Arşiv
Yazarlara Göre
Yalçın BAYER807Erkan ÇELEBİ92Şükrü KIZILOT92Mehmet Y. YILMAZ90Emin ÇÖLAŞAN83Mesude ERŞAN73Prof. Dr. Osman MÜFTÜOĞLU73Ayşe ARMAN65Vahap MUNYAR62Fatih ALTAYLI59Cengiz SEMERCİOĞLU57Gila BENMAYOR54Yalçın DOĞAN47Memet ESER43Ayşegül DOMANİÇ YELÇE42Erdal SAĞLAM37Dr. Gündüz TEZMEN34Oktay EKŞİ32Ali Atıf BİR31Bülent KATARCI30Deniz SİPAHİ28Sevil ATASOY28Mehmet Ali BİRAND26Ayşe ARAL25Güzin Abla25Sedat ERGİN25Osman MÜFTÜOĞLU24İsmet BERKAN24Yılmaz ÖZDİL23Uğur CEBECİ21Ayçe DİKMEN20Fatih ÇEKİRGE20Erdal İPEKEŞEN18Cüneyt ÜLSEVER17Ertuğrul ÖZKÖK17Melis ALPHAN17Nurten ERK TOSUNER17Pako'nun Sayfası17Ahmet HAKAN16Enis BERBEROĞLU14Pakize SUDA14Şenol Kalyoncu14Ferai TINÇ13Nora ROMİ13Noyan Doğan13Oya ARMUTÇU13Oya BERBEROĞLU13Tufan TÜRENÇ13Yaşar SÖKMENSÜER13Yorgo KIRBAKİ12Özdemir İNCE12İsmet SOLAK12Şenay DÜDEK12Deniz Gürel11Melike Karakartal11Yurtsan ATAKAN11Bekir COŞKUN10Kanat ATKAYA10Prof.Dr. Mikdat KADIOĞLU10Ayşe ÖZEK KARASU9Eray GÖRGÜLÜ9Aylin Anne8Banu TUNA8Mümtaz SOYSAL8Nilüfer KAS8Taha AKYOL8Yener SÜSOY8Şükrü KÜÇÜKŞAHİN8Cemal TÜKEL7Cengiz ÇANDAR7Nuran ÇAKMAKÇI7Adnan KAYA6Banu ŞEN6Doğan HIZLAN6Ege CANSEN6Fatih Tekeci6Nedim BUBİK6Rahmi TURAN6Seçim AYDIN6Ayşen GÜR5Muharrem SARIKAYA5Murat BARDAKÇI5Ömür GEDİK5Abdulkadir SELVİ4 Duygu Sedefoğlu4Ercan KUMCU4Eyüp CAN4Gülçin TELCİ4Kurthan FİŞEK4Levent SEĞMEN4M. Rauf Ateş4Nihat DEMİRKOL4Nilüfer PAZVANTOĞLU4Onur BAŞTÜRK4Pınar REYHAN4Sefer LEVENT4Tolga TANIŞ4İsmail UĞURAL4Doğan ULUÇ3Erdinç Çelikkan3

Sağlık Bakanlığı

Sağlık Bakanlığı ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Sağlık Bakanlığı haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 24.093 Sağlık Bakanlığı haberi bulunmuştur.

Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı, ülkedeki tüm sağlık işlerinden sorumlu olan bakanlıktır.

GÖREVLERİ

- Toplumun hayatını beden,ruhen ve sosyal bakımdan tam iyilik hâli içinde sürdürmesini sağlamak için fert ve toplum sağlığını korumak ve bu amaçla ülkeyi kapsayan plan ve programlar yapmak, uygulamak ve uygulatmak, her türlü tedbiri almak, gerekli teşkilatı kurmak ve kurdurmak,
- Bulaşıcı, salgın ve sosyal hastalıklarla savaşarak koruyucu,tedavi edici hekimlik ve rehabilitasyon hizmetlerini yapmak,
- Anne ve çocuk sağlığının korunması ve aile planlaması hizmetlerini sunmak
- İlaç, ve psikotrop maddelerin üretim ve tüketimini her safhada kontrol ve denetlemek; farmasötik ve tıbbi madde ve müstahzar üreten yerlerin,dağıtım yerlerinin açılış ve çalışmalarını esaslara bağlamak, denetlemek,
- Gerekli aşı, serum,kan ürünleri ve ilaçların üretimini yapmak, yaptırmak ve gerekirse ithalini sağlamak.
- Temel sorumluluk Sağlık Bakanlığına ait olmak üzere Tarım Orman ve Köyişleri Bakanlığı ve mahalli idarelerle işbirliği suretiyle gıda maddelerinin ve bunları üreten yerlerin sağlık açısından kontrol hizmetlerini yürütmek,
- Mahalli idareler ilgili diğer kuruluşlarla işbirliği suretiyle çevre sağlığını ilgilendiren gerekli tedbirleri almak ve aldırmak,
- Bulaşıcı, salgın insan hastalıklarına karşı kara hudut kapıları, deniz ve hava limanlarında koruyucu sağlık tedbirlerini almak,
- Kanser, verem ve savaş hizmetlerini yürütmek ve bu alanda hizmet veren kurum ve kuruluşların çalışmalarının koordinasyonunu ve denetimini sağlamak,
- Bu görevlerin yerine getirilmesi için gerekli tesisleri kurmak ve işletmek, meslek personelini yetiştirmek,
- Sağlık hizmetleriyle ilgili olarak milletlerarası ve yurt içindeki kurum ve kuruluşlarla işbirliğinde bulunmak.

Sağlık Bakanlığı Haberleri

Sağlık Bakanlığı'ndan flaş açıklama

Sağlık Bakanlığı'ndan flaş açıklama

Sağlık Bakanlığı, 115'i yönetici, 1504'ü hekim toplam 5.581 Sağlık Bakanlığı personelinin görevinden uzaklaştırıldığını açıkladı.

27.7.2016Gündem
İspanya'da ilk mikrosefali bebek doğdu

İspanya'da ilk mikrosefali bebek doğdu

İspanya'da bir kadının Zika virüsü bağlantılı mikrosefali (küçük kafa) belirtili bir erkek bebek dünyaya getirdiği bildirildi.

26.7.2016Dünya
Onların meslekleri geleceği şekillendiriyor

Onların meslekleri geleceği şekillendiriyor

Üniversite adayları, şimdi de tercih telaşında. Peki iş bulma sorunu yaşamayacağınız meslekler hangileri? BM İnsani Gelişmişlik Endeksi, size bu konuda yol gösterebilir. Çalışmada yer alan ‘geleceğin mesleklerine’ göz atıp, bu işlerin uzmanlarının anlattıklarına kulak vermeden, seçim yapmayın.

24.7.2016Eğitim
İngiltere’de 2 kişi koli basilinden öldü

İngiltere’de 2 kişi koli basilinden öldü

İngiltere’de koli basili (E.coli 0157:H7) bakterisi, 150 kişinin hastalanmasına, 2 kişinin de ölmesine sebep oldu. Uzmanlar, hastalığın daha çok yayılmasından endişe duyuyor.

24.7.2016Avrupa
Kapatılan hastanelerde tedavi gören hastalara ne olacak?

Kapatılan hastanelerde tedavi gören hastalara ne olacak?

İlk OHAL kararnamesinin yayımlanmasıyla 35 sağlık kuruluşu kapatıldı.

23.7.2016Gündem
Kabil'de intihar saldırısı

Kabil'de intihar saldırısı

Afganistan'ın başkenti Kabil'de intihar saldırısı gerçekleşti. Saldırıda 61 kişinin öldüğü 200 kişinin yaralandığı bildiriliyor.

23.7.2016Dünya
'Hastanede yaralılara müdahale etmediler' iddiası

'Hastanede yaralılara müdahale etmediler' iddiası

15 Temmuz darbe girişimine karşı koyarken yaralanan hakim Rıdvan Demir, tedavi için gittiği Turgut Özal Hastanesi'nde kendisine, "Askere karşı çıkılır mı, sokağa inilir mi? Hiçbir teçhizatımız yok" denilerek müdahale edilmediğini iddia etti. Sağlık Bakanlığı, Demir'in resmi şikayeti üzerine hastane ve ilgili personel hakkında soruşturma açtı. Hükümetin yayınladığı Kanun Hükmünde Kararname ile Turgut Özal Üniversitesi ve üniversitenin hastanesi kapatıldı.

23.7.2016Gündem
'Alkol 7 ayrı kanser türüne neden oluyor'

'Alkol 7 ayrı kanser türüne neden oluyor'

Yapılan bir araştırma, alkol tüketimiyle yedi ayrı kanser türü arasında güçlü bir bağ olduğunu ortaya koydu.

22.7.2016Sağlık
Üsküdar Üniversitesi, 3 öğrenciden 2’sine burs veriyor

Üsküdar Üniversitesi, 3 öğrenciden 2’sine burs veriyor

Davranış bilimleri ve sağlık alanında uzman ve donanımlı personel yetiştirmeyi hedefleyen Üsküdar Üniversitesi’nde her 3 öğrenciden 2’si burslu eğitim görüyor. Öğrenciler, %10 ile %100 arasında değişen burs olanaklarından yararlanabiliyor.

21.7.2016Kampüs
2 milyondan fazla kalp yetersizliği hastamız var

2 milyondan fazla kalp yetersizliği hastamız var

Türkiye’de 2 milyondan fazla kalp yetersizliği hastası var. Bu sayının önümüzdeki 10 yılda en az 2-3 kat artması bekleniyor.

20.7.2016Sağlık
Mucize bekleyen şehir efsanesine inanıyor

Mucize bekleyen şehir efsanesine inanıyor

Bilhassa uzun süren ve tam tedavi edilemeyen cilt hastalıklarında bitkisel tedaviler de deneniyor. Sedef, ala(vitiligo), ekzama, sivilce ve daha bir çok hastalıkta denenen bazı alternatif tedaviler yarar sağlamak bir yana zarar veriyor.

20.7.2016Sağlık
Kalbinizi umut tacirlerine teslim etmeyin

Kalbinizi umut tacirlerine teslim etmeyin

Doğrudan kalp ve damar hastalarını hedefleyen, gerçeğe dayanmayan, gayet iddialı ifadelerle internet, televizyon veya dükkanlarda satışı yapılan çok sayıda bitkisel ürün var. Genellikle tıbbi tedaviyi kötüleyerek, umut tacirliğiyle pazarlanan bu ürünler hiç de ucuz değil. Satın alabilmek için banka kredisi çeken hastalar dahi var.

20.7.2016Sağlık
Sağlık çalışanlarının izinleri iptal

Sağlık çalışanlarının izinleri iptal

Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu'nun, tüm ülke genelindeki sağlık çalışanlarının idari izinlerini iptal ettiği öğrenildi.

18.7.2016Ekonomi
Bakanlık'tan ilginç Pokemon Go diyaloğu: Tavsiye etmiyoruz

Bakanlık'tan ilginç Pokemon Go diyaloğu: Tavsiye etmiyoruz

Sağlık Bakanlığı’nın Facebook hesabından yaptığı güneş ışığı uyarısının ardından ilginç bir diyalog yaşandı.

13.7.2016Gündem
Sağlık Bakanlığı’nın ücretsiz verdiği bisikleti satılığa çıkardı

Sağlık Bakanlığı’nın ücretsiz verdiği bisikleti satılığa çıkardı

Karabük’te bir kişinin sosyal medya üzerinde Sağlık Bakanlığı tarafından ücretsiz olarak verilen bisikleti satışa çıkarması tepki topladı.

13.7.2016Gündem
Sağlıkta lisans tamamlama tercih işlemleri başlıyor

Sağlıkta lisans tamamlama tercih işlemleri başlıyor

Sağlık Lisans Tamamlama Programına başvuru ve tercih işlemleri 18 Temmuz'da başlayacak.

13.7.2016Eğitim
Bitkisel diye aldığın kimyasal çıkabilir

Bitkisel diye aldığın kimyasal çıkabilir

Bitkisel ürün kullanımı son yılların belirgin eğilimlerinden biri. “Doğal olanın zararı yok” inancı, kimyasal ilaçlara güvensizlik ve direnç, çok yaygın bulunması, medya organları aracılığıyla satış ve tanıtım kampanyaları yapılması gibi pek çok neden, bitkisel “ilaç”lara yönlendiriyor.

5.7.2016Sağlık
İşte 'resmi' bayram kahvaltısı

İşte 'resmi' bayram kahvaltısı

Sağlık Bakanlığı, bir aylık oruç sonrası, ‘örnek bayram kahvaltısı’nı açıkladı. Bayramda şeker ikramı bol olacağından kahvaltıda bal ve reçelden kaçınılması önerildi.

5.7.2016Sağlık
Canan Karatay'ın cezası onaylandı

Canan Karatay'ın cezası onaylandı

Türk Tabipleri Birliği, Prof. Dr. Canan Karatay için İstanbul Tabip Odası’nın verdiği 15 gün meslekten men cezasını onadı. Gerekçede, Karatay’ın söylediklerinin bilimsel gerçeği yansıtmadığı, halk sağlığına zarar verdiği savunuldu.

30.6.2016Sağlık
13 hastane İstanbul’a bağlandı

13 hastane İstanbul’a bağlandı

Ankara'da Sağlık Bakanlığı'na bağlı faaliyet gösteren 13 Eğitim Ve Araştırma Hastanesi, İstanbul'daki Sağlık Bilimleri Üniversitesi'ne bağlandı. 

30.6.2016Ankara
83 yaşında yeniden doğdu

83 yaşında yeniden doğdu

GÖZLERİNDE oluşan ileri derecedeki katarakt nedeniyle 2 yıl önce görme yetisini kaybeden 83 yaşındaki Emine Antep, Sağlık Bakanlığı İzmir Kuzey Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği'ne bağlı Sağlık Bilimleri Üniversitesi İzmir Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde yapılan katarakt ameliyatı ile yeniden görmeye başladı.

29.6.2016Ege
Hayatını kaybedenlerin isimleri belli oluyor

Hayatını kaybedenlerin isimleri belli oluyor

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali'nde canlı bomba saldırısında ölenlerin kimlikleri belli olmaya başladı

29.6.2016Gündem
Sosyal medya fenomeni haline gelen 'sigara adam' konuştu

Sosyal medya fenomeni haline gelen 'sigara adam' konuştu

Kamu spotunda doktor olarak rol alan usta oyuncu Teoman Ayık, “Gerçek doktor sanıyorlar. Yolda görenler panik olup sigaralarını yere atıyor” dedi

28.6.2016Gündem
Psikiyatri hastalarına tiyatro

Psikiyatri hastalarına tiyatro

SAĞLIK Bakanlığı İzmir Kuzey Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği'ne bağlı Buca Seyfi Demirsoy Devlet Hastanesi Psikiyatri Servisi hastaları ve çalışanları, düzenlenen tiyatro etkinliği ile keyifli dakikalar geçirdi.

26.6.2016Ege
Kayserili imamı açığa aldıran inanılmaz olay

Kayserili imamı açığa aldıran inanılmaz olay

Kayseri’nin Hacılar İlçesi’nde bir camide imam olarak görev yapan 39 yaşındaki F.M., önceki gün sahurda rahatsızlanınca ambulansla Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne getirildi. İddiaya göre burada yapılan cerrahi müdahale ile makatından salatalık parçası çıkarılan imam F.M.’yi açığa alan müftülük soruşturma başlattı. İstanbul Tabip Odası ise sert bir açıklama yayınlayarak, imamın özel bilgilerinin basına yansıtılmasının kabul edilemez olduğunu belirtti.

24.6.2016Gündem
Kazakistan’da şarbon alarmı: 8 kişi öldü

Kazakistan’da şarbon alarmı: 8 kişi öldü

Kazakistan Sağlık Bakanlığı, Karaganda eyaletinde şarbon hastalığı şüphesiyle hastahaneye kaldırılan 8 kişinden ikisinin hayatını kaybettiğini bildirdi. 

23.6.2016Dünya
Sağlık alanına sadık kalın

Sağlık alanına sadık kalın

Çayyolu Semt Meclisi gönüllüleri, Çayyolu’nda ‘Sağlık Tesisi Alanı’ olarak ayrılan arazinin Büyükşehir Belediye Meclisi’nce ‘Ticaret Alanı’na dönüştürülmesine tepki gösterdi. Dört kuruma mektup gönderen vatandaşlar, “Rant amaçlı yapılar yerine sağlık parseli olarak kalsın” talebiyle kararın iptalini istedi.

23.6.2016Ankara
Danıştay’dan şeker hastaların müjde

Danıştay’dan şeker hastaların müjde 

Danıştay İdari Dava Dairesi Kurulu, diyabet hastalarının kullandığı şeker ölçüm çubuğu başına en fazla 32 kuruş ödeneceği yönündeki SUT(Sağlık Uygulama Tebliği) uygulamasına yürütmeyi durdurma kararı verdi. 

23.6.2016Sağlık
Sağlık Bakanlığından sıcak hava uyarıları

Sağlık Bakanlığından sıcak hava uyarıları

Türkiye genelinde etkisini sürdüren aşırı sıcaklar nedeniyle vatandaşlar, güneş veya sıcak çarpmalarına karşı uyarıldı. Sağlık Bakanlığı'nın yaptığı uyarıda: Yoğurt sürmeyin dedi.

23.6.2016Sağlık
Çocuk istismarına çözüm Aydın'dan

Çocuk istismarına çözüm Aydın'dan

AYDIN Valisi Ömer Faruk Koçak, çocuk istismarına karşı yapılacak çalışmalar kapsamında çocuk izleme merkezi kurulacağını söyledi.

23.6.2016Ege
Odasına izinsiz giren yaşlı hastaya bağırdı, sosyal medyada tepki topladı

Odasına izinsiz giren yaşlı hastaya bağırdı, sosyal medyada tepki topladı

İZMİR’deki bir sağlık ocağında, bir doktorun, odasına giren yaşlı hastaya bağırması, sosyal medyada tepkiye neden oldu. İzmir İl Sağlık Müdürlüğü, doktor hakkında soruşturma başlattı.

21.6.2016Gündem

"Kordon kanını başka hastalar için saklayın"

TÜBA Kök Hücre Çalışma Grubu Başkanı Prof. Dr. Taner Demirer: "Bazı insanlar, çocuğunun kordon kanını 'ileride lazım olur' diye saklatıyor. Biz bunu tavsiye etmiyoruz, çünkü kordon kanı başkaları için kullanılmalıdır. İleride çocuğunuz hasta olduğu zaman biz saklanmış kordon kanını tercih etmeyiz, büyük ihtimalle onlarda da hastalık vardır. Mevcut kordon kanını başkası için kullanmak daha faydalı."

20.6.2016Sağlık
Eczanelerde yeni dönem: İkinci eczacı zorunluluğu geliyor

Eczanelerde yeni dönem: İkinci eczacı zorunluluğu geliyor

Eczacılar ve Eczaneler Hakkında Kanun'da yapılan düzenlemeyle, reçete ve cirosuna göre belirlenen bazı eczanelerin ikinci eczacı çalıştırması zorunluluğu getirilmesini değerlendiren Türk Eczacıları Birliği (TEB) Başkanı Erdoğan Çolak, uygulamanın hizmet kalitesini artıracağını söyledi.

16.6.2016Gündem
Hedef mavi bayrak

Hedef mavi bayrak

ÇANAKKALE'nin Gelibolu İlçesi'nde deniz suyu kalitesi ve çevre temizliğiyle ilgili çalışmaların sürdürüldüğü Hamzakoy Halk Plajı'nın önümüzdeki yıl mavi bayrak için aday olabileceği bildirildi.

15.6.2016Ege
LYS için

LYS için "Trafikte Sessiz Sürüş" çağrısı   

Toyota, LYS’lerin yapılacağı 18-19 ve 25-26 Haziran cumartesi-pazar günlerinde sürücüleri korna çalmadan trafikte sessiz sürüşe davet ediyor.

15.6.2016Eğitim
Kanserde 'genetik danışmanlığı' dönemi başladı

Kanserde 'genetik danışmanlığı' dönemi başladı

Görülme sıklığı artan kansere karşı üstün teknolojik ilaçlarla sunulan tedavinin ve taramaların yanı sıra risk altında olanlara kanser genetik danışmanlığı hizmeti verilmeye başlandı. Dr. Abdurrahman Yurtaslan Ankara Onkoloji Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Gülçelik: "Genetik poliklinikte, kişisel veya ailesel kanser hikayeleri bulunan ve bu nedenle endişeleri olan kişilere eğitim, genetik danışmanlık, kalıtımsal kanser riski taraması, genetik testler, kişiye özel kanser tarama ve önleme programları ile hizmet sunuluyor" dedi.

14.6.2016Sağlık
Merkez Bankası Başkan Yardımcılığı'na ve bazı bakanlıklara atama

Merkez Bankası Başkan Yardımcılığı'na ve bazı bakanlıklara atama

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Başkan Yardımcılığına, Enerji ve Tabii Kaynaklar, Gıda Tarım ve Hayvancılık, Maliye ve Sağlık bakanlıklarına ait atama kararları Resmi Gazete'de yayımlandı.

9.6.2016Gündem
Türkiye'de ilk yerli Hepatit B aşısı üretildi

Türkiye'de ilk yerli Hepatit B aşısı üretildi

Türkiye'de ilk kez yerli morfin geliştirerek ruhsat alan Hacettepe Üniversitesi (HÜ), yerli aşı konusunda da çalışmalarını tamamlayarak Hepatit B aşısı üretti.

2.6.2016Sağlık
Üniversite giriş sınavlarında açık uçlu soru dönemi geliyor

Üniversite giriş sınavlarında açık uçlu soru dönemi geliyor

YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç, üniversiteye girişte birden fazla sınav üzerinde tartıştıklarını belirterek, 2017’de daha az adayın girdiği testlerde, öğrencilerin şık yanıtlamak yerine tek kelimelik cevaplar vereceği açık uçlu soruların yer alabileceğini söyledi.

1.6.2016Eğitim
479 öğrenciye bisiklet dağıtıldı

479 öğrenciye bisiklet dağıtıldı

Sağlık Bakanlığı'nın başlattığı, "Türkiye Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Hayat Programı" kapsamında 479 öğrenciye bisiklet dağıtımı yapıldı.

1.6.2016Eğitim
Trafikte yol verilmeyen 112 çalışanları

Trafikte yol verilmeyen 112 çalışanları

Gülben Ergen bu hafta 112 Komuta Kontrol Merkezi’ni ziyaret ederek İstanbul trafiğinde hayat kurtarmaya çalışan sağlık personelinin sorunlarını dinledi.

31.5.2016Paparazzi
Düz paketten neden vazgeçtik

Düz paketten neden vazgeçtik

Sağlık Bakanlığı’nın sigarada düz (siyah) paket uygulamasından vazgeçmesi tütün kontrolüne emek verenlerde hayal kırıklığı yarattı. Bakanlık, yöntemin etkinliği konusunda kanıt bulunmadığı ve ticaret kanunlarına aykırı olduğunu öne sürerek düz pakedi torba yasa taslağından çıkarmıştı.

30.5.2016Sağlık
Askerlik muayenesini aile hekimleri yapacak

Askerlik muayenesini aile hekimleri yapacak

MANİSA İl Halk Sağlığı Müdürü Dr. Ziya Tay, askerlik muayenelerinin aile hekimleri tarafından yapılacağını, deneme sürecinde pilot il olarak Manisa’nın seçildiğini söyledi. Manisa Tabip Odası Başkanı Hasan Semih Bilgin ise aile hekimlerinin günde en az 100 hastaya baktığını ve askerlik muayenesinin daha fazla yük getireceğini savundu.

30.5.2016Gündem
Prof. Dr. Çelik: Tavuk yemeyin demek doğru değil

Prof. Dr. Çelik: Tavuk yemeyin demek doğru değil

ÇUKUROVA Üniversitesi Ceyhan Veterinerlik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Çelik, son zamanlarda tavuk etinde ’Listeria monocytogenes’ adı verilen bir bakterinin görüldüğü haberleri çıktığını belirterek, "Bakteri bulundu diye ’tavuk yemeyin’ gibi bir ifade kullanmak doğru değildir" dedi.

30.5.2016Sağlık

Yazar Sonuçları

Hayatın en güzel döneminin hastalığı

Hayatın en güzel döneminin hastalığı

Ergenlik sivilcesi.. Gençliğin en güzel günlerini zehir eden bir oluşum. Aynaya bakmaktan kaçınır ergenler. ‘Çok çirkinim’ tripleri, kükürtlü sabunlar, kremler, her öneriyi ‘belki iyi gelir’ umuduyla denemeler.

10.7.2016Ege
Başkan’ın şalteri attı

Başkan’ın şalteri attı

Çamlıdere Belediye Başkanı Hazım Caner Can, zaman zaman yaptığı ilginç ve sert açıklamalarla gündeme gelen bir siyasi.

28.6.2016Ankara
İnsanlık yeni bir devrimin eşiğinde...

İnsanlık yeni bir devrimin eşiğinde...

TAM olarak dört gün önce, 21 Haziran’da Amerikan Ulusal Sağlık Kurumu (NIH) gen değiştirme teknolojisinin insan üzerinde denenmesi için gereken izni verdi.

24.6.2016Haber Yazıları
Hem kadınları hem hayatını güzelleştirdi

Hem kadınları hem hayatını güzelleştirdi

ZAMAN zaman bu köşede güçlü kadınların ilham veren öykülerini de sizlerle paylaşıyorum.

18.6.2016Ege
Kanser tedavisinde iki önemli gelişme!

Kanser tedavisinde iki önemli gelişme!

Bu haftaki röportaj konuğum Adana Acıbadem Hastanesi’nden Prof. Dr. Hüseyin Abalı… Konumuz kanser…Kansere umut veren tedavi yöntemlerinden, en sık rastlanan kanser çeşitleri… Ve henüz Türkiye’de ruhsat alamamış ilaçlara kadar birçok konuyu konuştuk.

15.6.2016Yazarlar
Trafikte yol verilmeyen 112 çalışanları

Trafikte yol verilmeyen 112 çalışanları

Gülben Ergen bu hafta 112 Komuta Kontrol Merkezi’ni ziyaret ederek İstanbul trafiğinde hayat kurtarmaya çalışan sağlık personelinin sorunlarını dinledi.

1.6.2016Kelebek Yazıları