"Muhammet Kösle" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Muhammet Kösle" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Muhammet Kösle

Bize yakışmıyor

23 Mart 2019


İşin en üzücü yanı ise böylesine bakımsız bir çeşmeye, şehitlerimizden olan Dnz. P. Ast Sb. Çvş Hasan Hüseyin Taşdemir’in isminin verilmiş olması. Şehidimizin ismine yakışan bir çeşme rica ediyoruz.” sahiplenmeniz için teşekkür ediyorum gençler.

UÇAK MI İNMİŞ!


Okurumuz Emine Ayhan: “Osmangazi İlçesi Orhanbey Mahalesi Uçak Sokak’ta hizmet veren Türk Hava Kurumu Bursa Şubesi’nin önüne uçak mı inmiş acaba? (!)” Büyükşehir Belediyesi’nin dikkatlerine sunulur…

GÖREN YOK MU?


Yazının devamı...

Ralli caddesi yine tam gaz!

22 Mart 2019“Takvimler 13 Ekim 2018’i gösterdiğinde sizin “Ralli Caddesi” olarak nitelendirip, Sayın Valimizden dahi denetlenmesi ve EDS ile kontrol altına alınması konusunda çok kez yardım istediğiniz Mudanya Caddesi’nde (Sırameşeler Caddesi) bir rallici daha aracının sağlamlığını test etmişti! Bu test sonucu akordeona dönen bariyerler birinci fotoğrafımda gördüğünüz gibi haftalarca beklemişti. Sonrasında da kimler tarafından toplandığını bilemeyeceğim bariyerlerin gitmiş olduğunu gördüm! Geriye kalan da kaldırımda yayalara özel tuzak olarak bırakılmış olan sivri uçlu tijler oldu! Bariyerin yenilenmesi unutuldu. Umarım bir başka rallici oradaki eksik bariyerler sebebiyle can ya da canlar yakmaz! Ralli caddesine dikkat lütfen! Saygılarımla.”

BAHÇIVAN MAKASIYLA MI DOLAŞALIM!

Dün akşam saatlerinde okurumuz Sn. Aynur Yıldız’dan gelen e-postayı öncelik sırasını dikkate almadan değerlendiriyorum. Özetimle: “Yıldırım İlçesi TÜRKKIZILAYI Yıldırım Şube Başkanlığı karşısındaki kaldırım üzerinde bitmiş olan makiler bizlere biraz engel oluyor da! Bahçıvan makasıyla mı dolaşalım?” diyor. Yıldırım gibi desteğinizle; bekleniyorsunuz Yıldırım Belediyesi…

HÜRRİYET BURSA YAZIYOR SORUNLAR ÇÖZÜLÜYOR

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ

Yazının devamı...

Bu nasıl iştir?

20 Mart 2019

“Birçok konuda oldukça güzel projeleri olan Nilüfer Belediyesi’nin hizmet binasının önü anlamsız borusunun yanı sıra, çukuru ve paramparça olmuş zemin taşlarıyla bu nasıl iştir? dedirtiyor insana. Üstelik bu durum yıllardır böyle olunca... Ne güzel demiş atalarımız ama ‘Mum dibine ışık vermez’ diye...Saygılarımla.”ÇOK YAZIK

Adının açıklanmasını istemeyen bir okurumuz: “Osmangazi Belediyesi bünyesinde hizmet veren Çekirge Kapalı Spor Salonu’nun hali içler acısıdır. Soruşturduğum da ise birçok öğrenci velisinin bu durum için onlarca kez şikayette bulunmuş olduğu bilgisine sahip oldum. İlgili yetkilileri kınıyorum. Çok yazık.” diyor.

İŞİN EN İYİ YANINA BAKAR MISINIZ…

Yazının devamı...

Tam bir yıl oldu

17 Mart 2019

Sonrasında da Osmangazi Belediyesi’nden, Başkan adına ‘pasta davetine katılacağız’ yanıtı alamasak da yıllardır kol ve bacak kırdıran kaldırım için gerekli çalışmaların yapılacağı hakkında olumlu yanıt almış ve bu yanıtı da yayımlamıştık. Ama bir yıl içerisinde gelen giden olmayınca kıymetli okurlarımız bu kez: “Pastanın yanında börek de yaparız, çay da ikram ederiz. Yeter ki bizim buralara uğrayın” diye serzenişte bulunuyorlar. Ve; 365 gün önce yayımlamış olduğumuz konumuzu tekrar yayımlıyorum.

FOTOĞRAF ŞAHİT

Osmangazi İlçesi Çekirge Mahallesi Nazlı Caddesi sakinlerinden olan okurlarımız; Elvan, Gönül, Handan, Mesude, Nejla, Semra, Ülkü ve Yasemin Hanım: “Bağlan Caddesi ile Çekirge Devlet Hastanesi arasında kalan caddemizin bir bölümünde kaldırım yok.

Evet yok. Fotoğrafımız da bu duruma şahit. Birçok arkadaşımız burada düştü. Şikayetimizi muhtarımız da dahil olmak üzere neredeyse yüzlerce kez yetkililere bildirdik. Hatta siz de iki kez köşenizde yayımladınız. Sanırız bu naz, caddemizin adının Nazlı olmasıyla alakalı olsa gerek… Aklımıza başka bir şey gelmeyince! Artık tıkandık! En sonunda şöyle bir karara vardık. Diyoruz ki; ‘ Mustafa Dündar Başkan. Burada bize yürüme alanı açın, size pasta keselim.’ Selamlarımızla.”

ÇÖP ARSASININ DURUMU NE OLACAK!

Yazının devamı...

Yaya geçidinde de olursa…

13 Mart 2019


“İstanbul’a komşu olan; Bursa İli, Büyükşehir Belediyesi, Nilüfer İlçesi Orhaneli Kavşağı üstündeki yaya geçidi üzerinde yayalar için çeşitli risklere sebep olabilecek kazı çalışmasından arta kalan eser var! Hafta tatilim olan Salı günü haricinde buradan her gün geçiyorum. Bahsettiğim ‘her gün’ de yedi aya tekabül etmektedir. Bu nasıl iştir?”

BURSA FARKI!

Ayak seviyesine asılan sokak ve cadde tabelalarının da bizim kentimizde uygulanır olmasına çok teşekkür ediyorum! Bu da ‘Bursa farkı’ diyelim!

MALUM YAZ GELİYOR İLAÇLAMA GEREKİR

Yazının devamı...

O havuz neden devreye alınmıyor?

6 Mart 2019

“Yapımı için çok emek harcandığını düşündüğüm Yıldırım Belediyesi önündeki fıskiyeli süs havuzunun çalıştığına, dolayısıyla fevkalade güzel görsel şölene tanık oluyorum! Ancak; köşenizde mutlaka ‘O havuz neden devreye alınmıyor?’ cinsinden yazınız çıkması gerekiyor. Sağ olunuz bu konuda da siz bizleri kırmıyorsunuz. Rica etsem tekrar yazar mısınız? Çünkü o havuzun suyu bir kez daha boşaltıldı. Anlayacağınız yine çalışmıyor bu havuz! Ayrıca istirham ediyorum. Hani bazı otomatiğe aldığınız konularınız var ya! Bu da onlardan biri olsun ne olur! Ayda bir kez yazsanız yıl boyunca sürekli çalışacaktır bizim havuz! Teşekkür ediyorum.”

BİLMİYORUM NE OLACAK HALİMİZ

Emekli Öğretim Üyesi okurumuz M. Y özetimle bakınız ne diyor: “Sol yanında BURULAŞ Genel Müdürlüğü Hizmet Binası, karşısında ve civarında kentin en yeni, en modern gökdelenlerinde hizmet veren kuruluşları, şirketleri, sağlık sektörünün güçlü isimlerini himayesinde konuk eden caddede durum bundan ibarettir! Üstelik de cadde hizmete açıldığından beri böyledir. Ayrıca burası bir kaldırımdır. Bilmiyorum ne olacak halimiz! Adres; Büyükşehir Belediyesi Nilüfer İlçesi Odunluk Mahallesi Akpınar Caddesi. Saygılarımla.”

BU KÜSLERİ KİM BARIŞTIRACAK

Okurumuz Yavuz Saltık: “Nilüfer İlçesi Yıldırım Caddesi Göl Sokak bağlantı noktasında uzunca bir süreden beri birbirleriyle dargın olan telefon direğiyle parke taşları yapacaklarını yaptı. Direk yere yattı. Bu durum karşısında da çok üzülen taşlar ağlamaktan çatladı ve patladı! Onları barıştıracak biri aranıyor!” diyor. Durum karışık.Büyükşehir Belediyesi,Türk Telekom, Nilüfer Belediyesi... Bakalım küsleri barıştırmak kime nasip olacak!

Yazının devamı...

Köstebek yuvası ve trafik işaretleri…

4 Mart 2019

“Osmangazi İlçesi Dikkaldırım Caddesi’nin asfaltı köstebek yuvasını aratmıyor! Bu üzücü durum için neden bir şey yapılmıyor? Ayrıca fotoğrafta gördünüz trafik işaret sinyalizasyonuna ne gerek var.

‘YETKİLİLERİ BURAYA BEKLERİZ’

Çünkü bu sistem yayalar için mevcut. Oysa ki çoğu zaman milim milim ilerleyen araç trafiğine ev sahipliği yapan caddenin her santimi yaya geçidi zaten! Ayrıca sadece araç sürücülerinin dikkate aldığı bir ışık sistemi: O da ceza yeme korkusundan dolayı oluşan zorunlu saygı! Bu esnada yayaların bazıları geçiş yapmadıkları halde trafik sinyalizasyonunun ARAÇ DUR butona basıyor. Bu sebeple gereksiz yere araçlar duruyor. Yazdıklarım konusunda bana inanmayan yetkili çıkarsa seyretmesi için bizim buralara bekleriz.”

YÜZYILIN PROJESİ!

Okurumuz Beyza Şen diyor ki: “Fotoğrafta gördüğünüz belediye otobüsü, tanımlı otobüs durağındadır ve o anda da yolcu indirmektedir. Bu durağın önü müsait olduğu halde kabinli bir durağımız yoktur. Hadi kabini geçtik, bir oturma bankı dahi yok. Sahi, yalan demeyelim şimdi!

SABİTLENMİŞ BANK

Yazının devamı...

Kazasız döndük o da yeter

1 Mart 2019


Yol boyunca araç sürücüsünün asfalttaki çukurlara girmemek için zigzag çizerek kullandığı aracıyla beldeye vardık ve yine aynı zigzaglarla Bursa’mıza döndük! Belde girişinde ve çıkışında devasa bir yazı vardı: ‘Hoş Geldiniz - Güle Güle!’ Pek ‘hoş’ gelemesek de kazasız belasız dönmek yeter diyoruz. 

153 NE İŞ YAPAR?

Okurumuz Sn. M. G özetimle: “Osmangazi İlçesi Hamitler Mahallesi Kutlukbey Caddesi üzerindeki çöp dağına alıştık. Fakat her gün bir kısmının ateşe verilerek dumana boğulmamıza alışamadım gitti! Onlarca kez 153 ihbar hattını aradım. Ya açan yok. Ya da açılınca: “Orası Osmangazi Belediyesi’nin sorumluluğunda” diyorlar. 153 ne iş yapar?” diyor. 

BU İNADIN SEBEBİ NE?

Yazının devamı...
Muhammet KÖSLE Kimdir?

.