Eşine sormuş: Seni Almanya’da mı öldüreyim, Türkiye’de mi?

Eşine sormuş: Seni Almanya’da mı öldüreyim, Türkiye’de mi

Sarıyer’deki evinde yaklaşık iki ay önce 76 yaşındaki eşi Esme Aksakal’ı 4 bıçak darbesiyle öldüren 83 yaşındaki Bilal Aksakal’ın yargılanmasına başlandı. Duruşmada, ağlayarak ifade veren Aksakal, “O an hayvanlığım tuttu, sanki içimde robot varmış gibiydi, bıçağı alıp tek hamle yaptım, sapladım” dedi.

Haberin Devamı

İSTANBUL 8. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya, sanık Bilal Aksakal tutuklu olarak getirildi. Duruşmada maktul eş Esme Aksakal’ın ablası Sabire Alaca ve kardeşi Saadet Olcay da şikayetçi olarak hazır bulundu. Eşiyle Almanya’da yaşadıklarını Türkiye’ye gidip geldiklerini anlatan sanık Bilal Aksakal, savunmasında eşinin bir kişiyle mesajlaştığı iddiasında bulundu. Eşinin Çanakkale’ye gitmek istediğini de söyleyen Aksakal, aralarında çıkan tartışma sonucu bıçakladığını anlatırken, “O an hayvanlığım tuttu, sanki içimde robot varmış gibiydi, bıçağı alıp tek hamle yaptım, sapladım” dedi.

BOŞANMAK İSTİYORMUŞ
Daha sonra söz verilen maktul Esme Aksakal’ın kız kardeşi Saadet Olcay da “Eniştem Bilal Aksakal ile ablam Esme arasında geçimsizlik vardı. Ablam şiddet görüyordu” dedi. Olcay, ablasının kendisine, sosyal medyada yazışmalar yaptığını belirterek, “Bu yaştan sonra rahat etmek istiyorum, yeteri kadar çektim. Boşanmak istiyorum, gidip kendisine de söyleyeceğim” dediğini anlattı.
Maktul Esme Aksakal’ın yeğeni Nezahat Gürkaya da şunları söyledi: “Sanık ile teyzem Esme arasında anlaşmazlıklar vardı. Ben yaklaşık 1 yıl Almanya’daki evlerinde kaldım. Bilal Aksakal’ın teyzem Esme’ye şiddet uyguladığına bizzat şahit oldum. Bilal’in küçük kızı da babasının annesini ölümle tehdit ettiğini, ‘Seni Almanya’da mı öldüreyim, Türkiye’de mi öldüreyim’ dediğini anlattı.”
Telefon kayıtlarının ve mesaj dökümlerinin incelenmesini isteyen mahkeme heyeti, sanık Bilal Aksakal’ın tutukluğunun devamına karar verdi.

Haberle ilgili daha fazlası: