Türk topraklarını kendi şehirleri gibi gösterdiler!

Güncelleme Tarihi:

Oluşturulma Tarihi: Mart 18, 2017 09:44

Irak Kürt Bölgesel Yönetiminin Mesut Barzani'ye yakınlığı ile bilinen kanalı Rudraw'da hava durumunun gösterildiği haritada Türkiye'nin illerini kendi toprakları gibi gösterdiler.. Yayınlanan meteoroloji haritasında Erzurum, Sivas, Ağrı, Van, Mayatya, Hatay, Mersin'i 'Kürdistan' sınırları içinde gösterip hava durumları sunuldu

Haberin Devamı

IKBY Başkanı Barzani'ye yakınlığıyla bilinen Rudaw kanalında hava durumunda yansıtılan haritada Türkiye'de bulunan şehirler Kürdistan'a bağlı gibi gösteriliyor. Tepki çeken harita 2013 yılından bu yana bu şekilde ekranlara yansıyor.

Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanı Mesud Barzani'ye yakınlığıyla bilinen Rudaw televizyon kanalı hava durumu sunarken ekrana yansıtıığı haritada Türkiye'nin doğusunu 'Kürdistan' olarak veriyor.

Güneydoğu Anadolu Bölgesinin tamamını ve Doğu Anadolu bölgesinin tamamına yakınını 'Kürdistan' haritasının içine sokan kanal sosyal medyada tepki çekti. Sosyal medyada çok tepki çeken görüntüler 2013 yılında da gündeme gelmişti.

Yayınlanan meteoroloji haritasından Erzurum, Sivas, Ağrı, Van, Mayatya, Hatay, Mersin 'Kürdistan' sınırları içinde yer alıyor.
Rudaw kanalı hava durumu 2013 yılından beri bu haritayla veriyor.

Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!