Arşiv
Yazarlara Göre
Yalçın BAYER806Erkan ÇELEBİ92Şükrü KIZILOT92Mehmet Y. YILMAZ90Emin ÇÖLAŞAN83Mesude ERŞAN73Prof. Dr. Osman MÜFTÜOĞLU73Ayşe ARMAN65Vahap MUNYAR62Fatih ALTAYLI59Cengiz SEMERCİOĞLU57Gila BENMAYOR53Yalçın DOĞAN47Memet ESER43Ayşegül DOMANİÇ YELÇE42Erdal SAĞLAM37Dr. Gündüz TEZMEN34Oktay EKŞİ32Ali Atıf BİR31Bülent KATARCI29Deniz SİPAHİ28Sevil ATASOY28Mehmet Ali BİRAND26Ayşe ARAL25Güzin Abla25Sedat ERGİN25Osman MÜFTÜOĞLU24İsmet BERKAN24Yılmaz ÖZDİL23Uğur CEBECİ21Ayçe DİKMEN20Fatih ÇEKİRGE20Erdal İPEKEŞEN18Cüneyt ÜLSEVER17Ertuğrul ÖZKÖK17Melis ALPHAN17Nurten ERK TOSUNER17Pako'nun Sayfası17Ahmet HAKAN16Enis BERBEROĞLU14Pakize SUDA14Şenol Kalyoncu14Ferai TINÇ13Nora ROMİ13Noyan Doğan13Oya ARMUTÇU13Oya BERBEROĞLU13Tufan TÜRENÇ13Yaşar SÖKMENSÜER13Yorgo KIRBAKİ12Özdemir İNCE12İsmet SOLAK12Şenay DÜDEK12Melike Karakartal11Yurtsan ATAKAN11Bekir COŞKUN10Deniz Gürel10Kanat ATKAYA10Prof.Dr. Mikdat KADIOĞLU10Ayşe ÖZEK KARASU9Eray GÖRGÜLÜ9Aylin Anne8Banu TUNA8Mümtaz SOYSAL8Nilüfer KAS8Taha AKYOL8Yener SÜSOY8Şükrü KÜÇÜKŞAHİN8Cemal TÜKEL7Cengiz ÇANDAR7Nuran ÇAKMAKÇI7Adnan KAYA6Banu ŞEN6Doğan HIZLAN6Ege CANSEN6Fatih Tekeci6Nedim BUBİK6Rahmi TURAN6Seçim AYDIN6Ayşen GÜR5Muharrem SARIKAYA5Murat BARDAKÇI5Ömür GEDİK5Duygu Sedefoğlu4Ercan KUMCU4Eyüp CAN4Gülçin TELCİ4 Kurthan FİŞEK4Levent SEĞMEN4M. Rauf Ateş4Nihat DEMİRKOL4Nilüfer PAZVANTOĞLU4Onur BAŞTÜRK4Pınar REYHAN4Sefer LEVENT4Tolga TANIŞ4İsmail UĞURAL4Doğan ULUÇ3Erdinç Çelikkan3Erman TOROĞLU3

Sağlık Bakanlığı

Sağlık Bakanlığı ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Sağlık Bakanlığı haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 24.033 Sağlık Bakanlığı haberi bulunmuştur.

Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı, ülkedeki tüm sağlık işlerinden sorumlu olan bakanlıktır.

GÖREVLERİ

- Toplumun hayatını beden,ruhen ve sosyal bakımdan tam iyilik hâli içinde sürdürmesini sağlamak için fert ve toplum sağlığını korumak ve bu amaçla ülkeyi kapsayan plan ve programlar yapmak, uygulamak ve uygulatmak, her türlü tedbiri almak, gerekli teşkilatı kurmak ve kurdurmak,
- Bulaşıcı, salgın ve sosyal hastalıklarla savaşarak koruyucu,tedavi edici hekimlik ve rehabilitasyon hizmetlerini yapmak,
- Anne ve çocuk sağlığının korunması ve aile planlaması hizmetlerini sunmak
- İlaç, ve psikotrop maddelerin üretim ve tüketimini her safhada kontrol ve denetlemek; farmasötik ve tıbbi madde ve müstahzar üreten yerlerin,dağıtım yerlerinin açılış ve çalışmalarını esaslara bağlamak, denetlemek,
- Gerekli aşı, serum,kan ürünleri ve ilaçların üretimini yapmak, yaptırmak ve gerekirse ithalini sağlamak.
- Temel sorumluluk Sağlık Bakanlığına ait olmak üzere Tarım Orman ve Köyişleri Bakanlığı ve mahalli idarelerle işbirliği suretiyle gıda maddelerinin ve bunları üreten yerlerin sağlık açısından kontrol hizmetlerini yürütmek,
- Mahalli idareler ilgili diğer kuruluşlarla işbirliği suretiyle çevre sağlığını ilgilendiren gerekli tedbirleri almak ve aldırmak,
- Bulaşıcı, salgın insan hastalıklarına karşı kara hudut kapıları, deniz ve hava limanlarında koruyucu sağlık tedbirlerini almak,
- Kanser, verem ve savaş hizmetlerini yürütmek ve bu alanda hizmet veren kurum ve kuruluşların çalışmalarının koordinasyonunu ve denetimini sağlamak,
- Bu görevlerin yerine getirilmesi için gerekli tesisleri kurmak ve işletmek, meslek personelini yetiştirmek,
- Sağlık hizmetleriyle ilgili olarak milletlerarası ve yurt içindeki kurum ve kuruluşlarla işbirliğinde bulunmak.

Sağlık Bakanlığı Haberleri

Kayserili imamı açığa aldıran inanılmaz olay

Kayserili imamı açığa aldıran inanılmaz olay

Kayseri’nin Hacılar İlçesi’nde bir camide imam olarak görev yapan 39 yaşındaki F.M., önceki gün sahurda rahatsızlanınca ambulansla Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne getirildi. İddiaya göre burada yapılan cerrahi müdahale ile makatından salatalık parçası çıkarılan imam F.M.’yi açığa alan müftülük soruşturma başlattı. İstanbul Tabip Odası ise sert bir açıklama yayınlayarak, imamın özel bilgilerinin basına yansıtılmasının kabul edilemez olduğunu belirtti.

24.6.2016Gündem
Kazakistan’da şarbon alarmı: 8 kişi öldü

Kazakistan’da şarbon alarmı: 8 kişi öldü

Kazakistan Sağlık Bakanlığı, Karaganda eyaletinde şarbon hastalığı şüphesiyle hastahaneye kaldırılan 8 kişinden ikisinin hayatını kaybettiğini bildirdi. 

23.6.2016Dünya
Danıştay’dan şeker hastaların müjde

Danıştay’dan şeker hastaların müjde 

Danıştay İdari Dava Dairesi Kurulu, diyabet hastalarının kullandığı şeker ölçüm çubuğu başına en fazla 32 kuruş ödeneceği yönündeki SUT(Sağlık Uygulama Tebliği) uygulamasına yürütmeyi durdurma kararı verdi. 

23.6.2016Sağlık
Sağlık Bakanlığından sıcak hava uyarıları

Sağlık Bakanlığından sıcak hava uyarıları

Türkiye genelinde etkisini sürdüren aşırı sıcaklar nedeniyle vatandaşlar, güneş veya sıcak çarpmalarına karşı uyarıldı. Sağlık Bakanlığı'nın yaptığı uyarıda: Yoğurt sürmeyin dedi.

23.6.2016Sağlık
Çocuk istismarına çözüm Aydın'dan

Çocuk istismarına çözüm Aydın'dan

AYDIN Valisi Ömer Faruk Koçak, çocuk istismarına karşı yapılacak çalışmalar kapsamında çocuk izleme merkezi kurulacağını söyledi.

23.6.2016Ege
Odasına izinsiz giren yaşlı hastaya bağırdı, sosyal medyada tepki topladı

Odasına izinsiz giren yaşlı hastaya bağırdı, sosyal medyada tepki topladı

İZMİR’deki bir sağlık ocağında, bir doktorun, odasına giren yaşlı hastaya bağırması, sosyal medyada tepkiye neden oldu. İzmir İl Sağlık Müdürlüğü, doktor hakkında soruşturma başlattı.

21.6.2016Gündem

"Kordon kanını başka hastalar için saklayın"

TÜBA Kök Hücre Çalışma Grubu Başkanı Prof. Dr. Taner Demirer: "Bazı insanlar, çocuğunun kordon kanını 'ileride lazım olur' diye saklatıyor. Biz bunu tavsiye etmiyoruz, çünkü kordon kanı başkaları için kullanılmalıdır. İleride çocuğunuz hasta olduğu zaman biz saklanmış kordon kanını tercih etmeyiz, büyük ihtimalle onlarda da hastalık vardır. Mevcut kordon kanını başkası için kullanmak daha faydalı."

20.6.2016Sağlık
Eczanelerde yeni dönem: İkinci eczacı zorunluluğu geliyor

Eczanelerde yeni dönem: İkinci eczacı zorunluluğu geliyor

Eczacılar ve Eczaneler Hakkında Kanun'da yapılan düzenlemeyle, reçete ve cirosuna göre belirlenen bazı eczanelerin ikinci eczacı çalıştırması zorunluluğu getirilmesini değerlendiren Türk Eczacıları Birliği (TEB) Başkanı Erdoğan Çolak, uygulamanın hizmet kalitesini artıracağını söyledi.

16.6.2016Gündem
Hedef mavi bayrak

Hedef mavi bayrak

ÇANAKKALE'nin Gelibolu İlçesi'nde deniz suyu kalitesi ve çevre temizliğiyle ilgili çalışmaların sürdürüldüğü Hamzakoy Halk Plajı'nın önümüzdeki yıl mavi bayrak için aday olabileceği bildirildi.

15.6.2016Ege
LYS için

LYS için "Trafikte Sessiz Sürüş" çağrısı   

Toyota, LYS’lerin yapılacağı 18-19 ve 25-26 Haziran cumartesi-pazar günlerinde sürücüleri korna çalmadan trafikte sessiz sürüşe davet ediyor.

15.6.2016Eğitim
Kanserde 'genetik danışmanlığı' dönemi başladı

Kanserde 'genetik danışmanlığı' dönemi başladı

Görülme sıklığı artan kansere karşı üstün teknolojik ilaçlarla sunulan tedavinin ve taramaların yanı sıra risk altında olanlara kanser genetik danışmanlığı hizmeti verilmeye başlandı. Dr. Abdurrahman Yurtaslan Ankara Onkoloji Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Gülçelik: "Genetik poliklinikte, kişisel veya ailesel kanser hikayeleri bulunan ve bu nedenle endişeleri olan kişilere eğitim, genetik danışmanlık, kalıtımsal kanser riski taraması, genetik testler, kişiye özel kanser tarama ve önleme programları ile hizmet sunuluyor" dedi.

14.6.2016Sağlık
Merkez Bankası Başkan Yardımcılığı'na ve bazı bakanlıklara atama

Merkez Bankası Başkan Yardımcılığı'na ve bazı bakanlıklara atama

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Başkan Yardımcılığına, Enerji ve Tabii Kaynaklar, Gıda Tarım ve Hayvancılık, Maliye ve Sağlık bakanlıklarına ait atama kararları Resmi Gazete'de yayımlandı.

9.6.2016Gündem
Türkiye'de ilk yerli Hepatit B aşısı üretildi

Türkiye'de ilk yerli Hepatit B aşısı üretildi

Türkiye'de ilk kez yerli morfin geliştirerek ruhsat alan Hacettepe Üniversitesi (HÜ), yerli aşı konusunda da çalışmalarını tamamlayarak Hepatit B aşısı üretti.

2.6.2016Sağlık
Üniversite giriş sınavlarında açık uçlu soru dönemi geliyor

Üniversite giriş sınavlarında açık uçlu soru dönemi geliyor

YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç, üniversiteye girişte birden fazla sınav üzerinde tartıştıklarını belirterek, 2017’de daha az adayın girdiği testlerde, öğrencilerin şık yanıtlamak yerine tek kelimelik cevaplar vereceği açık uçlu soruların yer alabileceğini söyledi.

1.6.2016Eğitim
479 öğrenciye bisiklet dağıtıldı

479 öğrenciye bisiklet dağıtıldı

Sağlık Bakanlığı'nın başlattığı, "Türkiye Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Hayat Programı" kapsamında 479 öğrenciye bisiklet dağıtımı yapıldı.

1.6.2016Eğitim
Trafikte yol verilmeyen 112 çalışanları

Trafikte yol verilmeyen 112 çalışanları

Gülben Ergen bu hafta 112 Komuta Kontrol Merkezi’ni ziyaret ederek İstanbul trafiğinde hayat kurtarmaya çalışan sağlık personelinin sorunlarını dinledi.

31.5.2016Paparazzi
Askerlik muayenesini aile hekimleri yapacak

Askerlik muayenesini aile hekimleri yapacak

MANİSA İl Halk Sağlığı Müdürü Dr. Ziya Tay, askerlik muayenelerinin aile hekimleri tarafından yapılacağını, deneme sürecinde pilot il olarak Manisa’nın seçildiğini söyledi. Manisa Tabip Odası Başkanı Hasan Semih Bilgin ise aile hekimlerinin günde en az 100 hastaya baktığını ve askerlik muayenesinin daha fazla yük getireceğini savundu.

30.5.2016Gündem
Prof. Dr. Çelik: Tavuk yemeyin demek doğru değil

Prof. Dr. Çelik: Tavuk yemeyin demek doğru değil

ÇUKUROVA Üniversitesi Ceyhan Veterinerlik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Çelik, son zamanlarda tavuk etinde ’Listeria monocytogenes’ adı verilen bir bakterinin görüldüğü haberleri çıktığını belirterek, "Bakteri bulundu diye ’tavuk yemeyin’ gibi bir ifade kullanmak doğru değildir" dedi.

30.5.2016Sağlık

Bakanlık internetten sahte ilaç avına çıktı

Sağlık Bakanlığı, denetim için internetten ilaç siparişi verdi ve ortaya çarpıcı bir tablo çıktı. İncelenen zayıflama haplarının, gıda takviyelerinin ve saç çıkaran bütün ürünlerin sahte olduğu belirlendi.

28.5.2016Ekonomi
İzmir'deki salgın iddiasına bakanlıktan açıklama

İzmir'deki salgın iddiasına bakanlıktan açıklama

Sağlık Bakanlığı, medyada “İzmir’de Su Çiçeği Salgını” ve “Tek Doz Aşı Su Çiçeğini Önlemiyor” haberlerinin yer alması üzerine yaptığı açıklamada, herhangi bir ilde su çiçeği salgını riskinden söz edilmesinin mümkün olmadığını bildirdi.

27.5.2016Gündem
Bu ilacı kullananlar dikkat

Bu ilacı kullananlar dikkat

Sağlık Bakanlığı 100 mg’lık tablet kutusuna 50 mg’lık ilaç karıştığının tespit edilmesi üzerine Tansinor tablet adlı tansiyon ilacının piyasadan çekildiğini açıkladı.

27.5.2016Sağlık
Sağlık Bakanlığı hasta bilgilerini istiyor

Sağlık Bakanlığı hasta bilgilerini istiyor

Sağlık Bakanlığı aile hekimleri ve sağlık kurumlarına gönderdiği genelgeyle 1.1.2015’den beri tutulan hasta kayıtlarını istedi. TTB (Türk Tabipleri Birliği) Başkanı Dr. Bayazıt İlhan bu bilgilerin “hasta sırrı” olduğunu, paylaşılmasının insan hakları, anayasaya aykırı ve hukuki temelden yoksun olduğunu söyledi.

26.5.2016Sağlık
Aşıda tek doz, su çiçeğinde salgına yol açıyor

Aşıda tek doz, su çiçeğinde salgına yol açıyor

İzmir'de salgın uyarısı. Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden Prof. Dr. Zafer Kurugöl uyardı: Su çiçeği salgını var çünkü tek doz aşı yapılıyor ve bu yeterli değil. Ancak bildirilmesi zorunlu hastalıklar kapsamında olmadığı için tam olarak kaç çocukta görüldüğü bilinmiyor. Ama yüzlerce demek az kalır.

26.5.2016Sağlık
95 milyon dolarlık anlaşma

95 milyon dolarlık anlaşma

GE Sağlık ve DİA Holding, Türkiye’nin sağlık alanında ilk Kamu Özel İşbirliğini sunmak için 95 milyon dolarlık anlaşma imzaladı.

25.5.2016Teknoloji
Tıpta Uzmanlık Eğitiminde Kalite Çalıştayı

Tıpta Uzmanlık Eğitiminde Kalite Çalıştayı

Sağlık Bilimleri Üniversitesi tarafından 26 ve 27 Mayıs'ta Tıpta Uzmanlık Eğitiminde Kalite Çalıştayı düzenlenecek.

25.5.2016Eğitim
Mersin’de ’yılın hekimleri’ne ödül

Mersin’de ’yılın hekimleri’ne ödül

İl Sağlık Müdürlüğü’nde düzenlenen ’Yılın Hekimi ve Teşekkür Belgelerinin Dağıtım Töreni’ne Vali Özdemir Çakacak da katıldı. Törende konuşan Vali Çakacak, sağlık çalışanlarına yönelik şiddeti kınadı ve sağlık alanında yapılan yatırımlar hakkında bilgi verdi. Yeni sağlık yatırımlarıyla Mersin’in yakın zamanda ’tam bir sağlık üssü’ haline geleceğini belirten Çakacak, şöyle devam etti:

25.5.2016Çukurova
77 çocukları var

77 çocukları var

Başbakan Binali Yıldırım, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın onayladığı 65. Hükümet'in Bakanlar Kurulu listesini açıkladı. Başbakan yardımcılıklarına Canikli, Şimşek, Türkeş, Kurtulmuş ve Kaynak getirildi.

24.5.2016Gündem
Yüzme yarışları elemelerinde ölüm şoku

Yüzme yarışları elemelerinde ölüm şoku

Bu yıl gerçekleşecek 28. Boğaziçi Kıtalararası Yüzme Yarışı öncesi ölüm şoku yaşandı. Cumartesi günü İstanbul elemelerine katılan 2 çocuk babası Engin Bilgili, Tozkoporan Yüzme Havuzunda parkurun tamamlanmasına metreler kala fenalaştı. İlk müdahale havuzda yapıldı. Kalp masajı yapılan yüzücü hastaneye kaldırıldı ama kurtarılamadı. 1 gün boyunca yoğun bakımda kalan Bilgili hayatını kaybetti. Geçtiğimiz yıl da Boğaziçi yarışına katılan ve yarışı önlerde bitiren Bilgili’nin kesin ölüm nedenini Adli Tıp Kurumu belirleyecek.

24.5.2016Gündem
Doktor ihmali öldürdü iddiası

Doktor ihmali öldürdü iddiası

Aydın'da 9 yaşında bir çocuğun hastanede "doktor ihmalinden" öldüğü iddiası ortaya atıldı. Nazilli ilçesinde 9 yaşındaki oğlunu tedavi sırasında hastanede zatürreden kaybeden baba, savcılığa suç duyurusunda bulundu.

24.5.2016Sağlık
Son Dakika: Bakanlar Kurulu belli oldu.. İşte Bakan olan isimler

Son Dakika: Bakanlar Kurulu belli oldu.. İşte Bakan olan isimler

65. hükümet kuruldu, Bakanlar Kurulu belli oldu.. Yeni Başbakan Binali Yıldırım, 65. Hükümet'in Bakanlar Kurulu listesini Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda açıkladı. 65. Hükümette Başbakan Yardımcıları Nurettin Canikli, Mehmet Şimşek, Numan Kurtulmuş, Tuğrul Türkeş ve Veysi Kaynak oldu. Listede Yalçın Akdoğan, Sema Ramazanoğlu, Volkan Bozkır gibi 8 isim yok. Merak edilen isimlerden Mehmet Şimşek kabinedeki yerini korudu. Recep Akdağ, Sağlık Bakanı olarak geri döndü. Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, Milli Eğitim Bakanlığı görevine getirildi. Milli Savunma Bakanlığı ise Fikri Işık'a emanet. Berat Albayrak Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı olarak devam edecek. Kayseri Milletvekili Mehmet Özhasaki de Çevre Bakanı olarak kabineye girdi. Binali Yıldırım'ın Ulaştırma Bakanlığı koltuğuna ise Ahmet Arslan getirildi. Süleyman Soylu da yerini koruyan isimlerden. Ekonomi Bakanlığı görevi ise Nihat Zeybekçi'nin.

24.5.2016Gündem
9 yaşındaki Mert doktor ihmali kurbanı mı?

9 yaşındaki Mert doktor ihmali kurbanı mı?

AYDIN'nın Nazilli ilçesinde, 9 yaşındaki oğlu Mert Kahveci'nin zatürre teşhisi konularak tedaviye alındığı Devlet Hastanesi'nde yaşamını yitirmesiyle büyük acı yaşayan Şahin Kahveci, ihmali olduğunu ileri sürdüğü Uzman Doktor E.Ö. hakkında savcılığa suç duyurusunda bulundu. Nazilli Devlet Hastanesi Başhekimi Şafak Çalışkan, doktor E.Ö., hakkında idari soruşturma başlacaklarını belirterek, "Yargıya intikal etmiş bir konu hakkında açıklama yapmamız çok da doğru değil" derken, suçlanan doktor E.Ö., iddiaların asılsız olduğunu söyledi.

24.5.2016Gündem
Sayılı günler kaldı

Sayılı günler kaldı

DENİZLİ'de Sağlık Bakanlığı tarafından Çivril 100, Tavas 100 ve Çameli ilçesinde ise 27 yataklı olarak yaptırılan devlet hastanelerinin inşaaatklarında sona gelindi.

23.5.2016Ege
Sağlıkta yeni gözdeler

Sağlıkta yeni gözdeler

Bugün için sağlıkta sadece 550 bin kişi istihdam ediliyor. Önümüzdeki 10 yıl ise sağlıkta istihdam açısından kritik. Çünkü 100 bin kişiye 350 hekim düşecek, istihdam 1,6 milyona çıkacak. Doktor ve hemşirelerin yanı sıra sağlık teknisyenlerine, obezite cerrahlarına, medikal mühendislerine talep artacak.

23.5.2016IK
Öğrenciler sigaraya karşı savaş açtı

Öğrenciler sigaraya karşı savaş açtı

İzmir’deki Karabağlar Fevzi Çakmak Ortaokulu öğrencileri, kullanım alışkanlığı küçük yaşlara inen sigaraya karşı ‘Duman Altı Olma’ adıyla bir proje hazırlayıp, arkadaşlarını bilgilendirdi.

22.5.2016Eğitim
Obezite durdurulamıyor

Obezite durdurulamıyor

Dr. Babek Tabandeh, 21 Mayıs Dünya Obezite Günü dolayısıyla Türkiye’deki obezite tehlikesine değindi. Tabandeh, obezite cerrahisi olan Bariyatrik Tedavi Merkezi sayılarının azlığına dikkat çekti. 

20.5.2016Sağlık
MHRS hastane randevu üyeliği nasıl oluşturulur

MHRS hastane randevu üyeliği nasıl oluşturulur

MHRS yani Merkezi Hekim Randevu Sistemi'ne giriş için üye olmak gerekmektedir. MHRS hastane randevu sistemine internet üzerinden giriş yaparak Türkiye genelindeki birçok hastaneden randevu alınabilmektedir. MHRS hastane nasıl üye olacağınızı haberimizden öğrenebilirsiniz.

20.5.2016Gündem
Ege'de 19 Mayıs renkleri

Ege'de 19 Mayıs renkleri

EGE Bölgesi'ndeki illerde çelenk sunmayla başlayan 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı, gençlerin hazırladığı çeşitli spor gösterileriyle kutlandı.

19.5.2016Ege
Eski bisikletler yenilenip karne hediyesi olacak

Eski bisikletler yenilenip karne hediyesi olacak

Kütahya'da hafif zihinsel engellilerin öğrenim gördüğü okulda görevli bir öğretmen, hazırladığı proje kapsamında topladığı eski bisikletleri onardıktan sonra öğrencilere karne hediyesi olarak verecek. Teknoloji ve Tasarım Öğretmeni Murat Çavdar, "Okulumuzda öğrenim gören hafif zihinsel engelli çocuklarımızı toplumla kaynaştırmak ve sosyalleşmelerine katkı sağlamak adına bir çalışma yapmak istedim ve bu proje ortaya çıktı" dedi.

19.5.2016Eğitim
Ankara Numune Hastanesi'nde yangın

Ankara Numune Hastanesi'nde yangın

Ankara Numune Hastanesi'nde dün gece saatlerinde başlayan yangın büyük bir paniğe neden oldu. Hastalar kısa süre içinde başka bölümlere tahliye edildi... Ankara'daki itfaiye ekiplerinin yaklaşık 2 saat süren çalışmaları sonrasında ise yangın kontrol altına alındı, söndürüldü ve soğutma çalışmaları başladı. İtfaiye ekiplerinin ve tanıkların iddiasına göre yangının sebebi hastane çatısına düşen bir yıldırım...

18.5.2016Gündem
Sağlık Bakanlığı’ndan ’siber saldırı girişimi’ açıklaması

Sağlık Bakanlığı’ndan ’siber saldırı girişimi’ açıklaması

SAĞLIK Bakanlığı, hastanelerine yönelik siber saldırı girişimiyle ilgili açıklama yaptı. Açıklamada, "Bakanlığımıza bağlı Diyarbakır, Siirt, Tekirdağ ve Kocaeli illerinde bulunan bazı hastanelerimize yönelik bir siber saldırı girişiminde bulunulmuştur. Söz konusu saldırıdan sadece Diyarbakır ilimizdeki hastanelerimizin kısmen etkilendiği tespit edilmiş olup, bilgi sistem altyapımızdaki yedekleme mekanizması sayesinde olası veri kayıplarının önüne geçilmiştir. Söz konusu olay sonrasında ilgili hastanelerimizin bilgi sistemlerindeki kısmi aksama kısa sürede giderilmiş ve sağlık hizmetlerinde mağduriyet yaşanmamıştır" denildi.

18.5.2016Gündem
33 devlet hastanesinin bilgileri silindi

33 devlet hastanesinin bilgileri silindi

Sağlık Bakanlığı’na bağlı 33 devlet hastanesine sabah saatlerinde internet korsanları tarafından siber saldırı düzenlendi. Anonymous hacker grubunun üstlendiği siber saldırılarda hastanelerin veri tabanında yer alan bilgiler, kopyalandıktan sonra silindi

18.5.2016Gündem
Dünyaca ünlü profesörler Antalya’da buluştu

Dünyaca ünlü profesörler Antalya’da buluştu

Türkiye ve Dünya jinekoloji camiasının da çok yakından takip ettiği gelenekselleşmiş Türk-Alman Jinekoloji Kongresi’nin 11.si 11-15 Mayıs 2016 tarihlerinde Belek – Antalya’da gerçekleşti. Kongre'de Türkiye’nin ve dünyanın önde gelen jinekologları bir araya geldi.

16.5.2016Sağlık
Obeziteye karşı ortaokullara bisiklet

Obeziteye karşı ortaokullara bisiklet

Sağlık Bakanlığı, çocuklarda son dönemde artan obezite oranını azaltmak amacıyla Türkiye’deki okullara bisiklet dağıtıyor. Bu kapsamda bakanlık tarafından Şereflikoçhisar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne 50 bisiklet gönderilerek ortaokullara dağıtıldı.

16.5.2016Eğitim
TÜBİTAK ve Sağlık Bakanlığı desteği ile

TÜBİTAK ve Sağlık Bakanlığı desteği ile "helal" kemik tozu üretilecek

Diş hekimliğinden ortopediye, beyin cerrahisinden omurilik cerrahisine kadar kemikle ilgili birçok alanda kullanılan ve tamamı ithal edilen hayvan kaynaklı kemik grefti (kemik tozu), TÜBİTAK ve Sağlık Bakanlığının desteğiyle artık sığır kaynaklı olarak Türkiye'de üretilecek.

16.5.2016Ekonomi

Yazar Sonuçları

İnsanlık yeni bir devrimin eşiğinde...

İnsanlık yeni bir devrimin eşiğinde...

TAM olarak dört gün önce, 21 Haziran’da Amerikan Ulusal Sağlık Kurumu (NIH) gen değiştirme teknolojisinin insan üzerinde denenmesi için gereken izni verdi.

24.6.2016Haber Yazıları
Hem kadınları hem hayatını güzelleştirdi

Hem kadınları hem hayatını güzelleştirdi

ZAMAN zaman bu köşede güçlü kadınların ilham veren öykülerini de sizlerle paylaşıyorum.

18.6.2016Ege
Kanser tedavisinde iki önemli gelişme!

Kanser tedavisinde iki önemli gelişme!

Bu haftaki röportaj konuğum Adana Acıbadem Hastanesi’nden Prof. Dr. Hüseyin Abalı… Konumuz kanser…Kansere umut veren tedavi yöntemlerinden, en sık rastlanan kanser çeşitleri… Ve henüz Türkiye’de ruhsat alamamış ilaçlara kadar birçok konuyu konuştuk.

15.6.2016Yazarlar
Trafikte yol verilmeyen 112 çalışanları

Trafikte yol verilmeyen 112 çalışanları

Gülben Ergen bu hafta 112 Komuta Kontrol Merkezi’ni ziyaret ederek İstanbul trafiğinde hayat kurtarmaya çalışan sağlık personelinin sorunlarını dinledi.

1.6.2016Kelebek Yazıları
Kabine gece şekillendi

Kabine gece şekillendi

BAŞBAKAN Binali Yıldırım, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde Bakanlar Kurulu’nu açıklarken, Meclis’teydim.

24.5.2016Yazar Yazıları

Kız gibi koşun deseler ne yaparsınız?

Microsoft harika bir sosyal sorumluluk projesi yapmış ve kadın bilim insanları ile ilgili müthiş bir algı yanılsamasına dikkat çekmiş.

22.5.2016Sağlık