Almanya'da Cumhurbaşkanı Erdoğan için geniş güvenlik önlemleri

Güncelleme Tarihi:

Almanyada Cumhurbaşkanı Erdoğan için geniş güvenlik önlemleri
Oluşturulma Tarihi: Kasım 17, 2023 15:32

Almanya’nın başkenti Berlin’de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ziyareti öncesi geniş güvenlik önlemleri alındığı görüldü.

Haberin Devamı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, resmi ziyarette bulunmak üzere Almanya'nın başkenti Berlin'e hareket etti. Berlin’de Erdoğan’ın ziyareti için sokak ve caddelerde geniş güvenlik önlemleri alındı. Türk heyetin konaklayacağı otelin önündeki sokak polisin tarafından trafiğe kapatıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ziyareti kapsamında Almanya Cumhurbaşkanı Frank-Walter Steinmeier ile baş başa ve heyetler arası görüşme gerçekleştirecek. Almanya Başbakanı Olaf Scholz tarafından Şansölyelik Binası'nda karşılanacak Cumhurbaşkanı Erdoğan, Scholz ile baş başa görüşmesinin ardından ortak basın toplantısı düzenleyecek.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’a ziyaretinde Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Ticaret Bakanı Ömer Bolat, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Milli İstihbarat Teşkilatı Başkanı İbrahim Kalın ve Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Büyükelçi Akif Çağatay Kılıç eşlik ediyor.

Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!