Bu yöntem ile en az bir beden incelebilirsiniz!

Güncelleme Tarihi:

Bu yöntem ile en az bir beden incelebilirsiniz
Oluşturulma Tarihi: Mayıs 16, 2016 10:56

Yaza girerken incelmek ve form kazanmak isteyenler için...

Haberin Devamı


Diyetsiz, sporsuz kilo vermek ya da kilo kontrolü yapmak mümkün değil. Son derece basit bir mantıkla, aldığınız kalori, harcadığınız kaloriden fazlaysa, kilo alıyorsunuz. Yazarken ya da anlatırken o kadar basit ifade edilmesine karşın, uygulaması bir o kadar da zor bir süreç. Fakat teknolojinin gelişmesiyle birlikte yapacağınız diyet ve spora son derece etkili katkı sağlayacak bazı estetik medikal uygulamalar bulunuyor. Bunlardan birisi de karboksi terapi!

Bu yöntem ile en az bir beden incelebilirsiniz

Karboksi terapi, bölgesel yağlanma sorununa da son derece etkili uygulamalar olarak karşımıza çıkıyor. Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrah Op. Dr. Bülent Cihantimur yaza girerken incelmek ve form kazanmak isteyenlere karboksi terapiden ve uygulama şeklinden bahsetti:

Zayıflama ve bölgesel yağlardan kurtulma tedavileri, kliniklerimizde diyetisyen kontrolünde yapılır. Kişiye özel, sorun ne ise temeline odaklanarak planlanır. Genellikle kliniklerimizde karboksiterapiyi tek başına uyguluyoruz. Ayrıca bölgesel incelme terapilerimiz, nemesis+prix,radyofrekans, Lpg, Geminis, Awt gibi bölgesel incelme cihazlarıyla programlama yapılır. Haftada 1 ve ya 2 seans şeklinde düzenleme yapılır. Ne kadar seans gelmeniz gerektiği muayene sonrası belirlenir, çoğunlukla ortalama 8 ile 12 seans öneriyoruz. Seanslarınız 20 dk. ile 30 dk. arasında değişiyor.1 ve ya 3 bedene kadar zayıflama garantisi veriyoruz.


KARBOKSİ TERAPİ NEDİR?

Karboksiterapi, karbondioksit (CO2) gazının deri altına enjekte edilmesiyle gerçekleşen bir tedavi yöntemidir. İlk olarak Fransa’da kullanılmaya başlayan bu yöntem, hem estetikte hem de tıpta birçok uygulama alanına sahiptir.

Bu yöntem ile en az bir beden incelebilirsiniz

Estetik kullanımı çok fazla olan karboksi terapi, vücudun elastikiyetini kaybetmesiyle ortaya çıkan sarkmalar, selülit tedavisi, cilt çatlakları, bölgesel yağlanma, yaraların iyileşmesi, kırışıklık problemleri gibi sorunlarda, ayrıca liposuction işlemi öncesi ve sonrası son derece verimli ve etkili sonuçlar alabildiğimiz bir uygulamadır.


KARBOKSİ TERAPİNİN AVANTAJLARI

Karboksiterapi tedavisi, kısa süren ağrısız ve acısız bir işlemdir. Kozmetik uygulamalara nazaran daha başarılı sonuçlar verir. Ağrısız bir işlem olduğu için, uygulama esnasında lokal veya genel anestezi yöntemlerine ihtiyaç yoktur. İşlem sonrası istirahat etmeyi gerektirecek bir durum oluşmaz. Antiaging tedavilerinde etkili rol üstlenir.

 

Bu yöntem ile en az bir beden incelebilirsiniz
 

HERHANGİ BİR YAN ETKİSİ YOK

İşlem sonrası, vücutta ödem oluşması son derece normaldir ve bu ödemler kısa süre içerisinde kendiliğinden kaybolur. İşlem sonrası nadir de olsa birkaç yerde, nokta şeklinde morarmalar görülebilir. Morarmalar birkaç günde kaybolur. Karboksiterapi tedavisinde seanslar, problemin yoğunluğuna göre değişiklik gösterir. Karboksiterapi, kilo ve selülit problemlerinin giderilmesi amacıyla uygulanacaksa, hastanın tedaviyi, beslenme ve egzersiz programlarıyla desteklemesi önerilir.

Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!