GeriAvrupa Fransa’daki tarihi ada terör şüphesiyle boşaltıldı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Fransa’daki tarihi ada terör şüphesiyle boşaltıldı

Fransa’daki tarihi ada terör şüphesiyle boşaltıldı
Abone Olgoogle-news

Fransa’nın sembollerinden, yılda 3 milyondan fazla kişinin ziyaret ettiği Mont-Saint-Michel adasının, terör saldırısı şüphesiyle tamamen boşaltıldığı açıklandı.

Ülkenin kuzeyinde bulunan turistik Mont-Saint-Michel adasında jandarmanın, helikopter destekli tahliye operasyonu gerçekleştirdiği kaydedildi.
Manche Bölgesi Valisi Jean-Marc Sabathe, gazetecilere yaptığı açıklamada, sabah saatlerinde adaya turist götüren bir tekneye binen şüpheli kişinin tespit edildiğini ve güvenlik görevlilerini tehdit eden bu kişiyi bulmak için operasyon başlatıldığını kaydetti.
Mont Saint-Michel Belediye Başkanı Yves Galton, tekneye binen kişinin “Polisleri öldüreceğim” şeklinde bağırdığını kaydederek, saldırı şüphesi üzerine tüm adada arama yapılması amacıyla tahliye kararı alındığını belirtti.

50 KİŞİ YAŞIYOR
Yerel basında yer alan bilgilere göre, ada bağlantılı tekne seferleri iptal edilirken, ada içinde bulunan turistler ve halkın tahliye edildiği ve tüm binaların taramadan geçirildiği kaydedildi.
Fransa’da Eyfel Kulesi’nden sonra en çok ziyaretçi çeken Mont-Saint-Michel’de 50 kişi ikamet ediyor.
Mont-Saint-Michel, bir manastıra ev sahipliği yapması nedeniyle önemli dini bir merkez olmasının dışında 1979’da UNESCO tarafından Dünya Mirası Listesine dahil edilmişti.

False