MENÜ

Yargitay

Yargitay ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Yargitay haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 31.096 Yargitay haberi bulunmuştur.

Yargıtay, bazı ülkelerin yargı sistemlerinde bulunan en üst düzey mahkemedir. Bu tür yargı sistemlerinde son inceleme mercii Yargıtay'dır. Bazı ülkelerde Askerî Yargıtaylar da bulunmaktadır. Askerî Yargıtay'ın Yargıtay'dan tek farkı askerî davalara bakmalarıdır. Yargıtay yaklaşık olarak diğer ülkelerdeki yüksek mahkemelerin dengidir. 

Yargitay Haberleri

Ağırlaştırılmış müebbet

Ağırlaştırılmış müebbet

15 Temmuz darbe girişimini önceden bildikleri iddiasıyla aralarında Nazlı Ilıcak, Ahmet Altan ve Mehmet Altan’ın da olduğu tutuklu altı sanık, ‘Anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs’ suçundan ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezasına çarptırıldı.

16.2.2018Gündem
Galatasaray, Ankarada nezaket ziyaretlerinde bulundu

Galatasaray, Ankara'da nezaket ziyaretlerinde bulundu

Galatasaray, Ankara'da nezaket ziyaretlerinde bulundu

16.2.2018Ankara
Galatasaraydan Ankara’ya nezaket ziyareti

Galatasaray'dan Ankara’ya nezaket ziyareti

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, Başkan Yardımcısı Dinç Üner ve Galatasaray Sportif AŞ Yönetim Kurulu Başkan Vekili Abdurrahim Albayrak, Ankara’da nezaket ziyaretleri gerçekleştirdi.

16.2.2018Futbol
Faturasını ödeyen vatandaşa kötü haber

Faturasını ödeyen vatandaşa kötü haber!

Anayasa Mahkemesi, “Elektrik kayıp-kaçak bedelinin tüketicilerden alınması anayasaya uygundur” dedi.

16.2.2018Ekonomi
Altan kardeşler ve Ilıcaka ağırlaştırılmış müebbet

Altan kardeşler ve Ilıcak'a ağırlaştırılmış müebbet

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimini önceden bildikleri iddiasıyla yargılanan gazeteciler Mehmet Altan, Ahmet Altan, Nazlı Ilıcak Fevzi Yazıcı, Şükrü Tuğrul Özşengül, Yakup Şimşek hakkında “Cebir ve şiddet kullanarak, Türkiye Cumhuriyeti Anayasasının öngördüğü düzeni ortadan kaldırmaya veya bu düzen yerine başka bir düzen getirmeye veya bu düzenin fiilen uygulanmasını önlemeye teşebbüs” suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis verildi. Cezalarında indirim yapılmazken Tibet Murat Sanlıman beraat etti.

16.2.2018Gündem
Altan kardeşler ve Ilıcak davasında karar için sayılı dakikalar

Altan kardeşler ve Ilıcak davasında karar için sayılı dakikalar

Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimini önceden bildikleri iddiasıyla Mehmet Altan, Ahmet Altan ve Nazlı Ilıcak’ın da aralarında bulunduğu 6’sı tutuklu 7 sanığın yargılandığı davada, üç gazeteci beraatlerine ilişkin talepte bulunmazken diğer şüpheliler beraatlerini istedi. Son sözlerin alınmasının ardından mahkeme kararını açıklamak üzere ara verdi.

16.2.2018Gündem
FETÖnün medya yapılanması davasında sanıkların son sözleri alındı

FETÖ'nün medya yapılanması davasında sanıkların son sözleri alındı

FETÖ'nün medya yapılanması davasında sanıkların son sözleri alındı

16.2.2018Silivri
Gülene Mehdi diyen eski hakimin yargılaması başladı

Gülen'e "Mehdi" diyen eski hakimin yargılaması başladı

Gülen'e "Mehdi" diyen eski hakimin yargılaması başladı

15.2.2018Şişli
Alacaklısı ünlü işadamının iflasını istedi

Alacaklısı ünlü işadamının iflasını istedi

Bir dönem, sahip olduğu 13 hastanesi ile Türkiye’nin önde gelen işadamlarından biri olan Dr. Azmi Ofluoğlu’nun iflası istendi. Alacaklı konumdaki yemek şirketinin talebi sonrası mahkeme Ofluoğlu hakkında iflas kararı vermesi halinde ünlü iş adamı müflis konumuna düşecek. Ofluoğlu'nun avukatı ise, konu ile ilgili yaptığı açıklamada davaya konu alacağın müvekkili ile bir ilgisinin olmadığını öne sürdü.

15.2.2018Ekonomi
Vatan Partisinden HDPnin kapatılması için Yargıtaya başvuru

Vatan Partisi'nden HDP'nin kapatılması için Yargıtay'a başvuru

Vatan Partisi'nden HDP'nin kapatılması için Yargıtay'a başvuru

14.2.2018Ankara
Bu fotoğraf Bergüzar Korel ve Halit Ergençe servet kazandırdı

Bu fotoğraf Bergüzar Korel ve Halit Ergenç'e servet kazandırdı!

Bergüzar Korel ile eşi Halit Ergenç’in oynadığı “Binbir Gece” dizisinin final bölümünün kendi inşa ettikleri villa sitesinde çekileceğini duyuran ve çiftin fotoğraflarını ilanlarında izinsiz kullanan inşaat şirketi 10 yıl sonra 1 milyon lira tazminat ödemeye mahkum edildi.

14.2.2018Magazin
Böylesi ancak filmlerde olur Tecavüz iftirasını yıllar sonra itiraf etti ama...

Böylesi ancak filmlerde olur! Tecavüz iftirasını yıllar sonra itiraf etti ama...

Lise yıllarında 'cinsel istismar' suçundan şikâyetçi olduğu erkek arkadaşı oyuncu Okan K.'nin, 7 yıllık yargılama sürecinin ardından cezaevine girdiğini öğrenen Tuğçe Ç. mahkemeye, "Yalan söyledim" itirafında bulundu. Mahkeme, Tuğçe Ç.'nin beyanlarını, "duyduğu üzüntü üzerine sanığı suçtan kurtarmaya yönelik" olduğu kanaatine vararak, Okan K.'nin yeniden yargılanma talebini reddetti. Okan K'nin ailesi, Anayasa Mahkemesi'ne başvurmaya hazırlanıyor.

14.2.2018Gündem
Bu fotoğrafla cezaevinden çıkmışlardı... Son karar: Radyocuya tecavüz edildi

Bu fotoğrafla cezaevinden çıkmışlardı... Son karar: Radyocuya tecavüz edildi

Bursa'da yerel radyocu 40 yaşındaki N.D.'ye tecavüz ettikleri iddiasıyla tutuklanan, ancak ilişki öncesi çekilen selfie görüntülerini kanıt olarak mahkemeye sununca tahliye edilen Mustafa T. (27) ve Selim A. (38), yargılama sonunda beraat etti. Karara itiraz üzerine dosyayı inceleyen İstanbul İstinaf Mahkemesi 20. Ceza Dairesi, beraat kararını bozarak sanıklara 'nitelikli cinsel saldırı' ve ‘hürriyetten yoksun bırakmak’ suçlarından 23’er yıl 9’ar ay hapis cezası verdi. Ceza dairesi, sanıklar hakkında yurtdışına çıkma yasağı koydu. Yargıtay’ın kararı onaması halinde sanıklar tutuklanıp cezaevine konulacak.

14.2.2018Gündem
Yerli Beckham davasında Beşiktaş’a bir şok daha

Yerli Beckham davasında Beşiktaş’a bir şok daha!

Beşiktaş’ın “Yerli Beckham” lakaplı genç futbolcu Mehmet Erkut Şentürk’e açtığı 1 Milyon Euro’luk dava mahkemeden sonra Yargıtay’dan da geçemedi. Mahkemeni ret kararının ardından Yargıtay’a itirazda bulunan Beşiktaş’ın itirazı Yargıtay tarafından da reddedildi.

14.2.2018Spor Arena
Tecavüz sanıklarına selfieli beraat kararını İstinaf bozdu

Tecavüz sanıklarına 'selfie'li beraat kararını İstinaf bozdu

Tecavüz sanıklarına 'selfie'li beraat kararını İstinaf bozdu

14.2.2018Merkez
Yaşını düzeltti, kardeşiyle arasında 2 ay fark kaldı

Yaşını düzeltti, kardeşiyle arasında 2 ay fark kaldı!

Hatay Reyhanlı’da mahkeme, ailesinin talebi üzerine kayıtlarda 1 Kasım 1998 olarak görülen kızın doğum tarihini 1 Kasım 1996 olarak değiştirdi. Ancak savcı, “Kardeşiyle arasında 2 ay 14 gün fark var” diyerek kararı temyiz edince Yargıtay da bu itirazı yerinde gördü

14.2.2018Gündem
Belçikadan şaşırtan PKK kararı

Belçika'dan şaşırtan PKK kararı!

Belçika Yargıtayı, alt mahkemenin 'PKK'lıların terörden yargılanamayacağı' yönündeki kararını bozdu.

14.2.2018Dünya
Moralinizi bozmayın

'Moralinizi bozmayın'

‘Casusluk’ suçundan 25 yıl hapis cezası bozulan Enis Berberoğlu, ‘devlet güvenliğine ve siyasal yararlarına ilişkin bilgileri açıklamak’tan 5 yıl 10 ay ceza aldı.

13.2.2018Gündem
Yunanistan darbecilerin duruşmaları için tarih verdi

Yunanistan darbecilerin duruşmaları için tarih verdi

Fetullahçı Terör Örgütü'nce (FETÖ) gerçekleştirilen 15 Temmuz darbe girişiminin ardından Yunanistan'a kaçan askerlerin sığınma taleplerine ilişkin itirazın Yunan yargıtayında görüşüleceği tarihler açıklandı.

13.2.2018Dünya
Belçika Yargıtayı’ndan PKK’ya darbe

Belçika Yargıtayı’ndan PKK’ya darbe

Belçika Yargıtayı, aralarında PKK’nın Avrupa yapılanmasının önde gelen isimlerinden olan Remzi Kartal ve Zübeyir Aydar’ın da bulunduğu 36 kişi ve kurumun terörle mücadele kanunları çerçevesinde yargılanamayacağına ilişkin mahkeme kararını iptal etti.

13.2.2018Dünya
Kılıçdaroğlu : Enis kardeşim hiç üzülme mutlaka beraat edeceksin

Kılıçdaroğlu :  Enis kardeşim hiç üzülme mutlaka beraat edeceksin

Kılıçdaroğlu :  Enis kardeşim hiç üzülme mutlaka beraat edeceksin

13.2.2018Ankara
Berberoğlunun avukatı ve eşinden karar sonrası adliye önünde açıklama

Berberoğlu'nun avukatı ve eşinden karar sonrası adliye önünde açıklama

Berberoğlu'nun avukatı ve eşinden karar sonrası adliye önünde açıklama

13.2.2018İstanbul
(geniş haber) - Enis Berberoğluna 5 yıl 10 ay hapis cezası

(geniş haber) - Enis Berberoğlu'na 5 yıl 10 ay hapis cezası 

(geniş haber) - Enis Berberoğlu'na 5 yıl 10 ay hapis cezası 

13.2.2018Merkez
Kılıçdaroğlundan Berberoğlu için ilk mesaj

Kılıçdaroğlu'ndan Berberoğlu için ilk mesaj

CHP lideri Kılıçdaroğlu, 5 yıl 10 ay hapis cezasına çarptırılan Enis Berberoğlu için "Bu kararı asla kabul etmiyoruz. Enis kardeşim hiç üzülme. Adımın kemal olduğu kadar iyi biliyorum ki sen bu yargılama sürecinden beraat edeceksin" dedi.

13.2.2018Gündem
Enis Berberoğluna 5 yıl 10 ay hapis cezası

Enis Berberoğlu'na 5 yıl 10 ay hapis cezası

MİT TIR’ları görüntülerini eski Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar’a verdiği iddia edilen tutuklu CHP Milletvekili Enis Berberoğlu’nun İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi 2. Ceza Dairesi’nde yeniden yargılandığı davanın 3’üncü  celsesinde karar çıktı. Enis Berberoğlu “Devlet güvenliğine ve siyasal yararlarına ilişkin bilgileri açıklama” suçundan 5 yıl 10 ay hapis cezasına çarptırıldı ve tutukluluk halinin devamına karar verildi. Enis Berberoğlu'nun eşi Oya Berberoğlu, “Buruk bir sevinç oldu ama tamamına en kısa sürede ulaşacağına düşünüyorum. Bir an önce Enis’in tahliye edilmesini bekliyorum” diye konuştu.

13.2.2018Gündem
Festus Okey’de üç buçuk yıl sonra takipsizlik çıktı

Festus Okey’de üç buçuk yıl sonra takipsizlik çıktı

Nijeryalı Festus Okey’in 2007 yılında Beyoğlu Polis Merkezi’nde bir polis tarafından silahla öldürülmesine ilişkin, cinayetin öncesinde ve sonrasında tutanaklara imza atan, atış mesafesini ortaya koyacak gömleği kaybeden ve maktülü uyuşturucu kaçakçısı gibi göstermek için düzmece bir operasyon yaptıkları iddia edilen görevliler hakkındaki suç duyurusuna üç buçuk yıl sonra yanıt geldi. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, kovuşturmaya yer olmadığına karar verdi.

13.2.2018Gündem
Neden itirafçı olduğunu anlattı: Tecavüze uğramış gibi hissettim

Neden itirafçı olduğunu anlattı: Tecavüze uğramış gibi hissettim

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sonrası tutuklanan ve itirafçı olduktan sonra tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılan eski Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) Başkanvekili Ahmet Hamsici, "Bizimle cemaat yöneticileri arasındaki gizli akitte 'darbe yapılacağı' yoktu. Bu akdi onlar bozdu. Ben kendimi kandırılmış, hatta tecavüze uğramış olduğumu hissettiğim için itirafçı oldum." dedi.

12.2.2018Gündem
Yeniden yargılanan cinayet sanığının cezası 5 yıl düştü

Yeniden yargılanan cinayet sanığının cezası 5 yıl düştü

Yeniden yargılanan cinayet sanığının cezası 5 yıl düştü

12.2.2018Kayseri
Çifte töre cinayetinde sanıklara ömür boyu hapis

Çifte 'töre' cinayetinde sanıklara ömür boyu hapis

Çifte 'töre' cinayetinde sanıklara ömür boyu hapis

12.2.2018Antalya
Dev AVM iflas etti çok sayıda alacaklı ortada kaldı

Dev AVM iflas etti çok sayıda alacaklı ortada kaldı

Açıldıktan bir yıl sonra mali sıkıntıya giren Bayrampaşa’daki ORA AVM için iflas kararı çıktı. İstanbul Ticaret Mahkemesi, yaptığı yargılama sonrası şirketin kurtarılamayacağına hükmederek iflasına karar verdi. Şirketin alacaklıları arasında, finans kurumlarının yanı sıra 450’ye yakın şirket ve kişi bulunuyor. İflas eden AVM’nin toplam borcu ise 1.6 milyar lirayı aşıyor.

12.2.2018Ekonomi
Vatan Partisi Kayseri İl Başkanı: HDP derhal kapatılmalıdır

Vatan Partisi Kayseri İl Başkanı: HDP derhal kapatılmalıdır

Vatan Partisi Kayseri İl Başkanı: HDP derhal kapatılmalıdır

12.2.2018Kayseri
Kemal Kılıçdaroğlu: Kimse yüzde 25i aşmak için bir şey yapmıyorsunuz diyemez

Kemal Kılıçdaroğlu: Kimse yüzde 25'i aşmak için bir şey yapmıyorsunuz diyemez

Cumhuriyet Halk Partisi’nin geçen hafta sonu yapılan ‘Adalet ve Cesaret’ temalı 36. Olağan Kurultayı’nda 790 oyla yeniden genel başkan seçilen Kemal Kılıçdaroğlu, yeni dönemin şifrelerini ilk kez Hürriyet’e anlattı. Tartışmalı geçen kurultayda mükerrer oy probleminden, daha sert muhalefet isteyen partililere, CHP’nin neden yüzde 25 bandına sıkışıp kaldığından ittifaklara her şeyi konuştuk. Kılıçdaroğlu, “Sokağa çıkalım, kapıyı, camı, pencereyi mi indirelim? CHP’de asla bu seçeneklere yer yoktur ve ben de buna izin vermem” dedi. 

11.2.2018Gündem
İYİ Partili Halaçoğlu: Yargıtay Seçime girebilir ifadesini koydu

İYİ Parti'li Halaçoğlu: Yargıtay 'Seçime girebilir' ifadesini koydu

İYİ Parti'li Halaçoğlu: Yargıtay 'Seçime girebilir' ifadesini koydu

11.2.2018Kayseri
Servis sapığına Yargıtay ‘dur’ dedi

Servis sapığına Yargıtay ‘dur’ dedi

İş çıkışı bindiği servis aracında 17 yaşındaki çocuğu ellerini tutup öpmeye çalışan şoföre, yerel mahkeme ‘basit cinsel taciz’den para cezası verdi. Adalet Bakanlığı itiraz etti, Yargıtay olaya “Çocuğun basit cinsel istismarı” deyip kararı bozdu. Servis şoförü, 15 yıla kadar hapisle yargılanacak

11.2.2018Gündem
Konut sahipleri buna dikkat Tapunuz iptal olabilir

Konut sahipleri buna dikkat! Tapunuz iptal olabilir!

Yeni bir inşaat projesinden bir ev aldınız. Müteahhit firma bu işi dönüşüm kapsamında kat karşılığı anlaşma ile aldı ama tamamlayamadı. İşte o noktada bir tek hak sahipleri değil yeni tüketici olarak siz de mağdur olabilirsiniz. Hak sahiplerinin açtığı davayla tapunuz iptal olabilir.

10.2.2018Ekonomi
Milyonlarca çalışanı ilgilendiriyor: İzinsiz gitti, işinden oldu

Milyonlarca çalışanı ilgilendiriyor: İzinsiz gitti, işinden oldu

Milyonlarca çalışanı yakından ilgilendiren olay Kocaeli'nin Gebze ilçesindeki bir fabrikada yaşandı. Operatör olarak çalışan bir işçi şirketin müdüründen izin almadan bankaya gidince kapı önüne konuldu. Çalışan herkesin başına gelebilecek olay sonrası mahkemeye başvuran işçi önce işe iade davasını kazandı ardından Yargıtay'ın kararı ile hayal kırılığına uğradı.

10.2.2018Ekonomi
Beden eğitimi öğretmeniyim dedi, polis çıktı. Savcılıkta söyledikleri şoke etti

'Beden eğitimi öğretmeniyim' dedi, polis çıktı. Savcılıkta söyledikleri şoke etti

Denizli'de üç yıl önce yaşları 8 ile 12 arasında değişen 6 kız çocuğuna, kendisini beden eğitimi öğretmeni olarak tanıtarak cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla yargılanan polis memuru Erkan Gürbüz (35) toplam 40 yıl hapis cezasına çarptırıldı, meslekten men edildi.

10.2.2018Gündem
Her işçi bilmeden yapıyor Sonu kovulmakla bitti ama sonra...

Her işçi bilmeden yapıyor! Sonu kovulmakla bitti ama sonra...

Kocaeli'nin Gebze ilçesinde çalıştığı şirketin müdüründen izin almadan bankaya giden işçi, işveren tarafından kapı önüne konuldu. Mahkemenin kapısını çalan işçi, işe iade davasını kazandı. Devreye giren Yargıtay ise feshin geçerli sebebe dayandığına hükmetti.

10.2.2018Ekonomi
Taciz sanığı polise 40 yıl hapis cezası

Taciz sanığı polise 40 yıl hapis cezası

Taciz sanığı polise 40 yıl hapis cezası

10.2.2018Denizli
Çanakkalede FETÖden yakalanan Mehmet Kaya Ankaraya gönderildi

Çanakkale'de FETÖ'den yakalanan Mehmet Kaya Ankara'ya gönderildi

Çanakkale'de FETÖ'den yakalanan Mehmet Kaya Ankara'ya gönderildi

9.2.2018Merkez
Noktayı koydu... Bu yoldan dönüş yok

Noktayı koydu... "Bu yoldan dönüş yok!"

Aziz Yıldırım, bir araya geldiği kongre üyelerine aday olacağını, geri çekilmek gibi bir düşüncesinin bulunmadığını söyledi.

9.2.2018Futbol
Yargıtay dosya sorgulama işlemi nasıl yapılır

Yargıtay dosya sorgulama işlemi nasıl yapılır?

Yargıtay dosya sorgulama işleminin nasıl yapılacağını merak eden vatandaşlar konuyla alakalı sorgulamalarını ve araştırmalarını sürdürmeye devam ediyorlar. Oluşan bir takım olaylardan dolayı yargıtay dosya sorgulama işlemini yapmaya çalışan vatandaşlar, e-Devlet üzerinden kolayca bu işlemlerini gerçekleştirebiliyorlar. İşte, yargıtay dosya sorgulama işleminin detayları.

8.2.2018Gündem
9 yıl sonra aydınlatılan kuyu cinayeti sanığına bu kez 24 yıl hapis

9 yıl sonra aydınlatılan 'kuyu cinayeti' sanığına bu kez 24 yıl hapis

9 yıl sonra aydınlatılan 'kuyu cinayeti' sanığına bu kez 24 yıl hapis

8.2.2018Kayseri
FETÖ’den aranan eski HSYK Genel Sekreteri Mehmet Kaya yakalandı (2)

FETÖ’den aranan eski HSYK Genel Sekreteri Mehmet Kaya yakalandı (2)

FETÖ’den aranan eski HSYK Genel Sekreteri Mehmet Kaya yakalandı (2)

8.2.2018Merkez
FETÖ’den aranan eski HSYK Genel Sekreteri Mehmet Kaya yakalandı

FETÖ’den aranan eski HSYK Genel Sekreteri Mehmet Kaya yakalandı

FETÖ’den aranan eski HSYK Genel Sekreteri Mehmet Kaya yakalandı

8.2.2018Merkez
Son dakika... FETÖnün kritik ismi yakalandı

Son dakika... FETÖ'nün kritik ismi yakalandı

Firari eski HSYK Genel Sekreteri Mehmet Kaya, Çanakkale'de FETÖ'nün gaybubet evlerine düzenlenen operasyonda yakalandı.

8.2.2018Gündem

Yazar Sonuçları

Agop Kotoğyan’dan vatan sevgisi...

YURT sevgisinin ne olduğunu bizlere öğreten değerli Prof. Dr. Agop Kotoğyan’ı (79) yitirdik.

14.2.2018

Darbe suçu

ADALET bakanları her zaman hukuku siyasetin sopası gibi kullanmadılar, içlerinde hukuku üstün tutmak için çalışanlar da oldu.

11.2.2018

Kılıçdaroğlu: ‘Zeytin Dalı’ milli bir operasyondur

'ZEYTİN Dalı’ harekâtının toplumda yarattığı geniş mutabakat, siyasetin zirvesine ne yazık ki ulaşamadı.

9.2.2018

Hazine yardımı ulufe midir?

AKP ve MHP seçim ittifakı ile ilgili görüşmeleri sürdürüyorlar, kamuoyuna yansıyan açıklamalardan anlaşıldığına göre, MHP’nin Hazine yardımından yararlandırılması için formül aranıyormuş.

8.2.2018