Green Card başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak, sonuçlar nasıl öğrenilir? İşte, o konu hakkında bilgiler.

Güncelleme Tarihi:

Green Card başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak, sonuçlar nasıl öğrenilir İşte, o konu hakkında bilgiler.
Oluşturulma Tarihi: Nisan 16, 2024 12:21

Green Card sonuçları 2024 sorgulama ekranı, nisan ayının gelmesiyle sıklıkla ziyaret edilen internet sitelerinden oldu. Amerikan Hükümeti tarafından ABD vatandaşı olmayan kişilere ikamet hakkı tanıyan ABD Yeşil Kart başvuruları 4 Ekim-7 Kasım 2023 tarihlerinde tamamlandı. Başvuruların üzerinden 5 ay geçmesiyle beraber Green Card sonuç tarihi için beklentiler arttı. Dünyada olduğu gibi Türkiye'de de evlilik, çalışma ve yaşama hakkına sahip olmak isteyenlerin başvurularını yaptığı Green Card sonuçları DV Lottery ekranı üzerinden erişime açılacak. Katılımcılar Green Card (ABD Yeşil Kart) sonuçlarını onay kodu ile öğrenilecek. Peki, GREEN CARD SONUÇLARI 2024 (dvprogram.state.gov) | DV Lottery Green Card başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak, açıklandı mı? Başvuru sorgulama ekranı belli oldu!

Haberin Devamı

ABD Green Card (Yeşil Kart) sonuçları ne zaman açıklanacak, sorusu nisan ayının gelmesiyle beraber katılımcıların gündemine gelen konulardan oldu. ABD'de yaşamak isteyenler için 5 ay önce yapılan DV Lottery Green Card başvuru sonuçlarında son viraja girildi. Evlilik, çalışma ve yaşama hakkına sahip olmak isteyenlerin katıldığı Green Card, sonuçları ABD Dışişleri Bakanlığı incelemeleri sonucu verilecek. DV-2025 Katılımcıları, Green Card sonuçlarını 4 Mayıs 2024 tarihinde öğrenebilecekler. İşte, Green Card başvuru sonuçlarının açıklanacağı tarih bilgisi ve ayrıntılar.

GREEN CARD BAŞVURU SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

DV-2024 Katılımcılar, 4 Mayıs 2024'te öğlen (EDT)'den başlayarak Green Card sonuçlarını öğrenebilecekler. Başvuru sonuçları http://dvprogram.state.gov sitesinden sorgulanacak.

Haberin Devamı

GREEN CARD BAŞVURU SONUCU NASIL ÖĞRENİLİR?

Green Card başvuru sonuçlarına https://www.dvlottery.state.gov/ adresinden ulaşmak mümkün.

Çıkan sayfada “uyarı” bulunmaktadır. Uyarı ise sonraki sayfa için “onay numarası, soyadı ve doğum tarihi”nin eksisiz bir şekilde doldurulmasını istemektedir. Continue linkine basıldıktan sonra yeni bir link açılacaktır.

GREEN CARD NASIL ALINIR?

Günümüzde Amerika'ya gitmek isteyenler için büyük bir öneme sahip olan Green Card almak için belli zamanlarda çekilişler açılıyor. Bu çekilişleri kaçırmadan başvuru yapmak önem taşımaktadır. Green Card sahibi olmayan kişi ABD vatandaşı olmasa dahi ömür boyu Amerika'da oturma ve çalışma iznine sahip olur. Gren Card'ın sağladığı pek çok avantaj vardır. Özellikle Green Card sahibi olan kişinin eşi ve 21 yaşın altındaki bekar çocukları da Green Card'ın sağladığı avantajlardan yararlanabilirler.

Green Card almak için yatırım yapmak, akrabalık ilişkisi bulunan kişilerin Amerika'da yaşaması ve Amerikan vatandaşı olan birisi ile evlilik yapmak gerekir. Ayrıca çalışma yolu ile sığınma ve mültecilik yolu ile de Green Card alınabilir. Bunun yanı sıra özel göçmenlik yoluyla da Green Card alınabilir. Bunun yanı sıra her sene DV Lottery adıyla Green Card çekilişi yapılmaktadır.