Ali Babacan


 • Reform sözü - ali babacan

  Reform sözü20.12.2014

  EKONOMİ

  TÜRKİYE’nin dönem başkanlığını üstlendiği G20’nin iş dünyası ayağı B20 Türkiye temsilcileri ve bazı işadamlarıyla ile bir araya gelen Başbakan Davutoğlu, yatırım ortamının iyileştirilmesi konusundaki şikayetleri dinledi, reformlardan vazgeçmeyeceklerini vurguladı.
 • Gürsel Tekin'den AK Parti'ye çağrı - ali babacan

  Gürsel Tekin'den AK Parti'ye çağrı20.12.2014

  GÜNDEM

  CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin'den AK Parti'ye çağrı geldi.
 • İş dünyası temsilcileri İstanbul'da buluşacak - ali babacan

  İş dünyası temsilcileri İstanbul'da buluşacak19.12.2014

  EKONOMİ

  G20'nin iş dünyası ayağı B20 Türkiye Başlangıç Toplantısı, 15 Aralık Pazartesi günü İstanbul'da gerçekleştirilecek.
 • Babacan'dan flaş dolar yorumu - ali babacan

  Babacan'dan flaş dolar yorumu19.12.2014

  EKONOMİ

  Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, Rusya kaynaklı gelişmelerin, diğer gelişmekte olan ülkelere etkisiyle ilgili, "Kurda bir etkisi oluyor ama temeller sağlamsa bundan da korkmamak lazım" dedi.Babacan doların değer kazanması trendinin bir süre daha devam edeceğini belirtti.
 • Bu düzenlemeler herkesin hayatını etkileyecek - ali babacan

  Bu düzenlemeler herkesin hayatını etkileyecek19.12.2014

  EKONOMİ

  Bugüne kadar telefon veya mektupla yapılan ve birçok önemli vergi soruşturmasının temelini oluşturan ihbarlar artık internetten yapılabilecek.Bu konudaki düzenlemenin 1 yıl içinde hayata geçirilmesi planlanıyor.
 • Babacan: Vergi artışı yok, uygulamalar olabilir - ali babacan

  Babacan: Vergi artışı yok, uygulamalar olabilir19.12.2014

  EKONOMİ

  Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, vergi oranlarıyla ilgili genel anlamda herhangi bir değişiklik planları olmadığını bildirdi.Babacan haftaya 7 tane daha ekonomide dönüşüm programı açıklayacaklarını bildirdi.Babacan lüks vergisiyle ilgili olarak da önemli açıklamalarda bulunurken, "Sadece lüks tüketimle ilgili tüketim vergileri ya da ithalde alınan gümrük vergisi ağırlıklı olarak bunlarla alakalı dönem dönem bazı uygulamalarımız oluyor.'Bundan sonra da olabilir' diyoruz" dedi.
 • Başbakan Davutoğlu'ndan önemli açıklamalar - ali babacan

  Başbakan Davutoğlu'ndan önemli açıklamalar18.12.2014

  EKONOMİ

  Başbakan Ahmet Davutoğlu '10.Kalkınma Planı Öncelikli Dönüşüm Programları Eylem Planları’nı açıklıyor.Davutoğlu burada Türkiye’nin büyüme rakamlarıyla ilgili olarak, “Son büyüme rakamları beklentimizin altında geldi.Ama genel olarak takdir gören bir performanstır bu” dedi.Davutoğlu ayrıca plaket hediye etmenin israf olduğunu söyleyerek, "Plaket ve hediyelerle ciddi bir israf veriliyor.Yerel yönetimler valilikler ve kurumlar plaket ve hediye sunumunda bulunmayacaklar" diye konuştu.
 • Taha AKYOL

  Gidiş nereye? - ali babacan

  Gidiş nereye?17.12.2014

  YAZARLAR

  İKTİDAR partisinin ve Türkiye’nin sıkıntıları üç alanda gittikçe artacak gibi görünüyor: Hukuk, dış itibar ve ekonomi.
 • Vahap MUNYAR

  Kaya gazı için Teksaslı oldu - ali babacan

  Kaya gazı için Teksaslı oldu16.12.2014

  YAZARLAR

  BORUSAN Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Kocabıyık, grubun kurucusu babası rahmetli Asım Kocabıyık daha işlerin başındayken, 1982’de Borusan Boru’nun ABD’ye açılması gerektiğini düşündü.Teksas eyaletinin Houston kentini inceledi, Tubeco adlı şirketi kurdu:
 • Ertuğrul ÖZKÖK

  Suriyelileri konuşma zamanı geldi - ali babacan

  Suriyelileri konuşma zamanı geldi16.12.2014

  YAZARLAR

  SON bir hafta içinde ekonomiden iki ürkütücü rakam geldi.
 • Taha AKYOL

  Mahçupyan ve hukuk - ali babacan

  Mahçupyan ve hukuk15.12.2014

  YAZARLAR

  ETYEN Mahçupyan donanımlı bir entelektüeldir.İktidarı bütün zihni enerjisiyle desteklemekle birlikte belirli konularda eleştirilerini de açıkça söylüyor.
 • B20’de ilk zirve - ali babacan

  B20’de ilk zirve15.12.2014

  EKONOMİ

  G20 dönem başkanlığını üstlenen Türkiye, ilk B20 zirvesini dün gerçekleştirdi.Toplantıya 37 ülkeden 350 işadamı katılırken, Türk işadamları Ali Babacan’dan transit taşıma sorunlarına çözüm istedi.Babacan da, “Transit taşıma konusunu G20’de en önemli sorun olarak gündeme getireceğiz” diye konuştu.
 • 3.097.000 kişi işsiz - ali babacan

  3.097.000 kişi işsiz15.12.2014

  EKONOMİ

  İŞSİZLİK oranı eylülde yüzde 10.7’ye fırladı.İşsizlikte dört aydır süren çift haneli sıkıntı düşük büyüme oranlarından sonra şaşırtıcı değil.Yüzde 5 büyümeye ulaşılmadığı sürece çift haneden dönüş yok.İşsiz sayısı ise 3 milyon 97 bine ulaştı.
 • Erdoğan'dan inşaat sektörü açıklaması - ali babacan

  Erdoğan'dan inşaat sektörü açıklaması14.12.2014

  EKONOMİ

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 365 oda ve borsa başkanının katılımı ile Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda gerçekleşen istişare toplantısında inşaat sektörüyle ilgili olarak açıklamalarda bulundu.Erdoğan, “Biz inşaat sektörüne asla dur demedik.İnşaat sektörüne yürüyün dedik.Başı da TOKİ çekti.İnşaat sektörüne dur, sanayiye ilerle derseniz çöküntü başlar” diye konuştu.Erdoğan’ın bu sözleri ekonomi çevreleri tarafından “Başbakan Yardımcısı Ali Babacan’a cevap” olarak yorumlandı.
 • Ali Babacan Kırşehir'de konuştu - ali babacan

  Ali Babacan Kırşehir'de konuştu14.12.2014

  GÜNDEM

  BAŞBAKAN Yardımcısı Ali Babacan, Türkiye’nin içeriden ve dışarıdan esen rüzgarlarla sarsılacak bir ülke olmadığını belirterek, "Türkiye’yi içeriden çökertmek isteyenler, bazı etnik grupları kaşıyorlar" dedi.
 • İnşaata ‘dur’ demek olmaz - ali babacan

  İnşaata ‘dur’ demek olmaz12.12.2014

  EKONOMİ

  CUMHURBAŞKANI Erdoğan “Sanayi ilerlesin, ama inşaat sektörü de ilerlesin.İnşaat sektörüne ‘dur’, sanayiye ‘ilerle’ derseniz, orada çöküntü başlar.Bizim için emek yoğun olan sektör inşaat sektörüdür” diye konuştu.
 • Hasip Kaplan kürsüye sapanla çıktı - ali babacan

  Hasip Kaplan kürsüye sapanla çıktı12.12.2014

  GÜNDEM

  TBMM Genel Kurulu’ndaki bütçe görüşmelerinde HDP Milletvekili Hasip Kaplan, hükümetin güvenlik paketini protesto etmek için kürsüye sapanla çıktı.Kaplan, zarfın içinden çıkardığı mermi ve kapsülü göstererek, "Sizin güvenlik paketiniz işte bu.Mermiye kapsüle ceza yok, şu sapana var.Kuş musunuz ki korkuyorsunuz? Demokrasi böyle korunmaz" dedi.
 • Üretime kredi verene teşvik - ali babacan

  Üretime kredi verene teşvik11.12.2014

  EKONOMİ

  BAŞBAKAN Yardımcısı Ali Babacan son bir yılda gerileyen özel sektör yatırımlarını arttırmak için finansal ulaşım kanallarını kolaylaştırmayı hedeflediklerini söyleyerek “Üretime, yatırıma kredi veren bankaya teşvik mekanizması hazırlıyoruz” dedi.
 • Derviş’ten Babacan’a övgü - ali babacan

  Derviş’ten Babacan’a övgü11.12.2014

  EKONOMİ

  DÜNYA Bankası’nın eski ikinci başkanı, ekonomiden sorumlu eski devlet bakanı Kemal Derviş, Roma’da İtalyan düşünce kuruluşu Uluslararası İlişkiler Enstitüsü’nün (IAI) “Avrupa, Türkiye ve Küreselleşme” konulu konferansına katıldı.
 • Arzuhan Doğan Yalçındağ: Türkiye'nin gelişmesi anlamında yapacaklarımız var - ali babacan

  Arzuhan Doğan Yalçındağ: Türkiye'nin gelişmesi anlamında yapacaklarımız var11.12.2014

  EKONOMİ

  Başbakan Yardımcısı Ali Babacan’ın da katıldığı Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu’nun (TÜRKONFED) ‘10’uncu Kuruluş Yılı Zirvesi kapsamında düzenlenen ’10.Yılında TÜRKONFED ve İş Dünyası Örgütleri için Gelecek Perspektifleri’ konulu panelde konuşan Doğan TV Holding Yönetim Kurulu Başkanı Arzuhan Doğan Yalçındağ, TÜSİAD ve TÜRKONFED’in demokrasinin gelişimine mauazzam katkıları olduğunu söyledi.
 • Derviş: Babacan yönetiminde Türkiye altın çağını yaşadı - ali babacan

  Derviş: Babacan yönetiminde Türkiye altın çağını yaşadı11.12.2014

  EKONOMİ

  Ekonomiden sorumlu eski devlet bakanı Kemal Derviş, Başbakan Yardımcısı Ali Babacan yönetimindeki ekonomi kadrosunun para politikasında kurumların özerkliğini koruyan tavrı sayesinde 2002-2007 arasının Türkiye'nin altın çağı olduğunu söyledi.
 • Kılıçdaroğlu: Saray’ı yıkacak olan sizsiniz - ali babacan

  Kılıçdaroğlu: Saray’ı yıkacak olan sizsiniz10.12.2014

  GÜNDEM

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Cumhurbaşkanlığı Sarayı ile ilgili “Güçleri yetiyorsa yıksınlar” sözünü hatırlatarak, “Sayın Davutoğlu, siz kaçak saray konusunda niçin hiç konuşmuyorsunuz? Başbakanlık binası olarak yapılan binayı hangi gerekçeyle Cumhurbaşkanlığı’na tahsis ettiniz.Size meydan okuyor Sayın Davutoğlu.Yıkılacak olursa onu yıkacak olan sizsiniz” dedi.
 • Katılım Mayıs'ta - ali babacan

  Katılım Mayıs'ta08.12.2014

  EKONOMİ

  ZİRAAT Katılım’ın son aşamaya geldiğini söyleyen Ziraat Bankası Genel Müdürü Hüseyin Aydın, “2015 Nisan-Mayıs gibi hazırız.Sürpriz yapıp 10 şube birden açabiliriz.Yan yana olan Ziraat şubelerini dönüştüreceğiz” dedi.
 • BM elçisinden Türkiye'ye kritik 'Suriye' ziyareti - ali babacan

  BM elçisinden Türkiye'ye kritik 'Suriye' ziyareti08.12.2014

  DÜNYA

  Birleşmiş Milletler (BM) Suriye Özel Elçisi Staffan de Mistura'nın, Suriye'deki çatışmaların dondurulmasını amaçlayan ateşkes planını Halepli muhalif liderlerle görüşmek için Gaziantep'e geleceği açıklandı.
 • Taha AKYOL

  Eğitim şûrası - ali babacan

  Eğitim şûrası07.12.2014

  YAZARLAR

  ÖĞRENCİLERİN anlama, düşünme ve problem çözme yeteneklerini ölçen meşhur PISA sınavlarında Türkiye 65 ülke arasında 45.sırada! Fakat Milli Eğitim Şûrası’nda bu konu unutuldu!
 • Cameron IŞİD için geliyor - ali babacan

  Cameron IŞİD için geliyor07.12.2014

  DÜNYA

  İNGİLTERE Başbakanı David Cameron’ın yarın Türkiye’ye yapacağı ziyarette ana gündem maddesi Suriye’deki gelişmeler ve IŞİD’le mücadele olacak.
 • Sıtkı ŞÜKÜRER

  Kadın dişidir - ali babacan

  Kadın dişidir06.12.2014

  YAZARLAR

 • Denetimli ekonomi - ali babacan

  Denetimli ekonomi05.12.2014

  EKONOMİ

  BAŞBAKAN Yardımcısı Ali Babacan’ın, ocak ayında Meclis gündemine getireceklerini söylediği ‘Şeffaflık Paketinin’ ana hatları ortaya çıktı.Paket ‘denetimli ekonomi’ başlığı altında hazırlanırken, kayıt dışılığın önüne geçmeyi amaçlıyor.Pakette, kredi kartı üzerinden gelir denetimi, satın alınan gayrimenkullerin gerçek değerden bildirilmesi, belediyelerin imar yetkilerinin yeniden düzenlenmesi gibi çarpıcı unsurlar bulunuyor.
 • Ali Babacan: İmarla ilgili şeffaflık paketi geliyor - ali babacan

  Ali Babacan: İmarla ilgili şeffaflık paketi geliyor05.12.2014

  EKONOMİ

  Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, uluslararası değerlendirmelerde Türkiye'nin uygulamalarının şeffaflık düzeyinin çok daha iyi bir noktaya geldiğini belirterek, "İmarla ilgili sorunları da içerek şekilde bir şeffaflık paketi üzerinde çalışılıyor.Paketin detaylarını Başbakanımız Ahmet Davutoğlu en kısa zamanda kamuoyuna açıklayacak" dedi.
 • Sefer LEVENT

  İmarda rant adil dağılmalı - ali babacan

  İmarda rant adil dağılmalı03.12.2014

  YAZARLAR

  BAŞBAKAN Davutoğlu’nun açıklayacağı şeffaflık paketindeki ‘imar’ konusuna vurgu yapan Başbakan Yardımcısı Babacan, “Fırsat erişimi adaletli olmalı.Eğer bir yerde rant oluşuyorsa bunun doğru ölçümlenmesi ve adil dağılımı gerekir” dedi.
 • Başbakan yardımcısına flaş cevap - ali babacan

  Başbakan yardımcısına flaş cevap03.12.2014

  EKONOMİ

  GYODER Başkanı Aziz Torun, Ali Babacan’ın ‘Sanayide yatırımlar düşerken yüksek getiri için gayrimenkule yoğun ilgi var’ açıklamasına, “Komşunun tavuğu komşuya kaz görünür, herhalde dışarıdan öyle görünüyor ama kazın ayağı öyle değil.Gayrimenkul 1 koy 5 al bir sektör değil” cevabını verdi.Ayrıca Sektör oyuncularının her an mahkeme kararları ile karşı karşıya kaldığını belirten Torun, “Her dernek, baro, odalar, kuş sevenler derneği, yoldan geçen herhangi bir vatandaş gerek imar planlarına, gerek ruhsatınıza itiraz edebiliyor.Bu da yatırımcı için bir risk demektir.Bu itirazlar sonunda bakıyorsunuz, çok ulvi bir gerekçe olarak ‘kamu yararı’ dikkate alınarak yürütmeyi durdurma gibi bir kararla karşılaşabiliyorsunuz.Ondan sonra artık derdini Marko Paşa’ya anlat” dedi.
 • Babacan, Londra'da temaslarda - ali babacan

  Babacan, Londra'da temaslarda02.12.2014

  Avrupa

  Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, Londra'da çeşitli temaslarda bulunacak.
 • Fatih ÇEKİRGE

  Türk ekonomisi nereye gidiyor? - ali babacan

  Türk ekonomisi nereye gidiyor?30.11.2014

  YAZARLAR

  ANKARA’da bu defa bir “ekonomi turu” attım.
 • Reklamlara soru önergesi - ali babacan

  Reklamlara soru önergesi30.11.2014

  EKONOMİ

  KAMU bankaları ile kamu kontrolü ve etkisi altındaki şirketlerin reklam ve ilan tercihlerini eleştiren CHP İstanbul Milletvekili Aydın Ayaydın, Başbakan Ahmet Davutoğlu ile Başbakan yardımcısı Ali Babacan’ın cevaplaması için soru önergesi verdi.
 • Yalçın BAYER

  Nereden nereye. - ali babacan

  Nereden nereye.29.11.2014

  YAZARLAR

  Said Nursi’nin baş tacı olması ne kazandıracak.
 • 'Petrol fiyatları düştü diye rehavete kapılamayız' - ali babacan

  'Petrol fiyatları düştü diye rehavete kapılamayız'29.11.2014

  EKONOMİ

  Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, kısa vadede popülist hamlelerle elde edilen büyümeleri saman alevine benzeterek, "Sonunda kül bırakacak bir büyüme istemiyoruz.Sürdürülebilir, sıhhatli büyüme istiyoruz" dedi.Babacan düşen petrol fiyatları için ise ""Petrol fiyatları düştü, problemlerimizi çözdük, onun için artık rahatlayalım, rehavet içinde oturalım.Böyle bir şey diyemeyiz.Bu işler hiç belli olmaz.Petrol fiyatları her an tekrar yükselebilir gibi hazır olmak zorundayız" diye konuştu.
 • Babacan'dan Derviş modeli - ali babacan

  Babacan'dan Derviş modeli27.11.2014

  EKONOMİ

  Fortune Turkey'in haberine göre NIKKEI İstanbul Bürosu'na açıklamalar yapan Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, "Görevi bırakmam gerekiyor.Ancak bizim sistemimiz, parlamento üyesi olmadan da bakanlık görevi üstlenilmesine izin veriyor.Fakat bu istisnai bir durum.Düşünceme göre, (konumumu) gelişmeler belirleyecek ama benim isteğim özel sektöre geri dönmek" diye konuştu.
 • Ahmet HAKAN

  Bu böyle gitmez batacağız - ali babacan

  Bu böyle gitmez batacağız25.11.2014

  YAZARLAR

  EKONOMİDE Türkiye nereye gidiyor?
 • Ertuğrul ÖZKÖK

  Nehrin kenarındakiler - ali babacan

  Nehrin kenarındakiler25.11.2014

  YAZARLAR

  FARKINDA mısınız?.
 • Yalçın DOĞAN

  Kadınlar gümbür gümbür - ali babacan

  Kadınlar gümbür gümbür25.11.2014

  YAZARLAR

  YANDAŞ kanalların birinde “dini sohbet” programında bir hoca: “Kadın-erkek eşit değildir, kadının zekâsı azdır, aklı kısadır, erkeğin bakımına muhtaçtır.”
 • Babacan: Japonya ile paralel serbest ticaret anlaşması istiyoruz" - ali babacan

  Babacan: Japonya ile paralel serbest ticaret anlaşması istiyoruz"25.11.2014

  EKONOMİ

  Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, Türk-Japon ilişkilerinin 90.yıldönümü kapsamında düzenlenen iş forumuna katıldı.Forum açılışında bir konuşma yapan Ali Babacan, Japonya ile gümrük iş birliği ve ekonomi konusunda yeni anlaşmalar üzerinde çalıştıklarını belirterek, "Japonya ile Avrupa Birliği arasındaki serbest ticaret anlaşmasına paralel, bizde Japonya'yla paralel bir serbest ticaret anlaşması yapmak istiyoruz ve bunu çok önemsiyoruz.Zaten üzerinde çalıştığımız ekonomik ortaklık anlaşması aslında, serbest ticaret anlaşmasına bir hazırlık niteliği taşıyor aynı zamanda" dedi.
 • Selin Sayek Böke: Bu böyle gitmez batacağız - ali babacan

  Selin Sayek Böke: Bu böyle gitmez batacağız25.11.2014

  GÜNDEM

  CHP'nin Ekonomiden Sorumlu yeni Genel Başkan Yardımcısı Selin Sayek Böke, Çarşamba Sohbetleri'nde Ahmet Hakan'a konuştu.
 • Ahmet HAKAN

  Kadın, erkeğin yaptığı her işte çalışabilir mi? - ali babacan

  Kadın, erkeğin yaptığı her işte çalışabilir mi?24.11.2014

  YAZARLAR

  CUMHURBAŞKANI Erdoğan dün dedi ki:
 • Erdal SAĞLAM

  Ekonomide çözüm zor görünüyor - ali babacan

  Ekonomide çözüm zor görünüyor23.11.2014

  YAZARLAR

  EKONOMİDE yaşanan tıkanma her geçen gün tescilleniyor.
 • Babacan: 1.5 yıldır uluslararası alanda olumsuz bir kampanyayla karşı karşıyayız - ali babacan

  Babacan: 1.5 yıldır uluslararası alanda olumsuz bir kampanyayla karşı karşıyayız22.11.2014

  EKONOMİ

  Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, "Özellikle son 1,5 yıldır uluslararası alanda olumsuz bir kampanyayla karşı karşıyayız.Bunların hiçbirinin önemi yok.Dünya manşetleri ne yazarsa yazsın, biz doğruyu yaptığımızdan eminsek, hiçbir şeyden korkmaya gerek yok" dedi.
 • Ali Babacan: Merkez bankaları mucize yaratamaz - ali babacan

  Ali Babacan: Merkez bankaları mucize yaratamaz21.11.2014

  EKONOMİ

  Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, merkez bankalarının yapısal reformlar yapılmadıkça mucize yaratamayacaklarını belirterek, "Ne çeşit para politikaları, ne çeşit mali politikalar benimsersek benimseyelim, eğer güven yeterince güçlü değilse maalesef çoğu zaman mali adımlar sonuç vermiyor, parasal politikalar da başarıya ulaşmıyor" dedi.
 • Şükrü KÜÇÜKŞAHİN

  Hedefte olan koruma değil yargı - ali babacan

  Hedefte olan koruma değil yargı19.11.2014

  YAZARLAR

  YÜRÜTMEYİ temsil eden iktidarla yargı erki arasındaki sürtüşme öfke dolu, tehlikeli bir kan davası görüntüsü vermeye başladı.
 • Para değil yapısal reform kurtarır - ali babacan

  Para değil yapısal reform kurtarır18.11.2014

  EKONOMİ

  BAŞBAKAN Yardımcısı Ali Babacan, “Biz G-20 dönem başkanlığımızda hem 20 ülke için hem dünya için hem de kendimiz için ‘Yapısal reform, yapısal reform, yapısal reform’ demeye devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.
 • Davutoğlu: Şimdi küresel bir sınıfım var - ali babacan

  Davutoğlu: Şimdi küresel bir sınıfım var17.11.2014

  DÜNYA

  Başbakan Ahmet Davutoğlu, Filipinler’in başkenti Manila’da Devlet Başkanı Benigno S.Aquino tarafından resmi törenle karşılandı.
 • Başbakan Davutoğlu: Filipinler'le yeni sayfa açıyoruz - ali babacan

  Başbakan Davutoğlu: Filipinler'le yeni sayfa açıyoruz17.11.2014

  DÜNYA

  Başbakan Ahmet Davutoğlu, resmi ziyarette bulunmak üzere gittiği Filipinler'in başkenti Manila'da, Filipinler Devlet Başkanı Benigno Aquino ile ortak basın toplantısı düzenledi.
içinde

Ali Babacan


geçen her haberden
Mind ile anında haberdar olabilirsiniz