GÜNDEM
SPORARENA
YAZARLAR
EKONOMİ

Uygulamada okumaya devam et.

Hesap verebilir adımlar attık

Hürriyet Haber
Abone Ol

Kamu Görevlileri Etik Kurulu’nun düzenlediği ‘Yerel Yönetimlerde Etik Farkındalık Projesi’ kapsamında gerçekleştirilen çalıştaylar serisinin son toplantısı düzenlendi.

Bilkent Otel ve Konferans Merkezi’nde Kamu Görevlileri Etik Kurulu Başkanı Köksal Toptan’ın ev sahipliğindeki toplantıya Ankara Valisi Vasip Şahin ile Ankara Büyükşehir Belediye (ABB) Başkanı Mansur Yavaş da katıldı. Göreve geldiği ilk günden itibaren ABB’de ‘demokratik yönetişim’ anlayışını hayata geçirdiklerini söyleyen Yavaş, yaptıkları çalışmaları özetle şöyle anlattı:

ANKARALIYA DENETLEME OLANAĞI SUNDUK

“Hesap verebilirlik açısından ciddi adımlar attık. Türkiye’de bir ilk olarak, 2019 sonunda yayınladığım genelgeyle belli verileri, belli periyotlarla hemşehrilerimizle paylaşacağımızı ilan ettik. 2020’den itibaren, sosyal yardım ve hizmetlere ilişkin ölçütler ve yararlanan sayılarını, iç ve dış denetim raporlarını, stratejik plan ve bütçe gibi mali performansa ilişkin bilgileri ve kişisel mal varlığımdaki değişmeleri düzenli bir şekilde kamuoyu ile paylaşacağız. Başkent Mobil isimli online uygulamayla bizi ve faaliyetlerimizi izleyebilme ve denetleyebilme olanağını her isteyen Ankaralının hizmetine sunmuş bulunuyoruz.”

BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİNİZ

Müzik her şeyi iyileştirir: Hangi online konserleri keşfetmelisin?
Evde verimli zaman geçirmenizi sağlayacak keyifli ve pratik öneriler
Evde olmanın avantajı: Yeni alışkanlıklar için 21 gün kuralı
'#evdekal #müziklekal’ canlı ev konserleri başlıyor!
Laktoz intoleransının belirtileri nelerdir ve nasıl başa çıkabiliriz?