GeriAvrupa Tehdit mektuplarını gönderen tutuklandı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Tehdit mektuplarını gönderen tutuklandı

Tehdit mektuplarını gönderen tutuklandı
Abone Olgoogle-news

Almanya’da Türkiye kökenli avukat Seda Başay Yıldız’la birlikte çok sayıda kişiye ‘NSU: 2.0’ ya da nazi dönemi Alman ordusunun adı olan ‘Wehrmacht’ imzalı tehdit mailleri gönderen kişinin tutuklandığı açıklandı.

SCHLESWIG Holstein Eyaletinde yaşayan 31 yaşındaki zanlı hakkında Elmshorn Mahkemesi yargıcının, tutuklama kararı verdiği açıklandı. Berlin Başsavcılığının verdiği bilgiye göre zanlı cuma günü gözaltına alındı ve önümüzdeki günlerde Berlin’e getirilecek. Zanlının evine baskın yapan polis, çok sayıda delile de el koymuştu.

Zanlının polis ve Alman istihbaratında sicilli olduğu kaydedildi. Polisin çok sayıda ipucunu inceleyerek zanlının izine ulaştığı belirtildi. Federal Savcılık, ‘NSU: 2.0’ ve ‘Wehrmacht’ imzasıyla başta Türkiye kökenli avukat Seda Başay Yıldız’a olmak üzere 200’ün üzerinde gönderilen tehdit mektupları hakkında soruşturma yürütüyor. Soruşturma kapsamında 38 polis açığa alındı. Şimdi ise tehdit mektuplarının hepsini, yakalanan 31 yaşındaki zanlının yazıp yazmadığı araştırılıyor.

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle