"Güzin Abla" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Güzin Abla" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Güzin Abla

Kaprislerim yÜzÜnden ayrıldık

16 Aralık 2017

Sevgili Güzin Hanım, benim 2 sene 6 ay süren bir ilişkim oldu. İlişkimde çok kaprisliydim. Asla alttan almıyor, olabildiğince kırıcı konuşuyordum.
Önemsiz konulardan kavgalar çıkartıyordum. Çünkü karşımdaki alttan alan biriydi. Haklı olsa bile özür diler, inat etsem bile saatlerce yalvarırdı.
Zamanla bu beni çok şımarttı. Sevgilim ilişkimize çok büyük emek verdi. Kıskançlığımdan dolayı hiçbir arkadaşıyla konuşmazdı.
Çocukluk arkadaşlarıyla bile bağını ben istemiyorum diye kopardı.
Ben ise telefonunu 10 saniye geç açsa kavga çıkarır, “ayrıldık” der, yalvarmasını dinler, kapris yapardım.
2 sene 6 ay boyunca sayılamayacak kadar çok ayrıldık.
Her seferinde de yalvardı. Aynı zamanda ilişkimizin dışında en yakın arkadaştık.

Yazının devamı...

Her yerde kedimi arıyorum

15 Aralık 2017

Merhaba, kedimiz Benjamin, 5 senedir yaşadığımız Beşiktaş’taki sitede kayboldu. 16 Kasım’dan beri onu bulamıyoruz. 2 aylıkken sokakta bulup bir sene yaşatmak için uğraşmıştım. Sonra isteyenler olmasına rağmen hastalığı tekrarlar diye verememiştim. Kısırlaştırıldı ve bugüne kadar bir kere bile gece dışarıda kalmadı.
Hep birkaç saat içinde eve geri gelirdi.
9 yaşında, 9 senedir bizimle yaşıyordu. Bu evimizden önceki evimizde de dışarı çıkar ama çok kısa bir süre sonra eve gelirdi.
Hatta parmak şıklatma sesini öğretmiştik ve parmağımızı şıklattığımız zaman hemen yanımıza koşardı.
Sizden ricam kedimin fotoğrafını gazetede yayınlamanız.
Her ihtimali düşündük, her yeri aradık ama bulamadık.
Güvenlik kameraları ile izlenen ve tel örgü ile çevrili bir sitede yaşıyoruz. Maalesef sitede kedileri sevenler olduğu gibi istemeyenler de var. Kedimin kaybolmasından bir hafta önce sitenin mail grubunda kedilerle ilgili şikayet yazıları okumuştum.

Yazının devamı...

işte benim Altın Kelebek’im

14 Aralık 2017

Her yıl Pantene Altın Kelebek ödül törenine gelebilmek için çok önceden heyecanla hazırlıyorum. Kış aylarında yaşadığım Tuzla’dan taaa Mecidiyeköy’e, Zorlu PSM’ye kadar gelebilmek pek kolay değil artık, benim yaşımdaki biri için. Bir de o kalabalık var ya, güç kazanmam lazım...
Ancak beni bu konuda iteleyen, heveslendiren, belki de ödül alacak sanatçılarımız kadar heyecanlı biri var hayatımda; torunum Yasemin. Bu yıl 44. Pantene Altın Kelebek Ödül Töreni, onun da 4’üncü kez Altın Kelebek’e gelişi oluyor.
Yasemin 13.5 yaşında... 9 yaşında ilk kez geldiğinde şaşkın şaşkın bakakalmıştı bunca ünlüye, bunca şıklığa, bunca güzelliğe... Bunca şaşaaya...
Ama her sene o da büyüdü, serpildi, akıllandı, çok başarılı bir talebe oldu. Piyano çalıyor, voleybol oynuyor, at biniyor...
Pantene Altın Kelebek ödül töreninin onun için büyük bir anlamı var. Sevdiği, idol haline getirdiği sanatçıları yakından görebilmek, onların sahneye çıkıp ödül almalarını izleyebilmek, onlarla selfie çektirebilmek...
Bu yıl da onun idolü “Kalp Atışı” dizisinin başrol oyuncuları Öykü Karayel ve Gökhan Alkan’dı. Özellikle Öykü Karayel’in bu dizideki rolü torunumu o kadar etkiledi ki, doktor olmaya karar verdi. Bu yüzden derslerine daha çok çalışmaya yemin etti. Dizilerin gençleri böyle motive eden yanları olduğunu söylemeden edemeyeceğim.
Sonuçta o gece Yasemin hayal ettiği gibi Öykü Karayel ve Gökhan Alkan’la selfie çektirebildi. Heyecan ve mutluluktan havalara uçtu.

Yazının devamı...

Ondan sır saklamak zorundayım

11 Aralık 2017

Merhaba, 20 yaşındayım ve 5 yıllık bir ilişkim var. Erkek arkadaşım her zaman çok ilgisiz gibi davranırdı. Bir sürü mesaj atardım, kısa kısa cevaplar verirdi. Kavga ettiğimizde, beni kırmamak daha fazla sinirlenip birbirimizi kırmamamız için cevap vermediğini ya da kısa yazdığını söylerdi.
Sorun şu ki, bu yıl üniversiteye başladım, okullar açıldığından beri her gün kavga ettik. Sevgilim 22 yaşında ama hâlâ olgunlaşmadı. Çok saçma şeylerden kavga çıkarıyor. Eski sevgilisi onu aldatmış, o günden beri kimseye güvenememiş. Sonrasında benimle tanıştı ama 5 yıldır güven problemini aşamadık.
Çok kavga ettiğimiz için artık sinirle “ara verelim” dedim. Normalde kabul etmezdi. Daha önce de söylemiştim, kendine çekidüzen vermişti ama şimdi kendini düzeltemiyor, daha da kötüye gidiyor. Psikolojisi bozuk gibi davranıyor.
Anneannesi hastanedeydi, ne yazık ki ölmüş. Ama annesi bunu sevgilimden saklıyormuş. Bana anlattı durumu ve ona bir şey söylemememi rica etti. Söylemedim tabii ki ama ayrı olduğumuz halde dayanamadım, mesaj attım.
Saçma bir muhabbet açarak yanında olduğumu hissetmesini istedim. Ama çok soğuk konuştuk. Artık beni sevmiyor mu, anlamıyorum. Kendisine sorduğumda sevdiğini söylüyor ama konuşmak istemiyormuş gibi davranıyor. Nedenini bilmiyorum.
Yakın bir arkadaşı “ailevi sorunları var” dedi. Beni yanında istemiyor mu? Kafam çok karışık, delirmek üzereyim. Kendimi derslerime veremiyorum. Bir de ondan saklamak zorunda olduğum bir sır var, annesine söz verdim. Anneannesinin öldüğünü öğrenince ne yapacak, hiç bilmiyorum. Sence ne yapmalıyım abla? Artık mesaj da atmıyorum. Senin tavsiyeni bekliyorum.
◊ Rumuz: Karşılıksız mesajlar

YANIT

Yazının devamı...

Aramızda çok yaş farkı var

5 Aralık 2017

Merhaba Güzin Abla, ben 40 yaşında ama 30 yaşlarında gösteren bekar bir adamım. Evliliğin ne kadar kutsal olduğunu bildiğim için laf olsun diye evlenmem.
O yüzden bu yaşıma kadar da bekar kaldım.
Bundan 1.5 yıl evvel birisiyle tanıştım ve ona görür görmez âşık oldum.
Normal arkadaşlığımız esnasında bu kişinin daha 20 yaşında olduğunu öğrendim.
Ama kendisi hal ve hareketleriyle daha olgun duruyordu.
Yaşını öğrendikten sonra kahroldum ve ona bu durumu açıkladım.
İlk görüşte âşık olduğumu ama yaşı dolayısıyla çevresindekilerin beni kabul etmeyeceğini bildiğimden dolayı kendisini kız kardeşim olarak gördüğümü söyledim.

Yazının devamı...

Sevdiğim kıza ‘güzel değilsin’ dedim

4 Aralık 2017

Merhaba Güzin Abla, 28 yaşındayım ve 5 aydır işsizim. Daha öncesinde 1.5 yıl kadar çalıştım. Çalıştığım yerde bir kızla tanıştım. Kendisi 26 yaşında. Tanıdığım en iyi insan sanırım. Sevecen, iyi kalpli, mutlu, hareketli, düşünceli, zeki, yemek yapmayı seviyor, güzel gülüyor, şarkı söylüyor, dans ediyor...
Hayatta her şeyden korktum, nedeninden emin değilim. Belki de annemi erken yaşta kaybettiğim için ama onu hatırlamıyorum bile. Ve şimdiki annem çok iyi biri.
Yani sevgi sorunu çekmedim. Bu durumu kimseyle paylaşmam, fakat o bir şekilde hissetmiş.
Bu zamana kadar hiç sevgilim de olmadı. Cesaret edememiştim, hep platonik sevdim. İlk defa bu arkadaşımla konuşmaya cesaret edebildim.
Onunla çok iyi anlaşıyorduk. “O kızla evlen” dedim kendime...
İlk başta beni arkadaş olarak gördüğünü söyledi, sonra mesajlar, hediyelerle ikna ettim, çıkmaya başladık. Her şey iyi gidiyordu, sonra ben saçmaladım.
Bir hafta kadar sonra ona çok güzel olmadığını söyledim, ağladı.

Yazının devamı...

Sevdiğim adam tecavüz suçlamasıyla hapse girdi

27 Kasım 2017

Merhaba Güzin Abla, ben Fransa’da yaşayan genç bir işkadınıyım. Yaklaşık altı ay önce Türk kökenli genç bir işadamıyla tanıştım ve görüşmeye başladım. Birkaç ay görüştük.
Daha sonra bu adam tecavüz suçuyla hapse girdi. Öğrendiğimde günlerce kendime gelemedim.
Fransa’nın ünlü gece kulüplerinden birinin sahibi olan bir kadına, uyuşturucu kullandıktan sonra tecavüz ettiği iddia ediliyordu.
Dört ay hapiste kaldı. Yapılan incelemeler sonucunda bu suça dair bir delil bulunamayınca serbest bırakıldı.
Ayrıca yapılan testlerde uyuşturucu kullanmadığı da ortaya çıktı. Ama kadın, kendisine tecavüz edenin o olduğu konusunda ısrar etti ve üst mahkemeye başvurdu. Dava hâlâ devam ediyor.
Tüm bunlar olurken, ben bu adamın abisinden, onun altı yıl önce de tecavüz suçlamasıyla tutuklanıp, serbest bırakıldığını öğrendim.
İkinci şok oldu bu benim için. Ailesi ve arkadaşları iki suçlamanın da onun terfi dönemine denk geldiğini söyleyip, bu işin içinde başka bir şeylerin olduğunu düşünüyor ve araştırıyorlar.

Yazının devamı...

Nişanımız yaklaştı kafam çok karışık

24 Kasım 2017

Merhaba Güzin Abla ben 23 yaşındayım, sözlüm ise 30... Sözlümle 5 sene önce tanıştık. Ancak aramızda geçen ufak bir tartışma sonrasında onunla görüşmeyi kestim.
Bir sene önce yeniden görüşmeye başladık, 26 Kasım’da da nişanımız var. Fakat ben kararsızlık içindeyim. Tartıştığımız zamanlar gerçekten büyük bir şüphe duyuyorum, aramız iyiyken ise hayatımı güzelleştirenin o olduğunu düşünüyorum.
Beni şüpheye düşüren onun egosu ve şımarıklığı. Asla inkar etmeyeceğim...
Benim için çok güzel şeyler yapmıştır. Özel günlerimizi unutmaz, ya çiçek ya da hediye alır...
Çok güzel bir evlilik teklifi aldım, sözüm de nişanım da her şey istediğim gibi oluyor. Ben ne dersem ne istersem ona “tamam” diyor.
Sözlümle İstanbul’da yaşıyoruz, ikimizin de ailesi burada... Benim 1 buçuk senedir emek verdiğim bir işim var.
Onun da 6 aydır çalıştığı bir iş.

Yazının devamı...
Güzin Abla Kimdir?

615