"Cihan Şensözlü" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Cihan Şensözlü" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Cihan Şensözlü

Cihan Şensözlü

Hadise’yi çözmüş...

14 Şubat 2019

Dikkat ederseniz “yönetmesi” demiyorum. Hani bu aralar çok moda ya “Sosyal medyayı çok iyi yönetiyor” demek. Ne yönetiyorsun? Holding mi Allah aşkına. Alt tarafı birkaç uygulama kullanıyorsun! Çoğu bugün var, yarın yok! Her şeyi illa ki “plastik” hale getirecekler.

Ve günümüzün sosyal medyasının çoğunlukla kirli ve kaotik görüntüsü içinde, en keyif aldığım hesaplardan biri diyebilirim Hadise’ninki.  Giyimi, kuşamı, kıyafetleri, eğlenceli videoları, yeri geldiğinde kendisiyle dalga geçmesi, biraz kadınsı biraz şımarık hallerini paylaşması... Bayılıyorum.

Hatta bana biraz Jennifer Lopez’in sayfasını anımsatıyor. Hadise’yi bir gün spor taytı, elinde kahvesi ile görürsem tam Jlo derim. (Tabii Jennifer sevgilisi Alex Rodriguez’i de sıklıkla paylaşıyor, Hadise ise yalnızlığını ama olsun...)

Ve bugün o gün

Beklenen gün geldi çattı; herkesin sevgisini daha fazla gösterdiği, herkesin sevgilisiyle daha çok ilgilendiği gün...

14 Şubat Sevgililer Günü...

Benim için en güzel yanı ise 14 Şubat’ın perşembeye denk gelmesi sebebiyle yazımın çıkması ve sizlerin okuması. Başka hiçbir şey ifade etmiyor bana açıkçası.

Her sene olduğu gibi aynı restoranlarda aynı masa düzenleri alınacak, sevgililer baş başa yemek yiyip birbirlerini büyüklü küçüklü hediyelerle şımartacak, mutlu edecek, biraz dans edip biraz sohbetin dibine vurup evlerinin yolunu tutacaklar...

Yazının devamı...

Türkiye’den sonra Los Angeles’ı kesecek

7 Şubat 2019


Kuzen diye diye hepimizi tıraş eden, bizi boşverin Neymar, Messi gibi dünyaca ünlü futbolcuları da makaslayan kuaförümüz Veysel Şenel namıdiğer Salon Veysel, Los Angeles’a şube açıyor.
Yıllardır siyasi, futbol, sanat camiasına hizmet veriyordu.
Şimdi dünya starlarını tıraş edecek.
Bakalım Nusret’in dünyaca ünlü starlara et yedirme videolarından
sonra Veysel’in de saç kesim videoları meşhur olacak mı...

Yine yeniden bir şov daha

Ekimde bir defile, kasımda danışmanlığını yaptığı İTKİB defilesi ve 3 ay sonra New York Moda Haftası’nda bir defile daha...

Yazının devamı...

Ayşe bizi katakulliye getirecek

31 Ocak 2019


Yok yok sevgili okurlar, günümüz dostluklarından ve ilişkilerinden bahsetmiyorum...
Türk Dil Kurumu’na göre ‘katakulli’ kelimesinin karşılığı yukarıda yazdıklarım.
Peki neden mi merak ettim kulağa sevimli gelen fakat manası olumsuz olan bu tekerleme gibi sözcüğün anlamını?
Vallahi hepsi Ayşe Hatun Önal’ın suçu.
Geçen gün Ayşe’yle oturuyorduk, napıyorsun,
ne ediyorsun derken

Yazının devamı...

Netflix’in yan etkileri

24 Ocak 2019

Netflix’e daha yeni üye oldum!

Evet yanlış duymadınız, nasıl olduysa dünyayı kasıp kavuran bu akıma biraz geç dahil ettim kendimi.

Neredeyse tüm hafta sonu da bu rötarlı üyeliğin acısını çıkardım diyebilirim.

Gözümü kırpmadan “You”dan girdim, “Elite”ten çıktım, araya birkaç bölüm “Muhafız” sıkıştırdım, üzerine de bir “Prenses Diana” belgeseli ekledim ve o da ne? Hafta sonu bitmek üzere!

Anladım ki Netflix keyifli olduğu kadar tehlikeli de...

O harika yapımların akıntısına kapılınca benim gibi bir sosyal kelebek bile köstebeğe dönüşebiliyormuş.

Evden dışarı çıkmak aklıma bile gelmedi o kadar saat...

Uzun lafın kısası Netflix’e bayıldım ama “yan etkilerine” dikkat etmeye karar verdim. Aman siz de dizilerdeki hayatlara fazla dalıp dışarıdaki hayatı kaçırmayın!

Yazının devamı...

Dünyanın yükselen trendi Dubai...

17 Ocak 2019

“Sömestr tatili başlıyor, nereye gitsek” diyenlere, kesinlikle Dubai’yi tavsiye ederim. Yeni açılan mekanları ile, İstanbul’da olan mekanların şubeleri ile tüm dünyadan turist ağırlayan, sıcak şehirlerin başında geliyor Dubai...
Mesela aslen İstanbullu olan The Galliard, Dubai’nin en popüler Türk restoranlarından. Address Downtown içinde yer alan mekan, gerek şovları gerek ambiansı ve lezzetleri ile hip mekanı olmuş şehrin...
DIFC (Dubai International Financial Centre) içinde yer alan restoranlar da hâlâ ciddi rağbet görüyor.
Lokomotif durumundaki Zuma ve Cipriani’ye rakip olarak Gaia açılmış... Muhteşem lezzetleri ve keyifli barının yanı sıra, restoranın alt katında bulunan kulübü de bayağı keyifli bir yer olmuş.
DJ performans ile hizmet veren mekan, Paris Matignon’un alt katındaki kulübü andırıyor.
Alt katta rezervasyon şartı da var ve masaların ücretleri ortalama 2 bin dolar civarında. Masa almak istemeyenler barda da keyifli vakit geçirebiliyor.
Restoran, bar ve kulüplerin dışında, Dubai’de akşamüstü havuz partileri de çok tercih ediliyor. Bir süre önce kaldığım Rixos Premium Dubai JBR’nin havuz barında hem gençler eğleniyor hem de aileler çocuklarıyla keyifli vakit geçiriyor.

Yazının devamı...