"Kanat Atkaya" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Kanat Atkaya" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Kanat Atkaya

Süper nesil yükleniyor hazır mısın?

MİLLİ Eğitim Bakanlığı’nın yeni müfredat hazırlıklarına başlaması “Atatürk sosyal bilimler derslerinden kaldırılıyor” ve “Evrim Teorisi müfredattan çıkarılıyor” hattında tartışılmıştı.

Ocak ayında MEB tarafından açılan web sitesinde askıya çıkarılan taslağa 28 günde 175 bin 342 yorum yapılmıştı.

Bu yorumların, tartışmaların, karşı çıkışların ve alkışların ne derece etkili olduğunu bu hafta içinde öğreneceğiz Cumhuriyet’ten Ozan Çepni’nin haberine göre.

BU HAFTA GELİYOR

Çepni’nin Evrim yok, Atatürk daha az” başlığıyla yayınlanan haberinden aktaralım son durumu:

“2017-2018 eğitim döneminde 1, 5 ve 9 sınıf öğrencilerine okutulmaya başlanacak müfredatın bu hafta içinde açıklanacağı öğrenildi.

Edinilen bilgiye göre, ‘Atatürkçülük’ kavramını sosyal bilimler derslerinin müfredatından tamamen çıkaran, Atatürk’ün işlenişinin kapsamını daraltan, Biyoloji ders programından Darwin’in Evrim Teorisi’ni çıkaran ve birçok seçmeli derste ‘cihat’ kavramını anlatmaya hazırlanan MEB, gelen binlerce eleştirinin ardından bazı konularda değişikliğe gitti.

Bakanlık ayrıca son şeklini almış müfredat ile birlikte aylardır bekletilen Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi müfredat taslağını da değerlendirmeye sunacak...”

Bilgisayar terminolojisine abanarak ifade etmek gerekirse “Süper nesil yükleniyor” yani sevgili okur.

Müfredatta ülkenin kurtarıcısı ve Evrim Teorisi’ne yapılan bu müdahalelerin ardından eminim dünyadaki en ileri eğitim sistemine kavuşacağız.

IŞIN ATAĞINA DİKKAT!

En ileri, en özgürlükçü...

Çok demokrat, pek bilimsel...

Analiz yeteneğini zırh gibi kuşanmış, dünyadaki akranlarına tur bindirmiş...

Memleket tarihine de, bilimsel tartışmalara da hâkim...

Silikon Vadisi’ni fethedecek, yerlerde süründüğümüz uluslararası eğitim derecelendirme raporlarında bayrağı dikecek...

Yabancı dili yabancılardan iyi konuşup, Darwinizm’i “Haydi ateyizler bunu açıklasın” dedirtecek argümanlarla çürütecek...

Süper mi süper, hiper mi hiper bir nesil yükleniyor.

Hazır olalım bu zihinsel aydınlanma çağının oluşturacağı ışın ataklarına.

Gözlerimizi kapatalım...

Kapatalım ve uyuyalım...

X