"Güzin Abla" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Güzin Abla" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Güzin Abla

Sonucun böyle olacağını bilemezdim

Güzin Abla

Rumuz: Üzgün

SEVGİLİ Güzin Abla, 24 yaşında bir bayanım. Derdim büyük, bunalım içindeyim. Nedeni, insan yerine koyduğum o iğrenç yaratık. Bir süre önce onunla büyük aşk yaşıyordum. Çok seviyordum. Beni en nefret ettiğim kız arkadaşımla aldattı. Başkası olsa bu kadar üzülmezdim. İntikam için yakın ve güzel bir kız arkadaşımla anlaştım. Onunla çıkmaya başladı. Bu sefer arkadaşım ona aşık oldu. Şimdi de onları ayıramıyorum. Çözüm olarak sevgilimin bir yakın arkadaşıyla çıkmaya başladım. Planım işe yaradı, yeniden benimle ilgilenmeye başladı. Fakat ben yaptığıma pişman oldum. Çünkü çıktığım çocuk bana aşık oldu. Yaptıklarımın doğru olmadığını biliyorum, elimden başka bir şey gelmediği için böyle yaptım. Şimdi ise ne yapacağımı şaşırdım. Ne olur bana bir fikir verin.

YAZDIKLARINI okurken, toplum olarak neden bu kadar değiştiğimizi kara kara düşünmedim desem, yalan olur. Kızım, sanırım yarattığın bu olaylar ilgi çeken TV dizilerindeki entrikaları bile geçmiş. Neler yapmışsın a benim güzel evladım? Ortalığı birbirine katmışsın. Sırf denemek için o uçarı sevgilinin kucağına kız arkadaşını atmışsın. Ateşle barut bir arada durur mu? Tabii kız arkadaşın da sonunda senin arkadaşın olduğunu unutuvermiş. Hiç kimseye güvenilmeyeceğini bilmiyor musun? Hele aşk meşk konusunda... Doğrusu ya, senin bu aşk trafiğini izlemek bile zor. Şimdi de kara kara düşünüp, işin içinden nasıl çıkacağını bana soruyorsun. Bence herkese gerçeği anlat. ’’İğrenç yaratık’’ desen bile sevdiğin gence de, onun sana aşık olan arkadaşına da... Sevdiğin gence bu kız arkadaşını sırf kendisini denemek için onun önüne itelediğini de anlatmalısın. Artık herkes bu olayları nasıl karşılar bilemiyorum. Ama ya bu genç senin onu ne kadar çok sevdiğini görüp, pişmanlık duyar ve sana dört elle sarılır (biraz hayal gibi ama) ya da öfkelenip, çeker gider. Zaten en doğrusu da bu... Çünkü bu gencin pek güvenilir biri olmadığı bir gerçek...

X