GeriAvrupa Fransa’daki çocuk cinayetinde cinsel taciz şüphesi
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Fransa’daki çocuk cinayetinde cinsel taciz şüphesi

Fransa’daki çocuk cinayetinde cinsel taciz şüphesi

Fransa’da geçen yıl kaçırılıp öldürülen 9 yaşındaki Maelys de Araujo’nun katilinin telefon ve internet verilerinde çocuk istismarı görüntüleri bulundu.

FRANSA’da 27 Ağustos 2017’de bir düğünde kaybolan ve 34 yaşındaki Nordahl Lelandais tarafından kaçırılıp öldürüldüğü ortaya çıkan 9 yaşındaki Maelys de Araujo’nun ölümü hakkında yeni bilgiler ortaya çıktı. Lelandais’in telefon ve internet verilerinde çocuk istismarı görüntüleri bulundu. Ebeveynleriyle bir akraba düğününe giden ve gece 03.00 sıralarında kaybolan çocuğun, 14 Şubat 2018’de düğün davetlilerinden olan köpekle arama uzmanı asker Nordahl Lelandais’in (34) aracında kan izinin bulunmasının ardından cansız bedenine ulaşılmıştı.

ÖLÜM SEBEBİ ÇATLAKLAR DEĞİL
Düğün yerinden küçük kızı aracıyla kaçıran ve öldürdüğü öğrenilen Lelandais’in ifadesinde ‘tokat atarak istemeyerek öldürdüğünü’ söylediği öğrenilmişti. Öte yandan küçük kızın çene ve kafatasında çatlakların meydana geldiği fakat ölüm sebebinin bu çatlaklar olmadığı yapılan otopsi sonucu ortaya çıkmıştı.
Lelandais’in internet geçmişi ve telefonundaki verilerin ortaya çıkması ile Lelandais’in küçük kıza cinsel tacizde bulunduğu şüpheleri arttı. Telefonunda küçük Maelys’in ölümünden bir hafta öncesine ait çocuk istismarı görüntüleri olduğu ve küçük Maelys’in ölüm saatinden hemen sonra internet geçmişinde yine çocuk istismarıyla ilgili veriler olduğu belirlenen Lelandais’in Maelys’i nasıl öldürdüğü hâlâ tespit edilemedi.

False