Ali Babacan

 • Taha AKYOL

  Püf noktası - ali babacan
  Püf noktası30.01.2015
  YazarlarSİSTEM tartışmalarında püf noktası, kuvvetler ayrılığıdır.Demokrasi ve hukuk devleti, ancak kuvvetler ayrılığı varsa vardır.
 • ‘Kripto’dan 60 kez dinlediler - ali babacan
  ‘Kripto’dan 60 kez dinlediler20.01.2015
  GündemGÖLBAŞI Cumhuriyet Başsavcılığı, başta dönemin Başbakanı Tayyip Erdoğan olmak üzere devletin zirvesinin kullandığı kriptolu telefonların dinlendiği iddialarıyla ilgili başlattığı soruşturmada, aralarında TÜBİTAK ve Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı’nın (TİB) üst düzey eski yöneticilerinin de bulunduğu 28 kişi için gözaltı kararı aldırdı.
 • Başbakan Davutoğlu, İngiltere Başbakanı Cameron ile görüştü - ali babacan
  Başbakan Davutoğlu, İngiltere Başbakanı Cameron ile görüştü20.01.2015
  AvrupaBaşbakan Ahmet Davutoğlu, İngiltere'nin başkenti Londra'daki temasları çerçevesinde İngiliz mevkidaşı David Cameron ile bir araya geldi.
 • İş dünyasından Davos çıkarması - ali babacan
  İş dünyasından Davos çıkarması19.01.2015
  EkonomiDavos’ta B20 Türkiye ve TOBB iki büyük organizasyona ev sahipliği yapacak.
 • 4 ilde TİB ve TÜBİTAK'a operasyon: 28 gözaltı kararı - ali babacan
  4 ilde TİB ve TÜBİTAK'a operasyon: 28 gözaltı kararı19.01.2015
  GündemAnkara başta olmak üzere 4 ilde eş zamanlı "yasa dışı dinleme" operasyonu başlatıldı.TİB ve TÜBİTAK çalışanı 28 kişi hakkında gözaltı kararının bulunduğu operasyona, Cumhurbaşkanı Erdoğan, Başbakan Davutoğlu, AYM Başkanı Kılıç, Genelkurmay Başkanı Özel ve MGK üyelerine ait kriptolu ve normal telefonların usulsüz dinlendiğinin tespitiyle başladığı belirtildi.Gözaltı kararı bulunan ancak adresinde bulunamayan bilgisayar mühendisi Orhan Ü.'nün felç geçirdiği tespit edildi ve ifadesi ağabeyinin evinde alındı.Twitter'daki Fuat Avni isimli hesap ise dün gece attığı tweetlerde bu sabah başlayacak operasyon hakkında bilgiler yazmıştı.Akşam saatlerinde gelen son habere göre ise savcılık kararıyla "Fuat Avni" isimli Twitter ve Facebook hesaplarına erişim engellenme kararı verildi.
 • Davutoğlu'nun yerine kim oy kullanacak - ali babacan
  Davutoğlu'nun yerine kim oy kullanacak19.01.2015
  GündemTBMM Genel Kurulu'nda bugün, dört eski bakan hakkında kader oylaması var.
 • Başbakan Davutoğlu İngiltere’de - ali babacan
  Başbakan Davutoğlu İngiltere’de19.01.2015
  PlanetBaşbakan Ahmet Davutoğlu, resmi ziyaretlerde bulunmak üzere İngiltere’nin başkenti Londra’ya geldi.
 • "Fuat Avni" adlı Twitter hesabıyla ilgili soruşturma başlatıldı - ali babacan
  "Fuat Avni" adlı Twitter hesabıyla ilgili soruşturma başlatıldı19.01.2015
  GündemGölbaşı Cumhuriyet Başsavcılığınca, soruşturmanın gizliliğinin ihlal edildiği gerekçesiyle "Fuat Avni" adlı Twitter hesabıyla ilgili soruşturma başlatıldı.
 • Mahkemeden Fuat Avni'ye erişim yasağı - ali babacan
  Mahkemeden Fuat Avni'ye erişim yasağı19.01.2015
  GündemGölbaşı Sulh Ceza Mahkemesi, Gölbaşı Cumhuriyet Başsavcılığının talebi üzerine, "Fuat Avni" adlı Twitter ve Facebook hesaplarına erişimin engellenmesine karar verdi.Karar, Telekomünikasyon İletişim Başkanlığına (TİB) iletildi.
 • Erdal SAĞLAM

  Yabancı faizde siyasi kararın çıktığını görürse. - ali babacan
  Yabancı faizde siyasi kararın çıktığını görürse.18.01.2015
  YazarlarUZUN süredir dediğimiz gibi; faiz oranları konusunda hükümetin daha doğrusu siyasi iradenin oynadığı oyun, sürekli bir çatışma havası verilmesi piyasaları bıktırdı.
 • Gila BENMAYOR

  Davos’a Türkiye’nin G20 çıkarması - ali babacan
  Davos’a Türkiye’nin G20 çıkarması18.01.2015
  Yazarlar
 • Türkiye Fed’in kararına hazır - ali babacan
  Türkiye Fed’in kararına hazır18.01.2015
  EkonomiBAŞBAKAN Yardımcısı Ali Babacan, Türkiye’nin ABD Merkez Bankasının (Fed) alacağı her türlü karar karşısında hazırlıklı olduğunu belirterek, “Gemi sağlamsa, mürettebat işini biliyorsa, kaptan işini biliyorsa, denizde dalga da olsa o gemi hedefine ulaşır” dedi.
 • Ahmet HAKAN

  ‘Reklam arası’ mı, ‘lale parası’ mı? - ali babacan
  ‘Reklam arası’ mı, ‘lale parası’ mı?18.01.2015
  YazarlarBİR milletvekilinin Cumhuriyet için “90 yıllık reklam arası” demesinde bir sorun yok.
 • İş dünyası Davos'a çıkarma yapacak - ali babacan
  İş dünyası Davos'a çıkarma yapacak18.01.2015
  EkonomiM.Rifat Hisarcıklıoğlu başkanlığında, B20’yi oluşturan Türk iş dünyasının önde gelen isimleri, Davos toplantılarına damga vurmaya hazırlanıyor.
 • Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda ilk Bakanlar Kurulu toplantısı - ali babacan
  Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda ilk Bakanlar Kurulu toplantısı18.01.2015
  GündemTürkiye siyasi tarihinde bir ilk yaşanıyor; Türkiye'nin halkoyuyla seçilmiş ilk Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda Bakanlar Kurulu'na başkanlık ediyor.Bakanlar Kurulu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda toplandı.Toplantıya katılan bakanlar 3 no'lu kapıdan giriş yaptı.Toplantının yapıldığı salona Atatürk portresinin asıldığı görüldü.Aynı salonda yapılan MGK toplantısı sırasında Atatürk portresinin olmaması eleştiri konusu olmuştu.
 • Hisarcıklıoğlu: "Türkiye ilk 15'ten düştü" - ali babacan
  Hisarcıklıoğlu: "Türkiye ilk 15'ten düştü"16.01.2015
  EgeEGE Bölgesi Sanayi Odası (EBSO) tarafından, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Yönetim Kurulu Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu'nun da katılımıyla düzenlenen törende, üretim, yatırım, ihracat, vergi ve istihdam ile Ar-Ge, inovasyon dahil 17 farklı kriterde başarılı 183 üye ile 2 girişimciye plaketle başarı belgesi verildi.Törende konuşan Hisarcıklıoğlu, 2000'li yılların başında dünyanın en büyük 15 sanayi ülkesi içinde olan Türkiye'nin, bugün itibariyle ilk 15'ten düştüğünü kaydetti.
 • İki teşvik paketi daha geliyor - ali babacan
  İki teşvik paketi daha geliyor15.01.2015
  EkonomiBaşbakan Yardımcısı Babacan, sanayi yatırımları ve sermayeyi desteklemeyle ilgili iki yeni paketin üzerinde çalıştıklarını açıkladı.
 • MHP'li Tanrıkulu: Bu paralar nereye ve niçin gidiyor? - ali babacan
  MHP'li Tanrıkulu: Bu paralar nereye ve niçin gidiyor?13.01.2015
  EgeMHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Kenan Tanrıkulu, Devlet Desteklerini İzleme ve Denetleme Kurulu'nun, yasa çıkarılmadığı için devlet yardımlarının denetimini yapamadığını, yeterli şeffaflığın sağlanamadığını söyledi.Tanrıkulu, "Devlet destekleri bilinmiyor, kamu bankalarındaki batık krediler bilinmiyor.Bu paralar nereye ve niçin gidiyor?" dedi.
 • Başbakan Ahmet Davutoğlu'ndan önemli açıklamalar - ali babacan
  Başbakan Ahmet Davutoğlu'ndan önemli açıklamalar13.01.2015
  EkonomiBaşbakan Ahmet Davutoğlu Yeni Türkiye Buluşması’nda konuştu.Başbakan Davutoğlu, Halkbankası Genel Müdürü'nü çağırarak kaybolmaya yüz tutmuş mesleklere faizsiz krediyle ilgili talimat verdiğini söyledi.İşte Davutoğlu'nun açıklamalarından satırbaşları:
 • Güler Sabancı: Enerjide geçiş sürecindeyiz - ali babacan
  Güler Sabancı: Enerjide geçiş sürecindeyiz12.01.2015
  EkonomiSabancı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Güler Sabancı, “İçinde bulunduğumuz bütün sektörlerde kârlı bir seneyi kapattık.Bir tek enerjide geçiş süreci içindeyiz.20 milyar TL’lik yüksek bir yatırım yaptık enerjide tempomuzu ayarlıyoruz” dedi.
 • Erdal SAĞLAM

  Yüzde 2.5-3’lük büyüme dönemine girdik - ali babacan
  Yüzde 2.5-3’lük büyüme dönemine girdik11.01.2015
  YazarlarSON sanayi üretim verileri 2014 yılı büyümesi açısından umutları iyice kırdı.
 • Noyan Doğan

  Yeni tasarruf yöntemi, çeyiz hesabı - ali babacan
  Yeni tasarruf yöntemi, çeyiz hesabı11.01.2015
  YazarlarGeçen hafta, Başbakan Ahmet Davutoğlu tarafından açıklanan, “Ailenin ve Dinamik Nüfus Yapısının Korunması Programı”yla getirilmek istenen uygulamalardan biri, özellikle dikkatimi çekti; ‘çeyiz hesabı’ uygulaması.
 • Hani MİT’i görevlendirmişti - ali babacan
  Hani MİT’i görevlendirmişti11.01.2015
  GündemCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, eski Genel Başkan Deniz Baykal’a kaset komplosuyla ilgili, “Aynı gün Başbakan (dönemin Başbakanı Tayyip Erdoğan) çıkıp, ‘MİT’e talimat verdim, bunu yapanlar bulunsun’ dedi mi? Bu da Hürriyet’te manşetten çıkmadı mı? Sonra araştırdık ve çıktım söyledim.‘MİT’e verilmiş böyle bir talimat yok’ dedim.Başbakan’ın yalan söylediğini açıkladım.Bugüne kadar da defalarca ortaya çıktı ki ben haklıyım.Yoksa bu komployu ortaya çıkaramayan bir MİT’i çöp sepetine atın, gitsin.Ama araştırmadı ki; çünkü o komploda bizzat başbakan vardı” dedi.
 • Şükrü KÜÇÜKŞAHİN

  Çiçek ile Babacan’ın hukuk vurguları - ali babacan
  Çiçek ile Babacan’ın hukuk vurguları11.01.2015
  YazarlarCHARLİE Hebdo’ya, dolayısıyla medyaya ve düşünce özgürlüğüne yapılan saldırı, yaşanan katliam bütün dünya için bir hesaplaşma zemini yaratmalı.
 • Arınç: "Lezbiyenler, biseksüeller ve translar Demirtaş'a oy verdi" - ali babacan
  Arınç: "Lezbiyenler, biseksüeller ve translar Demirtaş'a oy verdi"08.01.2015
  GündemBaşbakan Yardımcısı Bülent Arınç, "Farklı temsil gruplarının oyunu almıştır HDP.Yani lezbiyenler, biseksüeller, translar da dahil olmak üzere, Türkiye’de ben herhangi bir partide temsil imkanı bulamıyorum diyen farklı seçmen gruplarının oylarını da almıştır." diye konuştu.
 • 6 televizyon kanalına RTÜK'ten ceza - ali babacan
  6 televizyon kanalına RTÜK'ten ceza07.01.2015
  GündemRTÜK, Fox TV, Samanyolu, STV Haber, Bugün TV, Bengütürk, Halk TV kanallarına gazete haberlerini okudukları için 20’den fazla ciddi para cezası verdi.Cezaya gerekçe ise Meclis Soruşturma Komisyonu’nun haberlerine getirilen yayın yasağının gazete okunarak delinmesi.
 • Enflasyonda petrol umudu - ali babacan
  Enflasyonda petrol umudu07.01.2015
  EkonomiEKONOMİ yönetimi 2014 yılını yüzde 8.17 ile tamamlayan enflasyona ilişkin 2015’te umutlu.
 • 2014’te büyüme tatminkâr değil - ali babacan
  2014’te büyüme tatminkâr değil06.01.2015
  EkonomiBAŞBAKAN Yardımcısı Ali Babacan, Türkiye’nin 2014 yılında gösterdiği büyüme performansının tatminkâr olmadığını belirtti.
 • Dünya değişiyor dışarıdan izleyemeyiz - ali babacan
  Dünya değişiyor dışarıdan izleyemeyiz05.01.2015
  GündemDIŞİŞLERİ Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, yeni Türkiye hedefinin gerçekleşmesi için ‘vizyoner ve insani diplomasi’ vurgusu yaparak, “Dünya düzeni değişirken, başka bir düzenin temelleri atılırken bizim bu değişimi dışarıdan izleme lüksümüz yoktur.Ayak uydurmak ve düzenlemek zorundayız” dedi.
 • Babacan: Türkiye ekonomisinin kaderi Avrupa'ya bağlı - ali babacan
  Babacan: Türkiye ekonomisinin kaderi Avrupa'ya bağlı05.01.2015
  EkonomiBAŞBAKAN Yardımcısı Ali Babacan, 7’nci Büyükelçiler Konferansı’na katıldı.
 • İnşaatçılar birliği - ali babacan
  İnşaatçılar birliği05.01.2015
  EkonomiSANAYİ ve inşaat sektörü kıyaslaması ve inşaata dayalı büyüme 2014’ün en çok tartışılan konularından biri oldu.Başbakan yardımcısı Ali Babacan’ın inşaat sektörünü eleştirmesinden sonra Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan sektöre destek veren açıklamalar yaptı; ‘İnşaata dur demek olmaz’ dedi.
 • Davos’a gidiyor - ali babacan
  Davos’a gidiyor05.01.2015
  EkonomiBAŞBAKAN Ahmet Davutoğlu’nun Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği’nin (TÜSİAD) 22 Ocak’taki Genel Kurul toplantısına katılmama nedeni belli oldu.
 • Başbakan Davutoğlu Davos'a gidiyor - ali babacan
  Başbakan Davutoğlu Davos'a gidiyor04.01.2015
  EkonomiBaşbakan Ahmet Davutoğlu Dünya Ekonomik Forumu’nun düzenlendiği İsviçre’nin Davos kentine gitme kararı aldı.Ziyaret 22-23-24 Ocak tarihlerinde gerçekleştirilecek.Böylece başbakan seviyesinde Türkiye 6 yıl sonra Davos'ta temsil edilmiş olacak.Davutoğlu'nun, söz konusu zirveye G20 Dönem Başkanı sıfatıyla katılacağı ifade edildi.2009 yılında Başbakan Erdoğan Davos'ta düzenlenen Dünya Ekonomik Forumu'nu "Benim için de bundan böyle Davos bitmiştir.Daha Davos'a gelmem.Siz konuşturmuyorsunuz.25 dakika konuştu, 12 dakika konuştum.Olmaz.” diyerek terk etmişti.
 • Merkez Bankası'ndan hükümete mektup - ali babacan
  Merkez Bankası'ndan hükümete mektup04.01.2015
  EkonomiMerkez Bankası, yüzde 5 olarak hedeflenen 2014 enflasyonunun yüzde 8,17 gerçekleşmesi nedeniyle Hükümet'e açık mektup gönderecek
 • Gözaltı arbedesi - ali babacan
  Gözaltı arbedesi03.01.2015
  GündemBaşbakan Ahmet Davutoğlu, partisinin il kongresine katılmak üzere eşi Sare Davutoğlu ve Başbakan Yardımcısı Ali Babacan’la birlikte Mersin’e geldi.
 • İsmet BERKAN

  Siyaset önemli ama hayatı da hafife almayın - ali babacan
  Siyaset önemli ama hayatı da hafife almayın01.01.2015
  YazarlarYA algıda seçicilikten ya da benimle ilgili özel bir durumdan kaynaklansa gerek, etrafımdaki insanlar siyasetle fazlasıyla ilgili.
 • İsmet BERKAN

  İlk 200’de tek bir üniversitesi olmadan ‘dünya gücü’ olunabilir mi? - ali babacan
  İlk 200’de tek bir üniversitesi olmadan ‘dünya gücü’ olunabilir mi?26.12.2014
  YazarlarTÜRKİYE’de bilim gerçek ve somut anlamda geriliyor.
 • Vicdanlarıyla ertelediler - ali babacan
  Vicdanlarıyla ertelediler24.12.2014
  GündemTBMM’de 4 eski bakanla ilgili kurulan Soruşturma Komisyonu’nun 22 Aralık günü yaptığı toplantıdan karar yerine erteleme çıkmasına ilişkin tartışma sürüyor.
 • Erdal SAĞLAM

  Merkez faiz kararıyla Erdoğan’ı üzecek - ali babacan
  Merkez faiz kararıyla Erdoğan’ı üzecek22.12.2014
  YazarlarMERKEZ Bankası yılın son Para Politikası Kurulu (PPK) toplantısını yarın yapacak.
 • Reform sözü - ali babacan
  Reform sözü20.12.2014
  EkonomiTÜRKİYE’nin dönem başkanlığını üstlendiği G20’nin iş dünyası ayağı B20 Türkiye temsilcileri ve bazı işadamlarıyla ile bir araya gelen Başbakan Davutoğlu, yatırım ortamının iyileştirilmesi konusundaki şikayetleri dinledi, reformlardan vazgeçmeyeceklerini vurguladı.
 • Babacan'dan flaş dolar yorumu - ali babacan
  Babacan'dan flaş dolar yorumu19.12.2014
  EkonomiBaşbakan Yardımcısı Ali Babacan, Rusya kaynaklı gelişmelerin, diğer gelişmekte olan ülkelere etkisiyle ilgili, "Kurda bir etkisi oluyor ama temeller sağlamsa bundan da korkmamak lazım" dedi.Babacan doların değer kazanması trendinin bir süre daha devam edeceğini belirtti.
 • Bu düzenlemeler herkesin hayatını etkileyecek - ali babacan
  Bu düzenlemeler herkesin hayatını etkileyecek19.12.2014
  EkonomiBugüne kadar telefon veya mektupla yapılan ve birçok önemli vergi soruşturmasının temelini oluşturan ihbarlar artık internetten yapılabilecek.Bu konudaki düzenlemenin 1 yıl içinde hayata geçirilmesi planlanıyor.
 • Gürsel Tekin'den AK Parti'ye çağrı - ali babacan
  Gürsel Tekin'den AK Parti'ye çağrı19.12.2014
  GündemCHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin'den AK Parti'ye çağrı geldi.
 • İş dünyası temsilcileri İstanbul'da buluşacak - ali babacan
  İş dünyası temsilcileri İstanbul'da buluşacak19.12.2014
  EkonomiG20'nin iş dünyası ayağı B20 Türkiye Başlangıç Toplantısı, 15 Aralık Pazartesi günü İstanbul'da gerçekleştirilecek.
 • Babacan: Vergi artışı yok, uygulamalar olabilir - ali babacan
  Babacan: Vergi artışı yok, uygulamalar olabilir18.12.2014
  EkonomiBaşbakan Yardımcısı Ali Babacan, vergi oranlarıyla ilgili genel anlamda herhangi bir değişiklik planları olmadığını bildirdi.Babacan haftaya 7 tane daha ekonomide dönüşüm programı açıklayacaklarını bildirdi.Babacan lüks vergisiyle ilgili olarak da önemli açıklamalarda bulunurken, "Sadece lüks tüketimle ilgili tüketim vergileri ya da ithalde alınan gümrük vergisi ağırlıklı olarak bunlarla alakalı dönem dönem bazı uygulamalarımız oluyor.'Bundan sonra da olabilir' diyoruz" dedi.
 • Taha AKYOL

  Gidiş nereye? - ali babacan
  Gidiş nereye?17.12.2014
  YazarlarİKTİDAR partisinin ve Türkiye’nin sıkıntıları üç alanda gittikçe artacak gibi görünüyor: Hukuk, dış itibar ve ekonomi.
 • Başbakan Davutoğlu'ndan önemli açıklamalar - ali babacan
  Başbakan Davutoğlu'ndan önemli açıklamalar17.12.2014
  EkonomiBaşbakan Ahmet Davutoğlu '10.Kalkınma Planı Öncelikli Dönüşüm Programları Eylem Planları’nı açıklıyor.Davutoğlu burada Türkiye’nin büyüme rakamlarıyla ilgili olarak, “Son büyüme rakamları beklentimizin altında geldi.Ama genel olarak takdir gören bir performanstır bu” dedi.Davutoğlu ayrıca plaket hediye etmenin israf olduğunu söyleyerek, "Plaket ve hediyelerle ciddi bir israf veriliyor.Yerel yönetimler valilikler ve kurumlar plaket ve hediye sunumunda bulunmayacaklar" diye konuştu.
 • Vahap MUNYAR

  Kaya gazı için Teksaslı oldu - ali babacan
  Kaya gazı için Teksaslı oldu16.12.2014
  YazarlarBORUSAN Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Kocabıyık, grubun kurucusu babası rahmetli Asım Kocabıyık daha işlerin başındayken, 1982’de Borusan Boru’nun ABD’ye açılması gerektiğini düşündü.Teksas eyaletinin Houston kentini inceledi, Tubeco adlı şirketi kurdu:
 • Ertuğrul ÖZKÖK

  Suriyelileri konuşma zamanı geldi - ali babacan
  Suriyelileri konuşma zamanı geldi16.12.2014
  YazarlarSON bir hafta içinde ekonomiden iki ürkütücü rakam geldi.
 • Taha AKYOL

  Mahçupyan ve hukuk - ali babacan
  Mahçupyan ve hukuk15.12.2014
  YazarlarETYEN Mahçupyan donanımlı bir entelektüeldir.İktidarı bütün zihni enerjisiyle desteklemekle birlikte belirli konularda eleştirilerini de açıkça söylüyor.
içinde

Ali Babacan


geçen her haberden
Mind ile anında haberdar olabilirsiniz