GeriAvrupa ‘Avrupa hedeflerinden uzaklaştıkça güçsüzleşiyor’
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  1
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

‘Avrupa hedeflerinden uzaklaştıkça güçsüzleşiyor’

‘Avrupa hedeflerinden uzaklaştıkça güçsüzleşiyor’
Abone Olgoogle-news

Almanya’nın ilk azınlık siyasi oluşumu Yenilik ve Adalet Partisi (BİG) Genel Başkanı Haluk Yıldız, Avrupa Parlamentosu seçimleri aday tanıtımı toplantısında konuştu. Yıldız, “Avrupa kendi ideallerinden uzaklaştıkça güçsüzleşiyor. Dünya politikasında öngörüldüğü gibi rol alamıyor” dedi.

ALMANYA’NIN Köln kentinde düzenlenen Avrupa Parlamentosu (AP) seçimleri aday tanıtım toplantısında, çoğunluğu Türk olmak üzere göçmen kökenlilerden oluşan 40 kişilik aday listesi tanıtıldı. Parti olarak AP seçimleri için hazır olduklarını belirten Yenilik ve Adalet Partisi Genel Başkanı Haluk Yıldız, özellikle Avrupa’da yaşayan göçmen kökenlilerin temsilcisi olacaklarını ifade etti. AP’ye girmenin stratejik bir önemi olduğunu vurgulayan Yıldız, “Biz artık Avrupa’dayız. Biz Avrupalıyız. Avrupa’nın bir parçasıyız ve tabii ki Avrupa’nın geleceği için tüm Avrupalılar ile birlikte çaba sarf edeceğiz” diye konuştu.

‘GÜÇLÜ BİR AVRUPA İÇİN YOLA ÇIKTIK’
Avrupa’nın hedeflerinden sapmaya başladığının altını çizen Yıldız, “Avrupa kendi ideallerinden uzaklaştıkça güçsüzleşiyor. Dünya politikasında öngörüldüğü gibi rol alamıyor. Bir gün Amerika’nın ertesi gün Rusya’nın şamar oğlanı gibi bir yandan bir yana sürükleniyor ve maalesef hiçbir yerde sözünü geçiremiyor. Biz böyle bir Avrupa istemiyoruz” dedi. Avrupa’nın ideallerine dönmesi gerektiğini belirten Yıldız, güçlü bir Avrupa ve dolayısıyla güçlü bir Almanya’yı yeniden oluşturmak için yola çıktıklarını kaydetti. Yıldız, “Avrupa, merkeze insanı alarak insan onurunu, özgürlüğü, demokrasiyi, eşitliği, adalet içinde ve tüm azınlıkları da kapsayan insan haklarının sancağını tekrar açmalıdır. Biz bunun için Avrupa’ya geldik. Biz bunun için Avrupa’dayız.” dedi.

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle