Tbmm

 • ‘İmam hatip lisesi sayısını 440’tan 1017’ye çıkardık’ - tbmm
  ‘İmam hatip lisesi sayısını 440’tan 1017’ye çıkardık’28.01.2015
  EğitimMilli Eğitim Bakan Yardımcısı Orhan Erdem, Bakanlık olarak, 2002-2003 öğretim yılında 440 olan imam hatip lisesi sayısını 2014-2015 yılı itibarıyla 1017'ye çıkardıklarını söyledi.
 • Haşim Kılıç: Siyasete atılmayacağım - tbmm
  Haşim Kılıç: Siyasete atılmayacağım28.01.2015
  GündemAnayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç, emekli olduktan sonra siyasete atılacağı iddialarını yalanladı.
 • İhsan Özkes : Görmez, gör bunları - tbmm
  İhsan Özkes : Görmez, gör bunları28.01.2015
  GündemCHP İstanbul Milletvekili İhsan Özkes, Muş’un Hasköy İlçesi’ndeki bir Kur'an Kursu’nda AK Parti İlçe Kongresi’nin yapıldığını belirtti.Özkes, Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez’e seslenerek, "Buradan Görmez’e sesleniyorum.Ey Görmez Allah rızası için gör artık bunları" dedi.
 • Nazlıaka’dan ’Kadın cinayetlerinde tahrik indirimi kaldırılsın’ kanun teklifi - tbmm
  Nazlıaka’dan ’Kadın cinayetlerinde tahrik indirimi kaldırılsın’ kanun teklifi28.01.2015
  GündemCHP Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka, kadın cinayetlerindeki tahrik ve iyi hal indiriminin kaldırılmasına ilişkin TBMM Başkanlığı’na kanun teklifi sundu.
 • Eleştirenlerle eleştirilenler bir arada. - tbmm
  Eleştirenlerle eleştirilenler bir arada.28.01.2015
  GündemHer yıl gerçekleştirilen "erklerin buluşması", bu yıl ilk kez yeni Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın evsahipliğinde yapılıyor.Yasama, yürütme ve yargı organları başkanlarının biraraya geldikleri Saray'daki öğle yemeğinin davetlileri, yasama adına TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Yürütme adına, Başbakan Ahmet Davutoğlu ve yargı adına yüksek mahkeme başkanları.
 • TBMM Başkanlığı’na soru önergesi - tbmm
  TBMM Başkanlığı’na soru önergesi28.01.2015
  EğitimCHP Genel Başkan Yardımcısı Haluk Koç, Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı’ya, ‘2014 Aralık ayı ÖYP’de tavan ve taban puanlar yayınlanırken üniversite isim ve bölümleri neden yayınlanmamaktadır? İlan bazlı yayınlanan listelerde ilan kodları neden kaldırıldı? Üniversite isim ve bölümler gizlenerek bazı kişilere ayrıcalık mı yapılmak isteniyor?’ diye sordu.
 • Erkeğin kötüsü karısını döver - tbmm
  Erkeğin kötüsü karısını döver27.01.2015
  GündemHAZAR Eğitim Kültür ve Dayanışma Derneği tarafından şiddet mağduru kadınların sesini duyurmak amaçlı ‘Wo/Men for Women Projesi’nin kapanış toplantısı yapıldı.Toplantıda Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun eşi kadın doğum uzmanı Sare Davutoğlu da konuşma yaptı.
 • Türkiye’nin kadına şiddet haritası - tbmm
  Türkiye’nin kadına şiddet haritası27.01.2015
  GündemAile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, TBMM Kadına Yönelik Şiddetin Sebeplerini Araştırma Komisyonu’na, henüz kamuoyuna açıklanmayan ‘Türkiye’de Kadına Yönelik Aile İçi Şiddet Araştırması 2014’ ile ilgili detayları paylaştı.
 • Kıskanmasınlar - tbmm
  Kıskanmasınlar27.01.2015
  GündemBAŞBAKAN Ahmet Davutoğlu, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan başkanlığındaki Bakanlar Kurulu toplantısıyla ilgili eleştirileri yanıtlarken, “Cumhurbaşkanımızın bizimle bu kadar yakın temas ve çalışma temposu içinde olmasından daha doğal bir şey yok, kıskanmasınlar” dedi.Cumhurbaşkanı ile tam bir uyum içinde olduklarını ve bu uyumun bozulmasına da izin vermeyeceklerini belirten Davutoğlu, partisinin grup toplantısında şunları söyledi:
 • "Modern çağın ırgat pazarları kuruluyor" - tbmm
  "Modern çağın ırgat pazarları kuruluyor"27.01.2015
  EgeCHP Manisa Milletvekili Özgür Özel, Meclis'e sunulan Aile Paketi'nin 11'inci maddesindeki 'Özel İstihdam Bürolarına ilişkin kanunun kabul edilmesi halinde, kurulacak bürolarda modern çağın ırgat pazarlarının yaratılacağını söyledi.
 • Davutoğlu 23 Nisan çocuğu - tbmm
  Davutoğlu 23 Nisan çocuğu27.01.2015
  GündemCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, TBMM’nin kararıyla Yüce Divan’a gönderilmeyen 4 eski AK Partili bakan hakkında ‘Yeni bakanlık görevi’ önerisinde bulunarak “Muammer Güler, mükemmel bir Maliye Bakanı olur.Yeri gelir birisinin önüne yatar, yeri gelir Hazine’yi boşaltır.Zafer Çağlayan, Hazine’den Sorumlu Devlet Bakanı.Yürütme konusunda kimse eline su dökemez.Egemen Bağış Diyanet İşleri Başkanlığı’ndan sorumlu Devlet Bakanı.‘Bakara, makara’ diye her cuma bir ayet sallar.Erdoğan Bayraktar talimat almakla meşhur.O da Kamu İhale Kurumu’ndan sorumlu Bakan.‘Oğlum ihaleyi şuraya ver’ diyecekler, verecek” dedi.
 • Birgül Ayman Güler CHP'den istifa etti - tbmm
  Birgül Ayman Güler CHP'den istifa etti26.01.2015
  GündemCHP İzmir Milletvekili Birgül Ayman Güler, partisinden istifa etti.
 • Syriza'nın vaatleri CHP'nin seçim bildirgesinde - tbmm
  Syriza'nın vaatleri CHP'nin seçim bildirgesinde26.01.2015
  GündemYunanistan'da radikal sol hareket SYRIZA'ya seçim kazandıran vaatleri arasında en çok öne çıkanlar, yoksulluk sınırı altında yaşayanlara elektrik ve ısınma hizmetinin ücretsiz verileceği idi.Ayrıca SYRIZA yoksullara gıda ve kira desteği de vaadetti.CHP'nin de üç yıl önce TBMM'ye verdiği kanun teklifleri ile yoksullardan elektrik ve su parasının alınmamasını, yoksulluk sınırı altında yaşayanlardan belediyelerin yol, kaldırım, onarım gibi harcamalara da katkı payı almaması için kanun teklifi verdiği ortaya çıktı.
 • MHP lideri Bahçeli: AKP'de derin çatlak ve çatışmaların varlığı gün yüzüne çıktı - tbmm
  MHP lideri Bahçeli: AKP'de derin çatlak ve çatışmaların varlığı gün yüzüne çıktı22.01.2015
  GündemMHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Yüce Divan oylamasında AK Parti'nin fire vermesini değerlendirdi.''Önemli sayıda AKP'li milletvekilinin dört eski bakan aleyhinde tutum takınması mühim bir gelişmedir'' diyen Bahçeli, ''Böylelikle AKP'de derin, alttan alta kaynayan, örtülemez, geçiştirilemez, bastırılamaz çatlak ve çatışmaların varlığı gün yüzüne çıkmıştır'' ifadelerini kullandı.
 • Sosyal medyayı karıştıran Sırrı Süreyya Önder fotoğrafı - tbmm
  Sosyal medyayı karıştıran Sırrı Süreyya Önder fotoğrafı20.01.2015
  GündemHDP İstanbul milletvekili Sırrı Süreyya Önder'in 4 eski Bakan hakkındaki gensoruların oylanması sırasında Ak Partili milletvekilleriyle görüntüleyen fotoğraflara sosyal medyada yorum yağdı.
 • ‘Kripto’dan 60 kez dinlediler - tbmm
  ‘Kripto’dan 60 kez dinlediler20.01.2015
  GündemGÖLBAŞI Cumhuriyet Başsavcılığı, başta dönemin Başbakanı Tayyip Erdoğan olmak üzere devletin zirvesinin kullandığı kriptolu telefonların dinlendiği iddialarıyla ilgili başlattığı soruşturmada, aralarında TÜBİTAK ve Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı’nın (TİB) üst düzey eski yöneticilerinin de bulunduğu 28 kişi için gözaltı kararı aldırdı.
 • Mehmet Y. YILMAZ

  ‘Bazılarının’ suç işleme özgürlüğü - tbmm
  ‘Bazılarının’ suç işleme özgürlüğü20.01.2015
  YazarlarCUMHURİYET’in iki yazarı hakkında, köşelerinde Charlie Hebdo’nun son sayısının kapağına yer verdikleri için soruşturma başlatıldı.
 • Taha AKYOL

  Türkiye’nin röntgeni - tbmm
  Türkiye’nin röntgeni20.01.2015
  YazarlarKADİR Has Üniversitesi’nin periyodik olarak yaptığı “Türkiye Sosyal-Siyasal Eğilimler Araştırması”nın sonuçları dün Rektör Prof.Mustafa Aydın tarafından açıklandı.
 • Şükrü KÜÇÜKŞAHİN

  Bu baba-oğul ilişkisi tarihe yazıldı artık - tbmm
  Bu baba-oğul ilişkisi tarihe yazıldı artık20.01.2015
  YazarlarTBMM Genel Kurulu da AKP’li dört eski bakanla ilgili kararını verdi.Bu yazıyı yazarken sonuç henüz belli değildi, ama eski bakanların ‘Yüce Divan’ yerine AKP oyları ile ‘aklanması’ kesin gibiydi.
 • AK Parti'den fireli aklama - tbmm
  AK Parti'den fireli aklama20.01.2015
  GündemMeclis, hakkında yolsuzluk ve rüşvet iddiaları olan eski bakanlar Zafer Çağlayan’ın Yüce Divan’a gönderilmesini 242’ye karşı 264, Muammer Güler’in gönderilmesini 241’e karşı 258, Egemen Bağış’ın gönderilmesini 245’e karşı 255, Erdoğan Bayraktar'ın gönderilmesini 219'a karşı 288 oyla reddetti.Bu sonuçlarla güvenoyu için gerekli olan 276 sayısını sadece Bayraktar geçebildi.
 • Şamil Tayyar: İçimizdeki hainlerdir bunlar - tbmm
  Şamil Tayyar: İçimizdeki hainlerdir bunlar20.01.2015
  GündemAK Parti Milletvekili Şamil Tayyar, Meclis'teki Zafer Çağlayan oylamasında yaşanan fire sonrası "İçimizdeki hainlerdir bunlar" dedi.
 • Başbakan'dan Yüce Divan açıklaması - tbmm
  Başbakan'dan Yüce Divan açıklaması20.01.2015
  GündemDavutoğlu 4 eski bakan hakkında mecliste çıkan Yüce Divan'a göndermeme kararıyla ilgili olarak açıklamalarda bulundu.Davutoğlu, "Eğer muhalefet blok olarak oy vermişse bu şu anlama gelir, ya bir grup kararı var ki bu yasal değildir ya da bir baskı var ki bu da bu sürecin ruhuna, özüne aykırıdır" diye konuştu.
 • Yasağı fırsata çevirdi - tbmm
  Yasağı fırsata çevirdi20.01.2015
  EgeİZMİR'de, Yaşar Üniversitesi Araştırma, Geliştirme ve Uygulama Merkezi (YAGEM) Proje Uzmanı Fatma Hacıoğlu ile Endüstri Mühendisliği öğrencisi Hanifi Özmenlikan, 1 Mayıs 2015'te yürürlüğe girecek izinsiz mesaj gönderimi yasağını fırsata çevirip alternatif bir proje geliştirdi.
 • Cumhurbaşkanı Erdoğan İslam İşbirliği Teşkilatı Parlamento Birliği 10.Konferansı'nda konuştu - tbmm
  Cumhurbaşkanı Erdoğan İslam İşbirliği Teşkilatı Parlamento Birliği 10.Konferansı'nda konuştu20.01.2015
  GündemCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Hilton Bomonti Otel'de, TBMM'nin ev sahipliğinde gerçekleştirilecek İslam İşbirliği Teşkilatı Parlamento Birliği 10.Konferansı'nda konuştu.Erdoğan Paris'teki terör yürüyüşüyle ilgili, "İsrail Başbakanı hiç utanmadan, yüzü kızarmadan, haya etmeden Paris’teki yürüyüşe katılıyor ve en ön safa geçiyor, bir de el sallıyor." dedi.
 • Cemil Çiçek: Akrep akreptir - tbmm
  Cemil Çiçek: Akrep akreptir20.01.2015
  GündemTürkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Cemil Çiçek, İslam İşbirliği Teşkilatı Parlamento Birliği 10.Konferansı'na katıldı.Konferansta bir konuşma yapan Cemil Çiçek, "Başta geçtiğimiz hafta Paris'te meydana gelenler ile Suriye, Irak, Lübnan, Yemen ve daha pek çok yerde gerçekleşen ve çok sayıda masum insanın hayatına kasteden tüm terörist saldırıları, terörist saldırılarda 40 binden fazla insanının kaybetmiş bir milletin ferdi olarak şiddetle kınıyorum" dedi.
 • Zafer Çağlayan, Meclis’teki oylama konusunda konuşmadı - tbmm
  Zafer Çağlayan, Meclis’teki oylama konusunda konuşmadı20.01.2015
  GündemTBMM’de yolsuzluk ve rüşvet iddiaları nedeniyle Yüce Divan’a gönderilmesi 242’ye karşı 264 oyla reddedilen eski Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, üvey annesinin cenazesi için geldiği Muş’tan Ankara’ya döndü.Çağlayan, havaalanında gazetecilerin Yüce Divan oylamasıyla ilgili sorularına yanıt vermedi.
 • Cumhurbaşkanı Erdoğan: Merkez Bankası verilen mesajlardan nasibini almış değil - tbmm
  Cumhurbaşkanı Erdoğan: Merkez Bankası verilen mesajlardan nasibini almış değil20.01.2015
  GündemCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Etiyopya'ya hareketinden önce havalimanında gazetecilere açıklamalarda bulundu.Erdoğan, dün TBMM'de 4 eski bakanla ilgili oylamaya ilişkin sorulara da cevap verdi.
 • CHP: Bağış'ın oylaması yenilenmeli - tbmm
  CHP: Bağış'ın oylaması yenilenmeli20.01.2015
  GündemCHP'den Yüce Divan oylamasıyla ilgili şok iddia.CHP, Egemen Bağış ile ilgili Yüce Divan oylamasının Anayasa'ya aykırı olduğunu ve yenilenmesi gerektiğini iddia etti.CHP, 255 'red' oyu alan Bağış'ın Yüce Divan'a gönderilmemesi için aslında 259 ret oyu alması gerektiğini ileri sürdü.
 • AK Parti Grup Başkanvekili Elitaş: Hadlerini aştılar - tbmm
  AK Parti Grup Başkanvekili Elitaş: Hadlerini aştılar20.01.2015
  GündemAk Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM)'nde düzenlediği basın toplantısında açıklamalarda bulunarak gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtladı.
 • Haluk Koç : AKP milletvekillerinin bir bölümü 4 bakana karşı tavır almıştır bu açıktır - tbmm
  Haluk Koç : AKP milletvekillerinin bir bölümü 4 bakana karşı tavır almıştır bu açıktır20.01.2015
  GündemCHP Parti Sözcüsü Haluk Koç., parti genel merkezinde basın toplantısı düzenledi.Haluk Koç, "Cumhurbaşkanı’na ve nöbetçi Başbakan’a rağmen AKP milletvekillerinin bir bölümü 4 bakana karşı tavır almıştır bu açıktır" dedi.
 • Anadolu Partisinden Emine Ülker Tarhan açıklaması - tbmm
  Anadolu Partisinden Emine Ülker Tarhan açıklaması20.01.2015
  GündemAnadolu Partisi'nden, Genel Başkan Emine Ülker Tarhan'ın dün genel durumunun kötüleşmesi nedeniyle hastanede müşahede altına alındığı, bugün takip ve tedavisine aynı hastanede devam edildiği belirtildi.
 • SPK yasasına ‘söylenti’ maddesi giriyor - tbmm
  SPK yasasına ‘söylenti’ maddesi giriyor19.01.2015
  EkonomiSERMAYE Piyasası yasasında yapılacak değişiklikle söylenti yayan ancak kendisine veya başkasına doğrudan ya da dolaylı menfaat sağlamayanlar hapis cezasından kurtulacak.Geçen yıl ekimde TBMM’ye sunulan Bankacılık Yasası’nda değişiklik yapan tasarı Plan ve Bütçe Alt Komisyonu’nda yarın ele alınacak.
 • Mehmet Y. YILMAZ

  Hrant için, adalet için burada olacağız! - tbmm
  Hrant için, adalet için burada olacağız!19.01.2015
  YazarlarHRANT Dink’in öldürüleceği, Emniyet için de, Jandarma için de, MİT için de bir sürpriz değildi.
 • Taha AKYOL

  Kurallar kurumlar - tbmm
  Kurallar kurumlar19.01.2015
  YazarlarYÜCE Divan oylaması bugün yapılıyor.Genel tahmin, iktidarın oylarıyla ret kararının verileceğidir.
 • Yüce Divan günü: 223+53 olur mu - tbmm
  Yüce Divan günü: 223+53 olur mu19.01.2015
  GündemMeclis Genel Kurulu’nda bugün AK Partili 4 eski bakan hakkında yapılacak ‘Yüce Divan’ oylamasıyla 17-25 Aralık’a son nokta konulacak.Eski bakanların yargılanabilmeleri için gizli oylamada en az 276 oyun Yüce Divan yönünde çıkması gerekli.Meclis’te muhalefet partileri ile bağımsızların 223 sandalyesi bulunuyor.Bunlar arasında hiç fire olmazsa, en az 53 AK Partili vekilin de kabul oyu kullanması gerekiyor.Ancak muhalefetteki beklentinin tersine AK Partili vekiller böyle blok bir görünüm sergilemiyor ve aralarında rahatsızlık duyanlar olsa da parti yönetimiyle benzer görüşleri paylaşıyorlar.
 • Torba’dan atama formülü - tbmm
  Torba’dan atama formülü19.01.2015
  Gündem16 Ocak Cuma günü Meclis’e verilen ‘Torba teklif’te yer alan “İlçe milli eğitim müdürü ve üstü kadrolara yapılacak atamalarda görevde yükselme veya unvan değişikliği sınavı uygulanmaz” ifadeleri ortalığı karıştırdı.Bir yandan bakanlığın sınav yapmadan şube müdürü atamak istemesine itiraz edilirken, diğer yandan da ‘sadece sözlü sınavla atandıkları’ gerekçesiyle Danıştay’ın ‘yürütmeyi durdurma’ kararı verdiği 1709 şube müdürü ataması ile ilgili yargı kararının uygulanmayacağı savunuluyor.
 • Torba’dan atama formülü - tbmm
  Torba’dan atama formülü19.01.2015
  Eğitim16 Ocak Cuma günü Meclis’e verilen ‘Torba teklif’te yer alan “İlçe milli eğitim müdürü ve üstü kadrolara yapılacak atamalarda görevde yükselme veya unvan değişikliği sınavı uygulanmaz” ifadeleri ortalığı karıştırdı.Bir yandan bakanlığın sınav yapmadan şube müdürü atamak istemesine itiraz edilirken, diğer yandan da ‘sadece sözlü sınavla atandıkları’ gerekçesiyle Danıştay’ın ‘yürütmeyi durdurma’ kararı verdiği 1709 şube müdürü ataması ile ilgili yargı kararının uygulanmayacağı savunuluyor.
 • Davutoğlu'nun yerine kim oy kullanacak - tbmm
  Davutoğlu'nun yerine kim oy kullanacak19.01.2015
  GündemTBMM Genel Kurulu'nda bugün, dört eski bakan hakkında kader oylaması var.
 • Kılıçdaroğlu grup toplantısında konuştu - tbmm
  Kılıçdaroğlu grup toplantısında konuştu19.01.2015
  GündemCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu partisinin grup toplantısında konuştu.
 • CHP'li gençlerden 'vicdanlara mektup' - tbmm
  CHP'li gençlerden 'vicdanlara mektup'19.01.2015
  EgeTBMM'de dört eski bakanın yolsuzluk ve rüşvet iddialarıyla Yüce Divan'a gönderilip gönderilmeyecekleri oylanacakken, İzmir'de CHP'li gençler 'Vicdanlara mektup' gönderdi.CHP Gençlik Kolları Genel Başkanı İrfan İnanç Yıldız, "Biz AKP'li vekillerin bugün bizi mahçup etmesini, utandırmasını, haksız çıkarmalarını bekliyoruz" dedi.
 • Zafer Çağlayan'ın acı günü - tbmm
  Zafer Çağlayan'ın acı günü19.01.2015
  GündemEkonomi eski Bakanı Zafer Çağlayan’ın üvey annesi Perihan Çağlayan Muş'ta toprağa verildi.Cenaze töreninde, daha önce TBMM'deki oylama nedeniyle Muş'a gidemeyeceği iddia edilen Zafer Çağlayan da hazır bulundu.Çağlayan, Yüce Divan oylaması için Meclis'e gidip gitmeyeceği yönündeki sorulara cevap vermedi.
 • Yüce Divan oylamasında taktik savaşları - tbmm
  Yüce Divan oylamasında taktik savaşları19.01.2015
  GündemTBMM'de dört bakanın Yüce Divan'a gönderilip gönderilmemesi konusundaki tarihi oylama öncesinde, partiler arasında taktik savaşları yaşanıyor.
 • İki bakan hakkında karar verildi - tbmm
  İki bakan hakkında karar verildi19.01.2015
  GündemDört eski bakanın Yüce Divan'a gönderilip gönderilmemesine ilişkin Meclis Genel Kurulu'ndaki gizli oylama işlemine başlandı.Meclis'te ilk olarak eski Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan'ın Yüce Divan'a sevk edilmesiyle ilgili gizli oylama yapıldı.Oylamada 242 kabul oyuna karşılık 264 ret oyuyla, eski Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan'ın Yüce Divan'a sevk edilmesi talebi reddedildi.Oylamada 7 milletvekili çekimser oy kullandı, 1 oy boş, 3 oy geçersiz sayıldı.Şu anda Meclis'te Muammer Güler hakkında önerge oylandı.Muammer Güler için 241 kabul oyuna karşılık 258 ret oyu kullanıldı.Bu sonuçlu Muammer Güler'in Yüce Divan'a sevk edilmesi reddedildi.
 • TBMM'de tarihi oturum - tbmm
  TBMM'de tarihi oturum19.01.2015
  Gündem4 eski Bakan’la ilgili oylama öncesinde TBMM Genel Kurulu’nda görüşmeler sürüyor.MHP'li Oktay Vural Zafer Çağlayan'ın annesinin hayatını kaybetmesi nedeniyle AK Parti'ye oylamanın ertelenmesini teklif ettiklerini söyledi.Vural AK Partililerin teklifi kabul etmediğini belirtti.
 • Meclis'te ilginç pankart - tbmm
  Meclis'te ilginç pankart19.01.2015
  GündemTBMM’de dört bakanın Yüce Divan’a gönderilip gönderilmemesi görüşmeleri TBMM Genel Kurul’nda görüşülmeye başlandı.Görüşmeler sırasında CHP İstanbul Milletvekili İhsan Özkes üzerınde “HZ.Muhammed’in sözünün bulunduğu hırsızlık yapan kızım Fatima da olsa mutlaka cezalandırırım” yazılı dövizi Genel Kurul’da milletvekıllerine gösterdi.
 • Bakanın zayıflık sırrı - tbmm
  Bakanın zayıflık sırrı19.01.2015
  SağlıkÇalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, gördüğü ve kendisini şoke eden tedaviyle ilgili gazetecilere bilgi verdi.
 • Egemen Bağış oyunu böyle kullandı - tbmm
  Egemen Bağış oyunu böyle kullandı19.01.2015
  GündemMeclis'teki oylamada AK Partili Egemen Bağış'ın Zafer Çağlayan hakkındaki gensoru önergesiyle ilgili oyunu kullandıktan sonra zarfı kutuya fırlatır gibi bırakması dikkat çekti.
 • Baykal: Bu Cumhuriyet nefreti ne? - tbmm
  Baykal: Bu Cumhuriyet nefreti ne?18.01.2015
  EgeCHP eski Genel Başkanı, Antalya milletvekili Deniz Baykal, TBMM'de 4 eski bakan ile ilgili yapılacak oylamayla ilgili, "Herkesin gördüğünü Meclis kararıyla yok etmek mümkün mü? Yok olan yaşanan olaylar değil senin haysiyetin olur.Salı günü TBMM bir sınav verecek" dedi.Baykal, Cumhuriyet'e '90 yıllık reklam arası' sözünü de sert şekilde eleştirirken, "Bu Cumhuriyet nefreti ne?" diye konuştu.
 • Terörist dedi fezlekesi - tbmm
  Terörist dedi fezlekesi18.01.2015
  GündemTerörist dedi fezlekesiCHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba’nın, Suudi Arabistanlı işadamı Yasin El Kadı’ya yönelik “Küresel terörist” ifadeleri, aleyhine fezleke oldu.İstanbul Cumhuriyet Başsavcıvekili Selamettin Celep, hakaret ve iftiradan Ağbaba’nın dokunulmazlığının kaldırılmasını istedi.
 • Mehmet Y. YILMAZ

  Mükemmel bir ortaoyunu - tbmm
  Mükemmel bir ortaoyunu18.01.2015
  YazarlarARTIK biliyoruz ki Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, her şart altında kavga edebileceği birilerini bulmak gibi özel bir yeteneğe de sahip.
içinde

Tbmm


geçen her haberden
Mind ile anında haberdar olabilirsiniz