Daily Mirror: Türk mafyası Hayat Boumeddiene’yi Suriye’ye kaçırmak için on binlerce sterlin para aldı

Daily Mirror: Türk mafyası Hayat Boumeddiene’yi Suriye’ye kaçırmak için on binlerce sterlin para aldı

İngiliz Daily Mirror gazetesi MİT kaynaklarına dayandırarak verdiği haberinde, Paris terör saldırılarındaki rolü nedeniyle dünyada en çok aranan kadın olan Hayat Boumeddiene’yi Türk mafyasının İstanbul’da Sabiha Gökçen Havaalanı’nda karşıladığını ve Suriye’ye götürdüğünü, bu hizmetleri karşılığında da IŞİD’den on binlerce dolar para aldığını yazdı.

Haberin Devamı

David Collins imzalı “Paris terör saldırıları; zanlının Suriye’ye kaçırılması için Türk mafyasına para ödendi” başlıklı yazıda, Hayat’ın Türk bir mafya çetesinden iki kişi tarafından alanda karşılandığı ileri sürüldü.

Haberde, Türk mafyasının görevinin Bournedienne ve suç ortağını Suriye sınırından IŞİD’in elinde tuttuğu topraklara götürmek olduğu kaydedildi.

Mafya çetesinin Hayat Boumeddiene’e Suriye sınırına yakın Şanlıurfa’ya seyahat etmesini söyledikleri belirtildi. Hayat Boumeddiene’nin Şanlıurfa’da da çete mensupları yardımıyla sınırı kaçak yollardan yürüyerek geçip sınır şehri Tal Abyad’a götürüldüğü ileri sürüldü.

Gazeteye konuşan bir güvenlik kaynağı, “Bunların bir kısmını biliyoruz. Hayat Boumeddiene İstanbul’daki insan kaçakçılarıyla temas halindeydi. Onun Şanlıurfa’ya seyahatini organize ettiler. Otobüs veya arabayla gittiğini sanıyoruz. Paris saldırılarının başladığı gün sınırı geçti… Türk mafyası kaçırılanın önemine göre para alıyor. Bazen 66 sterlin gibi çok az paraya bile adam kaçırılabiliyor. Bu olayda çok büyük risk vardı. O, şüphelenilen teröristlerin başında geliyordu. IŞİD’in kaçırılması için büyük para ödediğini sanıyoruz. IŞİD için çok değerli biri ve onu başkalarının da cihada katılmaları için propaganda kampanyalarında kullanabilirler” diye bilgi verdi.

Haberle ilgili daha fazlası: