EKSTRA
MENÜ

Harita

Harita haberleri sayfasında güncel ve son dakika Harita hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 8.294 Harita haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Harita, yeryüzünün tümünün ya da bir parçasının belirli oranlarda küçültülüp işaretleştirilerek bir düzlem üzerinde gösterimidir. Yeryüzü düzleme açılamayan kapalı bir şekil olduğundan küçültme ile birlikte harita projeksiyonları kullanılarak düzleme izdüşüm işlemi de yapılır.

Haritanın temel işlevi, bölgenin topografyası ya da ilişkili diğer konularda, jeolojisi, jeomorfolojisi, iklimi, trafiği, yeraltı kaynakları, değişik bakış açılarından ekonomisi vb. hakkında bilgi vermektir.

Devamı...

Harita Haberleri

Bakan Koca, illere göre vaka sayılarını gösteren haritayı paylaştı

Bakan Koca, illere göre vaka sayılarını gösteren haritayı paylaştı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca illere göre vaka sayılarını gösteren haritayı paylaştı. Her 100 bin kişide Kovid-19 vaka sayısı İstanbul'da 183,48, Ankara'da 282,66, İzmir'de 43,26 oldu. Vaka sayısı en çok artan 10 il ise Kilis, Erzincan, Malatya, Karabük, Kastamonu, Erzurum, Adıyaman, Kayseri, Tokat, Sinop oldu.

16.09.2021Haber
Fortnite 8. Sezon: Kübik

Fortnite 8. Sezon: Kübik

Yama notları, yeni silahlar ve daha fazlası.

14.09.2021eSpor
FAR CRY 6 için içerik planı açıklandı

FAR CRY 6 için içerik planı açıklandı

Ubisoft, Far Cry 6 için gelecek içerik planını duyurdu. Oyuncuların efsanevi Far Cry kötü adamlarının zihinlerini keşfedeceği üç DLC bölümünü içeren Sezon Kartı’na ek olarak, Far Cry 6, 7 Ekim 2021’de piyasaya çıkışının ardından oyuna sürekli olarak yeni içerik getirmek için kapsamlı bir içerik yol haritası açıkladı.

14.09.2021eSpor
İstilacı türler Marmara ve Karadenizi de tehdit ediyor Yerli balık türleri azalırsa bizi neler bekliyor

İstilacı türler Marmara ve Karadeniz'i de tehdit ediyor! Yerli balık türleri azalırsa bizi neler bekliyor?

Akdeniz'in kâbusu olan istilacı türler Marmara ve Karadeniz'e de yayılmaya başladı. Uzmanlar denizlerimize has balıkların ve diğer canlıların bu istiladan avantajlı çıkmasının zor olduğunu belirtiyor. Peki hamsi gibi adı Karadeniz'le özdeşleşmiş balıkları, dolayısıyla balıkçılığı ve sofraları neler bekliyor? Uzmanlara sorduk...

13.09.2021Gündem
Meteorolojiden çarpıcı harita Ağustos’ta korkutan tablo

Meteoroloji'den çarpıcı harita! Ağustos’ta korkutan tablo

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün 2021 yılı Ağustos ayı sıcaklık analiz raporuna göre, son 50 yılın en sıcak 6'ncı Ağustos'u kayıtlara geçti. En yüksek sıcaklık, 47,5 derece ile Cizre'de yaşandı. Büyük yangınların yaşandığı Manavgat, Marmaris başta olmak üzere Ege ve Akdeniz'de 22 noktada yeni ekstrem (maksimum) sıcaklık oluştu.

12.09.2021Gündem
Bakan Koca illere göre vaka sayılarını paylaştı

Bakan Koca illere göre vaka sayılarını paylaştı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 28 Ağustos-3 Eylül'de illere göre her 100 bin kişide görülen Kovid-19 vaka sayılarını açıkladı. Bakan Koca ayrıca, "28 Ağustos-3 Eylül arasında vaka yoğunluğu bir önceki haftaya göre en çok artan 10 ilimiz: Kayseri, Elazığ, Karaman, Bolu, Malatya, Kırşehir, Yozgat, Kırıkkale, Tunceli, Bartın! Bu illerden birindeyseniz şimdi daha da dikkatli olmalısınız. Nihai çözüm aşı! Kurallar çok gerekli." ifadelerini kullandı.

11.09.2021Haber
Call of Duty Vanguard, Modern Warfare minimap sistemine geri dönüyor

Call of Duty Vanguard, Modern Warfare minimap sistemine geri dönüyor

Vanguard, Modern Warfare’de kullanılan minimap (mini harita) tasarımına geri dönüyor.

10.09.2021eSpor
İngiltere bu haritayı konuşuyor... Başkent tamamen savunmasız

İngiltere bu haritayı konuşuyor... Başkent tamamen savunmasız

İklim krizinin de etkisiyle düzenli olarak sel baskınları ile karşı karşıya kalan İngiltere'nin başkenti Londra, NASA'nın yayınladığı ürkütücü 'sel baskını' haritasını konuşuyor.

9.09.2021Dünya
Son dakika... Vergi ödemiyorlar, fiyatları her gün değişiyor, kimin çalıştığı belli değil... İşte taksi dünyasının bilinmeyenleri

Son dakika... Vergi ödemiyorlar, fiyatları her gün değişiyor, kimin çalıştığı belli değil... İşte taksi dünyasının bilinmeyenleri

İstanbul'da ticari taksilere yönelik tepkiler artarken işin arka planında neler olduğu merak ediliyordu. Taksi plakası kiralamadan şoförün kazancına kadar birçok noktaya değindik. Her ay binlerce lira kazanan ve yüzde 92'si kirada olan ticari taksilerin vergi ödemediği gerçeği ortaya çıktı. Yasal boşluk nedeniyle kiralamadan doğacak olan vergiler hiçbir suretle tahsil edilmiyor. Birleşik Taksi Şoförleri Derneği Başkanı Hüseyin Duman "Kiralamaya yönelik hiçbir vergi ödenmiyor. Galerici, mal sahibi ve kiracı bu işi kendi arasında yapıyor. Devlete bildirilmiyor." açıklamasında bulundu.

7.09.2021Ekonomi
Türkiye Haritası Siyasi - Şehirler (İller), Bölgeler, Göller ve Komşuları İsimleri ile Listesi (Büyük & Renkli)

Türkiye Haritası Siyasi - Şehirler (İller), Bölgeler, Göller ve Komşuları İsimleri ile Listesi (Büyük & Renkli)

Türkiye Siyasi Haritası sayfasında Türkiye iller ve bölgeler haritası büyük renkli halleri ile yer almaktadır. Türkiye Haritası içerisinde Türkiye'deki iller, bölgeler ve ülkemizin komşuları isimleri listesi ile yer almaktadır.

6.09.2021Eğitim
Konyada alarm Görenler telefona sarılıyor

Konya'da alarm! Görenler telefona sarılıyor

Konya'nın Çumra ve Karapınar ilçelerindeki bazı kırsal mahallelerde önceki yıllarda oluşan kilometrelerce uzunluktaki yüzey yarıkları, yöre sakinlerini endişelendiriyor. Prof. Dr. Yaşar Eren, Adakale Mahallesi'nin yakındaki mezarlıkta çökmelerin gözle görülür şekilde arttığına işaret ederek, "Bir yıl içerisinde mezarlıkta bu kadar düşey atım yoktu, baya artmış gibi görünüyor. Mezarlıktaki kemikler ortaya çıkmış.'' dedi.

5.09.2021Gündem
Akşehir Gölünde korkutan görüntü Bize veda eder durumda

Akşehir Gölü'nde korkutan görüntü! 'Bize veda eder durumda'

Konya'da Akşehir Gölü, bilinçsiz tarımsal sulama ve küresel iklim değişikliği nedeniyle tamamen kurudu. Kuruyan gölde otomobille uçtan uca gezilebilirken, köylülerin bazıları büyükbaş hayvanlarını otlatıyor. Prof. Dr. Tahir Nalbantçılar, 'Biz mevcut su kullanım rejimimizi değiştirmediğimiz takdirde, mevcut küresel iklim değişikliğine bağlı olarak ortaya çıkan yağış sorununu aşamayacağımıza göre, bu gölün artık bundan sonra git gide bize veda eder durumda olduğunu ve bize el salladığını şimdiden düşünmemiz gerekiyor.' şeklinde konuştu.

5.09.2021Gündem
Elimizi uzatmak için o gün bugün

Elimizi uzatmak için o gün bugün

Sokakta gördüğümüz yaralı bir hayvan, yanan ormanlar, şiddet gören bir kadın… Vicdanımız her gün başka bir yardım çağrısıyla sınanıyor. Hep bir şeyler yapmak istiyoruz ama nereden başlayacağımızı bilmiyoruz. Belki de yardım eli uzatmak için o gün bugündür. 5 Eylül Uluslararası Yardımseverlik Günü vesilesiyle başkasının hayatına dokunup neler yapabiliriz, yaşama nasıl katkımız olur, bilenlere sorduk.

Ece Seçkin ‘Zaman aşkı öldürmüyor, onu üç gün görmezsem çıldırıyorum’

Ece Seçkin ‘Zaman aşkı öldürmüyor, onu üç gün görmezsem çıldırıyorum’

Onların aşkı yedi yıl önce bir uçak seyahatinde başladı. İlk görüşte çarpıldılar. “Ruh eşi hikâyesine inanırım. O ilk an Çağrı’nın hangi huylarını seveceğimi, ne yemekten hoşlanacağını, nereleri gezmeyi sevdiğini biliyordum” diyen Ece Seçkin, Çağrı Terlemez’le 15 Eylül’de evleniyor. Düğüne sayılı günler kala bir de ünlü DJ Faruk Sabancı’yla yeni şarkısı ‘Bon Voyage’ı çıkaran Ece Seçkin’le buluşup müzikten aşka uzanan bir sohbete daldık.

İstanbulda sivrisinek zirvesi; üreme haritası çıkarıldı

İstanbul'da sivrisinek zirvesi; üreme haritası çıkarıldı

İstanbul'un sivrisinek üreme haritası çıkarıldı. Buna göre, İstanbul'da 193 bin aktif üreme noktası var. En çok üreme durgun sularda, saksılarının altına konan suluklarda, atık araç lastiklerinde ve mezarlarda bulunan kuş suluklarında oluyor. Uzman Doktor Önder Yüksel Eryiğit, 'Durgun su diye tabir ettiğimiz alanların hepsi üreme kaynağı diyebiliriz ve maalesef bu üreme kaynağı olarak bahsettiğimiz alanların yüzde 80'ini insan eliyle oluşturulan alanlardır. Evimizdeki balkonumuzdaki çiçeklerin altındaki suluklar uygun sıcaklıkta üç günde, dört beş günde üreme kaynağı haline gelebilirler.' şeklinde bilgi verdi.

2.09.2021Haber
Neşeli Dondurmalar oyunu oyna

Neşeli Dondurmalar oyunu oyna

Neşeli dondurmalar tek kişilik veya iki kişilik oynanabilen küçük oyundur. Neşeli dondurma oyunu bilgisayar tarayıcısından veya telefon tarayıcısından rahatlıkla oynanmaktadır. Oyunda bir dondurmayı hareket ettirerek görevleri yerine getirmeniz gerekmektedir. Kendiniz veya arkadaşınızla eğlenceli zaman geçirebilirsiniz. Neşeli Dondurmalar oyununu şimdi Hürriyet Oyun üzerinden ücretsiz ve online olarak oynayabilirsiniz!

1.09.2021Oyun
‘Enerjide dijital dönüşüm kaçınılmaz’

‘Enerjide dijital dönüşüm kaçınılmaz’

SEDAŞ dijital yatırım projeleri için toplamda 9 milyon TL harcama yaparak, verimli iş gücü yönetimi, çevik saha yönetimi ve müşteri memnuniyetini arttırmayı hedefliyor. Şirket Sentinel projesiyle tüm saha faaliyetlerini tek bir online sistemde birleştirmeyi amaçlıyor. Sedaş Regülasyon ve Uyum Direktörü Mustafa Yılmaz, enerji sektöründe dijital dönüşümün kaçınılmaz olduğunu belirterek, tüm operasyonlarda dijital yatırımlarla en yüksek verimliliği hedeflediklerini söyledi.

1.09.2021Ekonomi
Cumhurbaşkanı Erdoğan paylaştı İşte AKINCInın tüm özellikleri

Cumhurbaşkanı Erdoğan paylaştı! İşte AKINCI'nın tüm özellikleri

Cumhurbaşkanı Erdoğan, paylaşımında "Türkiye'nin mühendislik kabiliyetlerinin yeni sembolü, bağımsızlığımızın gökyüzündeki yeni temsilcisi" mesajına yer verdi.

30.08.2021Ekonomi
AKINCI TİHA ilk uçuşunu başarıyla tamamlandı

AKINCI TİHA ilk uçuşunu başarıyla tamamlandı

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın katıldığı bir törenle güvenlik güçlerinin kullanımına sunulan AKINCI Taarruzi İnsansız Hava Aracı (TİHA) ilk uçuşunu gerçekleştirdi. Türk havacılık tarihinin irtifa rekorunu kıran AKINCI TİHA'nın TSK'nın göklerdeki gücüne güç katacak.

29.08.2021Haber
Son dakika haberi: AKINCI TİHA ilk uçuşunu başarıyla tamamlandı

Son dakika haberi: AKINCI TİHA ilk uçuşunu başarıyla tamamlandı

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın katıldığı bir törenle güvenlik güçlerinin kullanımına sunulan AKINCI Taarruzi İnsansız Hava Aracı (TİHA) ilk uçuşunu gerçekleştirdi. Türk havacılık tarihinin irtifa rekorunu kıran AKINCI TİHA, TSK'nın göklerdeki gücüne güç katacak.

29.08.2021Gündem
Yeni haftada hava nasıl olacak Prof. Dr. Şen’den İstanbul için kritik uyarı: Çok tehlike gözüküyor

Yeni haftada hava nasıl olacak? Prof. Dr. Şen’den İstanbul için kritik uyarı: Çok tehlike gözüküyor

Son günlerde etkili olan sıcak hava Türkiye genelinde vatandaşlara zor anlar yaşattı. Önümüzdeki günler için yağış uyarısında bulunan CNN TÜRK Meteoroloji Danışmanı Prof. Dr. Orhan Şen, ‘Perşembe günü ise yağışlı hava kuzey batıdan Karadeniz üzerinden gelecek. Bu daha serin hava Marmara ve Karadeniz başta olmak üzere 7-8 derece düşürecek. Çok tehlike gözüküyor.’ dedi.

29.08.2021Gündem
Savunma sanayinde tarihi gün AKINCI envantere giriyor

Savunma sanayinde tarihi gün! AKINCI envantere giriyor

Türk savunma sanayisinin güvenlik güçlerinin envanterine kazandırdığı insansız hava araçlarına bir yenisi daha ekleniyor. Baykar Akıncı Taarruzi İnsansız Hava Aracı (TİHA) Teslimat ve Kurs Bitirme Töreni, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla bugün Tekirdağ'da gerçekleştirilecek.

29.08.2021Ekonomi
Tur rehberimiz cebimizde

Tur rehberimiz cebimizde

Akıllı telefonlarımıza indirebileceğimiz uygulamalar yurtiçi veya yurtdışı seyahatlerde hayatımızı kolaylaştırıyor! Bu mobil uygulamalar sayesinde otel-uçak rezervasyonu yapıp restoran tavsiyelerine ulaşabiliyoruz. Jürimize en iyi seyahat uygulamalarını sorduk, 10 tanesini sıraladık.

29.08.2021Seyahat
Bayraktar AKINCI TİHA için beklenen gün geldi Kullanıma sunulacak

Bayraktar AKINCI TİHA için beklenen gün geldi! Kullanıma sunulacak

Türk savunma sanayisinin güvenlik güçlerinin envanterine kazandırdığı insansız hava araçlarına Bayraktar AKINCI Taarruzi İnsansız Hava Aracı (TİHA) da ekleniyor.

28.08.2021Ekonomi
Kaybetmeye son veren teknolojiler

Kaybetmeye son veren teknolojiler

Bu hafta sevdiklerinizi, evcil hayvanınızı, otomobilinizi veya değerli eşyalarınızı takip edebileceğiniz dikkat çeken uygulama ve teknolojik aksesuarları derledik. Dünya devi teknoloji şirketlerinin geliştirdiği aksesuarlar, kaybolmasından korkulan eşyaların korunmasını sağlıyor.

28.08.2021Ekonomi
Kentte sıcaklar bunalttı Hissedilen sıcaklık 41 dereceyi aştı...

Kentte sıcaklar bunalttı! Hissedilen sıcaklık 41 dereceyi aştı...

Adana’da ağustos ayının son günlerinde, termometreler güneşin altında 42 dereceyi gösterdi. Sıcaktan bunalanlar, ağaç gölgelerinde dinlendi. Emekli Sait Aslan, "Adana sıcak ama alıştık, sıcağı görmeyince hasta oluyoruz" şeklinde konuştu. Öğle saatlerinde yüzde 37 olan nem oranının, gece ise yüzde 96'ya yükseleceği bildirildi.

27.08.2021Gündem
Son dakika: Meteorolojiden İstanbul için hava durumu uyarısı

Son dakika: Meteoroloji'den İstanbul için hava durumu uyarısı

Marmara Bölgesi'nde parçalı ve az bulutlu havanın hakim olması öngörülüyor. Sabah saatlerinde İstanbul ve çevresinde ise yerel olmak üzere sağanak bekleniyor.

23.08.2021Gündem
Appledan yeni güncelleme: Siri ile kaza bildirimi özelliği

Apple'dan yeni güncelleme: Siri ile kaza bildirimi özelliği!

Navigasyon ve harita konusunda ciddi rakipleri olan Apple, Haritalar uygulamasını güncelledi. Söz konusu güncelleme ile Siri üzerinden kaza bildirimi yapmak mümkün hale geldi.

22.08.2021Teknoloji
Tabiat gücümüzü görmemizi sağlıyor ve bizi iyileştiriyor

Tabiat gücümüzü görmemizi sağlıyor ve bizi iyileştiriyor

Yangınlar, seller, kuraklık, müsilaj derken hepimizi aldı bir kaygı hali... Ama yaşadığımız endişelerden uzaklaşmanın, iyileşmenin en iyi yolu da yine kendimizi doğanın kollarına bırakmak... Şehrin hengâmesinden uzaklaşıp günübirlik de olsa mavi ve yeşille buluşmak bütün havamızı değiştiriyor. Psikolog Dr. Gizem Sürenkök, tabiatta vakit geçirmenin tansiyonumuzu bile düşürdüğünü söylüyor. Hürriyet Seyahat’in 6 gezgini, 6 farklı şehirden doğaya kaçış önerilerini paylaştı. İster eşsiz manzaralara karşı kamp kurun, ister parkta çimlere uzanıp kuş cıvıltılarını dinleyerek huzur bulun...

Yeni Valorant haritasının adı Canyon olabilir

Yeni Valorant haritasının adı Canyon olabilir

Veri madencileri, Riot Games’İn Valorant’a ekleyeceği yeni haritanın kod adının Canyon olduğunu buldu.

20.08.2021eSpor
Son dakika: Meteorolojiden korkutan harita: Olağanüstü kodu ile uyarıldı

Son dakika: Meteoroloji'den korkutan harita: 'Olağanüstü' kodu ile uyarıldı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün temmuz ayına ilişkin meteorolojik kuraklık durumunu gösteren haritalarında, özellikle güney ve iç kesimler başta olmak üzere ülkenin yarısından fazlası için 'olağanüstü kurak' ve 'şiddetli kurak' tehlikesine işaret edildi. Yapılan araştırmaya göre Muğla ve Antalya'nın doğu kıyıları, Hatay ve kuzeyi, Şırnak ve Hakkari arasındaki bölge, Trabzon'da küçük bir kesim ile Doğu Anadolu'da Erzurum, Tunceli, Bingöl ve Muş 'olağanüstü kuraklık' yaşayan bölgeler oldu.

19.08.2021Gündem
Restoranına ‘Jack the Chipper’ adını koydu, kadınların hedefi oldu

Restoranına ‘Jack the Chipper’ adını koydu, kadınların hedefi oldu!

Londra’da restoranının adını 19. yüzyılda 5 hayat kadınını öldüren seri katil Karındeşen Jack’e gönderme yaparak koyan Türk işletmeci, İngiltere’de günün adamı oldu.

17.08.2021Avrupa
Fiziki harita nedir, neyi gösterir Fiziki harita nasıl çizilir ne işe yarar

Fiziki harita nedir, neyi gösterir? Fiziki harita nasıl çizilir ne işe yarar?

Fiziki harita, çeşitli dağ, göl, tepe, ova, akarsu gibi yeryüzü oluşumlarının fiziki özelliklerini belli bir ölçüde ve bir düzlem üzerinde yükseltilerine göre belirlenen renkler ile gösterildiği harita şeklidir. ​​​​​Türkiye fiziki haritası, çeşitli yeryüzü şekillerinin gösterildiği ve bu şekillerin renklendirilme yöntemiyle haritalanmasını ifade eder. Fiziki Harita nedir, neyi gösterir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

16.08.2021Araştırma
Geleceğin askeri göreve hazır

'Geleceğin askeri' göreve hazır

Bu yıl sahada kullanılmaya başlanması hedeflenen Askeri Taktik Operasyon Kiti-ATOK, IDEF 2021'de ilk kez sergilenecek.

14.08.2021Ekonomi
Tehlikeli kısır döngü... Zemin sıcaklığı artıyor Bu ne anlama geliyor

Tehlikeli kısır döngü... Zemin sıcaklığı artıyor! Bu ne anlama geliyor?

Ülkemizde zemin sıcaklığı artıyor. Manavgat'ta yangın sırasında 95 dereceyi bulan zemin, ısındıkça birbirini tetikleyen sorunlara neden oluyor. Detaylar haberimizde...

14.08.2021Gündem
Sel felaketini yaşayan Bozkurt ilçesinin haritası çıkarıldı Evler neden yıkıldı Canlı yayında anlattı

Sel felaketini yaşayan Bozkurt ilçesinin haritası çıkarıldı! Evler neden yıkıldı? Canlı yayında anlattı

Sel felaketinin yaşandığı Kastamonu'nun Bozkurt ilçesindeki yapılaşmaya ilişkin önemli açıklamalarda bulunan Prof. Dr. Cemalettin Şahin, "Bu sellere karşı mücadelede havzayı bir bütün düşünmemiz lazım. Bizde maalesef son 30-40 yılda hem taşkın ovalarımızı hem normal ovalarımızı hızlı bir şekilde yerleşmeye açtık" dedi.

13.08.2021Gündem
Son dakika haberi: 11 Ağustos corona virüsü tablosu ve vaka sayısı Sağlık Bakanlığı tarafından açıklandı

Son dakika haberi: 11 Ağustos corona virüsü tablosu ve vaka sayısı Sağlık Bakanlığı tarafından açıklandı!

Son dakika haberi... Sağlık Bakanlığı, corona virüs için son gelişmeleri ve günlük tabloyu paylaştı. Tabloya göre son yapılan 278 bin 263 testte 27 bin 356 vaka belirlendi. Koronavirüsten 128 kişi hayatını kaybederken 16 bin 363 kişi hastalığa yakalanıp iyileşti. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, tabloyu "Artık aşı var. Artan vaka sayılarının kontrolü mümkün." ifadesiyle sosyal medya hesabından paylaştı.

11.08.2021Gündem
Prof. Özdeliceden dikkat çeken müsilaj açıklaması

Prof. Özdelice'den dikkat çeken müsilaj açıklaması

Prof. Dr. Neslihan Özdelice, "Marmara Denizi'nin biyoçeşitliliği her geçen gün azalmakta. Özellikle bu yapının artışı hamsi, sardalya, çaça gibi planktonu süzerek beslenen canlıların süzme düzeneklerinin tıkanmasına neden oluyor. Yani balıklar, aslında bir nevi solunum ventilasyonunu sağlıklı bir şekilde yerine getiremiyor. Bizler bu balıkları aşırı avlayarak, bu mekanizmanın oluşum sürecine de katkıda bulunmuş oluyoruz." dedi.

11.08.2021Gündem
Days Gone İndir Ve Oyna - Days Gone Sistem Gereksinimleri, Rehber Ve Detaylı İnceleme

Days Gone İndir Ve Oyna - Days Gone Sistem Gereksinimleri, Rehber Ve Detaylı İnceleme

Days Gone oyununun oynanış şekli ve içeriği bakımından aksiyon tarzındadır. Days Gone indir oyna, oyun için sistem gereklilikleri nedir tüm detayları ile derledik.

11.08.2021Oyun
Destroy All Humans İndir Ve Oyna - Destroy All Humans Sistem Gereksinimleri, Rehber Ve Detaylı İnceleme

Destroy All Humans! İndir Ve Oyna - Destroy All Humans! Sistem Gereksinimleri, Rehber Ve Detaylı İnceleme

Son zamanlarda geliştirilen oyunların birçoğunun görsel efektler bakımından iyi derecede olması oyun severlerin ilgisini çekmektedir. Oyunda yer alan kahramanlarında farklı özelliklere sahip olması ve insan dışında başka bir tür olması oyunları biraz daha ilgi çekici bir hale getirmektedir. Oyunlar ilgi gördüğü müddetçe oyun yapımcıları farklı ve daha geliştirilmiş oyun serileri üretmeye devam etmektedir. Destory All Humans adlı oyunda son zamanlarda farklı oyunları oynamaktan hoşlanan kişiler tarafından tercih edilen popüler bir yapım olmaktadır. Peki, Destory All Humans nasıl indirilir ve oynannır? Destory All Humans sistem gereksinimleri nedir, rehber ve detaylı inceleme nasıldır? İşte, Destory All Humans oyunu hakkında bilgi sahibi olmak ve bu oyunu bilgisayarına indirmek isteyenler için gerekli olan bilgileri derledik.

11.08.2021Oyun
Kingdoms Of Amalur nasıl oynanır Kingdoms Of Amalur Sistem Gereksinimleri, Rehber Ve Detaylı İnceleme

Kingdoms Of Amalur nasıl oynanır? Kingdoms Of Amalur Sistem Gereksinimleri, Rehber Ve Detaylı İnceleme

Kingdoms of Amalur oyununu duyan kişiler oyunu oynamadan önce fikir sahibi olmak isteyebilirler. Oyunu bilgisayarına indirip kurmadan önce kullanıcılar sistemin oyunu kaldırıp kaldırmayacağına dair de bilgi sahibi olmak isterler. Kingdoms Of Amalur oyununun sistem Gereksinimleri, Rehber ve Detaylı İnceleme ne şekilde olmalıdır tüm detayları ile derledik.

11.08.2021Oyun
Son dakika: Küresel Isınma Avrupa haritasını değiştirecek Listede İstanbul da var

Son dakika: Küresel Isınma Avrupa haritasını değiştirecek! Listede İstanbul da var

Mevsimlerin değiştiği artık hepimizin fark ettiği bir gerçek. Dünyanın dört bir yanında yaşanan seller, yangınlar ve diğer afetlere bakılırsa gezegenimiz artık iyiden iyiye alarm veriyor. ABD merkezli bir STK olan Climate Central'ın yayınladığı harita ise krizin boyutlarını gözler önüne seriyor. Buna göre su seviyelerindeki artış Avrupa haritasını değiştirirken risk altındaki kentlerden birisi de İstanbul.

10.08.2021Dünya
Meteoroloji harita paylaştı Son 50 yılın en sıcak ikinci temmuz ayı

Meteoroloji harita paylaştı! Son 50 yılın en sıcak ikinci temmuz ayı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün 2021 yılı Temmuz ayı ortalama sıcaklıklarına ilişkin hazırlanan raporuna göre Cumhuriyet tarihinin en büyük orman yangınlarının yaşandığı temmuz ayı, son 50 yılın en sıcak ikinci ayı olarak kayıtlara geçti. Uzun yıllar temmuz ayı ortalama sıcaklığı 24.5 derece iken 2021 temmuz ayı 26.3 derece olarak gerçekleşti. Temmuz ayında en düşük sıcaklık 6.5 derece olarak Ardahan ve Sarız'da, en yüksek sıcaklık ise 49.1 derece olarak Cizre'de tespit edildi. Son 50 yılın en yüksek sıcaklık ortalamasının gerçekleştiği temmuz ayı ise 26.5 ile 2000 yılında yaşanmıştı.

10.08.2021Gündem
Helikopterler güvenle uçacak Engelleri tespit ediyor

Helikopterler güvenle uçacak! Engelleri tespit ediyor

Arazideki yapay ve doğal engelleri tespit ederek helikopter kazalarının önüne geçecek Lazer Tabanlı Engel Tespit Sistemi ilk kez IDEF 2021'de sergilenecek. Meteksan Savunma Genel Müdür Yardımcısı Özgür Cankara "Bu engeller yüzünden her hafta dünyada en az 2 helikopter ciddi kaza tehlikesi atlatıyor. 1990'dan bugüne ne yazık ki bu engeller nedeniyle 40'a yakın helikopterimizi kaybettik ve askerlerimiz şehit oldu. Yaklaşık 1500 metreden çevredeki engelleri tespit edebiliyoruz. 900 metreden ise elektrik tellerini algılayabiliyoruz" dedi.

10.08.2021Ekonomi
Huawei Watch 3 Pro incelemesi

Huawei Watch 3 Pro incelemesi

Ekosistemini gün geçtikçe genişleten ve son olarak yeni akıllı saat modelleriyle dikkatleri üzerine çekmeyi başaran Huawei, kendi geliştirdiği HarmonyOS işletim sistemiyle çalışan ilk akıllı saat modeli Huawei Watch 3 Pro'yu Türkiye'ye getirdi. İnceledik... (Sponsorlu İçerik)

10.08.2021Teknoloji
Yangın bölgesi hektar hektar haritalandırıldı... İşte felaketin bilançosu

Yangın bölgesi hektar hektar haritalandırıldı... İşte felaketin bilançosu

Akdeniz Bölgesi'nde orman yangınlarının etkilediği alanlar, Gebze Teknik Üniversitesi (GTÜ) Harita Mühendisliği Bölümü İleri Uzaktan Algılama Teknoloji Laboratuvarı'nda optik ve termal uydu görüntüleri kullanılarak haritalandırıldı.

7.08.2021Gündem
Son dakika: Marmaris ve Manavgattaki orman yangını felaketi gözler önüne serildi

Son dakika: Marmaris ve Manavgat'taki orman yangını felaketi gözler önüne serildi

Akdeniz Bölgesi'nde orman yangınlarının etkilediği alanlar, Gebze Teknik Üniversitesi (GTÜ) Harita Mühendisliği Bölümü İleri Uzaktan Algılama Teknoloji Laboratuvarı'nda optik ve termal uydu görüntüleri kullanılarak haritalandırıldı.

7.08.2021Gündem

Yazar Sonuçları

ABD’nin Taliban’la gizli anlaşması

ABD, Afganistan’dan çekilmeden önce Doha’da Taliban’la uzun süre devam eden müzakereler yürütmüştü. Sonra ABD’nin tüm dünyayı şaşkınlığa uğratan hızlı terk ediş süreci başladı. 20 yıl önce Taliban’ı bitirmek üzere Afganistan’a giren ABD’nin Afganistan’ı altın tepsi içinde Taliban’a teslim etmesi tam anlaşılamadı. Dikkatli gözlemciler, “ABD ile Taliban arasındaki anlaşmanın gizli maddesine” dikkat çekti. Ama bu noktanın üzerinde hak ettiği şekilde durulmadığını düşünüyorum.

30.08.2021

Site ve apartmanlarda ‘otopark’ derdi

Eski site ve apartmanların çoğunda otopark kullanım ve paylaşımına ilişkin düzenleme olmadığı için erken gelen arabasını park ederken, diğerleri park yeri bulamıyor. Bu sorunu yaşayan okurlarım otopark paylaşımının nasıl yapılması gerektiğini öğrenmek istiyor. Çok basit bir formülle; bir harita mühendisine kroki çizdirip, apartman-site genel kurulunda 5’te 4 oy çoğunluğuyla otopark paylaşım kararı alıp, bu kararı Yönetim Planı’nın eki olarak tapu kaydına işleterek, sorunu kökten çözmek mümkün... Birçok okurum ‘Siteye ikinci araç girişi yasaklanamaz mı? diye de soruyor. Bir okurum ise kiraladığı evdeki kapalı garajı kendisinin kullanıp kullanamayacağını öğrenmek istiyor. Soruları İstanbul Barosu Kat Mülkiyeti Hukuku Komisyonu Başkanı avukat Mustafa Şeref Kısacık yanıtladı.

16.08.2021

Biz içimizdeki yangınla uğraşıyoruz onlar dışarıdan kundaklıyor

BU fotoğrafları görünce insan başka ne diyebilir? En tarafsız...

8.08.2021