritada ülke güçlerine topluca bakınca her şey anlaşılıyor.Buyurun birlikte analiz edelim... (Elbette siz de yorumlayın gerekirse lütfen gönderin.)

16.02.2020

Suriye’de en tehlikeli aşamaya geçiliyor

Bu köşede geçen cuma günü yayımlanan “Serakib İdlib denkleminde stratejik düğüm haline geldi” başlıklı yazımız şu tespitle bitiyordu:

11.02.2020

İdlib’deki askeri gözlem noktalarının işlevleri dönüşüyor

Her şey büyük bir iyimserlikle başlamıştı. Türkiye, Rusya ve İran, 4 Mayıs 2017’de imzaladıkları Astana Mutabakatı ile Suriye’de dört ayrı güvenli bölge ilan etmişler ve bu bölgelerde kurulacak çatışmasızlık düzeninin esaslarını karara bağlamışlardı.

5.02.2020

2019’dan 2020’ye dış politika (4) Bölgesel askeri aktivizm iyice yerleşiyor, sırada Libya var

BUNDAN tam bir yıl önce yaptığımız dört bölümlük dış politika değerlendirmemizin ağırlık noktalarından biri, geride bırakılan 2018’in Türkiye’nin ‘bölgesel askeri aktivizm’ stratejisinin sahaya iyice yerleştiği bir yıl olduğu vurgusunu taşıyordu.

3.01.2020

‘Erdoğan’ın geç kalmayacağına inanıyorum’

Türkiye ve Libya arasında imzalanan mutabakat doğu Akdeniz’de oyunu da bozdu, Türkiye karşıtı hareket eden ülkelerin sinirini de... Türkiye çok boyutlu, karmaşık, adeta satranç oynamayı gerektiren bir durumla karşı karşıya. Türkiye’nin karşı cephesinde yer alan ülkelerle yaşadığı sorunlar ve neredeyse ilişkilerinin bulunmaması ise dezavantaj.

24.12.2019

Ambargo kararları her şeyi gösteriyor!

Aynı dönemde oluyor hepsi... ABD kongresi iki karar alıyor. Birisi Türkiye için: “Yaptırım!”

23.12.2019

Dünyanın merkezi Kıbrıs oldu

Türkiye dün Kıbrıs’ta çok önemli bir adım attı.

16.12.2019

Eğer yanlışlıkla bunu Türkiye yapsaydı...

Arkadaşlar, aynı gün ajanslardan iki fotoğraf geldi.

14.12.2019

Birinci haftasında harekâtın 10 sonucu

Türkiye’nin 9 Ekim Çarşamba günü Fırat’ın doğusunda Suriye sınırı boyunca Barış Pınarı harekâtını başlatmasından bu yana bir haftayı geride bıraktık. Suriye jeopolitiğini ve bu çerçevede Ortadoğu’daki güç dengelerini altüst eden harekâtın bu kısa süre içinde yol açtığı ilk sonuçları, tetiklediği yönelişleri ana başlıklar halinde şöyle özetlemek mümkün:

17.10.2019

Yurt bilgisi

Meğer bir fay hattı’nın tam üzerinde oturduğumuzu, biz henüz 20 yıl önce öğrendik. (1999)

29.09.2019

Türkiye’nin En Güzel Denizi Nerede Sizce?

Bence Kaş, Adrasan ve Fethiye’de… Bugün sizlerle çok yakın zamanda yapmış olduğum Kaş gezimi tüm detaylarıyla paylaşacağım.

10.09.2019