Marvel Sinematik Evreni zaman çizelgesine göre Tony Stark (Iron Man) bugün öldü!

Güncelleme Tarihi:

Marvel Sinematik Evreni zaman çizelgesine göre Tony Stark (Iron Man) bugün öldü
Oluşturulma Tarihi: Ekim 17, 2023 15:42

Marvel Sinematik Evreni’nin egosu en yüksek ve en sevilen karakterlerinden Tony Stark, resmi olarak bugün öldü. Oyuncu Robert Downey Jr. Tony Stark, yani nam-ı diğer Iron Man karakteriyle Marvel’ın birçok filminde rol almıştı. Iron Man son olarak ise Avengers: End Game’de büyük bir fedakarlık göstermiş ve Thanos ile yapılan savaşta hayatını kaybetmişti.

Haberin Devamı

2019 yılında vizyona giren ve gişe rekorları kıran Avengers: End Game filminde ölen Tony Stark, Marvel Sinematik Evreni zaman çizelgesine göre 17 Ekim 2023 tarihinde yani bugün öldü. Filmde zamanda 5 yıl ileri gidilmesinden dolayı yaşanan hadisede Marvel kahramanları Thanos’a karşı büyük bir mücadele göstermişti.

Başarılı oyuncu Robert Downey Jr. tarafından canlandırılan Iron Man karakteri, Marvel dünyasının en sevilen ve öne çıkan karakterlerinden birisiydi. Tony Stark, oldukça egosu yüksek, hava atmayı seven bir milyarder olarak biliniyordu. Avengers: End Game filminin son sahnesinde ise büyük bir fedakarlık yapan Iron Man, milyonları kurtarmak için kendi hayatını feda etmişti.

Tony Stark karakterinin bu kadar sevilmesindeki en büyük rol ise şüphesiz Robert Downey Jr.'ın muhteşem oyunculuk performansı oldu. Başlangıçta tartışmalı bir oyuncu seçimi olarak görülse de, yıllar geçtikçe bu rolü tamamen üstlendi ve Iron Man denilince akıllara gelen tek isim oldu. Iron Man ve Marvel dünyası, Robert Downey Jr.'ın kariyeri için de bir dönüm noktası oldu. Sevilen oyuncu, son olarak Oppenheimer'da Oscar'a layık bir oyunculuk performansına imza attı. 

 

Haberle ilgili daha fazlası: