MENÜ

Suriye

Suriye ile ilgili tüm haberleri, son dakika Suriye haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Suriye haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 83.708 Suriye haberi bulunmuştur.

Suriye ya da resmî adıyla Suriye Arap Cumhuriyeti, Ortadoğu'da Lübnan, İsrail, Ürdün, Irak ve Türkiye ile komşu bir ülkedir. Akdeniz'e kıyısı vardır. Başkenti ve en büyük şehri Şam'dır. Suriye'nin toplam nüfusu resmi verilere göre 2004'te 17 milyon 921 bin kişiydi. Halep, Lazkiye, Humus diğer büyük şehirleridir.

1963'ten beri ülke Baas Partisi tarafından yönetilmektedir; devletin başında 1970'ten beri Esad ailesinden biri olmuştur. Suriye'nin şimdiki devlet başkanı, ülkeyi 1970'ten öldüğü 2000 yılına kadar yöneten Hafız Esad'in oğlu Beşar Esad'dır. 2011 yılının Mart ayında Ortadoğu'da yaşanan dalgalanmalardan etkilenerek sokağa dökülen halk gösteriler düzenledi. Halkın reform istemesi ve onlarca kişinin ölümü sonucunda Muhammed Naci el-Otari'nin başbakanlık görevinde olduğu hükümet 29 Mart 2011 tarihinde istifa etti. Muhammed Naci el-Otari, hükümet kurulana kadar Beşar Esad tarafından geçici olarak başbakan olarak atandı. Aynı gün başkent Şam başta olmak üzere pek çok şehirde on binlerce kişi hükümet yanlısı gösteriler düzenledi.

DEVAMI

Suriye Haberleri

Dışişlerinden Suriye konulu 12. Garantörler Toplantısı açıklaması

Dışişleri'nden Suriye konulu 12. Garantörler Toplantısı açıklaması

Dışişleri Bakanlığı, Türkiye, Rusya ve İran'ın Kazakistan'ın başkenti Nur Sultan'da düzenlediği Suriye konulu 12. Garantörler Toplantısına ilişkin, "Taraflar, İdlib'deki durumun istikrarlaştırılmasına ilişkin anlaşmaların uygulanması yönündeki kararlılıklarını teyit etmişlerdir." ifadesini kullandı.

26.04.2019Dünya
Son dakika... Türkiye, Rusya ve İrandan ABDnin kararına kınama

Son dakika... Türkiye, Rusya ve İran'dan ABD'nin kararına kınama

Türkiye, Rusya ve İran, Suriye konulu toplantının sonuç bildirisinde, ABD'nin Golan Tepeleri üzerinde İsrail işgalini tanıyan kararını şiddetle kınadı.

26.04.2019Dünya
Un sektörünün aktif büyüklüğü 25 milyar liraya ulaştı

"Un sektörünün aktif büyüklüğü 25 milyar liraya ulaştı"

TUSAF Başkanı Eren Günhan Ulusoy, "(Ülkemizde) Faaliyet gösteren 535 aktif un sanayicisi, 25 milyar TL'lik gayrısafi hasıla üretiyor. Un sektörünün aktif büyüklüğü 25 milyar liraya ulaştı" açıklamasında bulundu.

26.04.2019Ekonomi
Son dakika... Dışişleri: ABDden somut adım bekliyoruz

Son dakika... Dışişleri: ABD'den somut adım bekliyoruz

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hami Aksoy, "ABD'nin tehdit diline başvurduğunu görüyoruz. ABD’nin dayatmalarla sonuca ulaşamayacağını anlaması gerekiyor." dedi.

26.04.2019Dünya
Uluslararası futbol ve dostluk günü

Uluslararası futbol ve dostluk günü

Her yıl 25 Nisan’da düzenlenen Uluslararası Futbol ve Dostluk Günü, 50’den fazla ülkedeki okullarda ve spor akademilerinde kutlandı. Rusya’nın öncülüğünde gerçekleşen ve Türkiye’nin de yer aldığı ‘Dostluk için futbol’ organizasyonu öncülüğünde gerçekleşen kutlamalar çerçevesinde 40 binden fazla katılımcının yer aldığı 200’den fazla etkinlik düzenlendi.

25.04.2019Gündem
Bu tokat çok acıtıyor

Bu tokat çok acıtıyor

Daryo D. Beskinazi, ‘Melek Tokadı’ adlı öykü kitabında gerçekleri, görmek istemediğimiz, sormayı aklımıza bile getirmediğimiz gerçekleri çıkarıyor önümüze. Bir melek geliyor, sürprizini yapıyor. Kahraman ani bir refleksle gözünü kapatıyor. 1, 2, 3... Gözlerini açıyor ve her şey değişmiş oluyor.

25.04.2019Kitap Sanat
PKK ile ilgili dikkat çeken detaylar ortaya çıktı Tüm o örgütlerin hamisi oldu...

PKK ile ilgili dikkat çeken detaylar ortaya çıktı! Tüm o örgütlerin hamisi oldu...

Terör örgütü YPG/PKK, Suriye'de işgal ettiği bölgelerde yasa dışı sol örgütleri de muhafaza ediyor. Bunlar arasında MLKP, DKP, TİKKO ve TKHP/C yer alıyor.

25.04.2019Gündem
Suriye konulu 12. garantörler toplantısı başladı

Suriye konulu 12. garantörler toplantısı başladı

Kazakistan'ın başkenti Nur Sultan'da Suriye konulu 12. toplantı garantör ülkeler Türkiye, Rusya ve İran arasında ikili ve üçlü formattaki teknik görüşmelerle başladı.

25.04.2019Dünya
Suriye sınırına askeri sevkiyat

Suriye sınırına askeri sevkiyat

TÜRK Silahlı Kuvvetleri tarafından Suriye sınır hattında konuşlandırılmak üzere yola çıkan mühimmat yüklü askeri araçlar, zırhlı personel taşıyıcıları (ZPT) ve komandolar, konvoy halinde Hatay'ın Kırıkhan ilçesinden geçti.

25.04.2019Gündem
Bize ders vermeye kalkışanların hepsinin geçmişi kanlı

"Bize ders vermeye kalkışanların hepsinin geçmişi kanlı"

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Ermeni meselesini kaşıyan hiçbir devletin iddialarını arşiv belgeleriyle ispat edemediğini belirterek, “Ermeni meselesi üzerinden Türkiye’ye insan hakları ve demokrasi dersi vermeye kalkışanların hepsinin kanlı bir geçmişe sahip olduğunu görüyoruz. Tehcir başka bir şey, katliam başka şeydir” dedi. Erdoğan, dün Beştepe’de düzenlenen Arşivlerimizin Gelişimi, Vizyonu ve Tarih Araştırmalarına Katkısı Sempozyumu’nda özetle şunları söyledi:

25.04.2019Gündem
‘ABD yönetimi destek bulmakta zorlanıyor’

‘ABD yönetimi destek bulmakta zorlanıyor’

Amerikan yönetiminin Suriye’deki askerlerini azaltırken, terör örgütü YPG/PKK’nın ana unsur olduğu SDG’nin kontrol ettiği alanlar için Avrupa ve Arap ülkelerinden aradığı desteği henüz bulamadığı iddia edildi.

25.04.2019Dünya
Yeni binada dönüşüm

Yeni binada dönüşüm

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla 4 mayısta yeni genel merkezini açması beklenen MÜSİAD, yeni binasıyla birlikte yeni organizasyon yapısını da duyurmaya hazırlanıyor. Uluslararası yatırımcıları desteklemek üzere MÜSİAD Invest’i hayata geçiren kurumun yurtdışı teşkilatı MÜSİAD Global ve yurtiçi yapılanması da bundan sonra faaliyetlerine MÜSİAD Yerel olarak devam edecek.

25.04.2019Ekonomi
Başkentte kritik zirve

Başkentte kritik zirve

TÜRKİYE ile ABD arasında, Rusya’dan alınacak S-400 hava savunma sistemi ve yeni nesil savaş uçağı F-35’lerin teslimi konusunda yaşanan sıkıntılar dün Ankara’da kritik bir toplantıda değerlendirildi. Milli Savunma Bakanlığı’nda Bakan Hulusi Akar ile Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun katılımıyla yapılan toplantıda Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler ile tüm kuvvet komutanları ve Dışişleri’nden diplomatlar da hazır bulundu.

25.04.2019Gündem
ABD’li elçi uçak gemisinden Rusya’yı uyardı

ABD’li elçi uçak gemisinden Rusya’yı uyardı

Amerika’nın Moskova Büyükelçisi Huntsman, Akdeniz’de görevli USS Abraham Lincoln uçak gemisinden Rusya’yı uyararak “Rusya, dünya çapında istikrar bozucu davranışlardan vazgeçsin. Savaş gemilerimiz 100 bin ton uluslararası diplomasi ağırlığında” diye uyardı.

25.04.2019Dünya
Netanyahu’dan provokatif hamle: Golan’daki bir yerleşime Trump’ın adını verecek

Netanyahu’dan provokatif hamle: Golan’daki bir yerleşime Trump’ın adını verecek

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, işgal altındaki Golan Tepeleri’ndeki bir Yahudi yerleşim birimine ABD Başkanı Donald Trump’ın adını vereceklerini açıkladı.

25.04.2019Dünya
Putin Kuzey Kore’de devreye giriyor

Putin Kuzey Kore’de devreye giriyor

Kuzey Kore lideri Kim Jong-un bugün Rusya’nın Vlodivostok kentinde Rusya lideri Putin ile buluşuyor. Putin Kuzey Kore meselesinde de devreye girerken, Kim ise uluslararası tecriti aşmaya çalışıyor.

25.04.2019Dünya
BMden Rusya ve Türkiyeye İdlib çağrısı

BM'den Rusya ve Türkiye'ye İdlib çağrısı

BM, İdlib'deki çatışmalar nedeniyle 120 binden fazla kişinin Türkiye sınırına yakın bölgelere gittiğini belirterek, garantör ülkeler Rusya ve Türkiye'ye gerginliğin azaltılması için taraflara baskı yapması çağrısında bulundu.

25.04.2019Dünya
Milli Savunma Bakanlığında önemli toplantı... Kararlılık vurgusu

Milli Savunma Bakanlığında "önemli" toplantı... Kararlılık vurgusu

Milli Savunma BakanlığI'ndan yapılan açıklamada: "Akar ve Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu heyetler arası değerlendirme toplantısında bir araya geldi, toplantıda TSK'nın komuta kademesi de yer aldı. Toplantıda, Türkiye'nin hak ve menfaatlerinin korunması konusundaki kararlılık vurgulandı. Ege Denizi ve Doğu Akdeniz'deki son gelişmeler,Suriye'de tesisi planlanan güvenli bölge, bölgesel güvenlik ve dış ilişkiler konuları ele alındı" denildi.

24.04.2019Gündem
Türkiyeye karşı yeni oluşum kurdular

Türkiye'ye karşı yeni oluşum kurdular!

YPG/PKK, Suriye'de işgalindeki bölgelerde Ermeni kökenlerin de aralarında olduğu yabancı teröristlerden yeni bir terör oluşumu kurdu.

24.04.2019Gündem
Devran çöktü... İstanbulda nefes kesen anlar

Devran çöktü... İstanbul'da nefes kesen anlar!

İstanbul’da Devran lakaplı Y.Z.Ç’nin elebaşılığını yaptığı torbacı çetesine yönelik helikopter destekli “15 Temmuz Demokrasi Şehidi Fahrettin Yavuz” adlı operasyon düzenlendi. Uyuşturucu maddelerin ele geçtiği operasyonda 6 kişi gözaltına alındı.

24.04.2019Gündem
Korkunç Gözüne zımba çivisi saplandı

Korkunç! Gözüne zımba çivisi saplandı

Bursa'nın İnegöl ilçesinde Suriye uyruklu Visam Alkora'nın (26) gözüne zımba çivisi saplandı. Hastanede ameliyata alınan Alkora'nın gözündeki çivi, yaklaşık 2 saat süren operasyonla çıkarıldı.

24.04.2019Gündem
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğandan önemli mesajlar

Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli mesajlar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen Arşivlerimizin Gelişimi, Vizyonu ve Tarih Araştırmalarına Katkısı Sempozyumu’nda konuştu. Erdoğan konuşmasında, "Ermeni meselesiyle Türkiye'ye insan hakları dersi vermeye çalışanların geçmişi kanlı" dedi.

24.04.2019Gündem
ABnin üyelik için Türkiye ile oynadığı oyunlar saygısızlık”

"AB'nin üyelik için Türkiye ile oynadığı oyunlar saygısızlık”

Macaristan Dışişleri Bakanı Peter Szijjarto, Türkiye'nin Avrupa Birliği (AB) üyeliğine ilişkin, “Son derece dürüst olmamız gerek çünkü biz Türkiye'ye, Türk halkına ve liderinize saygı duyuyoruz. AB'nin Türkiye ile oynadığı oyunlardan gerçekten hoşlanmıyoruz çünkü bu bir saygısızlık göstergesi.” dedi.

24.04.2019Dünya
İdlibde patlama

İdlib'de patlama

Suriye'nin kuzeybatısındaki İdlib ilinin Cisir eş Şuğur ilçesinde meydana gelen patlamada 15 sivil yaşamını yitirdi, 30 sivil yaralandı.

24.04.2019Dünya
Sri Lanka katliamını DEAŞ üstlendi

Sri Lanka katliamını DEAŞ üstlendi

Terör örgütü DEAŞ, Sri Lanka’da pazar günü kilise ve lüks otellere düzenlenen, 312 kişinin öldüğü saldırının sorumluluğunu üstlendi. Sri Lankalı yetkililer ise soruşturmada biri Ulusal Tevhid Cemaati olmak üzere iki radikal grup üzerinde duruyor.

24.04.2019Dünya
Yargıtay ‘üyelik’ten değil ‘yardım’dan ceza istedi

Yargıtay ‘üyelik’ten değil ‘yardım’dan ceza istedi

YARGITAY, terör örgütü PYD’nin kontrolündeki Suriye’nin Kobani şehrinde hücum yeleği ve silahlı halde çekilmiş fotoğrafı sosyal medyada paylaşan 3 kişiye verilen 6 yıl 3’er ay hapis cezasını bozdu. Yargıtay, üç kişiye üyelikten değil, örgüte yardım suçundan ceza verilmesini istedi.

24.04.2019Gündem
‘S-400’de ara formül gündeme gelmedi’

‘S-400’de ara formül gündeme gelmedi’

DIŞİŞLERİ Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, TBMM’de düzenlenen 23 Nisan resepsiyonunda gazetecilerin Rusya’dan alınacak S-400 savunma sistemlerine ilişkin “Nasıl bir ara formüle doğru gidiliyor” sorusuna, herhangi bir ara formülün olmadığı yanıtını verdi.

24.04.2019Gündem
Bomba iddia... Trump destek bulamadı

Bomba iddia... Trump destek bulamadı

ABD yönetiminin Suriye'den askerlerini çekerken, SDG ismini kullanan YPG/PKK'nın Suriye'de kontrol ettiği alanlar için Avrupa ve Arap ülkelerinden aradığı desteği bulamadığı iddia edildi.

23.04.2019Dünya
Bakan Akardan yeni askerlik sistemi açıklaması

Bakan Akar'dan yeni askerlik sistemi açıklaması

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, yeni askerlik sistemine ilişkin, "Çok kısa bir süre kaldı, çalışmalarımız tamamlanmak üzere" dedi.

23.04.2019Gündem
Bakan Çavuşoğlundan sert ABD mesajı: Niye biz bedel ödeyelim

Bakan Çavuşoğlu'ndan sert ABD mesajı: Niye biz bedel ödeyelim

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, ABD'nin İran'a yönelik yaptırım kararına ilişkin soruya, "Suudi Arabistan ve Birleşik Arap Emirlikleri var. İki ülkeyle yönlendirmeleri yanlış. Bizim rafinerilerimiz oradan alınan petrole uygun değil. Reforme edilmesi lazım. O ülkelerin sattığı petrol yüksek fiyattan satılıyor. Niye biz bedelini ödeyelim.” ifadelerini kullandı.

23.04.2019Gündem
Son dakika... Bakan Çavuşoğlundan önemli açıklamalar

Son dakika... Bakan Çavuşoğlu'ndan önemli açıklamalar

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, ABD'li yetkililerin, 2 Mayıs'a kadar İran petrolü üzerindeki yaptırımlar konusunda Türkiye dahil farklı ülkelere tanınan muafiyetin kaldırılacağı açıklamasına ilişkin, "Bu tüm ülkeleri gerçekten etkileyecek. Bu, o kadar kolay bir şey değil." dedi.

23.04.2019Dünya
İdlibe hava saldırısı

İdlib'e hava saldırısı

Suriye'de "İdlib Gerginliği Azaltma Bölgesi" sınırları içindeki Felyün ve Kurin köylerine hava saldırıları düzenlendi.

23.04.2019Dünya
2 milyonluk el emeği

2 milyonluk el emeği

Koton’un kurucuları Yılmaz çiftinin kızları Deniz Yılmaz’ın başlattığı ‘Kadının El Emeği’ projesi büyüdü, 8 ilde 18 Çok Amaçlı Toplum Merkezi’nde 6 bin 500 Güneydoğulu kadına 2 milyon liranın üzerinde gelir sağlandı.

23.04.2019Ekonomi
MİT, Sincar’dan getirdi

MİT, Sincar’dan getirdi

MİLLİ İstihbarat Teşkilatı (MİT), 18 Nisan’da Irak’ın Sincar bölgesinde yaptığı operasyonla Kuzey Irak’ta Türk Silahlı Kuvvetleri’ne (TSK) karşı terör eylemlerine karışan 4 PKK’lıyı yakalayıp Türkiye’ye getirdi. PKK’lı teröristler Emniyet Genel Müdürlüğü’ne (EGM) teslim edildi.

23.04.2019Gündem
Samsunda YPG şüphelisine gözaltı

Samsun'da YPG şüphelisine gözaltı

SAMSUN'da düzenlenen polis operasyonunda, terör örgütü YPG üyesi olduğu öne sürülen Suriye uyruklu Husam A.O., gözaltına alındı.

22.04.2019Gündem
GAP’ta 1.4 milyon kadının hayatına dokundular

GAP’ta 1.4 milyon kadının hayatına dokundular

45 yaşındaki Urfalı Adalet Budak bugüne kadar binlerce kadının hayatına dokunmuş bir kadın. Onun hikâyesi Urfa’da başlıyor, 1996’da yılında Urfa’da Sevda Gök adlı genç kızın sokak ortasında bir hiç uğruna akrabası tarafından öldürülmesi ve Ankara İstanbul’dan aktivist kadınların Urfa’ya gitmesiyle Adalet Budak’ın da hayatı değişiyor. İlkokuldan sonraki eğitimine dışarıdan devam eden Adalet, Urfa’dan New York’a uzanıyor, eğitim alıyor, yüksek lisans yapıyor. Döndüğünde doğduğu topraklara, kadınlara hizmet etmeye başlıyor. GAP İdaresi İnsani ve Sosyal Gelişme Genel Koordinatörü olarak binlerce kadının hayatına dokunan projeleri yapan bir kadın Adalet Budak Akbaş. GAP’ın yürüttüğü projelerle 1.4 milyon kadının hayatına dokunuldu, 10 binin üzerinde kız burs aldı.

22.04.2019İK/Yeni Ekonomi
Suudi Arabistandaki saldırıyı DEAŞ üstlendi

Suudi Arabistan'daki saldırıyı DEAŞ üstlendi

Suudi Arabistan'ın kuzeybatısındaki El-Zulfi şehrinde dün bir polis merkezine düzenlenen saldırıyı terör örgütü DEAŞ üstlendi.

22.04.2019Dünya
Boluda DEAŞ operasyonu

Bolu'da DEAŞ operasyonu

Bolu'da, terör örgütü DEAŞ'a yönelik operasyonda Suriye uyruklu 3 şüpheli yakalandı.

22.04.2019Gündem
MİTten PKKya darbe Yakalanıp Türkiyeye getirildiler

MİT'ten PKK'ya darbe! Yakalanıp Türkiye'ye getirildiler

Milli İstihbarat Teşkilatının (MİT) yurt dışındaki terör örgütü PKK/KCK hedeflerine yönelik çalışmasıyla Sincar'da yakalanan 4 terörist, 18 Nisan'da Irak'tan Türkiye'ye getirilerek Emniyet Genel Müdürlüğü Terörle Mücadele (TEM) ekiplerine teslim edildi.

22.04.2019Gündem
Yol kenarında 10 yerinden bıçaklanmış halde bulundu

Yol kenarında 10 yerinden bıçaklanmış halde bulundu

KONYA'da vücuduna aldığı 10 bıçak darbesiyle yol kenarında yaralı bulunan Suriye uyruklu Abdülbani El Hüseyin (28), hastanede tedaviye alındı.

21.04.2019Gündem
Astana öncesi Rusya-Suriye teması

Astana öncesi Rusya-Suriye teması

Rusya, İran ve Türkiye’nin Suriye’de çözüm için yürüttüğü Astana süreci hafta içinde devam edecek. İran Dışişleri Bakanı’nın Şam ve Ankara’da yaptığı temasların ardından Rusya’dan da iki heyet Suriye Devlet Başkanı Esad’a gitti. İdlib’deki son durum ve anayasa komisyonunun görüşüldüğü belirtiliyor.

21.04.2019Dünya
TBMM Başkanı Şentop: Iraktan beklentimiz PKK unsurlarına barınma imkanı vermemesi

TBMM Başkanı Şentop: Irak'tan beklentimiz PKK unsurlarına barınma imkanı vermemesi

TBMM Başkanı Şentop, "Irak'tan beklentilerimiz, topraklarında yuvalanan PKK terör örgütü unsurlarına barınma imkanı vermemesi ve terör örgütüne yönelik mücadelemizde bizimle iş birliği ve dayanışma içinde olmasıdır." dedi.

20.04.2019Dünya
Sınıra askeri araç sevkiyatı

Sınıra askeri araç sevkiyatı

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin (TSK) Hatay’daki sınır noktalarında görevli birliklere takviye amaçlı tank ve askeri araç sevkiyatı sürüyor.

20.04.2019Gündem
Son dakika... MHP Genel Başkanı Bahçeliden çarpıcı sözler: İstanbul’daki seçimin yenilenmesi maşeri vicdanı rahatlatacaktır

Son dakika... MHP Genel Başkanı Bahçeli'den çarpıcı sözler: 'İstanbul’daki seçimin yenilenmesi maşeri vicdanı rahatlatacaktır'

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin Antalya kampında yaptığı konuşmada Cumhur İttifakı'nın yerel seçimlerden zaferle çıktığını belirterek, ''31 Mart'ta 1389 belediyenin 987'si Cumhur İttifakı'nın siyasi sorumluluğuna teslim edilmiştir. Belediye başkanlıklarının yüzde 72'si Cumhur İttifakı'nı oluşturan MHP ve AK Parti'nin yönetimine geçmiştir. Samanlıkta iğne arayanlar, çalı gibi yoklayanlar, karanlıktan aydınlığa taş fırlatanlar bu gerçeği örtemezler. Hakikatın ışığını perdeleyemezler" dedi. '' İstanbul’daki seçimlere şaibe karışmıştır. Büyükçekmece ve Maltepe’de gün yüzüne çıkan iddialar yenilir tutulur değildir'' diyen Bahçeli, ''Bize göre İstanbul’daki seçimin yenilenmesi maşeri vicdanı rahatlatacaktır'' ifadelerini kullandı.

20.04.2019Gündem
Şentop: Türkiye teröre karşı mücadelesini sürdürecektir

Şentop: Türkiye teröre karşı mücadelesini sürdürecektir

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, "Türkiye, vatandaşlarını bütünüyle kucaklayan üslubundan taviz vermeden, terörle, teröristlerle ve onun destekçilerine karşı mücadelesini sürdürmektedir ve sürdürecektir" dedi.

20.04.2019Gündem
Dilenciden gazetecilerin sorusuna şok yanıt

Dilenciden gazetecilerin sorusuna 'şok' yanıt

Samsun’da düzenlenen dilenci operasyonunda üzerinden kimlik çıkmayan yabancı uyruklu bir kadın dilenci, polis ve zabıtalara zor anlar yaşattı. Gazetecilerin “Neden dileniyorsun?” sorusuna “İhtiyacım var” cevabını veren kadın dilenci “İnsanların duygularıyla oynamaya utanmıyor musun?” sorusuna ise pişkince gülerek “Yok” cevabını verdi.

20.04.2019Gündem

Yazar Sonuçları

ABD-Türkiye hattında son durum

ANKARA’da nerede kiminle sohbet edersek edelim, herkes “normalleşme” ihtiyacından bahsediyor.

26.04.2019

10 maddede ABD-İran krizi

ABD’nin İran’a yaptırımları sertleştirmesiyle birlikte uluslararası piyasalarda petrol fiyatları son altı ayın en yüksek seviyesine ulaştı.

26.04.2019

Kudüs ve Filistin sorunu

Dışişleri Bakanlığı’nda görev gördüğüm 37 yıl boyunca Kudüs’ü birçok kez ziyaret etme fırsatı buldum. İsrail’de Büyükelçi olduğum dönem de bana Kudüs’ü daha iyi, yakından tanıma imkanı verdi. Kudüs bende daima çekici, tarihiyle çarpıcı, dini yapılarıyla büyüleyici bir şehir izlenimi bıraktı.

23.04.2019

GAP’ın el emeği yurt dışına açılıyor

Hafta ortasında yağmurun bardaktan boşanırcasına yağdığı bir gün Kilis’te 19. yüzyıldan kalmış geniş avlulu bir konaktayız.

21.04.2019