Arşiv
Yazarlara Göre
Yalçın BAYER805Erkan ÇELEBİ92Şükrü KIZILOT92Mehmet Y. YILMAZ90Emin ÇÖLAŞAN83Mesude ERŞAN73Prof. Dr. Osman MÜFTÜOĞLU73Ayşe ARMAN64Vahap MUNYAR62Fatih ALTAYLI59Cengiz SEMERCİOĞLU57Gila BENMAYOR53Yalçın DOĞAN47Memet ESER43Ayşegül DOMANİÇ YELÇE42Erdal SAĞLAM37Dr. Gündüz TEZMEN34Oktay EKŞİ32Ali Atıf BİR31Bülent KATARCI29Deniz SİPAHİ28Sevil ATASOY28Mehmet Ali BİRAND26Ayşe ARAL25Güzin Abla25Sedat ERGİN25Osman MÜFTÜOĞLU23Yılmaz ÖZDİL23İsmet BERKAN23Uğur CEBECİ21Ayçe DİKMEN20Fatih ÇEKİRGE20Erdal İPEKEŞEN18Cüneyt ÜLSEVER17Ertuğrul ÖZKÖK17Melis ALPHAN17Nurten ERK TOSUNER17Pako'nun Sayfası17Ahmet HAKAN16Enis BERBEROĞLU14Pakize SUDA14Şenol Kalyoncu14Ferai TINÇ13Nora ROMİ13Noyan Doğan13Oya ARMUTÇU13Oya BERBEROĞLU13Tufan TÜRENÇ13Yaşar SÖKMENSÜER13Yorgo KIRBAKİ12Özdemir İNCE12İsmet SOLAK12Şenay DÜDEK12Melike Karakartal11Yurtsan ATAKAN11Bekir COŞKUN10Deniz Gürel10Kanat ATKAYA10Prof.Dr. Mikdat KADIOĞLU10Ayşe ÖZEK KARASU9Eray GÖRGÜLÜ9Aylin Anne8Banu TUNA8Mümtaz SOYSAL8Nilüfer KAS8Taha AKYOL8Yener SÜSOY8Şükrü KÜÇÜKŞAHİN8Cemal TÜKEL7Cengiz ÇANDAR7Nuran ÇAKMAKÇI7Banu ŞEN6Doğan HIZLAN6Ege CANSEN6Fatih Tekeci6Nedim BUBİK6Rahmi TURAN6Seçim AYDIN6Adnan KAYA5Ayşen GÜR5Muharrem SARIKAYA5Murat BARDAKÇI5Ömür GEDİK5Ercan KUMCU4Eyüp CAN4Gülçin TELCİ4Kurthan FİŞEK4Levent SEĞMEN4M. Rauf Ateş4Nilüfer PAZVANTOĞLU4Onur BAŞTÜRK4Pınar REYHAN4Sefer LEVENT4Tolga TANIŞ4İsmail UĞURAL4Doğan ULUÇ3Duygu Sedefoğlu3Erdinç Çelikkan3Erman TOROĞLU3Hakan Durgun3

Sağlık Bakanlığı

Sağlık Bakanlığı ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Sağlık Bakanlığı haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 23.911 Sağlık Bakanlığı haberi bulunmuştur.

Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı, ülkedeki tüm sağlık işlerinden sorumlu olan bakanlıktır.

GÖREVLERİ

- Toplumun hayatını beden,ruhen ve sosyal bakımdan tam iyilik hâli içinde sürdürmesini sağlamak için fert ve toplum sağlığını korumak ve bu amaçla ülkeyi kapsayan plan ve programlar yapmak, uygulamak ve uygulatmak, her türlü tedbiri almak, gerekli teşkilatı kurmak ve kurdurmak,
- Bulaşıcı, salgın ve sosyal hastalıklarla savaşarak koruyucu,tedavi edici hekimlik ve rehabilitasyon hizmetlerini yapmak,
- Anne ve çocuk sağlığının korunması ve aile planlaması hizmetlerini sunmak
- İlaç, ve psikotrop maddelerin üretim ve tüketimini her safhada kontrol ve denetlemek; farmasötik ve tıbbi madde ve müstahzar üreten yerlerin,dağıtım yerlerinin açılış ve çalışmalarını esaslara bağlamak, denetlemek,
- Gerekli aşı, serum,kan ürünleri ve ilaçların üretimini yapmak, yaptırmak ve gerekirse ithalini sağlamak.
- Temel sorumluluk Sağlık Bakanlığına ait olmak üzere Tarım Orman ve Köyişleri Bakanlığı ve mahalli idarelerle işbirliği suretiyle gıda maddelerinin ve bunları üreten yerlerin sağlık açısından kontrol hizmetlerini yürütmek,
- Mahalli idareler ilgili diğer kuruluşlarla işbirliği suretiyle çevre sağlığını ilgilendiren gerekli tedbirleri almak ve aldırmak,
- Bulaşıcı, salgın insan hastalıklarına karşı kara hudut kapıları, deniz ve hava limanlarında koruyucu sağlık tedbirlerini almak,
- Kanser, verem ve savaş hizmetlerini yürütmek ve bu alanda hizmet veren kurum ve kuruluşların çalışmalarının koordinasyonunu ve denetimini sağlamak,
- Bu görevlerin yerine getirilmesi için gerekli tesisleri kurmak ve işletmek, meslek personelini yetiştirmek,
- Sağlık hizmetleriyle ilgili olarak milletlerarası ve yurt içindeki kurum ve kuruluşlarla işbirliğinde bulunmak.

Sağlık Bakanlığı Haberleri

Son Dakika Haberleri: Bursa'dan flaş bir haber daha

Son Dakika Haberleri: Bursa'dan flaş bir haber daha

Bursa'dan son dakika haberleri gelmeye devam ediyor. Bursa’nın en merkezi yeri tarihi Ulucami’nin bahçesinin batı kapısı yakınında, dün kadın teröristin geçekleştirdiği intihar saldırısıyla ilgili soruşturma devam ediyor. Dün olay yerindeki incelemenin ardından cesedi Bursa Adli Tıp Kurumu’na kaldırılan ’canlı bomba’ teröristin parmak izinden kimliğine ulaşılamadı. Teröristin kimliği, DNA testiyle belirlenecek. İşte Bursa'dan gelen son dakika haberleri.

28.4.2016Gündem
Suriyelilere özel “Göçmen Sağlık Merkezleri” kurulacak

Suriyelilere özel “Göçmen Sağlık Merkezleri” kurulacak

SAĞLIK Bakanlığı, hastanelerde oluşan yoğunluk nedeniyle Suriyeli nüfusu 20 bini geçen Kilis, Antep, Hatay, Urfa, Maraş, İstanbul, Ankara şehirlerde Göçmen Sağlığı Merkezi kuracak. Güçlendirilmiş Aile Sağlığı Merkezlerine (ASM) benzeyecek olan bu merkezlerde sadece Suriyeli doktor ve hemşireler çalışacak. Hastalar, bu merkezlerden hastanelere sevk edilecek. Bakanlık gerekirse sadece Suriyeli vatandaşların gideceği hastaneler de kuracak.

28.4.2016Gündem
Çift kol nakli yapılan Sağır evine geldi

Çift kol nakli yapılan Sağır evine geldi

Çift kol nakli yapılan Mustafa Sağır evine geldi. Akdeniz Üniversitesi Hastanesinde 3 ay önce çift kol nakli yapılan Mustafa Sağır, tedavisinin ardından Adıyaman'daki evine döndü.

28.4.2016Sağlık
Savcılıktan iki hastaneye PKK soruşturması

Savcılıktan iki hastaneye PKK soruşturması

Diyarbakır’daki Gazi Yaşargil ve Selahaddin Eyyubi hastanelerinde PKK'lı teröristlerin sahte isimlerle tedavi edildiği iddiaları üzerine soruşturma başlatıldı. Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı'nın yürüttüğü soruşturmanın yanı sıra, Sağlık Bakanlığı da iddialar üzerine üç kişiden oluşan müfettiş heyeti görevlendirdi.

28.4.2016Gündem
Annelere özel televizyon

Annelere özel televizyon

Sağlık Bakanlığı'ndan annelere özel televizyon geliyor. Gebelik ve bebek bakımına ilişkin detaylı bilgilerin anlatılacağı "Anne ve Bebek TV", 2 Mayıs'ta internetten yayın yapmaya başlayacak. Sağlığın Geliştirilmesi Genel Müdürü Tontuş: - "Gaz çıkarmadan tutun, patik giydirmeye, alt değiştirmeye kadar bütün bilgiler burada yer alıyor. Gebelik ve erken bebeklik dönemine odaklanmış bu boyutta bir proje dünyada başka bir ülkede yok." dedi.

27.4.2016Sağlık
Derisi dökülüyor ve tek bir hayali var

Derisi dökülüyor ve tek bir hayali var

Bursa'da yaşayan 6 yaşındaki Azra doğuştan, halk arasında balık derisi olarak bilinen bir hastalığıa sahip. Küçük kızın ise tek bir hayali var: Saçlarını uzatmak ve toka takmak.

27.4.2016Sağlık
'İzin verin nakil olayım'

'İzin verin nakil olayım'

KOAH hastası Timur Ertekin, akciğer nakliyle yeniden sağlığına kavuşmayı beklerken, ameliyatı yapacak doktorunun ‘nakil izni’ olmayan bir hastaneye geçmesiyle mağdur oldu. Ertekin, “Her hastanın doktorunu seçme hakkı vardır. Sağlık Bakanlığı’ndan özel izin talep ediyorum” diyor.

25.4.2016Sağlık
Herkes 'pazartesi yoğun olur' diye düşününce salı en yoğun gün oldu

Herkes 'pazartesi yoğun olur' diye düşününce salı en yoğun gün oldu

Sağlık Bakanlığı tarafından "Sağlıkta Dönüşüm Projesi" kapsamında hayata geçirilen, Merkezi Hekim Randevu Sistemi (MHRS) kapsamında, kamu hastanelerinden randevu almak için kurulan ALO 182 hattı, geçen yıl yaklaşık 61 milyon kez arandı. Hastaların, 'pazartesi yoğun olur' düşüncesiyle salı gününü tercih etmesi üzerine, muayene için en yoğun günü salı oldu.

25.4.2016Gündem
Bayındır'da 4 müjde birden

Bayındır'da 4 müjde birden

ULAŞTIRMA, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, İzmir Bayındır’da 3.5 milyon lira ödenekle restore edilen Hacı Sinan Külliyesi ve Medresesi’nin açılışını yaptı, Büyükşehir Belediyesi ile Bayındır Çiçek Kooperatifi arasında 2016 için 1 milyon 720 bin TL’lik alım sözleşmesi imza törenine de katıldı. Yıldırım ile Başkan Aziz Kocaoğlu arasında ÇED ve çöp tesisi yerlerinde yaşanan uzlaşma Bayındır’da da sürdü.

24.4.2016Ege
YÖK'ten üniversitelere

YÖK'ten üniversitelere "hasta hakları" uyarısı

Yükseköğretim Kurulu (YÖK), hasta hakları konusunda farkındalığın geliştirilmesi ve ihlalleri önlemek amacıyla tıp ve diş hekimliği fakülteleri bulunan üniversitelere, bu alandaki önemli mevzuat hükümlerinin hatırlatıldığı yazı gönderdi.

23.4.2016Eğitim
Erdoğan: Türkiye'ye gelecek para 1.8 milyar lira

Erdoğan: Türkiye'ye gelecek para 1.8 milyar lira

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan EXPO 2016 Fuarı açılışında konuşuyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan "52 ülkenin, 6 uluslararası kuruluşun bulunduğu Antalya Exposu sayesinde şehrimize alt ve üst yapı organizasyonuyla ülkemize girecek para 1.8 milyar lira" dedi.

22.4.2016Ekonomi
Sağlık Bakanı açıkladı: Türkiye o hastalıkta dünya 3'üncüsü

Sağlık Bakanı açıkladı: Türkiye o hastalıkta dünya 3'üncüsü

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu 'diyabetle kaliteli yaşam' projesini tanıttı. Bakan Müezzinoğlu: "Diyabetle birlikte sağlıklı ve kaliteli bir yaşamın gereklerini yapmalıyız.  Bunu yalnız hastadan bekliyorsak o doğru olmaz. Zaten hastamız o kadar sağlık bilincinde olsa, okur-yazarlığı olsaydı hastalarımızın yüzde 50'si yakalanmayacaktı" dedi.

22.4.2016Sağlık
Sağlık Bakanlığına personel yerleştirme sonuçları açıklandı

Sağlık Bakanlığına personel yerleştirme sonuçları açıklandı 

ÖSYM tarafından, Sağlık Bakanlığı ve bağlı kuruluşlarının sözleşmeli pozisyonlarına yerleştirme (KPSS-2016/3) sonuçları açıklandı.

22.4.2016Eğitim
Sağlık Bakanlığından 300 bin bisiklet

Sağlık Bakanlığından 300 bin bisiklet

Sağlık Bakanlığı'nca, bu yıl içinde çocuklar, gençler ve belediyeler başta olmak üzere 300 bin bisiklet dağıtılacak. Bu sayede belediyelerin bisiklet yolu yapması teşvik edilerek, çocuk ve gençlere fiziksel aktivite alışkanlığı kazandırılması amaçlanıyor.

21.4.2016Eğitim
300 bin bisiklet dağıtılacak

300 bin bisiklet dağıtılacak

Sağlık Bakanlığınca, fiziksel aktiviteyi teşvik etmek için bu yıl içinde çocuklar, gençler ve belediyeler başta olmak üzere 300 bin bisiklet dağıtılacak.

21.4.2016Sağlık
Ölüm riski azaldı ama hala en tehlikeli hastalık

Ölüm riski azaldı ama hala en tehlikeli hastalık

Sağlık Bakanlığı Türkiye Hudut ve Sahiller Sağlık Genel Müdürü Hüsem Hatipoğlu, sıtmadan ölümlerde son 15 yıl içerisinde yüzde 60, vaka sayısında da yüzde 37 oranında düşüş kaydedilmesine rağmen hastalığın hala dünyada enfeksiyon sağlık risklerinin en önemlilerinden olduğunu ifade etti. Hatipoğlu: "97 ülke ve buralarda yaşayan 3,2 milyar kişi sıtma riski bulunan bölgelerde yaşamaktadır. Dolayısıyla dünya nüfusunun yarısı sıtma hastalığını geçirmesi açısından risk altındadır." dedi.

21.4.2016Sağlık
Çamurlu ayakkabılarıyla girmediği hastaneye adı verildi

Çamurlu ayakkabılarıyla girmediği hastaneye adı verildi

Kırıkkale'nin Sulakyurt ilçesinde muayene için gittiği hastanede, acil servise çamurlu olduğu gerekçesiyle ayakkabılarını çıkararak giren 84 yaşındaki Şerife Cesur'un adı, Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu'nun katılımıyla düzenlenen törenle hastaneye verildi.

20.4.2016Gündem
Şerife nine bu habere çok sevindi

Şerife nine bu habere çok sevindi

Kırıkkale'de, gittiği hastaneye girerken çamurlu ayakkabılarını çıkarmasıyla gündeme gelen 84 yaşındaki Şerife nine, Sağlık Bakanlığının o hastaneye kendi ismini verme kararından mutlu olduğunu söyledi. Şerife Nine, "Gelen giden olur, ismimi orada görür, çok memnun olurum. " dedi.

19.4.2016Sağlık
Askeri hastanede muayene dönemi

Askeri hastanede muayene dönemi

Sivil vatandaşlara hizmet vermeye başlayan askeri hastaneler, Sağlık Bakanlığı’nın oluşturduğu Merkezi Hekim Randevu Sistemi’ne (MHRS) dahil edildi.

19.4.2016Sağlık
Askeri hastanelerde sivillere randevulu muayene dönemi başlıyor

Askeri hastanelerde sivillere randevulu muayene dönemi başlıyor

Canlı operatörler aracılığıyla veya internet üzerinden hekimden randevu alabilmeyi sağlayan Merkezi Hekim Randevu Sistemi’nin (MHRS) kapsamı genişletiliyor. Sağlık Bakanlığı’na bağlı kamu hastaneleri, aile hekimlikleri ile ağız ve diş sağlığı merkezlerinden vatandaşın randevu alabilmesini sağlayan MHRS sistemine askeri hastaneler de eklenecek.

19.4.2016Ekonomi
HASAM yeni bir proje değil

HASAM yeni bir proje değil

Geçtiğimiz yıl aile hekimleri ile Sağlık Bakanlığı arasında nöbet uygulaması nedeniyle anlaşmazlıklar çıkmış, nöbete gitmeyeceklerini açıklayan birçok aile hekimine ceza puanı yazılmıştı. Geçtiğimiz günlerde ise Sağlık Bakanlığı tarafından çıkarılan yönetmelikle 81 ilde Halk Sağlığı Merkezleri (HASAM) adı verilen merkezler kurulacağı açıklanmıştı.

18.4.2016Kelebek
167 bin 620 kişi daha başladı

167 bin 620 kişi daha başladı

CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, Türkiye'deki madde bağımlılarına ilişkin Sağlık Bakanlığı'nın yanıtlaması istemiyle Meclis'e sunduğu soru önergesine gelen cevaplara ilişkin, "Türkiye'de madde bağımlılığı tedavisi görenlerin sayısında 2009 -2014 yılları arasında 167 bin 620 artış oldu" dedi.

18.4.2016Sağlık
Bebeğini düşünen güneşle dost olmalı

Bebeğini düşünen güneşle dost olmalı

KADIN hastalıkları ve Doğum Uzmanı Prof. Dr. Serkan Güçlü, gebelikteki D vitamini eksikliğinin sadece anne adayının değil, karnındaki bebeğinin de önemli bir sağlık sorunu olduğunu söyledi.

18.4.2016Ege
Güneş kremi 6 çay kaşığı kullanın

Güneş kremi 6 çay kaşığı kullanın

Güneşin yüzünü artık daha fazla göstermeye başladığı bu günlerde Sağlık Bakanlığından uyarı geldi. Güneşin zararlı etkilerine karşı koruyucu krem kullanılmasını öneren Bakanlık, güneş kremlerinin kullanımına ilişkin yeni düzenlemeye de gitti.

16.4.2016Sağlık

RTÜK'ten vatandaşın sağlığıyla oynayanlara ceza

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), ilaç olmadığı halde sağlığa iyi geldiği iddiasıyla tanıtılan gıda takviyelerinin, cinsel içerikli ürün satışının, bahis sitelerinin ve canlı sohbet hatlarının reklamlarını yayınlayan kanallara ceza uyguladı.

16.4.2016Gündem
Diplomasını kiralayan eczacıya çifte ceza geliyor

Diplomasını kiralayan eczacıya çifte ceza geliyor

Diplomasını kiraladığı tespit edilen eczacı yasaya göre 5 yıl eczane açamayacak; SGK’ya fatura edilen ilaç bedeli de faiziyle geri alınacak.

16.4.2016Ekonomi
AVM kapısı sigaraya kapanacak

AVM kapısı sigaraya kapanacak

Sağlık Bakanlığı’nın hazırladığı torba yasa taslağında ilginç ayrıntılar yer aldı. Buna göre, alışveriş merkezlerinin kapısına 5 metre mesafeye kadar sigara içilemeyecek, sigara paketleri özendirmemek için tek tip hazırlanacak.

14.4.2016Gündem
SGK Başkanı’ndan yolsuzluk şikayeti

SGK Başkanı’ndan yolsuzluk şikayeti

SOSYAL Güvenlik Kurumu (SGK) Başkanı Mehmet Selim Bağlı, "Bir hastane düşünün 124 bin vaka gönderiyor, bunun 123 bini acil. Orada atom bombası falan patlamadı, olsaydı haberimiz olurdu. Hastane düşünün ölüyü tedavi ediyor. Hastane düşünün 60 yaşındaki teyzeye doğum yaptırıyor" dedi.

14.4.2016Ekonomi
Marshall yeni ürünlerinin tanıtımını yaptı

Marshall yeni ürünlerinin tanıtımını yaptı

AkzoNobel Marshall, yeni ürünleri Marshall SİL-PAK ve Marshall Antibakteriyel’i tanıttı.

14.4.2016Ekonomi
Türk doktora ABD'den ödül

Türk doktora ABD'den ödül

Bursa'da doktorluk yapan Kardiyoloji Uzmanı Dr. Hüseyin Altuğ Çakmak, "aort kapağı kireçlenmesine bağlı darlık" konusunu ele aldığı çalışmasıyla ABD'de dünyanın en prestijli tıp kongrelerinden birinde ödüle layık görüldü.

14.4.2016Sağlık
Kabus başladı!

Kabus başladı!

Samsun İl Halk Sağlığı Müdürü Dr. Mustafa Kasapoğlu, Kırım Kongo Kanamalı Ateşi Hastalığı’nın (KKKA) her yıl Mart-Kasım ayları arasında görüldüğünü ve Haziran-Temmuz aylarında en yüksek seviyeye çıktığını belirtti.

14.4.2016Sağlık
Türkiyede en çok antibiyotik Şanlıurfa'da tüketiliyor

Türkiyede en çok antibiyotik Şanlıurfa'da tüketiliyor

Sağlık Bakanlığı Tıbbi Cihaz Kurumu Akılcı İlaç Kullanımı ve İlaç Tedarik Yönetimi Daire Başkanı Mesil Aksoy, Türkiye’de en çok antibiyotik kullanımının Şanlıurfa’da olduğunu söyledi.

12.4.2016Sağlık
Artık aile hekimine gitmeyen hastaneye gidemeyecek

Artık aile hekimine gitmeyen hastaneye gidemeyecek

Hükümet, acil durumlar ve kronik hastalıklar hariç aile hekimlerinden sevk alınmadan doğrudan hastanelere gidilmesini önleyecek tasarı hazırladı. AHEF Başkanı Dr. Özer, tasarıyı, "Sevk zinciri, aile hekimliğinin olmazsa olmazıdır ancak uygulamada sıkıntılar var" şeklinde değerlendirdi.

12.4.2016Sağlık
Kanada'da intiharlar yüzünden acil durum ilanı

Kanada'da intiharlar yüzünden acil durum ilanı

Kanada Başbakanı Justin Trudeau ise Twitter'dan yazdığı mesajda durumun çok üzüntü verici olduğunu ve yerli halkların yaşam standartlarını yükseltmek için çalışmaya devam edeceklerini belirtti.

11.4.2016Dünya
Uçakta keşfetti, 18 ülkeye ihraç ediyor

Uçakta keşfetti, 18 ülkeye ihraç ediyor

Samsunlu 50 yaşındaki İrfan Akkaya, kendi bulduğu ve ürettiği tek kullanımlık macunlu diş fırçası ile Avrupa’nın 18 ülkesine ihracat yapıyor. Evinin birinci katını imalathane olarak kullanan Akkaya, günde binlerce diş fırçası üreterek hizmete sunuyor.

11.4.2016Gündem

"Yılın doktoru" cezaevinden çıktı

İzmir'de "yılın doktoru" cezaevinden çıktı - İzmir 1 Nolu T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumunda aile hekimliği biriminde görev yapan doktor Ayşe Candan, Sağlık Bakanlığınca İzmir'de "yılın doktoru" seçildi. Doktor Candan: "Bugüne kadar burada bir risk yaşamadım. Açıkçası çalışma ortamımdan memnunum." dedi.

10.4.2016Sağlık
Edirne'de sivrisinekle mücadelede İHA kullanılacak

Edirne'de sivrisinekle mücadelede İHA kullanılacak

Edirne Belediyesi, sivrisinekle mücadele kapsamında İnsansız Hava Aracı (İHA) ile ilaçlama yapacak.

9.4.2016Gündem
Okullara kuru üzüm teminini TMO yapacak

Okullara kuru üzüm teminini TMO yapacak

Öğrencilere kuru meyve tüketim alışkanlığının kazandırılması, sağlıklı büyüme ve gelişmelerinin sağlanması amacıyla kuru üzüm temini ve dağıtımı ile Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) Genel Müdürlüğü görevlendirildi.

8.4.2016Eğitim
Sağlık Bakanlığı'ndan önemli açıklama: 1 gün sürecek

Sağlık Bakanlığı'ndan önemli açıklama: 1 gün sürecek

Sağlık Bakanlığı, eczanelerin hastalara ilaç vermek için kullandıkları İlaç Takip Sistemi’nin (İTS) veri güncellemesinden dolayı 1 günlük kesinti yapılacağını açıklandı.

6.4.2016Ekonomi
Yılın başarılı sağlık çalışanları ödüllendirildi

Yılın başarılı sağlık çalışanları ödüllendirildi

İstanbul'da 14 Mart Tıp Bayramı etkinlikleri kapsamında Sağlık Bakanlığı tarafından belirlenen 6 hekime "Yılın Doktoru", 10 hekime de "Teşekkür Belgesi" takdim edildi.

5.4.2016Sağlık
Sağlık Bilimleri Üniversitesi’ne ödül

Sağlık Bilimleri Üniversitesi’ne ödül

Kutup Yıldızı Sağlık Gönüllüleri Derneği’nce, sağlık alanında hizmeti geçen kişi ve kuruluşların belirlenerek ödüllendirildiği program kapsamında, Sağlık Bilimleri Üniversitesi ödüle değer bulundu.

5.4.2016Eğitim
Kırım Kongo Kanamalı Ateşi hastalı 12 yılda 463 kişiyi öldürdü

Kırım Kongo Kanamalı Ateşi hastalı 12 yılda 463 kişiyi öldürdü

Sağlık Bakanlığı kene sebebiyle 12 yılda 463 kişi hayatını kaybettiğini açıkladı. 2008 yılından itibaren keneden ölümlerde ani bir artış olduğu gözlendi.

4.4.2016Sağlık
Pedallar bu sefer sağlık için döndü

Pedallar bu sefer sağlık için döndü

MUĞLA’nın Dalaman İlçesi’nde düzenlenen ’Sağlık için pedal çevir’ etkinliği kapsamında yaklaşık 300 bisikletli 9 kilometrelik tura katıldı.

4.4.2016Ege
Eski Sağlık Bakanı Akdağ, Suudi Arabistan ve Vietnam'a danışman oldu

Eski Sağlık Bakanı Akdağ, Suudi Arabistan ve Vietnam'a danışman oldu

Türkiye’de 11 yıl Sağlık Bakanlığı görevini yürüten Recep Akdağ 'Sağlıkta Dönüşüm Programı' ile Suudi Arabistan ve Vietnam hükümetlerine danışman oldu

4.4.2016Gündem
Demet Akalın'dan Sağlık Bakanlığı'nın sigara yasaklarına destek

Demet Akalın'dan Sağlık Bakanlığı'nın sigara yasaklarına destek

Ünlü şarkıcı Demet Akalın, Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu'nun bugün detaylarını açıkladığı yeni sigara yasaklarına sosyal medya hesabından destek verdi.

2.4.2016Paparazzi
Tuzu azaltarak 1,5 milyar dolar tasarruf ettik

Tuzu azaltarak 1,5 milyar dolar tasarruf ettik

Türkiye'de, çeşitli kurum ve kuruluşlarca yürütülen çalışmalar sayesinde kişi başına tüketilen tuz miktarının azaldığı ve geçen yıl tuzdan 1,5 milyar dolar tasarruf sağlandığı bildirildi. Türk Böbrek Vakfı Başkanı Erk: "Sağlıklı yaşam için bir kişinin günlük tuz tüketim miktarının 6 gram olması lazım ancak bizde 18 gram tüketiliyordu. Devletin yaptığı kampanya ile bu miktar 15 grama düşürüldü. Bunun sonucunda da geçen yıl 1,5 milyar dolar tasarruf sağlandı. Bu rakam, Türkiye'de diyalize giren 62 bin kişinin masrafını karşıladı"

2.4.2016Sağlık
Açık havada da söndür o sigarayı

Açık havada da söndür o sigarayı

Sağlık Bakanlığı, sigara yasağının kapsamını genişletiyor. Artık açık havada da sigara içmeye yönelik kısıtlamalar uygulanacak.

2.4.2016Gündem
#sabahkahvesi: Gün başlarken bilmeniz gerekenler – 02.04.2016

#sabahkahvesi: Gün başlarken bilmeniz gerekenler – 02.04.2016

Bugünün haberlerini Ertuğrul Özkök seçti...

2.4.2016Gündem
Savcılık Novartis için soruşturma başlattı

Savcılık Novartis için soruşturma başlattı

Novartis'in Türkiye'de 85 milyon dolarlık rüşvet dağıtarak iş aldığı iddialarına ilişkin yer alan haberler üzerine savcılık soruşturma başlattı. Sağlık Bakanlığı ise bugün yaptığı açıklamada, 'ilk değerlendirmede bir sorun görülmediğini' belirtti.

1.4.2016Ekonomi

Yazar Sonuçları

Bir bağışçının vakıf senedi değiştirilir mi

Bir bağışçının vakıf senedi değiştirilir mi

KIZILAY Genel Merkezi, ‘Kızılay (Kadıköy) Lamia Güvener Kan Alım Birimi’ (16 Nisan) ile ilgili şu açıklamayı yaptı:

18.4.2016Haber Yazıları