Umreciler kutsal topraklara uğurlandı

Güncelleme Tarihi:

Umreciler kutsal topraklara uğurlandı
Oluşturulma Tarihi: Mart 06, 2023 11:00

Diyanet İşleri Türk İslam Birliği (DİTİB) organizasyonuyla 14 günlük umre ziyareti için kutsal topraklara gidecek kafileler, Hamburg Havalimanı’nda düzenlenen programla uğurlandı.

Haberin Devamı

WILHELMSBURG DİTİB Muradiye Camii, gençlerini teşvik etmek ve diğer camilere örnek olmak amacıyla umre yolculuğuna kadar sırayla hutbe irad eden 8 genci umre ile ödüllendirdi. 8 gencin tüm umre masraflarını dernek yönetimi karşıladı. Gençlerin ilgi ve alakasından duyduğu memnuniyeti dile getiren Wilhelmsburg DİTİB Muradiye Camii Dernek Başkanı Yusuf Seymen, “Gençler bizim için paha biçilemez kıymettedir. Gençlik, geleceğimizin teminatıdır. Camilerimizde din hizmeti vermeye aday gençlerimizi desteklemenin gerekli olduğunu düşündüğümüz için teşvik amaçlı bir çalışma yaptık. Bu manada desteklerinden ötürü hocamıza, dernek yönetimimize ve cemaatimize şükranlarımı sunuyorum” dedi.

Umreciler kutsal topraklara uğurlandı

Kutsal topraklara gidecek umre kafilelerini havalimanında uğurlayan Hamburg Dini Danışma Kurulu Başkanı Osman Dikeç, “Mekke’de, Medine’de o manevi ortamlarda bizler için dualarınızı esirgemeyin. Ülkemiz için, yaşadığımız toplum ve tüm insanlık için, birlik ve beraberliğimiz için dualar edelim. Özellikle 6 Şubat depreminde vefat eden ve tedavi gören kardeşlerimizi de dualarınızda unutmayın. Rabbim umre yolculuklarını hayırlı eylesin ve hayırlısıyla gidip gelmeyi nasip eylesin” diye konuştu.

Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!