"Güzin Abla" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Güzin Abla" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Güzin Abla

“Abi” dediğim evli adama âşık oldum

18 Mayıs 2018

Merhaba Güzin abla, kimseye anlatamadığım bir sıkıntımı sizinle paylaşmak istiyorum.
Ben 21 yaşındayım. Yurtdışında doğdum ve büyüdüm. İki sene önce çalışmaya başladım.
Patronum 42 yaşındaydı. Bana destek verdi, sorunlarımı dinledi, işyerinde ilerlemem ve kendimi geliştirmem için elinden geleni yaptı. Ama bir sene boyunca “Abi” dediğim o kişiye olan hislerim zamanla değişti. Hayatımda ilk defa birini bu kadar sevdim.
Güzel bir kadın olmama rağmen benimle birlikte olmak isteyen bütün gençleri reddediyordum, çünkü gözüme çocuksu görünüyorlar.
O ise bambaşka, gerçekten her şeyiyle beni tamamlıyor.
Bu arada patronum evli...
Boşanmayı düşünüyor ama benden zaman istiyor.

Yazının devamı...

Sevdiğim adam başkasıyla evlenecek

17 Mayıs 2018

Sevgilimin benden önceki ilişkisi 4 yıl önce bitmiş. Sebebi, kendisi askerdeyken kız arkadaşının onu en yakın arkadaşıyla aldatmasıymış.
Bu yıl onlar evleniyorlarmış.
Sevgilim de o süreçte kimseyle duygusal bir şey yaşamamış. Sonra biz tanıştık ve ilişkiye başladık.
Beni sevdiğini söylüyor ama kendi kendine söz vermiş “Sevdiğim kadınla evlenmeyeceğim, mantık evliliği yapacağım” diye. Şimdi birini bulmuş, ailesi onunla görüşüp, evlilik hazırlıklarına başlayacakmış. Ama biz hâlâ birlikteyiz ve birbirimizi seviyoruz.
Laf arasında konuşurken bana “Hemen evlenemem zaten, 1 buçuk yılı bulur o kızla evlenmem” dedi.
Sizce sevdiğim adamı bırakayım mı, yoksa bekleyeyim mi?
◊ Rumuz: Mantık evliliği

YANIT

Yazının devamı...

Nikahtan bir gün önce videolarını izledim

11 Mayıs 2018

Ben 21 yaşında genç bir kadınım. Evliyim, bir de kızım var. Eşimle beraberliğimiz 6 sene önce, lise zamanlarında başladı.
Benim için okulunu yarıda bırakıp ailesini karşısına almıştı.
Şu hayatta baha yardım eden tek kişi oydu.
Annem babam şizofren, o nedenle hiçbir desteklerini görmedim.
Birbirimizi sevsek de sürekli ayrılıp barışan bir çifttik. Evlenmeden birlikte olmuştuk ve hamileydim.
Bu nedenle hiç beklemeden nikah günü aldık. Ama nikahtan bir gün önce onun barlarda kadınlarla sarmaş dolaş videolarını izledim.
Kendimi öldürmeye kalktım, annem engel oldu. Hamile olduğumu söyledim. Ailem beni her şeyimle kabul etti.

Yazının devamı...

Eşimden beklediğim sevgiyi göremiyorum

5 Mayıs 2018

Güzin Abla merhaba, yeni evli sayılırım. Geçen yıl mayıs ayında evlendik fakat 2009’dan beri eşimle flört dönemimiz oldu. Şimdi bir şeyler yanlış gidiyor. Sorunun ne olduğunu ben de tam olarak bilmiyorum.
Aşkla evlendik ama aramızdaki tutku zamanla azalmış gibi hissediyorum. Sevgililik dönemimiz çok uzun sürdü. Bu süreçte ikimiz de çok fazla yıprandık. Çok fazla şey yaşadık iyi ya da kötü.
Şimdi bir bakıyorum, hiçbir şey düşündüğüm gibi değil. Eşimden beklediğim sevgiyi, şefkati göremiyorum. Ben aramızdaki tutkuyu sıcak tutabilmek için elimden geleni yaptım. Ama olmadığını görüyorum. Daha ne yapmalıyım Güzin Abla? Bu arada eşim Akrep burcu, ben ise Başak burcuyum... Bu da belki bizim hakkımızda fikir edinmene yardımcı olur...
Rumuz: Kişisel,

YANIT

Haklı olabilirsin güzel kızım, uzun bir flört döneminiz olmuş. Bu da ister istemez ilişkinizi yıpratmış. Bu yıllar içinde mutlaka ayrılıklar, kıskançlıklar, bir dargın bir barışık geçirdiğiniz zamanlar olmuştur. İşte bu, ilişkide olumsuz etkiler yaratmıştır belki de. Üstelik bana sevdiğin adamın Akrep burcu, senin ise Başak burcu olduğunuzu söylüyorsun.
Ben bu konuda uzman olmasam da, sadece her kadın kadar burçlarla ilgilenmişimdir. Bu konuda da okuyup, öğrendiğim kadarıyla Akrep burcu erkeği intikamcıdır. Sert bir yapısı vardır ve üzüldüğünde bunu unutmaz, karşısındakini de mutlaka üzmek ister.

Yazının devamı...

Kiminle evleneceğim diye kara kara düşünüyorum

2 Mayıs 2018

Merhaba Güzin Abla, 22 yaşına geldim, hiç sevgilim olmadı. Ya benim çok soğuk durmamdan kaynaklıydı ya da doğru olduğunu düşünmediğim için kimseyi istemedim.
Gelip geçici olanlara hiç fırsat tanımadım. Bu biraz da annemin, daha çok da babamın baskısından oldu. Sevgilimin olmasını felaket bir olay gibi gördüler. Hatta babam, hayatıma biri girerse beni döveceğini söyledi.
Şu an tanıştığım kimse yok. Ve ben kiminle evleneceğim diye kara kara düşünüyorum. Evlilik benim için bir gaye değil ama olması gereken bir şey. Yaşım ilerliyor ve ben kimseyle birlikte değilim.
Görücü usulü evlenmek de bana çok garip geliyor. Bu konuda da bir olay yaşadım. Geçen yıl biri istemeye geldi. İyi aile olabilirler, lafım yok. Ama aile bir kadının çalışmasına karşı.
Bense okulumu bitirip çalışmak, dünyayı eşimle gezmek, eğlenmek, bol bol kitap okumak istiyorum. Beni kısıtlamayan, birbirimize saygıyla bağlanacağımız bir evlilik düşlüyorum. Annem, istemediğimi söylediğimde bana kızıp surat astı.
Sonra da annemin amcasının oğlu benimle evlenmek istedi. Ama menfaat için, biliyorum.
Biz ailece 6 yıl önce yurtdışına taşındık. Ve ne hikmetse ben Türkiye’deyken beni hiç beğenmeyenler buraya gelince benimle evlenmek istiyor.

Yazının devamı...

Bu gidişle evden kaçacağım

1 Mayıs 2018

Güzin Abla, geçenlerde internette evden kaçma ile ilgili araştırma yaparken size rastladım.
Biliyorum önceki yazılarınızda olduğu gibi kaçmanın çare olmadığını söyleyeceksiniz.
Başka ne diyebilirsiniz ki, siz de haklısınız.
Ama ben önce kendimden, hayatımdan, hayal ve hedeflerimden bahsetmek istiyorum size...
Yakında 17 yaşına gireceğim. Lise 3’e gidiyorum.
Aslında çok özgüvenli bir kişiliğim vardı ama ailem karakterimin üstüne yeni bir karakter inşa etti!
Utangaç, konuştuğunda yüzü kızaran, bir kasada ödeme bile yapamayacak kadar özgüvensiz, asosyal biri oldum.

Yazının devamı...

Annemi sevmek için çok çabalıyorum

30 Nisan 2018

Sevgili Feyza Abla, beni çocukluğumdan beri rahatsız eden bir konu var. Anneme karşı kırgınlıklarımı aşamıyorum. Onunla sürekli çatışıyoruz, bu durumu düzeltmeye çalışıyorum ancak başaramıyorum. Adeta anneme karşı bir sevgi hissetmiyorum; bu beni vicdanen çok rahatsız ediyor ve özgüvenimi çok kötü etkiliyor. Kendimi de çok sorguladım ama olmuyor.
Annem beni büyütürken çok aşağıladı, benimle beni eleştirmek dışında hiçbir iletişimde bulunmadı. Bu duruma karşı yıllarca çabaladım, ancak bir süre sonra onunla aynı evde yaşamamıza rağmen onu yok saymaya, görmezden gelmeye başladım.
Adeta tüm hayatımı ondan saklamaya çalışıyordum. Aksi halde arkadaşlarımdan okulda aldığım tosta kadar her şeyimi yargılıyordu.
Şimdi 22 yaşındayım, sürekli aramızdaki soğukluktan yakınıyor. Benim, onun bana olan sevgisinden, yaptığı fedakarlıklardan ve aramızdaki ilişkiyi düzeltme çabalarından hiç şüphem yok. Beni çok küçük yaşta doğurduğunun, zor bir hayat geçirdiğinin farkındayım. Ben o şartlarda olsam belki onun yaptıkları kadar da yapamazdım. Ancak yine de annemin içindeki fesat düşüncelere katlanamıyorum.
Dışarıda yediğim bir döneri bile içinden hesap ettiğinin farkındayım. Arkadaşlarım olması ona batıyor. Kilo aldığımda bile mutlu olup kendi kilosuyla karşılaştırıyor.
Her şeye rağmen sanki içinden mutluluğumu görmek istemiyormuş gibi hissediyorum. O nasıl bir hayat sürüyorsa bir tık üstünü bile yaşamayayım istiyor ama kendisi yeniliklere ve hayata çok kapalı.
Onun yaşadığı hayatı yaşasam, evden okula bir hayatım olur. Öyle olduğunda da daha çok eve kapanıp asosyalleşiyorum.

Yazının devamı...

“Boşanamazsan kuma olursun” dedi

27 Nisan 2018

Merhaba Güzin Abla, 3 sene önce bir adamla tanıştım. Geçen yazdan beri de aşk yaşıyoruz. Aramızda 10 yaş olmasına rağmen benimle çok ilgileniyor, ne istersem yapıyor...
Arkadaşının evi var, kirasını o ödüyor. Bazen orada birlikte kalıyoruz.
Ancak cinsel ilişkiye girdikten sonra her şey daha çok değişti. Beni daha sık aramaya, daha çok kıskanmaya başladı.
Bu arada hamile kaldım, o dinine bağlı bir adam. İmam nikâhımız olmadığı için “çocuğu aldıralım” dedi.
Ben de istemiyorsa, vardır bir bildiği diye kabul ettim ve çocuğu aldırdım.
Bazen ona “Hiç evlendin mi” diye soruyordum ama her defasında “Hayır, bugüne kadar kafama yatan biri olmadı” diyordu.
Bir gün o duştayken nüfus kağıdına baktım ve evli olduğunu öğrendim.

Yazının devamı...
Güzin Abla Kimdir?

615