GeriBebek Sağlığı Şifa niyetine! Kemik suyunun bebeklere sağladığı 5 fayda
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Hürriyet Twitter
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Şifa niyetine! Kemik suyunun bebeklere sağladığı 5 fayda

Şifa niyetine! Kemik suyunun bebeklere sağladığı 5 fayda

Doğru beslenme, bebeklerin sağlıkla büyümelerinde çok önemli bir rol oynuyor. Özellikle de kış mevsiminde miniklerin beslenmelerine ayrı bir özen göstermek gerekiyor.

Annelerimizin, anneannelerimizin sık sık başvurduğu ilikli kemik suyu bu konuda en büyük yardımcılarımızdan. Güncel araştırmalar da ilikli kemik suyunun pek çok faydası olduğunu gösteriyor. İşte uzmanların tavsiye ettiği kemik suyunun beş en önemli faydası…

1- BAĞIŞIKLIĞI GÜÇLENDİRİR

Enfeksiyon ve hastalıklara karşı son derece duyarlı olan bebeklerin ek gıdalarına mevsim sebze ve meyvelerinin yanı sıra bağışıklık sistemini güçlendirici kemik suyunun eklenmesinde fayda var.

Şifa niyetine Kemik suyunun bebeklere sağladığı 5 fayda

2- SİNDİRİMİ KOLAY

Bilindiği gibi bebeklerin sindirim sistemi sürekli gelişme halinde, yetişkinlerin sindirdiği birçok yiyeceği sindirmekte güçlük çekiyorlar. Kemik suyu ise yüksek emilim oranı sayesinde kolay sindiriliyor.

3- VİTAMİN, MİNERAL VE PROTEİN DEPOSU

Kemik suyu birçok vitamin, mineral ve yüksek oranda protein barındırıyor. Bu nedenle bebek beslenmesinde önemli bir yere sahip.

4- EKLEMLERE İYİ GELİR

Kemik suyunda bulunan kolajen, kondroitin ve glukozamin kıkırdak dokusunu güçlendirerek kemiklerin sağlıkla gelişmesini sağlıyor.

Şifa niyetine Kemik suyunun bebeklere sağladığı 5 fayda

5- RAHATLATICI ETKİ

Kemik suyu vücudu rahatlatıcı etkiye sahip glisin amino asidi içeriyor. Böylece kemik suyu bebeklerin daha rahat uyumasına yardımcı oluyor.

False