Metafor AVM ortaklık modeli ile satışa sunuldu! Yatırımcılar AVM hissesi alarak projeye ortak olacak

Güncelleme Tarihi:

Metafor AVM ortaklık modeli ile satışa sunuldu Yatırımcılar AVM hissesi alarak projeye ortak olacak
Oluşturulma Tarihi: Aralık 05, 2022 15:20

View Yapı, Metafor Alışveriş Merkezi’ni ortaklık modeli ile satışa sunuyor. Türkiye’deki gayrimenkul yatırım ortaklıkları arasında yeni bir model uygulayarak, alışveriş merkezi yatırımlarını alternatif bir yaklaşımla yöneten View Yapı, Metafor AVM’yi ortaklık modeli ile yatırımcılarla buluşturuyor.

Başkentin şehir merkezinde Türkiye’nin en büyük açık hava alışveriş merkezlerinden olacak Metafor AVM, nitelikli ve cazip kira getirisi sağlayacak portföyüyle, yüksek getiri potansiyeli taşıyor. Metafor AVM ortaklık sistemi sadece büyük yatırımcılara hitap etmiyor. Küçük ve orta ölçekli yatırımcılar da aldıkları hisse miktarı doğrultusunda projeye ortak olma imkânına kavuşuyor.

AVM ORTAKLIK MODELİ YENİ NESİL YATIRIM ARAÇLARI ARASINDA ÖN PLANA ÇIKIYOR!

AVM ortaklık modeli, AVM’nin mülkiyet ve kiralama haklarına sahip olan şirketten hisse alarak bu şirketin gelirine ortak olmaktır. Avrupa’da sıklıkla uygulanan AVM ortaklık modeli yatırımcısına iki yönlü getiri sağlıyor. Birincisi alınan hissenin değer artışının sağladığı kâr, ikincisi de mağaza ve dükkanlardan elde edilecek kira geliri. Bu iki önemli getiri diğer yatırım araçlarına göre daha kazançlı ve güvenli bir yeni nesil yatırım sistemi olarak öne çıkıyor. AVM ortalık modeli küçük ve orta ölçekli yatırımcı için tek başına ulaşamayacağı fiyatlara sahip AVM mağazalarına bütçesi doğrultusunda ortak olma imkânı sağlıyor. Böylece her ölçekte yatırımcı AVM gibi getirisi yüksek bir gayrimenkulün kazanımlarından faydalanabiliyor.

Metafor AVM ortaklık modeli ile satışa sunuldu Yatırımcılar AVM hissesi alarak projeye ortak olacak

AVM yatırımcıları için ortaklık payını dönüştürmek diğer gayrimenkul yatırım türlerine göre çok daha kolay. Ortaklar, hissesini devretmek istediğinde ihtiyaç duyduğu miktar kadarını nakite çevirebiliyor. Bu sistemde ortaklık payının tamamını küçük ihtiyaçlar için satmaya gerek kalmıyor.

AVM HİSSESİ KISA ZAMANDA YÜKSEK KAZANÇ SAĞLIYOR!

Avm ortaklık modelinin yatırımcısına sunduğu bir diğer avantaj ise AVM’nin kira getirisinin yüksek olması. AVM ortakları kısa zamanda yüksek bir kâra ulaşabiliyor.

AVM ortakları hisselerinin getirisine ortakken, kiralama ve tadilat gibi süreçlerle ilgilenmeden gelir elde etme konforuna sahip oluyor. Bu nedenlerle AVM ortaklık modeli yeni nesil ve kazandıran bir yatırım olarak tercih ediliyor.

Metafor AVM ortaklık modeli ile satışa sunuldu Yatırımcılar AVM hissesi alarak projeye ortak olacak

METAFOR AVM MAĞAZA KARMASI VE KATEGORİ PLANLAMASI YAPILARAK PROFESYONEL OLARAK YÖNETİLECEK

AVM mağaza karması ve kategori planlaması, AVM projesinin fiziksel özellikleri, bölgede yer alan rekabete göre perakende sektöründen gelebilecek taleplerin öngörülmesi, buna bağlı olarak mağaza metrekare ve adet çalışmalarının tamamlanması, AVM’deki mevcut mağaza adedi ve sektörel dağılıma göre potansiyel kiracıların belirlenmesi süreci olarak tanımlanıyor. Bu da yatırımcılarının istikrarlı ve sistemli çalışan bir AVM’de güvenli bir gelir elde etmesini sağlıyor. Bu sistemde kişisel gayrimenkul sahipliği olmadığı için planlama dışı kiralama yapılamıyor. Metafor Ankara Gayrimenkul A.Ş.  bu sürecin doğru ve sürdürülebilir şekilde yönetilmesi için tüm kiralamaları tek elden yürütmek için kuruldu. 

ALİ İMRAN BOZDOĞAN, “AVM HİSSESİ ALMAK MANTIKLI BİR YATIRIM ARACI” 

Metafor AVM ortaklık modeli ile satışa sunuldu Yatırımcılar AVM hissesi alarak projeye ortak olacak

Ali İmran Bozdoğan – View Yapı CEO’su

AVM ortaklık modeli ile ilgili açıklamalarda bulunan Metafor Ankara Gayrimenkul A.Ş. Yön. Krl. Üyesi ve View Yapı CEO’su Ali İmran BOZDOĞAN, “Nesiller değiştikçe ve teknoloji geliştikçe, kullanıcı davranışları farklılığa uğramakta ve bu durum yeni ekonomik modellerin doğmasına zemin hazırlamaktadır. İnşaat sektörü de son dönemlerde önemli değişimler yaşamıştır. Özellikle artan inşaat ve arsa maliyetleri nedeniyle küçük ve orta ölçekli yatırımcılar için değerli gayrimenkulleri tek başına satın almak zorlaşmıştır. Önemli bir ticari gayrimenkul olan AVM mağazaları getirisi yüksek değerli gayrimenkullerdir. AVM ortaklık modeli küçük ve orta ölçekli yatırımcılar için bir nevi imece usulü olup, bu değerli pastadan bütçeleri doğrultusunda pay alabilme ve sonrasında düzenli gelir elde etme imkânı sunmaktadır. Avrupa’da da sıklıkla uygulanan bu model kazandıran ve güvenli bir yatırım olması sebebiyle bizim de tercihimiz olmuştur. AVM yönetimi, AVM içerisindeki kiracıların karlı bir şekilde işlevlerini sürdürebilmeleri ve kiralarını düzenli ödeyebilmeleri için gerekli ortamı hazırlamalıdır. Müşteri potansiyelini ve AVM'yi tercih etme sebeplerini iyi analiz edebilmeli, bu analiz neticesinde ziyaretçi sayısını arttırabilmelidir. Metafor AVM’nin tüm paydaşlarına istikrarlı ve karlı bir kazanç sistemi kurması adına profesyonel yönetimini de bizzat üstleneceğiz. Daha önce ofis ve rezidanslarımızla müşterilerimize sektör ortalamasının çok üstünde gelirler kazandırdık. Şimdi de AVM ortaklık modelimizle yatırımcılarımıza çok daha fazlasını kazandırmaya devam edeceğiz.” dedi.

View Yapı, Metafor Ankara projesindeki ofis ve rezidansları ile yatırımcılarına sağladığı yüksek gayrimenkul geri dönüş hızıyla “Yılın Kazandıran Gayrimenkul Projesi” seçilmiştir. View Yapı şimdi de stratejik iş alanları arasında konumlandırdığı gayrimenkul sektöründeki deneyim ve uzmanlığını AVM ortaklık modeli ile sürdürerek yatırımcılarına kazandırmayı hedeflemektedir. View Yapı “her işimizin temelinde güven var” ilkesiyle gayrimenkul sektöründe kazandıran ve farklılaşan projeleri hayata geçirmeye devam ediyor.

Metafor AVM ortaklık modeli ile satışa sunuldu Yatırımcılar AVM hissesi alarak projeye ortak olacakİlandır

BAKMADAN GEÇME!