"Kanat Atkaya" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Kanat Atkaya" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Kanat Atkaya

Şimdilik sınıfı geçer

GALATASARAY’ı test edebileceğimiz ilk gerçek sınavda umduğumdan çok daha başarılı bulduğumu söylemeliyim öncelikle.

İzmir de belli ki çok özlenmiş ve yine belli ki o da çok özlemiş burada oynamayı.
Transferi yılan hikayesini de aşan Melo hariç geçen sezonki kadrosunu yeni transferlerle cilalamış bir Galatasaray çıktı sahaya.

* * *

‘Evlat Semih’ ve Ujfalusi’nin “Stoper mevkiinde endişeye mahal yok” sinyali vermesi, ‘Çilingir Selçuk’un “Ben burada yalnızken de sağlam duruyorum ama Melo’yu da özledim” mesajını yollaması, Burak’ın “Cuk otururum bu sisteme” demesi, elbette Emre’nin “Bu formayı benden almak için uğraşmak gerek” işareti çakması, Engin Baytar’ın da postaya “Sevgili Fatih Hocam, peki ya ben?” mektubu vermesi çok önemli.
Elmander bıraktığı yerden devam ediyor, Hamit “İyi ki aldınız beni” performansı sergiliyor, daha ne olsun?..

* * *

Lazio fasulyeden bir rakip değil.
Böyle bir rakibi özellikle ilk yarım saatte nefessiz bırakmak gelecek açısından umut verici, çok önemli.
Ancak ilk yarım saatin ardından kapanmaya çalışan Galatasaray’ın beceriksizliği de dikkat çekiciydi. İlk yarının son çeyreğinde hücumda yarattığı tehdit havasını savunmada aleyhinde görecek bir takım izlenimi edindik.

* * *

Öte yandan ‘zemine rağmen’ iyi bir pas trafiği oluşturması, rakibe oyunu dikte ettirmesi, Fatih Terim tarafından uzun yolda vidaları sıkılacak takımın bir makine düzeninde çalışabileceğine dair umut verdi.
Karne verecek olsak bu Galatasaray pekiyi ile olmasa da ‘şimdilik’ iyi ile sınıfı geçer.

X