"Yalçın Bayer" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Yalçın Bayer" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Yalçın Bayer

İş yap paranı alama!...

HACETTEPE ve Gazi Ünıversıtesi hastanelerıne 2010-2011-2012 yıllarında malzeme vermiş fakat parasını alamayan firmalardan biriyiz.

Bütçeden biraz üniversitelere de kaynak aktırılsın

İki seneyi aşkın tahsilat yapamadığımız faturalarımız var. Ürünleri verirken satınalama birimlerı firmaları paramız yok diye uyarmadı. Hastanelere verdiğimiz bu ürünler için alıp yapmış olduğumuz toptancılara kredi kartlarına borçları ödeyemedığimizden evimize işimize icralar gelmek üzere... Kazancı unuttuk zararın neresınden dönerizin peşindeyiz. Mahkemelere gidemiyoruz çünkü yarı devlet kurumları oldukları için icraya gidemiyorsunuz. Artı kurum ödeme yaparken mahkemeye gitmişsen feragat  istiyor. Devletimiz; Arakan’a, Somali’ye, Libya’ya, Suriye’ye yardım edeceğine biraz da bu üniversitehastanelerine yardım etse de binlerce firma şirkette kurtulsa iyi olmaz mı?
M.D.

Bankaların oyunlarından bıktık artık

BANKALARIMIZIN nasıl oyunlar peşinde olduğunu anlatan kısa bir öykü.
Yapı Kredi Bankası geçen ay üye işyerlerinden 5 kere 100 TL’lik alışveriş yapanlara 50 TL hediye puan kampanyası başlattı. Biz de katıldık 6-7 kez alışveriş yaptık. Birinin market olmasını istiyorlardı. Herşey tamamdı. Aradan geçen zamanda puan kartıma işlenmeyince sordum. Cevap şöyle, üye iş yeri olacak, Yapı Kredi POS cihazını kullanacak gibi binbir dereden su getiren cevaplar... Ben kendim bu kartın kullanımını kısıtlayacağım. Ancak diğer kullanıcılara da sesleniyorum. Bankaların bu oyunlarından bıktık.
Dr. İsmail SAVAŞ

Bir İncek’e bir Beytepe yoluna bak

EVİMLE işim arasında hergün İncek Bulvarı’nın büyük bir bölümünü ve Beytepe köyü yolunu kullanan binlerce Ankara’lıdan biriyim. Bilenler  bilir, Beytepe Köyü yolu çok düşük kaliteli bir yoldur, trafik güvenliğini tehdit etmektedir. Bu yolu Hacettepe, Bilkent ve ODTÜ Üniversiteleri çalışanları ve öğrencileri kullanmaktadır. Yani ülkemizin okumuş-yazmış yada okumakta olan eğitimli insanları... Dolayısıyla yolun kalitesini zaman zaman Büyükşehir’e anlatmaya çalışmaktadırlar.
Yaz başlarında Büyükşehir’e ait iş makineleri ve kamyonlar gelip, çalışmaya başladılar ve bizler de nihayet sesimiz duyuldu diye mutlu olduk. Fakat çok sürmedi, sevincimiz kursağımızda kaldı. Ramazan bayramı öncesi tüm iş  makineleri ve kamyonlar bölgeden çekildi. Nerdeyse 20 gün oldu, geri dönen yok. Sanırım işi tamamen bıraktılar. Ortalık tam bir kaos... Yapılmış kazılar, yığılmış dolgular vs. öylece duruyor. Diğer taraftan 3 geliş-3 gidiş toplam 6 şeritli güzelim İncek Bulvarı’nın gayet de düzgün olan asfaltı Wirtgen iş makineleri ile kemirilip, yeniden asfaltlanmaya başlandı. Yapılan şey çok yazıktır, israftır. Bu kadar zengin bir ülke değiliz. İnanın ben bu yolu yapan müteahhit olsam, yüreğim sızlar.
Böyle bir işten kazanılan paranın bereketi de olmaz. Bir tarafta insanların her gün geçerken kahroldukları, İncek Bulvarı’na  da çok uzak olmayan Beytepe Köyü yolunun yapılması dört gözle beklenirken, gereksiz yere, tabiri caizse, cillop gibi bir yolun  kilometrelerce sökülüp yeniden asfaltlanmasını okurlarınızın
takdirlerine bırakıyorum. Ve maalesef bu yolun inşaatı sırasında kazalar da geliyorum diyor. Yola sabitlenmemiş sabitlenmemiş seyyar koniler çok az sayıda olduğu ve bazıları geçen araçların rüzgarı ile diğer şeritlere gelişi güzel dağıldığı için kazalara davet açmaktadır. Umarım kötü bir olay yaşanmadan yetkililer gereğini yaparlar.
Zafer BOZKUŞ

X