Şehirde çocuk gelişimi günleri

Güncelleme Tarihi:

Şehirde çocuk gelişimi günleri
Oluşturulma Tarihi: Nisan 03, 2017 15:52

İstanbul Şehir Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu Çocuk Gelişim Bölümü ve Yaşam Boyu Öğrenim Merkezi tarafından ‘Çocuk Gelişim Günleri’ adı altında bir etkinlik düzenlenecek. 7 Nisan’da gerçekleşecek olan etkinlik kapsamında katılımcılar, çocuk gelişimi, çocuk psikolojisi, çocuk beslenmesi, tuvalet eğitimi, problem davranışlarla baş etme yolları ve gelişimsel değerlendirme gibi konularda merak ettiği sorulara cevap bulabilecek.

Haberin Devamı

İstanbul Şehir Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu Çocuk Gelişim Bölümü ve Yaşam Boyu Öğrenim Merkezi işbirliğiyle genç ebeveynler ve çocuk sahibi olmayı planlayan çiftler için ‘Çocuk Gelişimi Günleri’ adlı bir etkinlik düzenleniyor. Bu yıl ilk kez gerçekleştirilecek olan etkinliğin gelenekselleştirilmesi planlanıyor.

Gelenekselleştirilmesi planlanan etkinlikte katılımcılara çocukların erken çocukluk dönemi olarak da adlandırılan ve doğumundan ilköğretime kadar geçen süreçte çocukların eğitimine ilişkin merak edilenler anlatılacak. İstanbul Şehir Üniversitesi Doğu Kampüsü Konferans Salonu’nda yapılacak etkinlik 7 Nisan Cuma günü 10.00 - 16.00 saatleri arasında olacak ve üç oturumdan oluşacak. Etkinliğin ilk oturumunda ‘Beslenme ve Tuvalet Eğitimi’ konusunda çocuk gelişimi ve ebeveyn davranışları üzerine çok sayıda kitabı bulunan Prof. Dr. Adnan Kulaksızoğlu söz alacak. Çocuk eğitimi ve eğitim psikolojisi üzerine çalışmalarıyla tanınan Prof. Dr. Ramazan Arı etkinliğin ikinci oturumunda ‘Çocuklarda Problem Davranışlarla Baş Etme Yolları’nı anlatırken son oturumda ise aile çocuk ilişkileri ve aile kavramının sosyolojisi üzerine çalışmalar yürüten Doç. Dr. Müdriye Yıldız Bıçakçı ‘Gelişimsel Değerlendirme’ konusunda çalışma ve tecrübelerini katılımcılarla paylaşacak.

Haberin Devamı

Etkinlik konusunda detaylı bilgiye 44 44 034/9872 numaralı telefondan ulaşılabilirsiniz.

Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!