EKSTRA
MENÜ

Servis Ücreti

Servis Ücreti ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Servis Ücreti haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 1.484 Servis Ücreti haberi bulunmuştur.

Servis Ücreti Haberleri

Pandemi sürecince internetten market alışverişi yaygınlaştı

Pandemi sürecince internetten market alışverişi yaygınlaştı

Konya’da koronavirüs tedbirleri kapsamında uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasında internet üzerinden market alışverişi yapanların sayısı arttı. Tüketiciler, tercih ettikleri marketlerin internet sitelerinden daha çok sipariş vermeye başladı. İnternet üzerinden hizmet veren market sahibi İsmail Tekin, ”Pandemiden önce de internetten alışveriş sistemimiz vardı, ancak insanlar bu kadar tercih etmiyordu. Şimdi salgın döneminde sağlıklarını da düşünerek hem kalabalığa girmemek için hem de zamandan tasarruf için internet üzerinden alışveriş yapıyorlar” dedi.

11.01.2021Teknoloji
İstanbul’da okul servislerine indirimli tarife

İstanbul’da okul servislerine indirimli tarife

İstanbul’da UKOME kararıyla okul servis ücretlerinde pandemi nedeniyle düzenlemeye gidildi.

26.11.2020Eğitim
Son dakika İstanbulda okul servis ücretlerinde yeni düzenleme

Son dakika! İstanbul'da okul servis ücretlerinde yeni düzenleme

İSTANBUL'da UKOME kararıyla okul servis ücretlerinde pandemi nedeniyle düzenlemeye gidildi.

26.11.2020Ekonomi
Servis ücretleri ne olacak

Servis ücretleri ne olacak?

Okulların tekrar uzaktan eğitim sistemine geçmesiyle, servis ücreti tartışmaları yeniden başladı. Özellikle çocukları özel okula giden veliler, peşin ödedikleri servis ücretlerinin iade edilmesini istiyor. Pandemi döneminde çalışamamaktan şikayet eden okul servisi sürücülerinden bazıları ise, "Boşta olan araçlarımız filyasyon için ya da toplu ulaşımda değerlendirilebilir" diyor.

20.11.2020Eğitim
İstanbul’da okul servisi çıkmazı Zammı az bulan servisler çalışmıyor...

İstanbul’da okul servisi çıkmazı! Zammı az bulan servisler çalışmıyor...

İSTANBUL'da  okul servislerinin bir çoğu öğrenci sayısının az olması nedeniyle çalışmıyor. Son yapılan UKOME toplantısında servisçilere verilen yüzde 11,50 oranındaki zammı yetersiz bulan servis şoförleri giderlerini karşılayamadıklarını belirtiyor. Veliler ise servislerinin çalışmaması nedeniyle çocuklarını kendi imkanları ile okula getirip götürüyor.

29.09.2020Gündem
İstanbul’da servislere yüzde 11.50 zam

İstanbul’da servislere yüzde 11.50 zam

İstanbul’da öğrenci ve personel servislerinde yüzde 11.50 oranında zam UKOME toplantısında kabul edildi. Yüzde 11.50’lik zam oranı alt komisyonda belirlenmişti. Servisçilerin zam talebi ise yüzde 33.15’ti. Zammın ardından İstanbul’da en kısa mesafede servis ücreti 271 lira oldu.

24.09.2020Eğitim
Son dakika haberler... İstanbulda öğrenci ve personel servis ücretlerine zam

Son dakika haberler... İstanbul'da öğrenci ve personel servis ücretlerine zam

İstanbul'da öğrenci ve personel servislerinde yüzde 11,50 oranında zam teklifi UKOME toplantısında kabul edildi.

24.09.2020Gündem
Özel okullarda ücret tartışması

Özel okullarda ücret tartışması

21 Eylül’e kadar yüz yüze eğitim yapılmayacağının açıklanmasının ardından çocukları özel okulda okuyan bazı veliler ücretlerde indirime gidilmesini talep etti. Ancak özel okul temsilcileri uzaktan eğitimin giderlerini düşürmediğini söylüyor. Hürriyet iki tarafın da nabzını tuttu. İşte tarafların talepleri:

16.08.2020Eğitim
Temizlik işçisi bulduğu öğrenci servis ücretini sahibine teslim etti

Temizlik işçisi bulduğu öğrenci servis ücretini sahibine teslim etti

SULTANGAZİ'de temizlik işçisi, yol ve kaldırımı temizlerken bulduğu, içerisinde bir miktar para olan zarfı, amirleri aracılığıyla sahibine teslim etti. Temizlik işçisinin bulduğu zarfın 7. Sınıf öğrencisi Selim Karakodak'a ait olduğu ve içindeki paranın servis ücreti olduğu öğrenildi.

21.01.2020Gündem
Eylül ayının zam şampiyonu sarımsak oldu

Eylül ayının zam şampiyonu sarımsak oldu

Tüketici fiyatları bazında eylül ayında en yüksek fiyat artışı, yüzde 42,58 ile sarımsakta gerçekleşti. Geçen ay fiyatı en fazla düşen ürünlerin başında ise yüzde 24,62 ile limon geldi.

3.10.2019Ekonomi
İzmirde okul servisi ücretlerine zam

İzmir'de okul servisi ücretlerine zam

İzmir'de 2019-2020 eğitim öğretim yılında okul servisleri için uygulanacak ücretlere ortalama yüzde 13 zam yapıldı.

28.08.2019Ekonomi
İstanbul’da okul servisleri ve taksiye zam

İstanbul’da okul servisleri ve taksiye zam

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi’nin dünkü toplantısında; okul servisi, minibüs, taksi ve dolmuş ücretlerinin yeni fiyat tarifesi belirlendi.

28.08.2019Gündem
İstanbul ve İzmirde okul servislerine yüzde 13 zam

İstanbul ve İzmir'de okul servislerine yüzde 13 zam

İstanbul ve İzmir'de 2019-2020 eğitim-öğretim yılında uygulanacak okul servis ücretlerine yüzde 13 zam yapıldı. Ankara'da ise okul servis ücretlerine yüzde 13 zam teklif edildi.

27.08.2019Eğitim
Son dakika... İstanbulda okul servisi ücretlerine zam

Son dakika... İstanbul'da okul servisi ücretlerine zam

İstanbul'da servis ücretlerine yüzde 13 zam geldi. En kısa mesafe 243 lira olurken en uzak mesafe 583 lira oldu.

27.08.2019Ekonomi
Suriyeli ve Türk çocuklar eğitimle kaynaşıyor

Suriyeli ve Türk çocuklar eğitimle kaynaşıyor

Suriyeli Çocukların Türk Eğitim Sistemine Entegrasyonunun Desteklenmesi Projesi’ne (PIKTES) göre daha önce okula gitmemiş ve gelecek yıl birinci sınıfa başlayacak çocuklar 31 Ağustos’a kadar yaz okuluyla desteklenecek.

14.07.2019Eğitim
Monster Notebook yeni teknik merkezini hizmete açtı

Monster Notebook yeni teknik merkezini hizmete açtı

Monster Notebook Üst Yöneticisi (CEO) İlhan Yılmaz, bilgisayarları için kullanım ömrü boyunca ücretsiz bakım hizmeti verdiklerini belirterek, ayrıca kullanıcıların şikâyetlerini en erken 1 saat, en geç 3 iş günü içerisinde çözdüklerini söyledi.

24.06.2019Teknoloji
Şangay’da yapacak şey çok…

Şangay’da yapacak şey çok…

Eski ve yeninin harmanı, çok çeşitli kültürlerden oluşan, eğlencenin sonuna kadar yaşandığı Şangay’ın 1842’ye kadar küçük bir balıkçı köyü olduğu düşünülünce, dinamizmi ve gelişimi akıl almaz boyutlara ulaşmaktadır. Aynı zamanda dünyadaki en etkili borsalardan biri olan Şangay Borsası’nı içinde barındıran bu şehir, Çin’in finans merkezidir.

Okul servis ücretleriyle ilgili emsal karar

Okul servis ücretleriyle ilgili emsal karar

Antalya'nın Kemer ilçesinde oturan Sultan Yıldız, özel okulda okuyan oğlu için servis ücreti olarak 20 kilometrelik uzaklığa 40 kilometre parası istenmesi üzerine yaşadığı anlaşmazlık sonrası Tüketici Hakem Heyeti'ne başvurdu. Konyaaltı Tüketici Hakem Heyeti'nce fazla ücretin Yıldız'a iadesine karar verildi. Ailenin avukatı Hakan Evcin, "Belirlenen ücretten fazlası alınamaz. Karar emsal niteliğindedir" dedi.

22.03.2019Gündem
Noel ışıkları için gün başına 3 bin dolar ceza

Noel ışıkları için gün başına 3 bin dolar ceza

ABD'nin New Jersey eyaletinde yaşayan bir aile Noel için yaptıkları ışıklı süslemeler nedeniyle her gece 3 bin dolar ödemek zorunda kalıyor.

3.12.2018Dünya
Son dakika... İstanbul Havalimanı’nda iş jetlerinden alınacak ücretler belli oldu

Son dakika... İstanbul Havalimanı’nda iş jetlerinden alınacak ücretler belli oldu

29 Ekim’de resmi açılışı yapılan İstanbul Havalimanı’nda iş jeti uçuşlarında yolcu başına alınacak genel havacılık ücret tarifesi de belli oldu. Üsleri yurt dışında bulunan uçak ve hava araçlarının iç ve dış hat uçuşlarında yolcu başına 137.75 Euro, üsleri Türkiye’de bulunan uçak ve hara araçlarından dış hat uçuşlarında yolcu başına 69 Euro, iç hatlar uçuşlarında ise yolcu başına 34,50 Euro hava aracı işletmecisinden alınacak.

22.11.2018Ekonomi
Yeni iPad Pronun servis ücreti dudak uçuklattı

Yeni iPad Pro'nun servis ücreti dudak uçuklattı!

Merakla beklenen yeni iPad Pro ve Mac modelleri dün gece New York'ta gerçekleşen etkinlikte tanıtıldı. Yeni iPad Pro'nun servis ücreti ise şaşırttı.

31.10.2018Teknoloji
Kreşte vahim iddia: 5 yaşındaki çocuk tekme tokat dövüldü

Kreşte vahim iddia: 5 yaşındaki çocuk tekme tokat dövüldü

Antalya’da özel bir kreşe giden 5 yaşındaki hiperaktif çocuğun tekme tokatla kreş sahibi tarafından darp edildiği ileri sürüldü. Annenin iddiasına göre darp sonucu çocuğunun karnında morluk oluştu ve ayak parmağı tırnağı kırıldı.

5.10.2018Gündem
İBB Başkanı Uysal açıkladı Yanlış park eden yandı…

İBB Başkanı Uysal açıkladı! Yanlış park eden yandı…

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Mevlüt Uysal, Bakırköy'deki Ulaşım Yönetim Merkezi'nin (UYM) tanıtım toplantısında, yanlış parklanmalar konusunda Emniyet Genel Müdürlüğü ile görüşmelerin yapıldığını söyledi. Uysal, "Büyük bir ihtimal, şu anda o görüşmeler çerçevesinde, yanlış parklanmaların çekilmesi konusunda da İBB olarak hızlı, aktif, o problemi çözücü adımlar atılmış olacak. Önemli bir rahatlama olacak" dedi.

27.09.2018Gündem
Veliler servisleri sorgulatabilecek

Veliler servisleri sorgulatabilecek

İBB tarafından ilgili kurum temsilcileriyle yapılan toplantılarda, eğitim-öğretim yılının başlaması dolayısıyla bir dizi tedbir alındı. Bu yıl ilk defa hayata geçirilen yeni uygulamayla veliler, servisler hakkında tüm bilgileri ve servis ulaşım ücretlerini öğrenebilecek.

15.09.2018Eğitim
Okul servisi ücretleri 2018-2019 döneminde ne kadar oldu

Okul servisi ücretleri 2018-2019 döneminde ne kadar oldu?

Okul servisi ücreti, yeni dönemde öğrenci velileri tarafından sorgulanmaya başlandı. İstanbul ve Ankara başta olmak üzere birçok ilde ikamet eden binlerce öğrencinin kullandığı okul servislerinde bu yıl, 50 TL'ye kadar zam yapıldı. Zam oranları mesafeye göre 25 ila 50 lira arasında değişiklik gösterdi. Peki, okul servisi ücretleri ne kadar oldu? İşte, o konu hakkında bazı bilgiler

10.09.2018Gündem
Okul servisi ücretleri belli oldu

Okul servisi ücretleri belli oldu

Türkiye genelinde 2018-2019 eğitim-öğretim yılında uygulanacak okul servisi ücretleri belirlendi. Buna göre ücretler İstanbul'da yüzde 12, Ankara'da yüzde 13, İzmir'de yüzde 29 arttı.

7.09.2018Eğitim
Son dakika... Okul servisi ücretleri belli oldu

Son dakika... Okul servisi ücretleri belli oldu

Türkiye genelinde 2018-2019 eğitim-öğretim yılında uygulanacak okul servisi ücretleri tespit edildi. Okul servisi ücretleri İstanbul'da yüzde 12, Ankara'da yüzde 13, İzmir'de yüzde 29 arttı

7.09.2018Ekonomi
Büyük tartışma yarattı Hem kuver hem hizmet bedeli olur mu

Büyük tartışma yarattı! Hem kuver hem hizmet bedeli olur mu?

Yaz başında hesap ücretlerine mekandaki müziği de ekleyen Alaçatı ve Bodrum’daki restoranlar, şimdi de hesaba eklenen hem kuver hem de yüzde 10 hizmet bedeli ile gündemde. Sektör temsilcileri de bu konuda görüş ayrılığı yaşarken, bazı vatandaşlar hem kuver hem de hizmet bedeline sosyal medyadan tepki gösterdi.

27.08.2018Ekonomi
Hangi ülkede ne kadar bahşiş veriliyor

Hangi ülkede ne kadar bahşiş veriliyor?

GoCompare, dünya çapında 25 ülkedeki restoran, taksi ve otellerde ortalama olarak ne kadar bahşiş verildiğini araştırdı. İşte listedeki ülkelerde ortalama verilen bahşiş miktarı şöyle...

2.07.2018Seyahat

Yazar Sonuçları

Koronavirüs nedeniyle eğitim verilemeyen dönemin ücretinin iadesi gerekmez mi?

Koronavirüsün hayatımıza girmesiyle birlikte birçok alanda aksaklıklar yaşandı ve dönem dönem hayat durma noktasına geldi. Pandeminin etkilerinin en çok hissedildiği alanlardan biri ise eğitim alanıdır. Dünya çapında online eğitim sistemine geçtiğimiz bu zorlu dönemde, akıllara bazı sorular gelmektedir.

23.09.2020

Koronavirüs nedeniyle özel okuldan ücret iadesi istenebilir mi?

Özel okullarda koronavirüs nedeniyle kesintiye uğrayan yüz yüze eğitim, özel öğretim, kreş ve anaokullarında verilmeyen hizmetler nedeniyle hukuken ücret iadesi istenebilir mi? Nereye, hangi koşullarda başvurulabilir?

30.03.2020

İnternetten aldım 1$ eve geldi 20$

Yurtdışından dünyaca ünlü alışveriş siteleri aracılığı ile satın alınan ucuz ürünler sonradan pahalıya patlıyor. Bunun nedeni Gümrük Kanunu’nda yer alan ardiye ücreti. Gümrükten geç dağıtıma çıkan ürünler nedeniyle 1 dolarlık kolyeye 113 TL ekstra fatura çıkabiliyor.

5.09.2019

Servis ücreti velinin çilesi!

Yetkili kuruluşların açıkladığı zam oranı ve belirlenen yeni tarifelere rağmen okul servis ücretlerinde yine insafsız talepler var. Bazı okulların ‘anlaştık’ dediği şirketlerle zorunlu olarak masaya oturtulan velilerden normal ücretten yüzde 50 fazla talep var. Bu tür haksızlıklar karşısında doğru mecraya yapılan şikâyetlerde şirketler ücretleri normal seviyeye çekmek zorunda kalıyor.

30.08.2019

Sitede plaj derdi

Deniz kenarında müstakil ya da sitede bir ev sahibi olmak çoğunluğun hayali. Satın alırken daha ucuz diye denize sıfır olmayan, merkeze uzak siteler de ekonomik görülerek tercih edilebiliyor. Denize yakın ama merkeze uzak bu sitelerin iki büyük sıkıntısı var: Plaj ve ulaşım. Plajı olmayan bu siteler için çözüm yakındaki plajın kullanımı için anlaşma yapmak ve servis koymak.

12.08.2019

Kim kimi koruyor?

Çevreyi korumaktan, hayvanları korumaktan çok bahseder olduk.

11.12.2018

Lokantalarda kuver ve servis ücreti

Günün şartlarında kuver ücretinin haksızlıktan da öte, müşterilere saygısızlık olduğunu düşünüyorum. Adam başı 200 ve üstü hesap alan o salaş meyhane ve balıkçılarınızda kullanılan tabaklar Burgazada pazarında satılanlardan farklı mı? Genel olarak plastiğe âşık mısınız?

8.09.2018

Rüya rota Seyşeller

Seyşeller… Orası da neresi demeyin hemen; haritada pek bilinmeyen, adındaki s ile ş harflerinin yerlerinin de karıştırıldığı, Hint Okyanusu’nda, harika plajlara sahip, 100’den fazla adalardan oluşmuş bir ülke burası. Özellikle balayı rotası olarak düşünülse de, tropik bir adada tatil yapmak isteyen herkesin gidebileceği muhteşem bir ülke.

7.05.2018