Arşiv
Yazarlara Göre
Yalçın BAYER799Erkan ÇELEBİ92Şükrü KIZILOT92Mehmet Y. YILMAZ90Emin ÇÖLAŞAN83Mesude ERŞAN73Prof. Dr. Osman MÜFTÜOĞLU73Ayşe ARMAN62Vahap MUNYAR61Fatih ALTAYLI59Cengiz SEMERCİOĞLU57Gila BENMAYOR53Yalçın DOĞAN47Memet ESER43Ayşegül DOMANİÇ YELÇE42Erdal SAĞLAM36Dr. Gündüz TEZMEN34Oktay EKŞİ32Ali Atıf BİR31Bülent KATARCI29Deniz SİPAHİ28Sevil ATASOY28Mehmet Ali BİRAND26Ayşe ARAL25Güzin Abla25Sedat ERGİN25Osman MÜFTÜOĞLU23Yılmaz ÖZDİL23İsmet BERKAN23Uğur CEBECİ21Ayçe DİKMEN20Fatih ÇEKİRGE20Erdal İPEKEŞEN18Melis ALPHAN18Cüneyt ÜLSEVER17Ertuğrul ÖZKÖK17Nurten ERK TOSUNER17Pako'nun Sayfası17Ahmet HAKAN16Enis BERBEROĞLU14Pakize SUDA14Şenol Kalyoncu14Ferai TINÇ13Nora ROMİ13Noyan Doğan13Oya ARMUTÇU13Oya BERBEROĞLU13Tufan TÜRENÇ13Yaşar SÖKMENSÜER13Yorgo KIRBAKİ12Özdemir İNCE12İsmet SOLAK12Şenay DÜDEK12Melike Karakartal11Yurtsan ATAKAN11Bekir COŞKUN10Deniz Gürel10Kanat ATKAYA10Prof.Dr. Mikdat KADIOĞLU10Ayşe ÖZEK KARASU9Eray GÖRGÜLÜ9Aylin Anne8Banu TUNA8Mümtaz SOYSAL8Nilüfer KAS8Taha AKYOL8Yener SÜSOY8Şükrü KÜÇÜKŞAHİN8Cemal TÜKEL7Cengiz ÇANDAR7Nuran ÇAKMAKÇI7Banu ŞEN6Doğan HIZLAN6Ege CANSEN6Fatih Tekeci6Nedim BUBİK6Rahmi TURAN6Seçim AYDIN6Adnan KAYA5Ayşen GÜR5Muharrem SARIKAYA5Murat BARDAKÇI5Ömür GEDİK5Ercan KUMCU4Eyüp CAN4Gülçin TELCİ4Kurthan FİŞEK4Levent SEĞMEN4M. Rauf Ateş4Nilüfer PAZVANTOĞLU4Onur BAŞTÜRK4Pınar REYHAN4Sefer LEVENT4Tolga TANIŞ4İsmail UĞURAL4Doğan ULUÇ3Duygu Sedefoğlu3Erdinç Çelikkan3Erman TOROĞLU3Hakan Durgun3

Sağlik Bakanliği

Sağlik Bakanliği haberleri ve son dakika gelişmeleri
23.652 adet haber bulundu.

Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı, ülkedeki tüm sağlık işlerinden sorumlu olan bakanlıktır.

GÖREVLERİ

- Toplumun hayatını beden,ruhen ve sosyal bakımdan tam iyilik hâli içinde sürdürmesini sağlamak için fert ve toplum sağlığını korumak ve bu amaçla ülkeyi kapsayan plan ve programlar yapmak, uygulamak ve uygulatmak, her türlü tedbiri almak, gerekli teşkilatı kurmak ve kurdurmak,
- Bulaşıcı, salgın ve sosyal hastalıklarla savaşarak koruyucu,tedavi edici hekimlik ve rehabilitasyon hizmetlerini yapmak,
- Anne ve çocuk sağlığının korunması ve aile planlaması hizmetlerini sunmak
- İlaç, ve psikotrop maddelerin üretim ve tüketimini her safhada kontrol ve denetlemek; farmasötik ve tıbbi madde ve müstahzar üreten yerlerin,dağıtım yerlerinin açılış ve çalışmalarını esaslara bağlamak, denetlemek,
- Gerekli aşı, serum,kan ürünleri ve ilaçların üretimini yapmak, yaptırmak ve gerekirse ithalini sağlamak.
- Temel sorumluluk Sağlık Bakanlığına ait olmak üzere Tarım Orman ve Köyişleri Bakanlığı ve mahalli idarelerle işbirliği suretiyle gıda maddelerinin ve bunları üreten yerlerin sağlık açısından kontrol hizmetlerini yürütmek,
- Mahalli idareler ilgili diğer kuruluşlarla işbirliği suretiyle çevre sağlığını ilgilendiren gerekli tedbirleri almak ve aldırmak,
- Bulaşıcı, salgın insan hastalıklarına karşı kara hudut kapıları, deniz ve hava limanlarında koruyucu sağlık tedbirlerini almak,
- Kanser, verem ve savaş hizmetlerini yürütmek ve bu alanda hizmet veren kurum ve kuruluşların çalışmalarının koordinasyonunu ve denetimini sağlamak,
- Bu görevlerin yerine getirilmesi için gerekli tesisleri kurmak ve işletmek, meslek personelini yetiştirmek,
- Sağlık hizmetleriyle ilgili olarak milletlerarası ve yurt içindeki kurum ve kuruluşlarla işbirliğinde bulunmak.

Parmak bebekleri hayata bağlıyorlar

Parmak bebekleri hayata bağlıyorlar

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı Başkanı Prof.Dr. Ayşe Sevim Gökalp sigara, hava kirliliğinin prematüre doğumları neden olduğunu, 450-500 gram doğan bebekleri gelişen teknoloji ve bilgileriyle yaşama tutundurduklarını söyledi.

6.2.2016Sağlık
Bıçakladığı eşi ölünce doktorlar ve Sağlık Bakanlığı hakkında dava açtı

Bıçakladığı eşi ölünce doktorlar ve Sağlık Bakanlığı hakkında dava açtı

SAMSUN'da Bedriye Altun (37), 2014 yılında kendisini döven eşi Erdoğan Altun'u (42) bıçakla yaraladı. Yaralı Altun hastanede müdahalenin ardından taburcu edildi. Yeniden rahatsızlanan Erdoğan Altun ikinci kez kaldırıldığı hastanede öldü. Eşinin ölümü üzerine Bedriye Altun'un şikayet ettiği 2 doktor hakkında kusurlu oldukları gerekçesiyle dava açıldı. Eşinin ölümüne neden olmaktan 5 yıl 5 aya mahkum olan ve geçtiğimiz günlerde tahliye edilen Bedriye Altun, Sağlık Bakanlığı hakkında da tazminat davası açarken, "Evlatlarımın hakkını yediler eşim öldü, beni de 1,5 yıl çocuklarımdan ayrı bıraktılar. Güzel ilgilenseydiler sonuç böyle olmazdı" diye konuştu.

6.2.2016Gündem
Kanguru gibi

Kanguru gibi

Sağlık Bakanlığı İzmir Kuzey Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği’ne bağlı Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Yenidoğan Yoğun Bakım Ünitesi’nde tedavi gören bebeklerde, dünyada giderek daha fazla rağbet görmeye başlayan "Kanguru Bakımı" uygulaması hayata geçirildi.

6.2.2016Ege
Sigara kadın ömrünü 23 yıl, erkek ömrünü 28 yıl kısaltıyor

Sigara kadın ömrünü 23 yıl, erkek ömrünü 28 yıl kısaltıyor

Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi Göğüs Hastalıkları Anabilim Dalı Öğretim Üyesi ve Türk Toraks Derneği Tütün Kontrolü Çalışma Grubu Yürütme Kurulu Üyesi Prof. Dr. Oğuz Kılınç sigaranın kadın içicilerde 23 yıl, erkeklerde ise 28 yıl ömürden çaldığını söyledi.

6.2.2016Gündem
Sağlık Bakanlığı'ndan tıbbi cihaz düzenlemesi

Sağlık Bakanlığı'ndan tıbbi cihaz düzenlemesi

Yara bandı, pamuk, diş macunu, nefes açıcı burun bantlarının arasında olduğu 10 kalem dışındaki tıbbi ürünler marketlerde, internette satılamayacak.

6.2.2016Sağlık
Halep düşerse yeni dalga 1 milyon

Halep düşerse yeni dalga 1 milyon

RUSYA’nın hava desteğiyle Beşar Esad’a bağlı güçlerin Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) ve El Nusra’nın kontrolündeki Halep’e yönelik başlattığı kuşatma, on binlerce kişiyi yerinden etti.

6.2.2016Gündem
Cizre'de 9 PKK'lı öldürüldü, teröristler kaçarken bir binayı ateşe verdi

Cizre'de 9 PKK'lı öldürüldü, teröristler kaçarken bir binayı ateşe verdi

Şırnak'ın Cizre İlçesi'nde terör örgütü PKK mensuplarına yönelik operasyonda 9 terörist öldürüldü. Güvenlik güçleriyle çatışmaya giren bazı teröristlerin, Cudi Mahallesi'nde "hücre evi" olarak kullanıldığı değerlendirilen bir binayı ateşe vererek kaçtığı belirlendi. Sabah saatlerinde İhlas Haber Ajansı'nın (İHA) geçtiği haberde Cudi Mahallesi'nde bir binada çıkan yangında 9 kişinin öldüğü, 25 kişinin de yaralandığı belirtiliyordu.

5.2.2016Gündem
Yarı yıl tatili pazartesi günü sona eriyor

Yarı yıl tatili pazartesi günü sona eriyor

Yarı yıl tatilinin ardından, 2015-2016 eğitim öğretim yılının ikinci dönemi, yaklaşık 18 milyon öğrenci ile 1 milyon öğretmen için 8 Şubat Pazartesi başlayacak.

5.2.2016Eğitim
Uçaklarda Zika virüsü önlemi: Sivrisinek temizliği

Uçaklarda Zika virüsü önlemi: Sivrisinek temizliği

SAĞLIK Bakanlığı, dünyayı alarma geçiren ancak Türkiye’de henüz rastlanmayan Zika virüsü için Güney Amerika’dan gelen uçaklarda ilaçlamalara başladı.

4.2.2016Gündem
Cizre'de 23 numaralı binaya ambulanslar 300 metre yaklaştı

Cizre'de 23 numaralı binaya ambulanslar 300 metre yaklaştı

HDP Şırnak Milletvekili Faysal Sarıyıldız, Cizre İlçesi'ndeki Cudi Mahallesi Bostancı Sokak'ta 23 numaralı apartmanın bodrumundaki yaralılar için bugün giden ambulansların söz konusu eve 300 metre yaklaştıktan sonra yine durdurulduğunu söyledi.

4.2.2016Gündem
2 bin aile hekimi sözleşme feshiyle karşı karşıya

2 bin aile hekimi sözleşme feshiyle karşı karşıya

Sağlık Bakanlığı’nın istediği hafta sonu nöbetlerini tutmayan 2 bin aile hekimi sözleşmelerinin feshiyle karşı karşıya kaldı. İlk sözleşme feshi haberi Mersin’den geldi.

4.2.2016Sağlık
Adana Turizm Master Planı tanıtıldı

Adana Turizm Master Planı tanıtıldı

ADANA Valiliği İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’nün hazırladığı ’Turizm Master Planı’ tanıtıldı.

4.2.2016Çukurova
Aile hekimlerine sözleşme feshi

Aile hekimlerine sözleşme feshi

SAĞLIK Bakanlığı’nın istediği hafta sonu nöbetlerini tutmayan 2 bin aile hekimi sözleşme feshiyle karşı karşıya kaldı.

4.2.2016Gündem
Bayırbucak'tan kaçan çocukların sayısı 2 bin 334'e ulaştı

Bayırbucak'tan kaçan çocukların sayısı 2 bin 334'e ulaştı

Bayırbucak bölgesinde devam eden şiddetli hava saldırılarından kaçarak Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) koordinasyonunda, Türkiye'ye giriş yapan Suriyeli Türkmen ve Arap çocukların sayısının, son 5 günde 2 bin 334'e ulaştığı bildirildi.

3.2.2016Gündem
Hekimlerden mesai dışı muayene

Hekimlerden mesai dışı muayene

SAĞLIK Bakanlığı’nın başlattığı hekimlerin mesai dışı çalışması uygulaması kapsamında Kula Devlet Hastanesi’ndeki 4 uzman hekim mesai dışında hasta bakıyor.

3.2.2016Ege
Fransa'da 'terör' önlemleri: Öğrenciler okul içinde sigara içebilecek

Fransa'da 'terör' önlemleri: Öğrenciler okul içinde sigara içebilecek

Fransa'da bazı okullar, sigara içen öğrencilerin okul dışında, sokaklarda 'terörün hedefi olmamaları' için okul içinde sigara içilmesine izin vermeye başladı.

3.2.2016Dünya
Başbakan Davutoğlu'ndan Cizre açıklaması: Gelen kimse olmadı

Başbakan Davutoğlu'ndan Cizre açıklaması: Gelen kimse olmadı

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, parti genel merkezindeki Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı'nda konuştu.

3.2.2016Gündem
Asansör faciası sonrasında TMMOB açıklama yaptı: Her gün 5 iş cinayeti yaşanıyor

Asansör faciası sonrasında TMMOB açıklama yaptı: Her gün 5 iş cinayeti yaşanıyor

TMMOB Makina Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi, Esenyurt'ta meydana gelen ve 3 işçinin hayatını kaybettiği asansör faciası ile ilgili olarak yazılı bir açıklama yaptı. Yapılan yazılı açıklamada,  “6331 sayılı İş Sağlığı Güvenliği Kanunu`nun yürürlükte olduğu 2013 yılından bu yana iş cinayetleri azalmadı. Her gün tespit edilebilen en az 5 iş cinayeti yaşanmaktadır ve bu beş işçiden ikisi inşaat sektörü çalışanıdır" denildi. 

3.2.2016Gündem
Gelen göçmenlerden sadece yüzde 3'ü kalifiye işçi

Gelen göçmenlerden sadece yüzde 3'ü kalifiye işçi

Çalışma Genel Müdürü Nurcan Önder, Aralık 2015 itibariyle Göç İdaresi’nde kayıtlı 2 milyon 411 bin 579 Suriyeli sığınmacıdan en fazla yüzde 3’ünün “eğitimli-vasıflı” durumda olduklarını açıkladı. “Çok iç açıcı bir durum söz konusu değil” diyen Önder, “Büyük bir çoğunluğunun kimliği bile yok. Diplomaları da yok aslında. Büyük bir çoğunluğunun ilkokul ya da altında olduğunu görüyoruz. İstihdam açısından baktığımızda son derece niteliksiz bir kitle anlamına geliyor” değerlendirmesini yaptı

3.2.2016Ekonomi
Çift kol nakilli Mustafa Sağır uyandı

Çift kol nakilli Mustafa Sağır uyandı

Akdeniz Üniversitesi Hastanesi’nde 23 yaşındaki Emin Konar’dan alınan kolların 11 saatlik operasyonla nakledildiği 29 yaşındaki Mustafa Sağır, uyandı.

3.2.2016Sağlık
Kamu kapısı açıldı

Kamu kapısı açıldı

Geçen yıl neredeyse hiç yeni alım yapmayan kamu, 2016’da 97 bin yeni personel alımı yapacak. Açıktan ve nakil suretiyle yapılan atamalar da eklendiğinde bu yıl kamunun 150 bine yakın personel istihdam etmesi planlanıyor.

1.2.2016IK
Ehliyet sınavı başvurusu nasıl yapılır? Ehliyet sınavı tarihleri ne zaman?

Ehliyet sınavı başvurusu nasıl yapılır? Ehliyet sınavı tarihleri ne zaman?

2015 yılının son ehliyet sınavının 12 Aralık 2015 tarihinde gerçekleşmesinin ardından gözler 2016 yılının ehliyet sınavlarına çevrildi. Bu yıl ehliyet almak için sınava girecek adaylar, direksiyon sınavında bazı değişikliklerle karşılaşacaklar. Peki, ehliyet sınavı başvurusu nasıl yapılır? 2016 yılı ehliyet sınavı tarihleri nedir? İşte tüm detaylar...

1.2.2016Gündem
Başbakan Davutoğlu: Yeni bir güvenlik planlamasına gidiyoruz

Başbakan Davutoğlu: Yeni bir güvenlik planlamasına gidiyoruz

Başbakan Ahmet Davutoğlu, hükümetin terörle mücadele çalışmalarını anlatırken “Yeni bir güvenlik planlamasına gidiyoruz. Detaylarını Mardin’de açıklayacağım. Var olan güvenlik yapılanmasıyla bu şeylerin aşılamadığı ortada. Yeni bir güvenlik yapılanmasına ihtiyaç var. Klasik güvenlik yöntemleriyle başarılı olmanız çok zor” dedi. Başbakan Davutoğlu, Mahsun Kırmızıgül'ün tartışılan Twitter mesajlarıyla ilgili de ''Bizim merhametimize dünya âlem şahittir. Zulmümüze kimse şahit değil ama merhametimize herkes şahit'' yorumunda bulundu.

1.2.2016Gündem
Bakan Ramazanoğlu: Temel hedefimiz kız çocuklarını 12 yıl okulda tutmak

Bakan Ramazanoğlu: Temel hedefimiz kız çocuklarını 12 yıl okulda tutmak

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu, çocuk gelinlerin önüne ancak onları okulda tutarak geçebileceklerini belirtti. Ramazanoğlu, "Temel hedefimiz çocukları özellikle de kız çocuklarını 12 yıl boyunca eğitimde yani okulda tutmak. Ancak o zaman erken evlilikler dediğimiz bu çocuk gelinler sorununu ve büyük oranda aile içi ensest sorununu haledeceğiz" dedi.

31.1.2016Eğitim
23 no'da 8 gün

23 no'da 8 gün

Sokağa çıkma yasağı ile operasyonların devam ettiği Cizre’de bir apartmanın bodrumunda mahsur kaldığı iddia edilenlere ulaşılamaması nedeniyle 8 gündür büyük bir gerilim sürüyor. Öldüğü ve yaralandığı ileri sürülenlere ulaşılamaması nedeniyle hükümet ve HDP kanadından yapılan açıklamalar, kafa karışıklığına neden oldu. Bölgeden şehit haberlerinin gelmesi, çatışmaların sürmesiyle birlikte Türkiye’nin gündemindeki en önemli konulardan biri olan, “Bostancı sokak 23 numaralı” apartmanda yaşananlarla ilgili süreç, gün gün şöyle gelişti:

31.1.2016Gündem
Şırnak Valiliği: Cizre’deki evin yakınına ambulanslar gönderildi ancak gelmediler

Şırnak Valiliği: Cizre’deki evin yakınına ambulanslar gönderildi ancak gelmediler

Şırnak Valiliği, Cizre İlçesi’nde yaralıların bulunduğu evin yakınlarına kadar 10 ambulans ile hasta nakil araçları gönderildiğini ancak saatlerce beklemelerine rağmen gelen olmadığını açıkladı.

31.1.2016Gündem
'En iyi Akdeniz diyeti Türkiye'nin'

'En iyi Akdeniz diyeti Türkiye'nin'

Washington Üniversitesi Halk Sağlığı Okulu Beslenme ve Halk Sağlığı Merkezi Direktörü epidemiyoloji uzmanı Prof. Dr. Adam Drewnowski, “Akdeniz diyetleri içinde en iyisi Türkiye’nin” dedi. Prof. Dr. Drewnowski, obezitenin artık fakir ülke ve insanlarının sorunu olmaya başladığına dikkat çekti.

29.1.2016Sağlık
Eczanelerde grip ilacı sıkıntısı

Eczanelerde grip ilacı sıkıntısı

Tüm Eczacı İşverenler Sendikası (TEİS) Genel Başkanı Eczacı Nurten Saydan, soğuk kış günlerinde artan grip vakaları nedeniyle hastane ve eczanelerde yoğunluk yaşandığını, piyasada grip ilaçlarının bulunamadığını söyledi. Saydan, "Özellikle Güneydoğu Anadolu ve İç Anadolu bölgelerinde birçok grip ilacı bulunamıyor" dedi.

29.1.2016Sağlık
İşsiz evlat priminde sistem yumuşuyor, milyarlarca lira borç silinebilir

İşsiz evlat priminde sistem yumuşuyor, milyarlarca lira borç silinebilir

2012’den itibaren herkes için zorunlu olan Genel Sağlık Sigortası’nda gençlerin milyarlarca liralık borcunu silen düzenleme yakında Meclis’e gelecek. Düzenlemeye göre yeni mezunların GSS primini 2 yıl devlet karşılayacak.

29.1.2016Ekonomi
Terör Master Planı: Mağdur her aileye 1000 TL

Terör Master Planı: Mağdur her aileye 1000 TL

Hükümetin üzerinde çalıştığı Terör Master Planı, Başbakan Ahmet Davutoğlu tarafından önümüzdeki günlerde açıklanacak. Başbakan’ın, MYK üyelerine de ana hatlarıyla anlattığı master planının, sosyal boyutu yanında, ekonomik uygulamaları da olacak.

29.1.2016Gündem
Cizre ambulansı en fazla 400 metre, sonra kurşun

Cizre ambulansı en fazla 400 metre, sonra kurşun

Şırnak Cizre’de çatışmaların devam ettiği bölgede bir binanın bodrum katında mahsur kalan yaralıları almak için görevlendirilen iki ambulans eve yaklaşık 1 kilometre uzaklıkta hazır bekliyor. HDP’li Faysal Sarıyıldız’ın Twitter’dan yaptığı açıklamaya göre ambulanslar dün üç kere harekete geçti. Ancak çatışmalar nedebinaya 400 metre uzakta bulunan sokağın başına kadar gelebildi.

29.1.2016Gündem
Aile hekimlerinden ilginç protesto

Aile hekimlerinden ilginç protesto

Birinci Basamak Sağlık Çalışanları Birlik ve Dayanışma Sendikası, “Sağlıkta dönüşüm programı” çerçevesinde Aile Hekimliği sisteminin yavaş yavaş bozulmaya çalışıldığı görüşünde. Sendika, hedefin 'birinci basamak sağlık' hizmetlerini SGK ya da başka bir kuruluşa parça parça devretmenin amaçlandığını öne sürerek ilginç bir protesto eylemi yaptı.

28.1.2016Ekonomi
5 soruda Zika virüsü

5 soruda Zika virüsü

Dünyayı şimdi de Zika virüsü paniği sardı. Amerika Kıtası'nı etkileyen virüs az da olsa Avrupa'da da  görüldü. İngiltere ve Hollanda'nın ardından Danimarka'da 1 kişi ve İsviçre'de 2 kişide Zika virüsü taşıyan hastalara rastlandı. Virüsü taşıyan 5 kişiden sadece 1'i hastalığa dair belirti veriyor. 

28.1.2016Sağlık
Meslek yüksekokullarına sınavsız geçiş zamanla kaldırılıyor

Meslek yüksekokullarına sınavsız geçiş zamanla kaldırılıyor

Üniversitelerarası Kurul (ÜAK), 28 Aralık’ta yaptığı toplantıda meslek yüksekokullarını (MYO) masaya yatırdı. Özellikle devlet üniversitelerinin rektörleri, meslek yüksekokullarının öğrencilere mesleki beceri kazandırmada yetersizliğinden şikâyet ederek, ilk adım olarak sınavsız geçişin kaldırılması gerektiği yönünde öneri getirdi.

28.1.2016Eğitim
'Suriyelileri mahalle mahalle tespit ediyoruz'

'Suriyelileri mahalle mahalle tespit ediyoruz'

Ülkelerindeki iç savaştan kaçarak Türkiye'ye sığınan Suriyelilerin sayısı ile ilgili tartışma sürüyor. Geçen yıl Birleşmiş Milletler 1.8 milyon, İçişleri Bakanlığı Göç İdaresi ise 1 milyon 900 bin Suriye vatandaşının Türkiye'de yaşamını sürdürmeye çalıştığını açıklamıştı. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazonoğlu, Türkiye’deki Suriyeli sığınmacıların sayısının net olarak belirlenebilmesi için mahalle mahalle tespit yapmaya başladıklarını belirterek, “Bunu yaparken kadın erkek, aile, birlikte yaşayan ama aile olmayan, yetim ve öksüz olarak belirleme yapıyoruz. Sorunların giderilmesi için de Bakanlığımız bünyesinde Göç Dairesi kuruyoruz” dedi.

28.1.2016Gündem
HDP'liler İçişleri Bakanlığı'nda açlık grevine başladı

HDP'liler İçişleri Bakanlığı'nda açlık grevine başladı

HDP Grup Başkanvekili İdris Baluken, Adana Milletvekili Meral Danış Beştaş ve Şanlıurfa Milletvekili Osman Baydemir, Şırnak’ın Cizre İlçesi’nde bir evin bodrum katında bulunan yaralıların alınması için İçişleri Bakanlığı’nda yaptıkları girişimlerin sonuç getirmediği gerekçesiyle, Bakanlık binasında açlık grevine başladı.

27.1.2016Gündem
Şubat ataması kontenjanları 2016 açıklandı!

Şubat ataması kontenjanları 2016 açıklandı!

Atama yolu gözleyen öğretmen adaylarının Şubat ataması kontenjanları, Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından yapılan "2016 yılı Şubat Dönemi Öğretmenlik için Başvuru ve Atama" duyurusuyla açıklandı. İşte; Şubat Öğretmen Ataması Kontenjanları...

27.1.2016Eğitim
Türkiye'de sağlık turizminin önemi ve faydaları

Türkiye'de sağlık turizminin önemi ve faydaları

Sağlık turizmi, tedavi amacıyla yapılan seyahatler olmanın dışında Türkiye'deki sağlık kuruluşlarının büyümesine de öncelik eden önemli bir turizm türüdür...

27.1.2016Sağlık
Amerika kıtasını Zika virüsü paniği sardı

Amerika kıtasını Zika virüsü paniği sardı

Amerika kıtasını Zika virüsü sardı. Virüs, Kanada ve Şili hariç tüm kıtayı tehdit ediyor. Çocuklarda hidrosefali gibi doğumsal anomalilere neden olan virüsle savaş için devletler harekete geçti.

26.1.2016Sağlık
İnternetten yasa dışı 'evlatlık' soruşturması

İnternetten yasa dışı 'evlatlık' soruşturması

Çocuk satışına aracılık eden internet siteleriyle ilgili Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı harekete geçti. İnternet sitelerindeki ilanlar okuyanları şoke edecek cinsten.

26.1.2016Gündem
MHRS ALO 182 randevusu nasıl alınır?

MHRS ALO 182 randevusu nasıl alınır?

Sağlık Bakanlığı’nın Sağlıkta Dönüşüm Programı kapsamında oluşturduğu MHRS, vatandaşın sağlık hizmetlerinden daha kolay faydalanmasını sağlıyor. MHRS çağrı merkezinden nasıl randevu alınır? MHRS randevusu nasıl iptal edilir?

25.1.2016Gündem
Doktorlar tanı koyamadı yatalak oldu

Doktorlar tanı koyamadı yatalak oldu

Halil Özçelik'in üniversite yıllarında vücudunda istemsiz hareketler oluşmaya başladı. Şu anda 24 yaşında olan genç tanı konulamayan hastalığı nedeniyle önce görme yetisini kaybetti sonra da yatağa bağımlı hale geldi.

25.1.2016Sağlık
Kalp nakli için acil listesinde bekleyen Öykü'den acı haber geldi

Kalp nakli için acil listesinde bekleyen Öykü'den acı haber geldi

13 yaşında yaşam savaşı veren kalp hastası Zeynep Öykü Ertok için uygun kalp bulunamayınca bugün sabah kötü haber geldi. Küçük kız 1,5 yaşından beri savaştığı hastalığına yenik düşmüştü.

25.1.2016Sağlık
'Her hastalık aşının yan etkisi gibi düşünülmemeli'

'Her hastalık aşının yan etkisi gibi düşünülmemeli'

Dünyada yaklaşık 240 milyon hepatit B virüs taşıyıcısı var ve her yıl yaklaşık olarak 600 bin kişi HBV’nin neden olduğu siroz ve kanser nedeniyle yaşamını kaybediyor.

23.1.2016Sağlık
'Alüminyum olan deodorantlar tehlikeli olabilir'

'Alüminyum olan deodorantlar tehlikeli olabilir'

Bilim insanları, ter önleyici rolon, deodorant ve spreylerde bulunan alüminyumun neden olabileceği tehlikelere dikkat çekti. Türk Dermatoloji Derneği Üyesi Prof. Dr. Önder: "Alüminyumun şu an için kanser yaptığına ilişkin kesin kanıt yok. Bizim tavsiyemiz, mümkün olduğunca kimyasal içeriği az olan, marketlerden ziyade eczanelerden, dermatologların önerdiği ürünlerin temin edilerek kullanılmasıdır" dedi.

23.1.2016Sağlık
Üniversite yönetiminde yeniden yapılanma

Üniversite yönetiminde yeniden yapılanma

Gediz Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanlığı’na Işılay Saygın’ın gelmesinin ardından, mütevelli heyetinde de değişim yaşandı. Dr. Nazan Pedükcoşkun, Dr. Hakan Tartan, Prof. Dr. Saffet Mutluer, işadamı Fikret Aktaş mütevelli heyetin yeni üyeleri oldu.

23.1.2016Eğitim
Eski Tunceli milletvekili Kamer Genç hayatını kaybetti

Eski Tunceli milletvekili Kamer Genç hayatını kaybetti

Türk siyasi hayatının en renkli isimlerinden olan eski CHP Tunceli Milletvekili Kamer Genç 76 yaşında hayatını kaybetti. Genç, bir süredir kanser tedavisi görüyordu. 76 yaşındayken hayatını kaybeden Kamer Genç için pazar günü saat 14.00'te Kartal Cemevi'nde cenaze töreni düzenlenecek. Genç'in cenazesi Pazartesi günü ise Tunceli Cemevi'nde saat 10.00'da, Nazimiye Cemevi'nde de saat 12.00'de yapılacak törenlerin ardından, vasiyeti üzerine Ramazan Köyü'nde toprağa verilecek. Genç'in son günlerinde yakınlarına ''Beni Tunceli'ye tabutuma sarılı Türk bayrağı ile götürün'' dediği öğrenildi.

23.1.2016Gündem
HÜRDANIŞ

HÜRDANIŞ

HÜRDANIŞ sorularınızı yanıtlıyor...

22.1.2016Ekonomi

Yazar Sonuçları

Domuz gribi yeniden gündemde

Domuz gribi yeniden gündemde

“Adana’da 5 ölü var, 6 ölü var…” söylentilerini, kronik rahatsızlıkların domuz gribindeki etkisini konuştuk…

Türkiye’de dana eti neden ucuz olamaz?

Türkiye’de dana eti neden ucuz olamaz?

SIK sık Avrupa’da ve Amerika’da dana etinin ucuz olduğu, fakat Türkiye’de pahalı olduğu gündeme gelir.